Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 19:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 15:13 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Тъй като човек дори и добре да живее, все някога умира. И това го чака всеки, дори и вас! Затова е редно да се замислим по въпроса, "Има ли наистина живот след смъртта, или тя е край на всичко и вечен сън?".
Ако има интерисуващи се по темата, нека прочетат тази статия: http://www.pravoslavieto.com/books/zhiv ... t.htm#gen1
Тя съдържа свидетелства на различни хора преживяли прага м/у живота и смъртта, както и други любопитни факти.
Мисля че темата е полезна за всички, които не знаят какъв е смисъла на живота и защо са се родили след като ще умрат. Или пък просто смъртта ги депресира и плаши, поради неверие или страх от неизвестното.
Нека всеки си даде сметка сам за себе си, и прецени как трябва да живее защото истината е една. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 16:30 
Това за светлините и тунелите е пълна простотия всичко това го прави мозъка ни, а за живота след смъртта няма кво да дискутираме никой не се върнал да каже безмислена тема !


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 16:37 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 30 Ное 2009 19:59
Мнения: 29
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Чела съм много езотерика и съм стигнала до убеждението,че живот след смъртта няма.Животът е тук и сега,затова трябва да го изживеем така,че спомените,които оставяме в близки,приятели и познати да предизвикват приятни положителни мисли и чувства за нас - така ще живеем след смъртта, чрез спомена за нас.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 17:22 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
donchty написа:
Чела съм много езотерика и съм стигнала до убеждението,че живот след смъртта няма.Животът е тук и сега,затова трябва да го изживеем така,че спомените,които оставяме в близки,приятели и познати да предизвикват приятни положителни мисли и чувства за нас - така ще живеем след смъртта, чрез спомена за нас.

А от къде идва животът според теб тогава? Мислиш че всичко е случайност и сме се появили от нищото? |-(

Ajax написа:
Това за светлините и тунелите е пълна простотия всичко това го прави мозъка ни, а за живота след смъртта няма кво да дискутираме никой не се върнал да каже безмислена тема !

Точно в тази тема има хора които са се върнали и свидетелстват :) Друг е въпроса дали им вярваш или не, но те са прекалено много и то индивидуални случаи.

_________________
Изображение



За това мнение авторът Timbo е получил благодарност от tonislavbg (04 Окт 2011 15:44)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 19:59 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2009 15:00
Мнения: 124
Години: 36

Местоположение: в матрицата
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
ся мои да те светна едва ли си толкова малък за да те светвам от каде идва секи човек и тем подобни щъркели разни и така а тва за смъртта абе ти къв човек трябва да си че да си мислиш точно за смърта ако ти е толкова интересно пробваи не че да се заяждам но тва си е напрао сектанско бе брат къв е смисъла на темата само не разбрах ние ли да пробваме от смъртта или да ти обясняваме на теб

нали е смърт малко няма смисъл да има живот кат са замислиш а вапроса ми е тогава как живееш каде живееш с какво живееш като тялото ти е 2 метра под земята пълно с червеи от тук идва и промяна в заглавието на темата маи а ?

_________________
Ford Sierra fan club Bulgaria

fordsierra-bg.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
1-Москвич 412 1.5 75 к.с. 2-Ауди 90 2.0 5 цилиндара 115 к.с. 3-0пел Вектра 2.0 16V 150 к.с. 4-Форд Сиера (МНОГО МОЩНА)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 20:43 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Целта на темата е да има спор не виждаш ли? :)
Само дето не мога да разбера, колко малоумен трябва да си, за да решиш че темата е направена с цел да се самоубие някой, за да разбере какво следва... (fubar)
По-добре изобщо не се изказвай след като не си прочел и статията изобщо, която не е сектанска, а православна.
Ако беше сектанска, щях да ви говоря за Петър Дънов :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 21:30 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Тук вярата няма нищо общо. Данеби праисторическия човек да е вярвал в богове, никакви като такива. Религията е дошла поради факта, че човек не е могъл да си обясни някои неща които не са му били ясни, сега все още е така.

Ся по темата:
Определено има живот след смъртта. Само че не тук и не в тая слънчева система. Не в това тяло, изобщо ако ни се даде тяло. Това което е "там" няма нищо общо с това тука. Праедстави си че не ти трябват пари да си напълниш дебелия корем и след тва да затръстиш кенефа с лайна. Нямам пред вид тебе, говоря за всички нас. "Там" целите са съвсем други и доста от тях се срещат и при нас. И както винаги и на всякъде има жажда за власт, добро и зло (най общо казано). От къде знам ли ? Замисли се почети малко и сам ше видиш, че отговорите винаги са били тук само дето няма кой да ги види. Или не иска.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)



За това мнение авторът Falco е получил благодарност от Timbo (13 Фев 2011 22:33)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 21:33 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Всички рано или късно ще разберем истината, за голяма част обаче ще е късно :)
Аз лично вярвам в задгробния живот, и той ми дава сила да продължавам напред... въпроса е как ще преодолееш материалния, защото самия той е адът и рая ;)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 23:47 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Абе...взема и аз да напиша две, три глупости.
Как може да вярвате в нещо, което не сте видели?Поне аз съм на този принцип.
След като има хора които твърдят, че примерно има задгробен живот и той е по-добър от този в които живеем(има такива хора) ми да се бесят.Поне така аз разсъждавам.
Като му дойде времето, сам ще разбера.Нито отхвърлям въпросната теза, нито я приемам.

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 00:03 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Никой, който е отишъл не се е върнал и няма да се върне, за да каже как е там. Тея приказки за бели тунели и т.н. са пълни глупости.
А съм далеч от мисълта, че живота има нещо общо с християнството, поне не това, което се почита.
Достатъчно голямо чудо е, че сме тук на Земята, че сме получили правото си на живот. Не виждам какъв е смисъла да се мисли какво има след смъртта. Животът е достатъчно кратък, за да си губя времето и да мисля какво би могло да има след него...

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение



За това мнение авторът batista е получил благодарност от Bat_Zoro (14 Фев 2011 15:11)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 01:02 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
-OpTix написа:
Абе...взема и аз да напиша две, три глупости.
Как може да вярвате в нещо, което не сте видели?Поне аз съм на този принцип...

Сериозно ли вярвате на всичко което виждате с очите си? |-(

Цитат:
13 Затова им говоря с притчи, защото гледат, а не виждат; чуят а не слушат, нито разбират.
14 На тях се изпълнява Исаевото пророчество, което казва: "С уши ще чуете, а никак няма да разберете; И с очи ще гледате, а никак няма да видите.
15 Защото сърцето на тия люде е задебеляло И с ушите си тежко чуват, И очите си склопиха; Да не би да видят с очите си, И да чуят с ушите си, И да разберат със сърцето си, И да се обърнат, И Аз да ги изцеля". (Иисус Христос)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 01:22 
Offline
Chef
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2006 23:22
Мнения: 87
Години: 35

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Явно си много вярващ човек. Всичко това за живота след смъртта идва от религиите. Самата религия убеждава хората, че такъв живот има. И ако в настоящия живот си добър човек ще ти бъде добър и задгробния живот и т.н.

Но реално досега няма човек, който го е потвърдил. Тея неща за тунелите и т.н. не ги вярвам аз. По-вероятно е това да е някакво състояние създадено от мозъка. Още по-вероятно е обаче тея хора, които го казват да са манипулирни по някакъв начин. Дали с пари или нещо друго... може много да се спори по тоя въпрос.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 01:47 
Пич виждам, че си много вярващ що не изпробваш тезата си дали има живот след смъртта...
btw: Не пробутвай сектанските ти глупости на нас всеки знае за себе си в какво да вярва или да не вярва няма нужда да ни цитираш некви редове, в които явно вярваш. Поздрави :)


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 07:26 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2006 19:45
Мнения: 625
Години: 31

Местоположение: За дет ми стигнат парите :)
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Ajax написа:
Пич виждам, че си много вярващ що не изпробваш тезата си дали има живот след смъртта...
btw: Не пробутвай сектанските ти глупости на нас всеки знае за себе си в какво да вярва или да не вярва няма нужда да ни цитираш некви редове, в които явно вярваш. Поздрави :)

qwno tochno za teb gi e napisal.. znael w kakwo da wqrwa .. xahxah ti znaesh li kakwo e sektant 1woto koeto e ? ;] shtoto tei kato gledam mai neznaesh. ne gowori gluposti , shtom ne si naqsno ne izrazqwai mnenie pich :) sektantite sa sywseeem sywsem protiw isus ne za, no wse pak e normalno da ima neorientirani tipowe kato teb :)

_________________
"In the event of my demise when my heart can beat no more
I hope I die for a principle Or a belief that I had lived for
I will die before my time Because I feel the shadow's depth
So much I wanted to accomplish Before I reached my death
I have come to grips with the possibility And wiped the last tear from my eyes
I loved all who were positive In the event of my demise"
Tupac Amaru Shakur a.k.a 2pac


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 17:40 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Godric написа:
-OpTix написа:
Абе...взема и аз да напиша две, три глупости.
Как може да вярвате в нещо, което не сте видели?Поне аз съм на този принцип...

Сериозно ли вярвате на всичко което виждате с очите си? |-(

До известна степен е така, според мен.Сигурно има сили, които не могат да се обеснят и не ги отричам.Но нека да не задълбаваме чак до там.Темата е наистина много ама много сложна и едва ли някои ще даде някаква обяснение което е приемливо за всички.

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 18:51 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Идеята на темата е, да даде малко надежда на хората и най-вече да внимават как живеят и как се държат с останалите, защото от това зависи не само сегашното, но и следващото бъдеще :) Живота не е просто безсмислено съществуване, а има голям замисъл цялото сътворение и това, че живеем и има живот изобщо!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 22:52 
Godric написа:
Идеята на темата е, да даде малко надежда на хората и най-вече да внимават как живеят и как се държат с останалите, защото от това зависи не само сегашното, но и следващото бъдеще :) Живота не е просто безсмислено съществуване, а има голям замисъл цялото сътворение и това, че живеем и има живот изобщо!


И кой го казва ти от къде си сигурен никой нищо не знае точно за това ти казвам, че темата е безсмислена много мнения, а факти няма и каква надежда ще ми даде твоята тема пфф човече чуваш ли се какво говориш


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 23:16 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2005 17:20
Мнения: 121
Години: 44

Местоположение: тук и там
Благодарил: 35 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Аз също вярвам,че има живот след смъртта или поне някаква сила.Аз също съм вярваща и не смятам,че човек когато е набожен и ходи на църква /като мен/,непременно трябва да се сектант.Аз има 2 операции при една от тях,наистина попаднах в някакъв тунел по скоро бих го описала бял,но като сиво бяло,като мъгла/плътен/не е страшно/,явно когато ми е минавала упойката и са започнали да ми викат да се събудя бях с ръцете на горе и като,че ли загребвах въздуха за да изплувам, както при гмуркане и се мъчех колкото мога по-бързо да изляза и гогато излязох на края на тунела се събудих.Някога си мисля дали не се получава при по силна упойка?Не ги разбирам много нещата,но разказвам какво изпитах и то само при едната операция беше този тунел .Така,че всеки има право да вярва в каквото си иска.

С поздрав доц.Колева ;)

_________________
Устройвам ли ви или ви разтройвам?
Не се впрягай много в живота, и без т'ва няма да излезеш жив от него...
Лесно се задоволявам с най-доброто!т.е ЛУКСА

Точката G при жените се намира в последната буква на думата shoppinG

СПАМ=Само Пиша А не Мисля



За това мнение авторът rusata_sexy е получил благодарност от Timbo (15 Фев 2011 00:09)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 23:36 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2005 13:58
Мнения: 69
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
А да ви питам аз ,като незнаете нещо дали го има или дали въобще съществува за какво спорите?
Или просто така да има за какво да се плюете.

_________________
Няма такава държава!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011 00:18 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Ajax написа:
И кой го казва ти от къде си сигурен никой нищо не знае точно за това ти казвам, че темата е безсмислена много мнения, а факти няма и каква надежда ще ми даде твоята тема пфф човече чуваш ли се какво говориш

Да речем, че съм се просветил до някъде, за да знам нещо и да съм сигурен в твърденията си. А на теб ти чухме мнението вече, и като няма какво ново да добавиш по темата, то поне не се обаждай повече. Вярвай си в каквото искаш, заблуди и идоли много... извънземни, буда, Муун и т.н., всеки сам си поема пътя и съдбата която да следва. Но знай че истината е една и не се изненадвай като я разбереш неподготвен.

donchty написа:
Чела съм много езотерика и съм стигнала до убеждението,че живот след смъртта няма.Животът е тук и сега,затова трябва да го изживеем така,че спомените,които оставяме в близки,приятели и познати да предизвикват приятни положителни мисли и чувства за нас - така ще живеем след смъртта, чрез спомена за нас.

Точно езотериката и Дънов водят към сектите, грешно си се ориентирала, не че да те разочаровам, но по-добрия вариант е наистина да не вярваш на нищо, отколкото на езотерики и други измишльотини. Те само биха объркали човек повече, дори може да те докарат до лудост в най-добрия случай. (happy)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2011 03:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ajax написа:
Godric написа:
Идеята на темата е, да даде малко надежда на хората и най-вече да внимават как живеят и как се държат с останалите, защото от това зависи не само сегашното, но и следващото бъдеще :) Живота не е просто безсмислено съществуване, а има голям замисъл цялото сътворение и това, че живеем и има живот изобщо!


И кой го казва ти от къде си сигурен никой нищо не знае точно за това ти казвам, че темата е безсмислена много мнения, а факти няма и каква надежда ще ми даде твоята тема пфф човече чуваш ли се какво говориш

Ами дай да си мрем така скептици, щото и Щастието няма физическа форма, както и любовта и много други неща. Ама говорим за тях и вярваме, нали ?
И ако един илюзионист ти покаже че може да скрие цял град и само защото си го "видял" ще повярваш че градът го няма ли ?

Блазе на тея с големите носове, което е предимство за хората които не виждат по далеч от носа си :D

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)



За това мнение авторът Falco е получил благодарности: 2 rusata_sexy (16 Фев 2011 13:01), Timbo (16 Фев 2011 15:10)
  Рейтинг: 18.18%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011 01:34 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
rusata_sexy написа:
Аз също вярвам,че има живот след смъртта или поне някаква сила.Аз също съм вярваща и не смятам,че човек когато е набожен и ходи на църква /като мен/,непременно трябва да се сектант.Аз има 2 операции при една от тях,наистина попаднах в някакъв тунел по скоро бих го описала бял,но като сиво бяло,като мъгла/плътен/не е страшно/,явно когато ми е минавала упойката и са започнали да ми викат да се събудя бях с ръцете на горе и като,че ли загребвах въздуха за да изплувам, както при гмуркане и се мъчех колкото мога по-бързо да изляза и гогато излязох на края на тунела се събудих.Някога си мисля дали не се получава при по силна упойка?Не ги разбирам много нещата,но разказвам какво изпитах и то само при едната операция беше този тунел .Така,че всеки има право да вярва в каквото си иска.

С поздрав доц.Колева ;)

Тва със тунела по съм склонен да го приема като някакъв вид "Standby" на душата поради факта че тялото е в упойка. А при мен направо си дойде един с качулка и без лице и си ми каза: Айде да те водя горе че те викат и пак ше те върна че още ти е много рано. Ама съм взел и още 2-ма дето трябва да ги закарам бързо "Горе". И тея 2-та ги виждах през завесите (как и аз не знам) И бяха с много бели лица и единия ми се стори познат. Та след края на всичкото тва нещо като дойдох на себе си и на другия ден излизайки от квартирата видях некролога на хазяина ми и повярвай ми за малко не пуснах в гащите. Същата седмица почина и още един дядка от нашата улица. Другото което помня е че се виждах как лежа на леглото и докторът ми бие 2 инжекции на веднъж, че да ми свали температурата. Как е станало не знам, ама кат се сетя и настръхвам още. Само страхът от самата смърт дето вече го няма, не знам защо.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011 10:56 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Въх, каква тема има тук!
Ей сега мога да се "разплискам" с разговор за отвъдното, с риск да стана за смях разбира се. Не съм запознат много с теорията, но защо си мисля, че навсякъде се говори за "душа" и как тя напуска обвивката "тяло" и как се минава в друга форма на съществуване (ако изобщо е съществуване ако става дума за някаква енергия) и т.н.

Напоследък минава като информация следната дивотия:
Ако на човек му се отреже главата мозъкът продължава да работи поне още 5 мин. И ако очите видят тялото без глава мозъкът умира от шока от видяното не от друго.
Е, може и тунел да види то и едно припадане води до разни видения.

Всички знаете за т.нар. "дежа вю". Е, какво е това?
За сверка естествено всички могат да гледат сериала "Fringe"

Изобщо май не ми се размишлява по темата и не ми се четат описания на "очевидци" в специализирани сайтове. То май всичкото в религията е основано на най-обикновен страх. Страх от някакво наказание, което може би... и внимавайте как и какво... защото... !!! Какъв е смисълът да "буташ" един живот и като загрубее работата да се стряскаш и да пишеш по сайтове, че дано някой друг се стресне предварително. И ходиш такъв един стреснат, даже и в Бог може да повярваш. А другите се възхищават на скъпи автомобили , пари и имоти. Ти обаче знаеш вече, че "там" такива работи не ти трябват и даваш всичко за църквата. Е, това са само размисли. Вече съм с очила, може пък да си направя и аз едно предаване като съименника си Вучков. ;)

А, и още едно такова. Името на темата може да се пораздвижи малко. "Смърт след живота" какво ще кажете?

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 14:07 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Не знам, наистина темата е сложна и дълга и едва ли ще стигнем всички до еднакво заключение, но лично аз мисля, че тези сайтове са направени с цел да ни припомнят как трябва да живеем, как не трябва да бъдем алчни, как трябва да мислим за ближния си, абе с 1 дума да се представим добре в материалния свят, за да ни приемат след това в отвъдния. Естествено това е само една от тезите, и предполагам първата, за която всеки се сеща като види подобен сайт. Другата, за която аз се сещам, е че може би просто създателите на сайтовете искат да променят живота на хората към по-добро, дори и да няма след това друг свят, просто да живеем по-мирно и по-задружно, което естествено за жалост отдавна е не възможно.

Както и да е, всеки има право да живее както си иска, и да вярва в каквото си иска... Аз лично не съм от най-набожните, но вярвам в много от нещата. (beer)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 15:23 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
platinum написа:
Въх, каква тема има тук!
Ей сега мога да се "разплискам" с разговор за отвъдното, с риск да стана за смях разбира се. Не съм запознат много с теорията, но защо си мисля, че навсякъде се говори за "душа" и как тя напуска обвивката "тяло" и как се минава в друга форма на съществуване (ако изобщо е съществуване ако става дума за някаква енергия) и т.н.

Напоследък минава като информация следната дивотия:
Ако на човек му се отреже главата мозъкът продължава да работи поне още 5 мин. И ако очите видят тялото без глава мозъкът умира от шока от видяното не от друго.
Е, може и тунел да види то и едно припадане води до разни видения.

Всички знаете за т.нар. "дежа вю". Е, какво е това?
За сверка естествено всички могат да гледат сериала "Fringe"

Изобщо май не ми се размишлява по темата и не ми се четат описания на "очевидци" в специализирани сайтове. То май всичкото в религията е основано на най-обикновен страх. Страх от някакво наказание, което може би... и внимавайте как и какво... защото... !!! Какъв е смисълът да "буташ" един живот и като загрубее работата да се стряскаш и да пишеш по сайтове, че дано някой друг се стресне предварително. И ходиш такъв един стреснат, даже и в Бог може да повярваш. А другите се възхищават на скъпи автомобили , пари и имоти. Ти обаче знаеш вече, че "там" такива работи не ти трябват и даваш всичко за църквата. Е, това са само размисли. Вече съм с очила, може пък да си направя и аз едно предаване като съименника си Вучков. ;)

А, и още едно такова. Името на темата може да се пораздвижи малко. "Смърт след живота" какво ще кажете?


аз пък изобщо не вярвам в това нещо "душа" да беше поне орган да го имаха и животните та да ям панирана пълна душа ( колко глупаво звучи ;) ) според мен такива думи като "душа" , "любов" , "патриотизъм" и тем подобни са измислени от разни писатели за да има какво да пишат ... и като се замисля , ако я нямаше тази дума "любов" , а също и "душа" нямаше да има толкова турски сериали в момента както и разни други сапунки , това са просто думи удобни да назовем необяснимите неща в живота ни
да започна с душата - Най-добрия аргумент за съществуването на душа е , че след смъртта на човек тялото му олевка с еди колко си грама..., но след като умре човек спират 1 милион процеса в тялото му дали това не би повлияло на тия грамове ? Второто което знам за душата е , че е нематериална тоест не е орган не може да се пипне да се боцне ;) , но всички знаем , че се намира до сърцето о.О ? А сега се сетих и за една серия на д-р Хаус в която един от пациентите му страдаше от разбито сърце , еми изпържиха му мозъка и всичко си беше ок ;)
другата дума е любов - Какво е любовта ? ох и това е нещо нематериално , но всъщност какво е ? Еми , според мен и любовта не съществува , не ме разбирайте погрешно не искам да убивам романтиката ;о) самият аз съм правил няколко романтични неща за скъпи хора , но това не означава , че ги обичам.Изобщо тази дума "обич" е много силна както са силни и изразите "Ще хвана граната заради теб" , "Ще направя всичко за теб" , "Ще дам живота си за теб" и тем подобни холивудски глупости ;) Никой не би дал живота си за човек , който "обича" , ако съществува наистина такова неща като любов то съм склонен да вярвам , че единственно мога да обичам себе си , защото мога да направя всичко само и единственно за себе си , просто инстикта за самосъхранение е най-силното нещо в природата ;о) Съжелявам , но ще тролна още малко ;( . Няма такова нещо като истинска любов , като човек единствен на планетата.И , ако сте "влюбени" в човек за когото мислите всяка секунда , когото сънувате всяка нощ или разни други подобни неща , то аз съм сигурен , че съществуват още хиляди човека , който могат да ви причинят същото ;) с една дума "Няма незаменими хора има незабравими мигове"
Да се върна малко на темата... Преди време ми се случи нещо което наистина ме накара да се замисля какво правя тук, каква е целта в живота , какво идва след смъртта и тогава един човек случайно беше казал "аз се раждам ти умираш" , след това се срещнах с един възрастен човек и го попитах "Добре не те ли е страх , че ти остава малко време живот и скоро може да умреш" , а той ми каза "Не не ме е страх от смъртта наживял съм се и е време да си ходя..." Та , ако ви е страх от смъртта тези думи може да ви помогнат поне на мен ми помогнаха ;)
Истината е , че има много необясними неща в света , но не всичко трябва да има обяснение.Човека е направен така , че да помни много ясно добрите неща в живота му и да забравя лошите , стремете се да изживявате колкото се може по-радостни моменти в живота си , а лошите да забравяте точка ;о)

_________________
(pi6tova) Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy Remix)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 15:38 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Офтопик:
Това с любовта трябваше да не го пишеш, че сякаш малко смешно звучи... Не знам дали си се влюбвал, най-вероятно не, но не е така както си мислиш. Иначе с останалото добре ;)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Последна промяна cooliovato на 24 Фев 2011 16:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 15:57 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
cooliovato написа:
Това с любовта трябваше да не го пишеш, че сякаш малко смешно звучи... Не знам дали си се влюбвал, най-вероятно не, но не е така както си мислиш. Иначе с останалото добре ;)

Еми не съм и надали ще се ;о) Но просто има твърде много хора на планетата , така че , ако напишеш , че си се "влюбил" в някое момиче и сега всички останали с който излизаш са добре , но не са това което трябва да е , а именно "любовта на живота ти" мога да напиша само " (giggle) "
Спирам да пиша за "любовта" , че ми писна да слагам кавички ;о) пък и бягам от темата

Както и да е в момента съм влюбен ! в тая песен
поне до следващата на La roux

_________________
(pi6tova) Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy Remix)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011 02:55 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
platinum написа:
Въх, каква тема има тук!
Ей сега мога да се "разплискам" с разговор за отвъдното, с риск да стана за смях разбира се. Не съм запознат много с теорията, но защо си мисля, че навсякъде се говори за "душа" и как тя напуска обвивката "тяло" и как се минава в друга форма на съществуване (ако изобщо е съществуване ако става дума за някаква енергия) и т.н.

Напоследък минава като информация следната дивотия:
Ако на човек му се отреже главата мозъкът продължава да работи поне още 5 мин. И ако очите видят тялото без глава мозъкът умира от шока от видяното не от друго.
Е, може и тунел да види то и едно припадане води до разни видения.

Изобщо не е смешно тва дет си го приказваме тука. А и по кой начи би обяснил факта, (бях с 40-41 градуса температура) че аз се виждах от страни, в смисъл че бях обърнат с лице към стената и в същото време седях на леглото и се виждах. Също така виждах жена ми, която седеше до мен и се хилеше на "дивотиите" които и говорех. Но не и личеше по говора а само по лицето, щот кат ми приказваше ставаше сериозна. И кат и казах: Не са смей на тва дет ти приказвам и тя онемя. И като и казах, че я виждам и тя са ошашка. А аз (или духът ми)седях точно до нея и само някакви си 20см. ни деляха. Виждах кой влиза и излиза от стаята, даже батко и влезна и излезна почти на минутката без да каже нищо и аз го видях и я питах какво толкоз търси по библиотеката че дори дума не каза и тя пребледня хептен. Добре че през тва време вече беше дошла бърза помощ и ми нахакаха някакви инжекции в задника.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011 15:40 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Falco, няма смисъл човек :) Този който има очи за духовното ти вярва, а останалите материалисти дето не виждат по-далече от носа си, както вече спомена, ще ти се присмиват. Ама нали знаеш че то си е за тяхна сметка?
Дори в някои притчи е писано, че и ангели от небесата да слязат, ще има хора дето пак няма да повярват, защото материализма ги ослепил.

_________________
Изображение



За това мнение авторът Timbo е получил благодарност от Falco (14 Мар 2011 02:35)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2011 21:02 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2010 17:50
Мнения: 44
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Според мен дали има или няма живот след смъртта? И да има или няма важното е в какво вярваме и в това , че оставяме поколение след нас ,което ще ни помни и като умрем ще донесат цвете на гроба ни :)

_________________
SSSSSSSSCHWEPSSSSSSSSSS[img]C:\Users\jenny\Pictures\блестящи\879652.gif[/img]


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов