Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 19 Апр 2024 03:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 00:47 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://fermer.bg/news/1211/1/gerb-i-ata ... a-gmo.html
29.01.2010 ГЕРБ и Атака ще либерализират закона за ГМО


Разгледайте галерията със снимки на FERMER.BG
Влез в категория видео споделяне на FERMER.BG
Виж последните селскостопански обяви
Изкажи мнение във форума на българския фермер

Отпада забраната за освобождаване на ГМО в 30-километровата зона около националната екологична мрежа НАТУРА. Това каза за Фермер.БГ Биляна Манчева от инициативния комитет срещу промяната в закона. Вероятно ще отпадне и досегашната забрана за освобождаване в околната среда и пускането на пазара на следните ГМО: тютюн, лоза, памук, маслодайна роза, пшеница и всички зеленчукови и овощни култури.

Това стана ясно на провелото се заседание на комисиите по земеделие и околна среда в парламента и фермери, природозащитници и граждани по повод промените в закона за ГМО. Въпреки солидните аргументи за вредата от ГМО върху здравето на хората, за развитието на биопроизводството и запазването на екологично чиста природа, управляващите са твърдо решени, че забраните трябва да отпаднат, коментираха участници в срещата. Лобито на компаниите производители е изключително силнно. ГЕРБ и Атака в българския парламент са тези, които прокарват политиката за навлизането на ГМO.

30-километровата зона около защитените територии заема 80% от територията на България. Забраната за отглеждане на ГМО там досега е била спирачка за големите компании, развиващи ГМО в областта на земеделието. С нейното премахване у нас ще се даде „зелена светлина” за бизнеса с такива култури, защото ще има достатъчно територии за отглеждането им, смята Албена Симеонова, член на Българската асоциация за биопродукти.

От МОСВ днес трябва да преработят законопроекта, спрямо предложенията от неправителствените организации. На 3-ти февруари изтича 21-дневния срок за обсъжданията между двете четения. В тази връзка в неделя (31 януари 2010 г.) ще се проведе шествие и митинг противприемането на промените в закона за ГМО.

Какво постигна гражданският натиск досега?

Насочи общественото внимание към проблема ГМО и припомни на управляващите техния дълг да се допитват до мнението на хората по обществено значими въпроси;

Създаде се смесена работна група от членове на Комисията по околна среда и води, Комисията по земеделие и гори, граждани, браншови и екологични организации за обсъждане на ЗГМО;

Има реална възможност за доработване на Закона за ГМО като се подадат предложения за промяна на конкретни членове;
Беше обещано, че ще се върне в Закона чл. 52 (2), който не допуска освобождаване в околната среда на ГМО в съседство с биологично стопанство;

Беше обещано, че ще се върне в ЗГМО забраната за освобождаване на ГМО в териториите от НАТУРА2000, но без запазване на 30 км-ия пояс около тях, в който не се разрешава освобождаване на ГМО.


Разочарованията след вчерашната работна среща

Намерението на Министерството на околната среда и водите (МОСВ) да отстъпи от обещанието си Парламентът да има последната дума при одобряване на освобождаването на ГМО в околната среда;

Позицията на МОСВ да отпадне 30-километровият пояс около териториите от НАТУРА2000, в който не се разрешава освобождаване на ГМО.

Още по темата:

Граждани, родители и фермери организират шествие срещу отглеждането на ГМО в България

Забраната за пускане на ГМО в НАТУРА 2000 остава. Води се дебат за 30 км буферна зона

НАЗ е против отглеждането на генно-модифицирани организми в България

АЗПБ подкрепя промените в закона за генно-модифицираните организми


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 10:44 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
мина им заниманието с грипа сега почнаха ГМО да се занимават на всякъде пишат колко били вредни а аз така и 1 отговор обоснован с факти не чух от както въобще се чу за тези храни преди 10тина години

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 12:43 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Aca написа:
мина им заниманието с грипа сега почнаха ГМО да се занимават на всякъде пишат колко били вредни а аз така и 1 отговор обоснован с факти не чух от както въобще се чу за тези храни преди 10тина години

Много си прав много хора пискат за много работи ама без почва и само плашат хората и те катоовцете на където отиде пъдаря ( водач на селскостопанска единица) с тях . То и затова неможем да се оправим , шот някой кат каже нещо против друго нещо и оп сичките са съгласяваме без да мислим дали е така или не .

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 13:06 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Да разбирам ли че вие сте "ЗА" Монсанто да ни ползват като опитни зайчета :))


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 13:09 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://greentech-bg.net/?p=5405

Нов доклад, публикуван през декември 2009 в International Journal of Biological Sciences потвърждава, че генетично модифицирана царевица предизвиква ракови заболявания и уврежда основни органи при бозайниците. В изследването са използвани три сорта генномодифицирана царевица на Monsanto.

Докладът е резултат от най-подробното проучване, правено до момента за ефекта върху здравето, произтичащ от използването на ГМО-храни. В експериментите са използвани сортовете Mon 863, произвеждащият инсектициди Mon 810 и устойчивият на Roundup® NK 603 – и трите сорта имат одобрение да се използват за храна в САЩ, Европа и други държави.

Изследвания от 2002 на самата компания Monsanto /засекретени и станали достояние на широката публика в резултат на изтичане на информация през 2005/ показаха пряката връзка между използването на ГМО храни и увреждания на бъбреците и черния дроб, като органи, които елиминират токсините, попаднали в организма. В различна степен обаче са установени увреждания и на сърцето, жлезите с вътрешна секреция, далака и кръвоносната система.

Новият доклад от 2009 потвърждава напълно и резултатите относно Mon 863, публикувани през 2007 от CRIIGEN в Environmental Contamination and Toxicology.

И трите цитирани изследвания потвърждават категорично, че използването на ГМО царевица води до увреждане на органите на бозайници /и трите изследвания са правени върху плъхове/.

Авторите на последните изследвания призовават за забрана на вноса и отглеждането на ГМО култури, както и за провеждането на многогодишни изследвания, които да проследят ефектите в няколко поколения, дългосрочните ефекти при продължителна консумация на ГМО храни, както и извършването на изследвания върху поне три вида бозайници. Това ще даде възможност да се установят по-точно токсичните ефекти от използването на ГМО-храни.



Според някои експерти масовото навлизане на ГМО-културите е основната причина за изчезването на пчелите и пеперудите. Ако ГМО културите унищожат насекомите, които опрашват растенията, то вместо да решат проблема с изхранването на световното население, ГМО културите обричат цялото човечество на тотална продоволствена криза, както и ще имат катастрофално влияние върху биоразнообразието.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 13:22 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
ГМО е като чума за природата, веднъж пуснато на свобода не може да се контролира и замърсява всичко около него

и аз съм против, а ето защо не тряба да се прокара този закон

http://www.pchelarstvo.com/pismo_pchelari_gmo/

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 14:57 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
аз съм съгласен че култури които имат вредно действие не трябва да се допускат но има много такива които нямат такива странични ефекти
а и статиите са добре написани но за да причини някакво страдание в жив организъм има определено активно вещество което да причини това тъй като съм запознат с генетиката ми е ясно че това че има изменение на някакъв ген (което нормално се случва в природата) или е добавен такъв не значи че живия организъм е отровен и не си мислете че като не е генно модифицирана храната е много полезна тъй като се използват толкова много пестициди и аз ще ви кажа каква е истината истината е че тази война я водят хората произвеждащи тези пестициди понеже вкарат ли се тези линии растения те остават без работа
дали ще използваш пестициди или растението само ще си го произвежда няма разлика разликата е че бизнеса на голям отрасъл ще замре
така както има изследвания за вредността на пестициди трябва да има и изследвания за съответния вид и сорт ГМР

това е истината не се поддавайте на манипулациите на добре знаещи целите си групи от хора

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 15:12 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
по-добре да се поучим от опита на другите страни и да не се правим на д-р Злобил :D

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2010 16:39 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
TNT написа:
по-добре да се поучим от опита на другите страни и да не се правим на д-р Злобил :D

И ти си прав за това че причиняват заболявания при някой неща и не са безопасни , но има и такива които с нищо не вредят на човека. Аз лично нито съм против нито съм за ГМО , това е свободен пазар и всеки може да продава и копува каквото си иска. Аз лично не бих си купил нещо ГМ , въпреки че със сегашният контрол само производителите на храни знаят какви боклуци ядем ;)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2010 20:22 
Offline
Infected Mushroom

Регистриран на: 28 Дек 2005 01:28
Мнения: 1021
Години: 35

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
http://www.grazhdani.eu/peticija.php?c=gmo


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2010 20:42 
Offline

Регистриран на: 12 Авг 2006 15:40
Мнения: 1
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Адавате ли си сметка , че няма публикувано дългосрочно изследване за влиянието на ГМО върху околната среда и човека и какво се случва с потомството му.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2010 14:47 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Какво искате от управляващи тройкаджии. Нали имаме учени или и те са тройкаджии. То докторантура се взема с преписване от книги на други автори. Генно инженерство си има и не пречи никому докато не започнат да вкарват животински гени в растенията. Примерно знаете ли защо доматите по пазара траят дълго и не замръзват как да е? Ами защото са генно модифицирани с ген на арктическа медуза. Не се майтапя!
Полекичка ще ни докарат всякакви заболявания. В Европа всички търсят натурални храни а ние тук да сме модерни щото някой тъпанар смята, че е на върха на лайното.
Е нали сме независими? Защото нищо не зависи от нас.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010 00:36 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2004 13:07
Мнения: 1287
Години: 41

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Хайде стига с тези глупости за ГМО. За всяко ново нещо се намира някой "гений", който да се изкаже против.
То и в началото когато се е появило електричеството някои са викали, че е дяволско изобретение ;)
Аз лично бих предпочел такъв продукт. Стига, разбира се да е качествен. Нали много организации тръбят как трябвало да се помага на гладуващите страни. Еми по-добро решение от това да се отглеждат ГМО здраве му кажи... Абе трудно може да се угоди на човек...
А, друг пример - глобалното затопляне. Все повече и повече се убеждавам, че нещо куца в тази теория... Климата ни зависи от 1001 неща, но се намират разни тарикати които я за пари, я за известност раздуват тази теория. A между другото - ето тук има интересни разсъждения относно глобалното затопляне: http://kaka-cuuka.com/1723 Приятно четене ;)

_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!


Interview with Dali :)
Change the way you see disability...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010 00:58 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
то и със свинския грип е така и със всяко едно раздуто нещо от медиите в дъното на всичко стоят мощни концерни произвеждащ някакъв продукт кой ваксини кой пречиствателни системи и така нататака

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010 05:34 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2004 13:07
Мнения: 1287
Години: 41

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Честно казано, не знам какво да мисля за свинския грип. Явно наистина е имало починали от него. Но поне в България са били най-вече хора, които и без това са били с по-слаб организъм. Пък грипа въпреки, че е някаква рядкост може да бъде опасен, а и всяка година се видоизменя. Та наистина там не знам какво да кажа там (think)

_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!


Interview with Dali :)
Change the way you see disability...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010 12:31 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
аз имам какво да ти кажа а то е:
че от не рекламирания сезонен грип в България умират 3000 човека от свинския умират по малко от 300 човека сам си направи сметката кой е по опасен

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010 15:17 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2004 13:07
Мнения: 1287
Години: 41

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Хахаха. Това не го знаех :) Леле като се замисля, ако не раздуваха медиите подобни проблеми, какви ли новини щяха да имат :) Сигурно щяха да ни разправят в кое село колко кошки са откраднали и кой с кого се сбил в хоремага :x

_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!


Interview with Dali :)
Change the way you see disability...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2010 22:08 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
vokil написа:
Към АСА и всички останали ,спрете за малко да расъждавате като пристрастени към нечия партия и помислете като българи и като хора които ще живеят и за напред в тази държава.И аз бях симпатизант на АТАКА и все още съм ,но за мен по важно е какво се случва с нас, с природата ни, с земята ни.За мен дори заради съмнението ,че са вредни не трябва да се допускат да се правят опити на наша територия а те даже и закон искат да прокарат това е не допустимо.Искаме си чисти храните ,земите и горите ...
И няма ли някой да организира и в нашия град протест ,днес в пет града ще има протест само тук не ако някой има идея кой може и иска да организира протест да пише и да не е политически

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2010 22:08 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Allexander написа:
Oооо, ти щом си от АТАКА и като ти гледам подписа ясна работата... :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2010 22:09 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
vokil написа:
И какво ти е ясно

_________________
Изображение


Последна промяна Timbo на 11 Фев 2010 22:09, променена общо 1 път
Time rewind


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2010 00:07 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 06 Дек 2005 18:42
Мнения: 86
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не мога да повярвам, че има хора "За" ГМО. Какво общо имат разни "грипове" "глобално затопляне" и тн..
ГМО е нещо като Чернобил, не го ли осъзнавате, засее ли се веднъж почвата е замърсена и друго нищо не вирее на нея, вижте в Аржентина са пред екокактастрофа
http://www.segabg.com/online/new/articl ... 4&id=00004


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2010 01:07 
Offline
Caught Up
Аватар

Регистриран на: 23 Сеп 2007 23:20
Мнения: 915
Местоположение: България,Добрич
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
против това съм!

_________________
за лека нощ ще ви разкажа една приказка… Имало едно време една далечна страна. В нея имали такъв обичай – колкото по-дълга била оная работа на мъжа, толкова по-къси ръкави носел той. Всъщност… това е дълга приказка и няма
да ви я разказвам сега, СЛАГАМ СИ ПОТНИКА И СИ ЛЯГАМ
:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2010 23:00 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 14 Апр 2009 20:03
Мнения: 154
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Яворе по добре да питаш АТАКА защо ни предаде за ГМО и гласува закон който разрешава навлизането на безпорно отровни и вредни за икономиката ни продукти ,занаеш кой съм и знаеш ,че нямаше да пиша така ако не се чувствах предаден ,съветвам те и ти да не им вярваш безрезервно ,защото в момента с това си действие нанасят необратими вреди на природата и здравето ни.
ИСТИНАТА Е ,ЧЕ АТАКА ИЗМЕНИ НА ПРИНЦИПИТЕ СИ И ПРЕДАДЕ НАЦИОНАЛНИЯ НИ ИДЕАЛ ЛОБИРАЙКИ ЗА ЕДНА АМЕРИКАНОЮДЕЙСКА ФИРМА ,ПОДКРЕПИ БЕЗСПОРНО ЕДНА МАСОНСКА СТРУКТОРА ЗА КОИТО ТАКА ОСЪРДНО ПЛЮЕШЕ КОГАТО БЕШЕ В ОПОЗИЦИЯ .ЗА МЕН ОТ ДНЕС НА ТАТЪК АТАКА НЕ СЪЩЕСТВУВА НЯМАТ РАЗЛИКА ОТ ДРУГИТЕ ПРЕДАТЕЛСКИ ТУМОРИ В ПОЛИТИКАТА НИ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СИ ИЗГУБИХ МНОГО ВРЕМЕ И СРЕДСТВА ЗА ДА ДОСТИГНА ДО ИСТИНАТА ЗА КОЕТО МНОГО СЪЖАЛЯВАМ .ТОВА ОБАЧЕ НЯМА ДА МЕ ОТКАЖЕ ДА БЪДА ИСТИНСКИ ПАТРИОТ И ДА МЕ ОТКАЖЕ ОТ МЕЧТАТА МИ ЕДИН ДЕН В БЪЛГАРИЯ ДА ИМА НАЦИОНАЛНО ОТГОВОРНИ ПОЛИТИЦИ КОИТО ДА МИЛЕЯТ ЗА БЪЛГАРСКОТО.АТАКА НЕ СА НАШИТЕ ХОРА НО ТЕ СА НЯКЪДЕ ТАМ И НИЕ ИСТИНСКИТЕ РАДЕТЕЛИ НА БЪЛГАРСКОТО ЩЕ ГИ НАМЕРИМ !
БЕЗ КАКВИТО И ДА Е ЛОШИ ЧУВСТВА КЪМ ТЕБ .
ИЛИЯ

http://www.facebook.com/photo_search.ph ... 1402615564

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:01 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
закона за ГМО не е приет.

Ако беше приет, щеше да се чуе, че Първанов ще наложи вето на този закон, той вчера го потвърди, че няма да позволи този закон да мине, дори ще свика референдум ако се наложи.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:16 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 14 Апр 2009 20:03
Мнения: 154
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Мина на второ четене и се приеха някой изменения които са в полза на ГМО с което нашите се изложиха тотално ;
http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2010/03 ... bulgariia/

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:25 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
vokil написа:
Мина на второ четене и се приеха някой изменения които са в полза на ГМО с което нашите се изложиха тотално ;

Сега погледнах, че е минало на второ четене. Но виж мнението на Мирослав Найденов.
Цитат:
Министърът бе категоричен, че в България на открито опити с ГМО няма да се правят, а само в лабораторни условия.

Той ще подкрепи и решението в супермаркетите, веригите магазини, и хранителни стоки, разграничението в отделни щандове на продуктите съдържащи ГМО и тези с биопродукти.

В същото време депутатите от парламентарната комисия по околна среда и води подкрепиха единодушно на извънредното си заседание днес предложението на народния представител Костадин Язов, с което се забранява освобождаването на ГМО в околната среда, както и отглеждането им в границите на защитените територии и защитените зони от НАТУРА 2000, както и на отстояние 30 км от границите им. "

Приели са от части, че ГМО няма да се отглежда тук. Аз съм сигурен, че и сега ядем ГМО. Като знам какви местни продукти има, дето на нищо не приличат.
Цитат:
Законът за храните бе приет през 2006 г. с подкрепата на БСП и ДПС, но там исканите сега забрани, касаещи ГМО, ги няма, тъй като са в противоречие с европейското законодателство", каза Караджова.
По думите й организми, култури и продукти, съдържащи ГМО, така или иначе вече са на пазара, именно заради европейската процедура, въведена през 2006 г. със Закона за храните. С други думи децата ни от години хрупат ГМ корнфлекс и това никого не тревожи, страната ни от януари 2007 до юли 2009 г. е внасяла ГМ царевица и соя и протести не сме чули, нито видели. До момента няма регистър на стоките и храните, които съдържат ГМО. Бившият министър Нихат Кабил е издал 31 разрешителни за допускане до пазара на генно-модифицирани храни

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:41 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
това че продуктите които ядем не приличт на нищо не е защото има гмо в тях а защото рецептите са други а не тези които бяха по БДС 1 време
няма как да разбереш дали скорбялата която слагат е добита от гмо царевица или пшеница или от нормална
това може да се определи единствено с генетичен анализ на продуктите
хората се плашат от ГМО защото им звучи Страшно но това че има изменен или до бавен ген за нещо не прави пшеницата месо и обратно

това е добре че не разрешиха ГМО но и да бяха го разрешили нямаше да се случи нищо по различно
с този закон продължава усилената продажба на пестициди които са много по вредни от ГМО и то доказано ;)
отделно подкупните еколози да не си мълчат относно пестицидите защото използването на 1 инсиктицид използван за определен вредител по растенията не унищожава само него а целия ентомологичен биотоп в напръсканата местност
изпозването на един радентицид (за тровенен на гризачи) не унищожава само полските мишки а и популацията на зайците на лисиците на всички животни участващи в хранителната верига над полската мишка
и така много много примери

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:43 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 14 Апр 2009 20:03
Мнения: 154
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Яворе ни пускай цитати за предишното управление аз не ги защитавам и знаеш ,че съм силно против тях .Това което искам да кажа е ,че в момента се приема закон в който оставят вратички не само за опити на открито а и да се отглеждат най свободно ,а на този министър може да му шибниш един шамар защото лъже най безочливо

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:46 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 14 Апр 2009 20:03
Мнения: 154
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Спецялно за аса да не ми говори и да не се изказва неподготвен ,че не са вредни :http://diy.aresistance.net/content/view/346/259/
http://diy.aresistance.net/

_________________
Изображение


Последна промяна vokil на 14 Мар 2010 00:53, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: АТАКА
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010 00:50 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
абе господин многознайков дочети това което допълних на предходния си пост и тогава приказвай
точно пък ти не ми обяснявай кое е вредно и кое не защото аз мога да направя по точна преценка от некъдърните журналисти които пишат статии по поръчка на някой и пресилват нещата без да са наясно за останалите плюсове и минуси хайде моля ти се

и никога до сега не е имало по подходящ министър на земеделието от сегашния

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов