Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 11:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 01:06 
Offline

Регистриран на: 16 Апр 2010 22:28
Мнения: 10
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Прието е вдигане на данъците в Добрич.За такса смет от 2 промила се покачва на 3,5 промила. Също така има увеличение за данък МПС . Няма ли партия,която да поведе хората срещу това обиране на народа. Хората ще се лишат от елементарни нужди само и само да си платят данъците, а нормалната реакция е точно обратното,никои не трябва да плаща нищо. Да не би при последния снеговалеж да изчистиха улиците,или пък пътищата в областта да са на ниво? Може да се задават хиляди въпроси,но остават без отговор?Погледнете какво правят гърците и се замислете.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 08:02 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 19 Фев 2008 17:10
Мнения: 41
Години: 53

Местоположение: Добрич
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Ние и сега сме с най-висок данък по отношение на МПС в страната,но в интерес на истината сме и областният град с най-висок процент
реновирани булеварди и улици.Да не говорим за площада и градския парк,чийто проект ще продължи и през новата година.Изготвят се в
момента и проекти за реновиране и на цял квартал,като това най-вероятно ще бъде "Балик".Според мен имаме други далеч по-сериозни
причини за недоволство,например ВиК ЕООД.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 09:07 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 08 Фев 2006 19:35
Мнения: 41
Местоположение: dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
vurbanov написа:
Ние и сега сме с най-висок данък по отношение на МПС в страната,но в интерес на истината сме и областният град с най-висок процент
реновирани булеварди и улици.Да не говорим за площада и градския парк,чийто проект ще продължи и през новата година.Изготвят се в
момента и проекти за реновиране и на цял квартал,като това най-вероятно ще бъде "Балик".Според мен имаме други далеч по-сериозни
причини за недоволство,например ВиК ЕООД.

Ти какво защитавшли ги?
Като ти гледам колата и номера(който струва седмично преживяване на твой съгражданин)нормално е да мислиш така.Ок ВиК да си го прави.Те парите са от европейски фондове както и за повечето улици и булеварди.И като ти чета поста доста си наясно със случващите се неща в Добрич-нали знаеш защо смениха шефа на ВиК-то!
Защо трябва да вдига данъците и таксите.На Изборите пропусна да го спомене това.Защо ли?
Така ,че трябва да се последват Гърците.Но ние Българите толкова са ни тъпкали и продължават да ни тъпчат тия правителства защото:Най лесно се управлява Гладен,Обезверен,Разидинен народ.Кофти но Факт!

_________________
ЗАПЪЛВАМ ДУПКИ ВСЯКАКВИ!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 09:58 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
nik74 написа:
Прието е вдигане на данъците в Добрич.За такса смет от 2 промила се покачва на 3,5 промила. Също така има увеличение за данък МПС . Няма ли партия,която да поведе хората срещу това обиране на народа. Хората ще се лишат от елементарни нужди само и само да си платят данъците, а нормалната реакция е точно обратното,никои не трябва да плаща нищо. Да не би при последния снеговалеж да изчистиха улиците,или пък пътищата в областта да са на ниво? Може да се задават хиляди въпроси,но остават без отговор?Погледнете какво правят гърците и се замислете.

Личи си колко се интересуваш с тези закъснелите реакции. Данък смет беше увеличен от Герб-ерите още през м. Юни дори имаше символичен протест като оставихме чували с боклук пред Общината. С такива като теб, които спят няма да се оправим.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/06/ ... _dva_puti/
Дори увеличиха с почти 1млн.лв. парите за АСА.
http://www.dobrichonline.com/?com=news&cid=11790

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 11:18 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Наскоро имаше подписка от някаква партия точно срещу вдигане на данъците. Хора време е да се събудите тия от АСА не само, че снега не чистиха ми и 4-ри дни боклука не изчистиха, да не говоря за разбитата улица свързваща булевард Добруджа и улица Батовска (пътя за ЗОО парка) . Могат на човек да му изпадат пломбите ако се движи в превозно средство, колата ми вози меко само не и по тази улица. Да не говоря за отпадналите проекти поради липса на пари къде са ПАРИТЕ ни?Защо се ремонтира там където няма нужда?Що се отнася до центъра нима не сте видели какво става с плочите как се чупят?Защо се правят безсмислици като кръговото до училище Христо Ботев, а с тия пари не се ремонтират някои улици защото има такива , които не са виждали асфалт бай Тошово време?По тях има само кръпки и дупки?Какво стана с Водния цикъл пак ли няма пари?
Това са въпросите, на които едва ли ще има отговор.Като се замислите оправя се само централната част другите кучета ги яли.

ПС: Не членувам в партии.

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS



За това мнение авторът shadou2 е получил благодарност от Sylver_Fenka (28 Дек 2012 15:20)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2012 12:20 
Offline

Регистриран на: 16 Окт 2011 08:05
Мнения: 2
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
shadou2 написа:
Наскоро имаше подписка от някаква партия точно срещу вдигане на данъците. Хора време е да се събудите тия от АСА не само, че снега не чистиха ми и 4-ри дни боклука не изчистиха, да не говоря за разбитата улица свързваща булевард Добруджа и улица Батовска (пътя за ЗОО парка) . Могат на човек да му изпадат пломбите ако се движи в превозно средство, колата ми вози меко само не и по тази улица. Да не говоря за отпадналите проекти поради липса на пари къде са ПАРИТЕ ни?Защо се ремонтира там където няма нужда?Що се отнася до центъра нима не сте видели какво става с плочите как се чупят?Защо се правят безсмислици като кръговото до училище Христо Ботев, а с тия пари не се ремонтират някои улици защото има такива , които не са виждали асфалт бай Тошово време?По тях има само кръпки и дупки?Какво стана с Водния цикъл пак ли няма пари?
Това са въпросите, на които едва ли ще има отговор.Като се замислите оправя се само централната част другите кучета ги яли.

ПС: Не членувам в партии.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 19:10 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Докато ние не попитаме къде са парите как се харчат и защо няма за важните неща нищо няма да се промени.

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 20:44 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
какъф е проблема и без това не е нормално да има толкова много коли ... значи хората не са толкова бедни щом имаш кола значи не би трябвало да ти е проблем да плащаш данъци имам познат живее във турция там да имаш кола е лукс тук също трябва да е така неможе всеки келтак със 5 лв във джоба да има кола .. малък град сме по от 1 ния краи на града до другия са 30 мин . ... транспорта е редовен не закъснява .. така че ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2012 21:14 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Колите много, много отдавна не са лукс. Поне не в цивилизованите държави. Турция не трябва да ни е мерило за нищо. По тая логика дай и тока да ни е лукс, защото в по-голямата част на Турция не са чували що е то електричество. Страшно е, когато се бърка в джобовете на хората, но още по-страшно е, когато хората се опитват да се самозалъгват, че това се прави за тяхно добро.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 02:42 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
Smirnoff-d4 написа:
какъф е проблема и без това не е нормално да има толкова много коли ... значи хората не са толкова бедни щом имаш кола значи не би трябвало да ти е проблем да плащаш данъци имам познат живее във турция там да имаш кола е лукс тук също трябва да е така неможе всеки келтак със 5 лв във джоба да има кола .. малък град сме по от 1 ния краи на града до другия са 30 мин . ... транспорта е редовен не закъснява .. така че ...


:575 Тогава грабвай каручката, пали гумите и дим да те няма към турция.

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik



За това мнение авторът TNT е получил благодарност от Явор (30 Дек 2012 20:11)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 11:55 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
аз нямам проблем със вдигането на данъците само отрепки от бсп и атака ревът


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 18:02 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Smirnoff-d4 написа:
аз нямам проблем със вдигането на данъците само отрепки от бсп и атака ревът



Аз подчертах,че не съм към никаква партия. След като не ти е проблем да ти изпратя моите да ги платиш догодина ;)?


ПС: на 20 и няколко идвали бих си харесала каквато и да е партия след като от както се помня все е криза;).

АЗ СЪМ ПРОТИВ ВСИЧКИ ПАРТИИ!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 18:12 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Smirnoff-d4 написа:
какъф е проблема и без това не е нормално да има толкова много коли ... значи хората не са толкова бедни щом имаш кола значи не би трябвало да ти е проблем да плащаш данъци имам познат живее във турция там да имаш кола е лукс тук също трябва да е така неможе всеки келтак със 5 лв във джоба да има кола .. малък град сме по от 1 ния краи на града до другия са 30 мин . ... транспорта е редовен не закъснява .. така че ...


ХАХА твоя квартал може да е редовен ела да видиш на Дружбите и Добротица ;) и тогава говори.Особено събота и неделя и по празници ХАХАХАХА редовен бил изобщо го няма в неделя . Че във Варна на всеки 20 минути има автобус тръгващ от Аксаково до Златните - 409, да не говоря за тези които са в града като 22 който е на всеки 10 минути. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ми 109 също и той е от Златните до Гарата.

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2012 20:15 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Smirnoff-d4 написа:
аз нямам проблем със вдигането на данъците само отрепки от бсп и атака ревът

Значи си от ГЕРБ.
Ти одобряваш строежа на джамии, ти одобряваш замразените пенсии и заплати, ти одобряваш протурската политика на ГЕРБ, ти одобряваш закриването на училища, ти одобряваш ограбването на българския народ и тн.
Ела да платиш моите данъци тогава щом нямаш проблеми.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение



За това мнение авторът Явор е получил благодарност от Xayc (24 Яну 2013 21:09)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 20:48 
Offline

Регистриран на: 16 Апр 2010 22:28
Мнения: 10
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Завиждам на варненци, днес 24.01.2013 г е имало протест пред община Варна по повод вдигането на данъците.Протеста явно е бил сериозен,наложило се е намеса на полицията,граждани са направили опит да влязат принудително в общината.Кога ще се намери човек да поведе раята от Добрич,бихме си лишили семействата от всичко за да им платим данъците. С удоволствие се управлява такъв народ, сигурно трябва гърци да поведат народа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 21:02 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Абсолютно съм съгласна с предния пост

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 21:20 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Аз пък не съм съгласен с nik74.
Като стоите пред клавиатурите само и си чешете пръстите, няма да настъпи промяна. Имаше протест срещу високата цена, но всички са доволни от високите цени и бяхме много малко. Няма значение кой го организира протеста и коя политическа сила. Ако сте недоволни и имате собствена позиция ще излезете на протест.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 21:51 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 19 Фев 2008 17:10
Мнения: 41
Години: 53

Местоположение: Добрич
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Точно пък да давате Варна за пример е смешно...от колко години кмета на ТИМ е на власт в морската ни столица???
И не е вярно,че Добричлии не сме излизали на улицата,през 97-ма г-жа Пеловска и радиостанцията на Радосвет Радев поведе доста хора от нас на протести,
рисувайки ни светлото СДС-ско бъдеще и какво стана накрая?Тя и Той си получиха няколко завода,а ние убеждението,че
"всичките са маскари".ГЕРБ може и да не са правилната партия,но откакто са на власт поне за града ни се прави много
повече от който и да било след Корпуса на другаря Тодор Живков.И никой не е в състояние да го оспори,що се отнася
до нашата община.И данъците ни не са големи от преди 3,5 години дори напротив,след идването на Герб специално за автомобилите данъка бе свален драстично.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2013 22:41 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
четох че герб може да влязат във коалиция със дпс ... ако това стане веднага гласувам за атака :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2013 11:14 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
vurbanov точно тук не сте прав. Пътищата се направиха по - времето на Д. Николова, но всичко беше договорено от Л. Росенов. Направиха центъра предизборно за няколко месеца и сега ние плащаме тази руина. Г-н vurbanov значи според Вас е нормално ние да плащаме с 75% по - скъп данък смет от останалите общини в България? Още през 2009год. От ВМРО и Атака посъветваха общинска администрация да подобри събираемостта на този вид данък. Ще цитирам един човек, който не харесвам, а именно "Барак Обама: Увеличаването на данъците вкарва страна ни в нова рецесия." Събираемостта на такса смет през 2009год. е било 72% - 75%, за 2012год. е 70%. Според Вас нормално ли е да се увеличава такса смет, като спада събираемостта? Само за последните 3год. Герб вдигнаха данък смет с 100%. През 2009год. той беше 1.5 промила, а днес е 3 промила. Искам да попитам за последните години с колко се увеличиха пенсии и заплати? Те бяха замразени точно от това Правителство. За мен не е нормално да се сключва договор през м. Юли 2012год. за почистването на града за 2013год. като още не се знае, с какъв бюджет ще разполага Общината за следващата година. Ако бюджета е по - малък от това, което са предвидили кой мислите, че ще покрие разликата? Отново ние данъкоплатците. С предсрочното сключване на договори се цели облагодетелстването на хора и фирми. За мен не е нормално да се закриват училища. Знаете, ли че в закритите училища са се обучавали 364 деца? В статистика на Общината от преди 4месеца едва 288 деца са приети в други училища. Писах писмо да ми се отговори къде е разликата от близо 80 деца и ми отговарят съвсем различни неща. Така ли Общината мисли за нашите деца и за интеграцията на малцинствата със закриване на училища? За мен не е нормално Изида да плаща годишно концесионно възнаграждение от 3100лв., а заведенията до ПМГ по 7550лв., също така не е нормално за СК "Русалка" да плаща 8150лв. и бяха задължени за първите 2год. да инвестират 2млн.лв. Нямам нищо против Изида и инвестициите, но смятам, че концесионното възнаграждение е прекалено малко като се има в предвид, че в началото на градската градина за "пъти" по - малки обекти плащат повече.
М. Юли съветниците гласуваха да се даде под наем терен за поставяне на преместваем обект от 6кв.м с начална цена 100лв. с ДДС. Приятели само да Ви кажа, че търговците на пазара заплащат по 150лв. на месец за маса от 2кв.м и без никакви условия, това нормално ли е за вас?
Още един интересен факт, кметицата на 28.12.2011г. продава имот от 200кв.м за сумата от 11000лв. Защо го продава точно между празниците? Това е апетитен имот в близост до Изида. За такава цена и аз искам да си купя такъв имот.
Мога да ви пиша още много за далаверите на това престъпно управление на града.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2013 21:54 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
batista написа:
Колите много, много отдавна не са лукс. Поне не в цивилизованите държави. Турция не трябва да ни е мерило за нищо. По тая логика дай и тока да ни е лукс, защото в по-голямата част на Турция не са чували що е то електричество. Страшно е, когато се бърка в джобовете на хората, но още по-страшно е, когато хората се опитват да се самозалъгват, че това се прави за тяхно добро.

Хаха, турците са в пъти по-напред от нас, колкото и да ги мислим за дива Индия. Турция в момента е може би е една от най-развитите държави - от тия дето са в евросъюза, макар че тя не е и не и трябва. Що се отнася до данъците в Добрич - докато Детелинка е кмет така ще е. Такъв тоталирист като нея - нищо че е от Герб не съм виждал. Дори форума на общината е "временно затворен" от преди 5 години, когато аз още бях в града. Толкова ли няма един кадърен добруджанец да хване кормилото на Добрич, че опряхте до Детелина плевенчанката. Е вярно понаправи половината център, но не си мислете че е извадила парите от джоба си. Някой умен добруджанец и направи проектите, след това ги защити и заради това отпуснаха парите. Чесно казано в Павликени също направиха голям и хубав център - а колко е по-малък като град. Иначе в една община, ако няма бизнес да плаща данъци, наред е народа. Правете си сметка, колко печели общината от данъците на бизнеса.

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов