Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 18:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Работа на кораби
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2012 23:49 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Знаете ли фирми, които предлагат такава работа ?
Интересува ме също работил ли е някой от вас на такъв кораб и каква длъжност е изпълнявал.
Останахте ли доволни, моля ви споделете и какво сте чували от приятели ?
Какви са процедурите ?
Кои фирми са "истински фирми" така да го нарека ... ?
Другоо , другоо , сега не се сещам...нека ако някой е ходил да сподели по - детайлно :)

Темата я пускам в Дъра - Бъра , защото по - другите подфоруми не се чете много , много , ако модераторите я сметнат за друг раздел нека я преместят , но да не я трият , защото предполагам , че доста хора ще се интересуват от информацията.

И сега не ме нападайте "Виж в гугъл" , ала бала , интересува ме дали някой от Добрич е ходил и нека разкаже за какво иде реч.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2012 23:57 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Mindzuhar написа:
Знаете ли фирми, които предлагат такава работа ?
Интересува ме също работил ли е някой от вас на такъв кораб и каква длъжност е изпълнявал.
Останахте ли доволни, моля ви споделете и какво сте чували от приятели ?
Какви са процедурите ?
Кои фирми са "истински фирми" така да го нарека ... ?
Другоо , другоо , сега не се сещам...нека ако някой е ходил да сподели по - детайлно :)

Темата я пускам в Дъра - Бъра , защото по - другите подфоруми не се чете много , много , ако модераторите я сметнат за друг раздел нека я преместят , но да не я трият , защото предполагам , че доста хора ще се интересуват от информацията.

И сега не ме нападайте "Виж в гугъл" , ала бала , интересува ме дали някой от Добрич е ходил и нека разкаже за какво иде реч.






И сега искаш този от добрич да те заведе за рачичка да ти направи документите и д аработи вместо тебе ли ???

намираш фирмите из google и там си пише всичко за всички длъжности ... какви изпити .... какви документи ... и т.н.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 00:05 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Pchelar написа:
Mindzuhar написа:
Знаете ли фирми, които предлагат такава работа ?
Интересува ме също работил ли е някой от вас на такъв кораб и каква длъжност е изпълнявал.
Останахте ли доволни, моля ви споделете и какво сте чували от приятели ?
Какви са процедурите ?
Кои фирми са "истински фирми" така да го нарека ... ?
Другоо , другоо , сега не се сещам...нека ако някой е ходил да сподели по - детайлно :)

Темата я пускам в Дъра - Бъра , защото по - другите подфоруми не се чете много , много , ако модераторите я сметнат за друг раздел нека я преместят , но да не я трият , защото предполагам , че доста хора ще се интересуват от информацията.

И сега не ме нападайте "Виж в гугъл" , ала бала , интересува ме дали някой от Добрич е ходил и нека разкаже за какво иде реч.


И сега искаш този от добрич да те заведе за рачичка да ти направи документите и д аработи вместо тебе ли ???

намираш фирмите из google и там си пише всичко за всички длъжности ... какви изпити .... какви документи ... и т.н.


Хаха , кефите ме с тези коментари , нали се сещаш , че "ФИРМИТЕ" не ти казват кофти работите , само и само да си вземат комисионната ... като не разбираш , защо се обаждаш...
Никъде не съм споменал някой да ме кара за рЪчичка ( пише се с "Ъ" ) или да работи вместо мен !!!
Просто искам да споделите преживяното и пътя по - който се минава , толкова ли много искам ?
Едва ли ще ми се отговори от такъв човек , но все пак да пробвам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 01:37 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
^^
Нали си чувал приказката за българските форуми. Умници много, ама никой не е наясно какво и защо всъщност го пише.

Иначе темата е интересна. И аз съм се замислял за подобна възможност - не съм чул лоша приказка за корабите. Но наистина ще е хубаво да се сподели, ако някой е ползвал дадена фирма за подобен вид услуги, защото много "фирми-фантоми" се навъдиха напоследък. Като нищо ще ти вземат парите и няма да свършат никаква работа. Та... затова е този форум, за да могат хората да намират полезна изформация.
Успех с начинанието :)

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 09:34 
Offline
electrician
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2007 21:07
Мнения: 368
Години: 32

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Старгейт, Стамко, Промар, Тина Марис, Зодиак, БМФ (ся не се сещам за други ...)
За БМФ - забрави !!! :D
Като цяло май само за "Зодиак" съм чувал кофти работи, но последно на един авер брат му подписа с фирмата 5 годишен договор ии до момента е доволен от фирмата :)
(храната май не била много добра 0.о)
Иначе като цяло по-скоро зависи на какъв кораб ще се качиш и какъв ще е екипажа ! Всичко е строго индивидуално. Един приятел се качи в Старгейт на стажантски рейс ии през другото време работеше като моряк иии се разболял направил някаква ангина, а капитана не е искал да го водят до болнично заведение защото щяло да струва скъпо на кораба :/ бутнали му 1 торба с антибиотици и "да се оправя" влошил се, но за щастие след това се оправил ... и мисля, че преди седмица му свърши рейса ии си слезе.
Приятеля на братовчедка ми също е в старгейт като 3ти помощник (ако не се лъжа) иии той си е мн доволен ...

За Стамко като цяло не съм чувал лоши работи, аз даже се замислям дали да не подпиша с тях за 5 години.. но това ще го реша към края на годината :)
Един приятел слезе преди 2 седмици и доколкото се чухме набързо беше мн доволен....
Промар и там имам познат който беше електришън иии даже и ми препоръча фирмата, но за жалост от тази година са спрели да набират електришъни .. :D

Тина марис: на 1 приятел баща му плава като 3ти механик там, доста бонуси получавал от фирмата, но този авер щеше да ми казва нещо кофти за фирмата, което така и не ми каза :С
трябва да го питам тези дни ... Като цяло съм чувал хубави неща за фирмата...


>> Аз още не съм се качвал, но др година трябва да съм си намерил фирма и да се мятам.
Така, че някой ако знае нещо повече за някоя фирма - нека сподели:) Аз със сигурност ще съм по-информиран като слязат дружките ми :)

Браво за темата !!!!

Редакция от автора на поста: На един приятел баща му е в Роял Карибиан и по-специално на кораба "Oasis of the seas" .. синът му - скромно момче учи също за механик и беше стажант на същият кораб миналата година .. (той най-вероятно на същият кораб ще остане с препоръка от баща си ...) ама за там няма какво да говорим .... :X :X :X


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 13:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Pchelar написа:
Mindzuhar написа:
Знаете ли фирми, които предлагат такава работа ?
Интересува ме също работил ли е някой от вас на такъв кораб и каква длъжност е изпълнявал.
Останахте ли доволни, моля ви споделете и какво сте чували от приятели ?
Какви са процедурите ?
Кои фирми са "истински фирми" така да го нарека ... ?
Другоо , другоо , сега не се сещам...нека ако някой е ходил да сподели по - детайлно :)

Темата я пускам в Дъра - Бъра , защото по - другите подфоруми не се чете много , много , ако модераторите я сметнат за друг раздел нека я преместят , но да не я трият , защото предполагам , че доста хора ще се интересуват от информацията.

И сега не ме нападайте "Виж в гугъл" , ала бала , интересува ме дали някой от Добрич е ходил и нека разкаже за какво иде реч.






И сега искаш този от добрич да те заведе за рачичка да ти направи документите и д аработи вместо тебе ли ???

намираш фирмите из google и там си пише всичко за всички длъжности ... какви изпити .... какви документи ... и т.н.

DUMBASS

По темата: Чичо ми е механик по корабите , но не се е качвал по пасажери и въпреки това ме ориентира за нещата и преди половин година ми беше обяснил за някакви яхти на някакви милиардери при който ако се уредиш да почнеш работа удряш шестица от тотото ;) Било много брутално плащал по 5-6 цифрени суми само и само да му оправяш джета там да му правиш коктейли и тем подобни , даже и готвач си имал (личен),но преди дори да се интересуваш от такава работа , трябва да имаш поне 4-5 години по големите пасажери.Аз отидох на интервю в космос шипинг и там ми искаха два езика англ и немски и нали там пита ме къде съм работил какви курсове съм изкарал ( за барман ) , също и ми зададе няколко въпроса на англ. и тем подобни и накрая ми каза "ами добре евентуално ще ти се обадим за помощник барман да отсервираш чаши" и аз нещо се разочаровах и се отказах , а и до колкото разбрах по пасажерите си има ерархия която следваш иначе няма как.Чичо ми има познат който е бил камелиер и след 20 години по корабите е станал комплексен управител на 16 бара ли колко там в някъв огромен кораб

http://for.journey.bg/topic.php?page=139&topic=4305

http://for.journey.bg/forum.php?forum=9

това трябва да ти свърши работа

_________________
(pi6tova) Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy Remix)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 19:20 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Добра информация представихте , благодаря за което ...
А да имате представа тази агенция www.lucky-m.com как е ? Мисля да кандидатствам през нея , разгледах и кораба в youtube , добър ми се струва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 20:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Mindzuhar написа:
Добра информация представихте , благодаря за което ...
А да имате представа тази агенция http://www.lucky-m.com как е ? Мисля да кандидатствам през нея , разгледах и кораба в youtube , добър ми се струва.

ako e taq v ruse sym chuval samo dobri neshta.

_________________
(pi6tova) Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy Remix)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012 22:13 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 18 Фев 2008 19:39
Мнения: 552
Години: 30

Благодарил: 9 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
космос шипинг ... знам ,че е стабилна фирма имам 3-4 приятеля които в момента плават на речни кораби качили се чрез нея .. живот и здраве другата седмица , ще ходя да пускам документи за новия сезон , който започва март , става дума за работа в ресторант

_________________
=]]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2012 10:19 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Kaz написа:
Mindzuhar написа:
Добра информация представихте , благодаря за което ...
А да имате представа тази агенция http://www.lucky-m.com как е ? Мисля да кандидатствам през нея , разгледах и кораба в youtube , добър ми се струва.

ako e taq v ruse sym chuval samo dobri neshta.

Да в Русе е ... :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов