Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 22:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011 08:23 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2004 16:17
Мнения: 1484
Години: 102

Местоположение: Лясковец
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Здравейте ,ползвам лаптоп Acer 5738zg
Та проблема ми най-често се появява докато дърпам от замунда или други сайтове с добри тракери
на чиито торент фаилове мога да тегля с над 4,5мб в секунда. Та стигна ли до 3 и след това към 4 може би
незнам около тази скорост не по-ниска ,Лаптопа замръзва просто ,каквато и песен да съм слушал не престава да се чува точно звука от момента в които съм стигнал обезателно си го има пронизващия звук и НИЩО ама нищо не помръдва
единственото което установих е че бутоните ми за блутуут ,тъчпада и още 1,2 работят
Щракам бутона да забраня wirelessa И след около минута лаптопа си тръгва сякаш никога не е спирал
искам да отблежа че съм го оставял така поне половин час НЕ загрява..
Пробвах няколко версии на мрежовия драйвер с Win7 както х86 така х64 същото ..
Можеби при едната версия стана така че като вдигне над 1мб загубва връзка с рутера и така на 15 мин спира нета като пусна нещо ползващо малко повече интернет :)
Atheros AR5B93 е модела
Някой с някви предположения ?!

_________________
Времето е Пари ,а Парите Ракия!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011 09:26 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Хм.... може и от хард диска да е, но не съм сигурен, нека по разбиращите да се изкажат :)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011 18:58 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2009 15:07
Мнения: 580
Години: 34

Благодарил: 167 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
cooliovato написа:
Хм.... може и от хард диска да е, но не съм сигурен, нека по разбиращите да се изкажат :)

На стария ми компютър го имам същия проблем и е точно заради това.

ZerO`Mc имаш 2 варианта или да си ограничиш скоростта или да си поиграеш с опциите на торент клиента си (има няколко опции, но се съмнявам, че ще ти направи чудо).



За това мнение авторът BiG q6 е получил благодарност от ZerO`Mc (17 Апр 2011 15:11)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011 19:28 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Още една ръка за хард диска. Пробвай да увеличиш дисковия кеш за торент клиента. Ако трябва дори ръчно му задай. При мен с оставена чавка автоматичното заделения кеш не достига като се стигнат по-високите скорости и започва да увисва системата, а трафика ми минава през външна лан карта. Ако си с uTorrent - Options -> Preferences -> Advanced -> Disc Cache -> отметка на Override automatic cache и си поиграй. При мен са достатъчни 256 мб, което хич не е малко. Просто имам гадния навик да оставям 3-4 задачи за сийд от най-сваляните и са ми достатъчни 1-2 бергонци да ми се накачулят и да почне всичко да увисва.

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв



За това мнение авторът pure`evil е получил благодарност от ZerO`Mc (17 Апр 2011 15:11)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011 15:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2004 16:17
Мнения: 1484
Години: 102

Местоположение: Лясковец
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
до сега ползвах ограничение от 2мб Не че ми е бавно ,просто кой обича да има проблеми :}
Чрез съвета на Pure Evil тегля с над и тормозя с една игра Добре се държи няма проблеми
Та относно проблема с хард-а ,какъв е ?
има ли разрешение ,и това някакъв дефект ли е или проблем който ще се разраства..

_________________
Времето е Пари ,а Парите Ракия!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011 16:41 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Малко ми е тъмна материя, ама със сигурност мога да те уверя, че не е дефект. Мисля, че цялата работа се крие в това, че се прилага запис върху дисковото пространство с висока скорост. Проблема е, че системата трябва да използва някакво пространство да 'буферира' идващата информация. Нещо като да преливаш ракия от 10л туба в шише от минерална вода(половин литър). Слагаш фуния (имаш си дисков кеш), ама е много малка фунията да пусне по-голяма струя и процеса се забавя. (tooth)

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв



За това мнение авторът pure`evil е получил благодарност от BiG q6 (17 Апр 2011 17:02)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011 16:55 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2004 16:17
Мнения: 1484
Години: 102

Местоположение: Лясковец
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
разбрах накъде биеш и все пак нямам обяснение
струваше ми се незначиетлно ама явно е момент да го кажа .. модела ми беше с 640гб хдд
смених го ,а този е 320 ,колкото и невероятно да ми изглежда може да си има някво влияние подмяната ..

_________________
Времето е Пари ,а Парите Ракия!



За това мнение авторът ZerO`Mc е получил благодарност от BiG q6 (18 Апр 2011 23:27)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:22 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
По принцип стандартния трафик на харда е към 40-50Мб/сек. Ама то е много относително. Зависи целия този процес дали минава и през РАМ и Процесора. Също така е важно колко още други задачи се изпълняват освен да сийдваш и да гледаш ТВ едновременно например.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов