Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 29 Мар 2024 01:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012 14:17 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Здравейте! Купих си нова музикална система 5.1 и съм си доволен но картата на компютъра ми която е вградена в дъното е 2канална а системата ми е 5 и искам да си зема звукова карта. Та да попитам какво мислите за този модел--> http://www.sweex.com/SC015 струва около 50 лева в jarcomputers.com И да попитам има ли смисъл от отделна звукова карта в смисъл силата на звука по-добра ли ще е? Благодаря ви много предварително!
Поздрави!

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012 18:38 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
смисъл има ако е хубава звуковата карта а не от тези които са по 10 лв що се отнася до звука ще е по качествен но не и по силен а ако използваш цифров интерфейс там работите стоят малко по различно.

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012 02:02 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Вземай един Creative че да почнеш да чуваш. С тея вградени карти само си мислиш че чуваш. Под 100лв. ли е, значи не става.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012 03:26 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Със всичките си ръце съм ЗА креатива!!! Страхотен звук макар че е възможно да имаш малко ядове ако си със уин7 но се оправят нещата и труда е оправдан.

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2012 10:34 
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2007 18:07
Мнения: 10
Години: 114

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Здравей.За тези пари може да си купиш Audigy 2 ZS,свири страхотно,старата ми карта беше такава.Разликата между тази карта и вградената е огромна.Вградения звук ще ти се стори като да слушаш музика от мобилен телефон.
http://forum.setcombg.com/index.php/top ... 61442.html
http://forum.idg.bg/viewtopic.php?f=21&t=11237


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2012 23:41 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Да прави са колегите, но моето мнение е, че не е важно само от къде идва сигнала но и на какво слушаш. Нищо не каза за системата ти 5,1. За мен малките сателитки са отврат и не бих инвестирал за хубава звукова карта а ще си ползвам вградената 5,1.
Незнам как на дъното ти имаш само 2 канала :razmisli: . За под 600 лв. система 5,1 не ми е харесвала.
Но пак казвам това си е мое мнение.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2012 23:51 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Тука задълбаваме темата в друга посока, но....изобщо къф е смисъла да се изръсиш маса пари за звукова карта, усилвател или ресивър, хубави ОТ или система за домашно кино и накрая да слушаш МР3-ки с отврат качество :razmisli:

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012 02:33 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Точно де. Аз примерно съм със Audigy http://www.hiboox.com/go/pictures-100/creative-sound-blaster-sb0160-audigy,a2f8ece77a352545046603bc5358701a.jpg.html, Стерео усилватетел + 2 тонколони 2Х100W. И сега ровичкам само за Flac, ogg или wav музика. Всичко друго е компромис.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012 10:33 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
injekt написа:
Да прави са колегите, но моето мнение е, че не е важно само от къде идва сигнала но и на какво слушаш. Нищо не каза за системата ти 5,1. За мен малките сателитки са отврат и не бих инвестирал за хубава звукова карта а ще си ползвам вградената 5,1.
Незнам как на дъното ти имаш само 2 канала :razmisli: . За под 600 лв. система 5,1 не ми е харесвала.
Но пак казвам това си е мое мнение.


Genius SW-HF5.1 6000 --> Точен модел на системата.Мене лично си ми харесва как се чува макар и с убита звукова и в скоро време ще си купувам звукова карта.Благодаря на всички за информацията.И все пак темата не се е изчерпала ако някой има още идеи ще съм му благодарен да сподели.Благодаря предварително!
А звуковата карта вградената наистина е 2 канална.Преди бях със MSI K9A2 CF-F дънна платка и тя беше 7.1 вградената звукова карта ама изгоря и единствения вариант за ново дъно което можех да зема да сложа процесора АМ2 и ДДР2 рам памет бешше някъв хибрид на Asrock N68C-S UCC който е урязан от звукова карта ... --> http://www.asrock.com/mb/overview.asp?m ... 8c-s%20ucc

ПС: Сега съм хвърлил око на звукова карта Asus Xonar DG 5.1. Какво ще кажете за този модел?

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2012 13:38 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Как е урязоно като имаш 3 букси за звук, тоест имаш 5.1, поддържа DDR3 и cpu-AM3.
С малко настройки вградената ще ти върши идеална работа за слушане на mp3 и гледане на филми.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2012 00:31 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Dr@cula написа:
Genius SW-HF5.1 6000 --> Точен модел на системата.Мене лично си ми харесва как се чува макар и с убита звукова и в скоро време ще си купувам звукова карта.

Точно с тея колонки само ше си мислиш че слушаш музика. Те са колкото да закърпиш положението докат си купиш нещо наистина хубаво и дълготрайно. Но както се случва в България, временното е за постоянно. Все едно цял живот да си ръбал кората на дърво, мислейки че ядеш луканка.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов