Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 17:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2010 11:46 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти


НЕ ИСКАМ това да остане безнаказано, не искам и следващите подобни случаи да останат безнаказани... Този изверг заслужава да го хвана и да режа по 5 сантиметра от тялото му на всеки 5 мин, докато не остане нищо от него!

Моля подпишете петицията http://bgpetition.com/zashtita-zhivotni/index.html

Трябва да променим това, и те са живи същества, и те един живот живеят!

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010 16:32 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Няма да подпиша петицията!

От клипчето разбрах, че собственика на кученцето е на мнение, че няма защо да живее горката животинка. Ами доктора да го... и да го заровят някъде. Защо трябва да ме занимават с клипчета с манипулативно съдържание.
"Полицията води преписка срещу неизвестен извършител" - е това вече ме накара да се чудя как така се знае кога и колко крака са отрязани а кой е извършителят не се знае.
Всички знаят а никой не е чул, типично отношение към всичко наоколо.

Сега чакам петиция за изменение в закона за защита на хората. То напоследък само петиции гледам пускат.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010 16:36 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
И да я подпишеш и да не я подпишеш, вече са взеха мерки, и ще има наказания...

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010 16:52 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Don Dogg написа:
И да я подпишеш и да не я подпишеш, вече са взеха мерки, и ще има наказания...

Кого ще наказват, неизвестният извършител ли? Или ще спрат продажбата на кебапчета, които могат да се напълнят с оловен фосфид и за 5 минутки да има още един неизвестен извършител и поне 5 кучета с изплезени езици. Или ще забранят коленето на прасенце зиме?
Аз ще напиша петиция за вкарването на 50 гладни виетнамски семейства и на 50 филипински такива и куче няма да остане из Добрич. :(

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010 18:20 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Явно не схващах за какво става въпрос дори... Нищо, не си единствен :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010 19:44 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
значи проблема според мен е че такива хора са склонни на жестокост ако е била целта да го издя да го е изял но да кара животното да страда това си е садизъм и е нормално да има наказание

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2010 10:04 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Aca написа:
значи проблема според мен е че такива хора са склонни на жестокост ако е била целта да го изяде да го е изял но да кара животното да страда това си е садизъм и е нормално да има наказание


Да, добре, така да бъде, но не станаха ли много неизвестните извършители?
Както беше писал Уди Алън, че организираната престъпност била по-добре спрямо неорганизираната. В тази посока са ми размишленията.


Всеки може да си помисли, че правя нещо наказуемо, но дали го правя наистина? Четири крака са това, отрязани с нож според доктора. Време за рязане е имало мнооого и какво? Никой не чул, никой не видял само констатирали липсата. После още два крака "изчезнали" и пак нищо. Оня виновния гледа встрани и -"Не съм аз..." Къде са кметът, полицаят, съседите. За какво ми е да гледам по телевизията колко ни е неуредено всичко и колко ни е болно в прекия смисъл обществото.


Работата Don Dogg е такава, че съм схванал всичкото и разсъждавам, не подписвам по настроение всичко, което ми се предлага.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 12:42 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 01 Мар 2010 00:55
Мнения: 37
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Смърт на уличните кучета само зарази..Боклуци правят


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 12:54 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
^ идиот...

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:19 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 01 Мар 2010 00:55
Мнения: 37
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Идиот ? Но ако те нападнат 5 бесни псета и да те нахапят едно хубаво пак ли ще ме наричаш идиот ! Нестига че са навсякаде човек неможе да си почине от лаене .В едно село един хубаво ги оправяше с пушката и няма проблеми вече..Тишина и спокойствие а и има и деца които могат да бъдат нахапани от тези бесни пслета такаче смърт за тях !


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:22 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Абе къде са те бесни кучета бе човек, ти сънуваш ли кво?
За "бесните" въображаеми кучета съм съгласен да се приспиват, но чистите кучета в приюта.

И плюс това, незнам закво зачекна тази тема, като темата ми изооооообщо не е по този въпрос. Май само четете из редовете и се правите на големите разбирачи...

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:25 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 01 Мар 2010 00:55
Мнения: 37
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:25 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Ти явно си МНОГО тъп. Без да се обиждаш нали....

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:37 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 01 Мар 2010 00:55
Мнения: 37
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Don Dogg написа:
Ти явно си МНОГО тъп. Без да се обиждаш нали....

Е явно съм тъп щото не съм богат като теб мамино синче и се чудиш с какво да занимаваш хората и да замазваш другите важни проблеми.Ако не ти харесва тук взимай си багажа и се махай.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:41 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 30 Юни 2005 20:10
Мнения: 81
Години: 31

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
[quote="Екрене"]Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...[/quote]

Винаги се почва от малките неща... Неможе държавата ни да е на европейско ниво при положение че всеки може да ходи и да трепе животни за кеф.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:42 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Екрене написа:
Don Dogg написа:
Ти явно си МНОГО тъп. Без да се обиждаш нали....

Е явно съм тъп щото не съм богат като теб мамино синче и се чудиш с какво да занимаваш хората и да замазваш другите важни проблеми.Ако не ти харесва тук взимай си багажа и се махай.


Сега ме искара и богат, че и мамино синче хахахах, смешка.

Замисли се хубаво, и ще разбереш смисъла на темата и петицията... Не се изискват много мозъчни клетки, дано имаш толкова в наличие :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:46 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 01 Мар 2010 00:55
Мнения: 37
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
BaXyP`u`4ePBa написа:
Екрене написа:
Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...


Винаги се почва от малките неща... Неможе държавата ни да е на европейско ниво при положение че всеки може да ходи и да трепе животни за кеф.

Ами президента ходи трепи защитени видове за какво говорим?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:47 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
BaXyP`u`4ePBa, браво радвам се че има хора които захапват без много усилия. Дано да повечето да са като тебе, а не като този Екрене, че тогава незнам :)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010 13:51 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 30 Юни 2005 20:10
Мнения: 81
Години: 31

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
[quote="Екрене"][quote="BaXyP`u`4ePBa"][quote="Екрене"]Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...[/quote]

Винаги се почва от малките неща... Неможе държавата ни да е на европейско ниво при положение че всеки може да ходи и да трепе животни за кеф.[/quote]
Ами президента ходи трепи защитени видове за какво говорим?[/quote]

Ем президента ни е малоумник който само се чуди къде да ходи и как да харчи парите на държавата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010 11:43 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 17 Мар 2006 20:23
Мнения: 587
Години: 29

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
BaXyP`u`4ePBa написа:
Екрене написа:
Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...


Винаги се почва от малките неща... Неможе държавата ни да е на европейско ниво при положение че всеки може да ходи и да трепе животни за кеф.

Смешник в европа 1 куче няма по улиците а тука стоят по 7-8 в групичка и нападат квото видят

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010 12:01 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
BacuJl4o написа:
BaXyP`u`4ePBa написа:
Екрене написа:
Абе вие добре ли сте заради едно миризливо псе да се обръща такова внимание не стига че има къде къде по важни неща като престъпноста хиляди българи умират в мизерия и бедност а тръгнали да се грижат за някакво псе до къде я докарахме ...


Винаги се почва от малките неща... Неможе държавата ни да е на европейско ниво при положение че всеки може да ходи и да трепе животни за кеф.

Смешник в европа 1 куче няма по улиците а тука стоят по 7-8 в групичка и нападат квото видят


Да, и това е щото сигурно ходят и ги избиват нали (tooth) (tooth)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010 21:24 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 21 Авг 2006 16:30
Мнения: 917
Години: 36

Местоположение: толбухин
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
аре стига бе майкаму стара кучетата ли ни са приоритет при положение ,че има хора които ровят още по кофите
верно ,че има секви изроди дето ги избиват ама не сме достигнали това ниво още ,че да си пазиме животните повече от хората , защо няма тема помогни на клошар или просяк ??
че тях дъвжавата сигорно не ги избива а ??

_________________
Изображение
Изображение
same shit just different day!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 09:58 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Виж сега пич, тук темата е за НАСИЛИЕТО над животните. Защото подобно насилство може да го извърши само един психопат, човек без грам мозък в главата си, който като нищо утре ще посегне и над беззащитно дете. Затова се иска закон за тези изверги да се хващат и да се заключват на топло. Разбираш ли, а тия клошари дето ми ги говориш 99% сами са се докарали до това ниво - алкохол, наркотици, мързел и тн. За такива хора пет пари не давам, но за едно беззащитно животно давам много повече. Защото тия клошари и просяци, винаги могат да си намерят някаква работа, и да се вкарат малко в положение, но проблема при тях е МЪРЗЕЛА, който е голямо нещо.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 10:17 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Фев 2005 02:09
Мнения: 981
Години: 39

Местоположение: наМвП
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Тук проблема е че се отклонява вниманието на народа, понеже е състрадателен, от по-важни теми за раззискване... Много е прав platinum понеже ако държавата иска да има след всяко едно такова действие-противодействие, защо не намери извършителя на деянието... За да ни е това за пример как работи държавната машина пълноценно, ами ни пусна две-три клипчета на лежащото животно и с това се свърши всичко. Сега чакаме умилението на народа да оправи проблемите на животните...

_________________
ИзображениеИзображение
Asrock z77 Extreme 4 || Core i5 3570K (Ivy Bridge) || 4X2GB Corsair Vengeance DDR3 || 2X Phoenix Pro SSD (RAID 0) || 1TB Western Digital FAEX || PSU: Corsair AX850 (Seasonic)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 10:21 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Проблема с безстопанствените кучета е коментиран с години и като човек работил в такива приюти ще ви кажа 1 проблем ще има до тогава до когато манталитета на българина се промени и вместо да си изхвърлят животните на улицата ги дават в приютите

Другото което е дори и да се умъртвяват бездомните животни едва ли начина е да им режеш краката и така нататака

по тая тема мога да пиша много нападали са ме няколко пъти глутници ами всичко е до психика тръгнеш ли да бягаш от тях жална ти майка спасението е да бягаш срещу тях с подготвен ритник а не да се паникьосваш

когато се тръгне на хайка за бездомни кучета има екземпляри които само когато чуят колата и не можеш да ги откриеш никъде налагало се е за залавянето на подобен екземпляр да се сменя колата човека който стреля за да може това куче да бъде заловено но това са много средства и усилия през това време малкото останали се размножават а несъвестни граждани пускат нови и така порочното колело се върти и оправия няма
другото което е ако масово се прибират кучетата в приюти за малкото останали навън свободни има повече храна и те се размножават много бързо затова практиката е не агресивните и кастрирани животни да се връщат по местата за да има някаква конкуренция

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 10:22 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Ами човек, то все от някъде трябва да се започне, щом държавата неможе или неиска, то тогава народа ще помогне. Нии ако чакаме държавата... леле мале.

Едит: И все пак, аз още немога да разбера ЗАЩО изобщо обсъждаме уличните кучета, и тн, като темата е СЪВСЕМ РАЗЛИЧНА от това.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 11:15 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2008 22:53
Мнения: 76
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Аз имам домашен любимец и едно мога да кажа. Ще напиша същото, което написах и под подписа си в петицията . Доказано е научно, че хората, които убиват животни са склонни и на убийства на хора. Голям процент от серийните убийци са започнали именно с убийства и жестокост към животни!!! Правете си сами изводите. Що се отнася до бесните улични кучета, за да са те там са виновни само хората, които ги гледат по една де години и като им писне ги пускат на улицата. Все по-често виждам по центъра на гр.Добрич домашни кучета, които са изгонени от вкъщи!!! Освенн това нападенията срещу хора са предимно от домашни БОЙНИ кучета, а не от уличнои .Абе хора гледайте новини на нападение от улично куче след това има десет нападения от домашни. Като не сикате да ви нападат кучета възпитавайте ги нормално!!!

_________________
Solus populi,Suprema lex est- CICERONIS


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 12:06 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Don Dogg написа:
Ами човек, то все от някъде трябва да се започне, щом държавата неможе или неиска, то тогава народа ще помогне. Нии ако чакаме държавата... леле мале.

Едит: И все пак, аз още немога да разбера ЗАЩО изобщо обсъждаме уличните кучета, и тн, като темата е СЪВСЕМ РАЗЛИЧНА от това.

коментираме я защото двете теми са взаимно свързани а и беше повдигната като аргумент на защитаващите тезата за тормоза над животните

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 13:00 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
И все пак аз мисля, че за бездомните кучета нищо неможе да се направи по темата с тормозенето. Но поне за домашните да се промени закона искам.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010 14:21 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
Ти подкрепи ли кучето Мима и президента Първанов

Две подписки привличат общественото внимание тези дни. Едната е в подкрепа на президента Първанов и срещу импийчмънта, а другата – за счупените лапи на кучето Мима от Дряново и срещу насилниците на животни.
Излиза, че българите най-много обичаме президента и кучетата. Гражданска петиция настоява за промяна на Закона за животните. Който посегне на куче, котка или коза – в затвора като криминален престъпник. Събрани са вече 150 000 подписа. Част от защитниците на Мима искат „линч за извергите, посегнали на невинното животно”. Звучи справедливо. Насилниците трябва да си получават заслуженото – рано или късно, но по-добре рано. Ако може още сега, веднага, на място. Създадени са комитети „Срещу насилието”, „Град на отговорните хора”, „Да спасим животните” и др. Кучето Мима дори може да замине в чужбина, където да му се направят „нови” лапи. Откъдето и да го погледнеш, прилича на пролетно пробуждане на гражданското общество.

Набира скорост и подписката в подкрепа на президента Георги Първанов. Само за ден в подкрепа на държавния глава са се подписали над 500 души. Началото на подписката е дадено в село Аврен, където преди 3 години Първанов обещал на местните жители пътната връзка с Гърция. Отсечката не е построена, но хората се вдигнали в защита на президента. Какво щеше да стане, ако все пак Първанов бе изпълнил обещанието си, направо не ми се мисли.
Има обаче един нюанс: подписката за Първанов е организирана от БСП. Което подсказва, че топлата връзка президентът-БСП никога не е била прекъсвана, въпреки уверенията на държавния глава.

Сметката изглежда проста: 150 000 са против насилието. Поводът е кучето Мима. Не пребитото до смърт дете Х , от което и да е произволно взето българско селище. Не залятите с киселина български жени (в Гърция хиляди протестираха срещу заливането с киселина на българката Костадинка Кунева). Не д-р Филип Филев, пребит в Ботевград. Не десетките майки и съпруги, пребивани като скотове в домовете им всеки ден. Не заради агресията и пребитите деца в училища, домове, градини. Какво искат да ни кажат тези 150 000 възмутени заради Мима? Че са спали, яли, уригвали се, пърдяли, гледали мач, правили секс, въртяли бизнес, играли карти, летували в чужбина докато са ставали останалите баталии, осакатили и усмъртили деца, жени, старци...? И са се събудили, когато са видяли репортажа за осакатеното куче? Съжалявам, но не им вярвам. Реакцията им показва само колко страшно и неспасяемо е продънена ценностната ни система. Което ни препраща автоматично към втората подписка.

Задавали ли са си подкрепящите с подпис Първанов хора, какво трябва да се случи, ако контраподписка събере повече привърженици? Линчуван ли ще бъде тогава държавният глава? Защо те мълчаха, когато Първанов беше на лов в Симитли, когато край Червен бряг още димяха телата на изгорелите пътници в спалния вагон? Траеха си и когато той излъга, че няма нищо общо с Държавна сигурност, а след това призна, че има и се гордее с това. Все още не знаем дали президентът е убил вписания в „Червената книга” козел „архар” в Узбекистан или не е, защото сигналите са противоречиви. В мистерии и догадки тънат и атентатите срещу негови съветници и близки приятели като банкера Емил Кюлев и бизнесмена Манол Велев. Не е ясна и връзката му с видни олигарси: хем играе хора на рождените им дни, хем твърди, че иска отварянето на икономическите досиета. Мълча четири години, докато управляваше тройната коалиция, а сега се изказва ката ден, критикувайки правителството, в което не би имало нищо лошо, ако не бе нямата му позиция преди това. Не искат ли всички, които го подкрепят, да чуят отговорите на тези няколко въпроса преди да турят подписа си в тетрадките по площадите?

Сякаш сме орисани да бъдем цял живот ослепени самуилови войници.

Аварите, които царете ни побеждавали няколко пъти, имали интересна притча.
Някога страшен змей завардил извора, от който хората се снабдявали с вода. В страната настъпили мор и суша. Много храбри момци се опитвали да убият дракона, но всички били побеждавани, а главите им забучени по стените на змеевата крепост. Един ден в семейството на бедни родители се родило момче. То се научило да се прокрадва нощно време и да отпива няколко глътки от животворната вода. Един ден заявило, че не може да гледа повече как народът му се мъчи и ще отиде да убие чудовището. Не го спрели майчините сълзи и увещанията на близки и роднини.
Когато наближило леговището на змея чуло дрезгав смях.
- Досега погубих всички смелчаци, които бяха много по-силни от теб.
- Така е, но аз съм решен да те победя, - отвърнало момчето.
- Това е много смешно. Все пак ще ти дам шанс, както и на останалите. Трябва да отговориш на един въпрос. Ако сгрешиш, ще те убия. Ако отговориш правилно – това ще убие мен.
- Готов съм, - отвърнал младежът.
Тогава змеят ударил с опашка и пред тях застанали две млади жени. Едната била невероятно красива и пищно облечена, а другата съвсем обикновена, с дрипава рокля.
- Коя е по-красива, - попитал змеят.
- Тази, която ти харесва, - отвърнало момчето без да се замисли.
- Ах, ти позна... – изрекъл съкрушено страшният змей и се повалил мъртъв.

Българите сме като аварския змей – истината за нас е това, което ни харесва. Другото мнение просто няма значение. Добрите са тези, които се подпишат за кучето Мима и Първанов. За ГЕРБ пък правилните хора ще са атакуващите президента. Ето защо сме сбъркани: делим се по черно-бял признак. Затова и бродим из собствения си живот като самуилови войници, които не вярват дори на еднооките си водачи. Обречена работа. Не искаме да чуем и поуката от горната притча, а тя е, че може да ни погуби един отговор...


Севт ІІІ,
Тракийски цар

P.S. По мое време беше по-простичко: аз спирах и пусках водата. Подписки обаче нямаше. Но имаше пълна свобода на словоизлиянието. Чувал съм да ме наричат „най-великият”, „богоподобен”, „най-мъдрият”, „най-красивият” и пр. Е, щом хората са мислили така, що да ги преследвам. Римляните мислеха обратното, но те бяха врагове, а и нямаше ЕС. Иначе подписките са готина работа. Що да не се направи една подписка в подкрепа на тракийските царе от нашия род. Много сме свестни. Сега повечето лежат под земята и само иманяри се сещат за тях. Не е честно...


http://frognews.bg/news_21785/Ti_podkre ... Parvanov!/

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов