Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 20 Апр 2024 05:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2012 18:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2012 19:37
Мнения: 6
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Здравейте! :) . Преди малко повече от 2 месеца си взех лаптоп HP Pavilion g6 от тук и до сега не ми е давал никакви проблеми. Днес обаче като се прибрах от училище и го пуснах ми изписа следното съобщение :

"The system has detected that a cooling fan is not operating correctly.

Continued operation is not recommended and may cause unpredictable behavior that could result in random shutdown, data loss or possible system damage. The system will shutdown in 15 seconds. To prevent shutdown and continue operation, press the Enter key now.

System Fan (908)

ENTER - Continue startup

For more information, please visit: http://www.hp.com\go\teachcenter\startup"


Разбирам какво пише, но не мога да разбера как да го оправя - рестартирах няколко пъти и на третия или четвъртия го изключих от системата (по принцип го ползвам на кабел без батерия) и леко издухах отворите, пуснах го и в момента оперира нормално. Имам следните конкретни въпроси, на които ще се радвам (и ще бъда много благодарен) да отговорите - в интернет прочетох, че при подобен проблем едно от решенията е да си купя кутия с компресиран въздух (can with compressed air мисля че това е правилния превод) и да "продухам отворите". Тук въпросът ми е - от къде в Добрич мога да си купя такъв "компресиран въздух"? Друго решение е да премахна задния панел към вентилатора и да проверя как стои там работата. Конкретният ми въпрос към това предложение е - ще се премахне ли гаранцията при условие че това де факто не е отваряне на лаптопа и също така не нарушава никакви печати по кутията?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2012 20:09 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Продухването с флакон сгъстен въздух е временна мярка, а понякога и неефикасна, ако има насъбран мъх, който затруднява въртенето на перката на вентилатора!
Най-добрият вариант е отваряне на лаптопа и основно почистване на вентилатора.
По въпросът за гаранцията, всяка интервенция по винтове или други детайли касаещи цялостно или частично разглобяване на лаптопа, е разпознаваема от добър сервизен специалист, и почти винаги води до отпадане на гаранцията!
Не посочваш от къде е купен лаптопа, но е добре да се обърнеш към продавача, и да се консултираш с него, къде имат оторизиран сервиз!
Ако сам не си разглобявал лаптоп, те съветвам, да не се опитваш да го правиш!
Можеш да пробваш, да го занесеш в сервиза на "Бергон-компютри" (в ганга на "Кукла"-та, в ляво")!
Успех!

_________________
Изображение

Прост народ - слаба Държава! :bored:

Download




Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2012 21:50 
Offline
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2012 19:37
Мнения: 6
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Благодаря много за отговора - не мисля, че проблемът е от насъбран мъх, все пак е на 2 месеца лаптопа. Относно името на мястото, от където е закупен - мислех, че ще е реклама да го казвам и не е позволено, но, да кажем, че е от една от двете по-големи фирми за закупуване на електроника в града, чието име няма нищо общо с гръцките градове-държави. А все пак, от къде мога да си взема такъв флакон (благодаря много и за напомнянето за думата "флакон" отдавна не я бях използвал)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2012 22:47 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Ankarian написа:
Благодаря много за отговора - не мисля, че проблемът е от насъбран мъх, все пак е на 2 месеца лаптопа. Относно името на мястото, от където е закупен - мислех, че ще е реклама да го казвам и не е позволено, но, да кажем, че е от една от двете по-големи фирми за закупуване на електроника в града, чието име няма нищо общо с гръцките градове-държави. А все пак, от къде мога да си взема такъв флакон (благодаря много и за напомнянето за думата "флакон" отдавна не я бях използвал)

Никога не съм ползвал такова чудо, предпочитам да си го разглобя и почистя сам, но все пак провери в магазин "Елимекс" (мисля, че се казваше), срещу у-ще Христо Ботев (ул. Цар Петър №22, 058-60-44-870875159892), и не забравяй, че при продухването със сгъстен въздух, остава рискът, да вкараш с него и воден конденз, което пък хич, ама хич не е за препоръчване!!!

П.С. И все пак, след като лаптопа е на два месеца, дали пък причината не е някаква друга, или пък си го ползвал често в леглото, и върху мъхести материи, кой знае?

_________________
Изображение

Прост народ - слаба Държава! :bored:

Download




Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2012 23:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2012 19:37
Мнения: 6
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
checho_58 написа:
Ankarian написа:
Благодаря много за отговора - не мисля, че проблемът е от насъбран мъх, все пак е на 2 месеца лаптопа. Относно името на мястото, от където е закупен - мислех, че ще е реклама да го казвам и не е позволено, но, да кажем, че е от една от двете по-големи фирми за закупуване на електроника в града, чието име няма нищо общо с гръцките градове-държави. А все пак, от къде мога да си взема такъв флакон (благодаря много и за напомнянето за думата "флакон" отдавна не я бях използвал)

Никога не съм ползвал такова чудо, предпочитам да си го разглобя и почистя сам, но все пак провери в магазин "Елимекс" (мисля, че се казваше), срещу у-ще Христо Ботев (ул. Цар Петър №22, 058-60-44-870875159892), и не забравяй, че при продухването със сгъстен въздух, остава рискът, да вкараш с него и воден конденз, което пък хич, ама хич не е за препоръчване!!!

П.С. И все пак, след като лаптопа е на два месеца, дали пък причината не е някаква друга, или пък си го ползвал често в леглото, и върху мъхести материи, кой знае?

Благодаря още веднъж за отговора. По принцип гледам винаги да го използвам на сигурни, равни и чисти места - така като гледах на доста хора им се появява същия проблем.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов