Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 16 Апр 2024 23:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 13:44 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Dr.Snoop написа:
Mindzuhar написа:
Dr.Snoop написа:
Mindzuhar написа:
С тая криза незнам дали това лято ще има хора по големите и скъпи курорти ... така ,че кранево може и да избие рибата понеже е евтино и всичко живо може би ще е там ... щом искате пари работете сервитьор поне знаеш ,че днеска 100 лв. от бакшиш не ти мърдат ... естествено ако знаете как да си ги искарате тея 100 лв. а й 1 % примерно от 1000 лв. оборот твой това прави 10 лв. на ден , 100 лв. на ден от бакшиш и 350 лв. основна заплата правете си сметка :)


Ахъ, и цял ден мъкнеш чинии кат прос :D
И ако си някой дето му вадят думите с ченгел, забрави за бакшиш... Сервитиорството не е за всеки...


А ти какво искаш не става така лесно зад стола в офиса да работиш .... стъпете малко на земята "цял ден да мъкнеш чинии".Лесна работа няма има като мама и тате дават ... Виж това за последното да ако неможеш да контактуваш с хора марш от бизнеса с хора ;-) ;-) ;-)


Ми който както се ореди бе пич. Що да не става лесно? Аз си стоя в офиса на стола и цял ден си клата мадете ( с извинение) нямам шефове отз-та и други такива на главата си, 3 часа почивка ядене пиене абе всичко. По тия курорти всичко е въпрос на връски, другото е хамалщина. Казвам го от опит защото и аз съм работил като пиколо в ресторант, серивитиор, и после вече се оредих на Change и немисля да мърдам от там ;)



Хвалиш се с работа на която си "клатиш мадете" това ли е за теб бъдещето ти да получаваш 200-300 лева и да киснеш във форума по цял ден зад компютър , защото се обзалагам , че повече не ти дават пишеш прос , сервитиорство , връски , не знаеш къде се слага запетя и още куп граматически грешки . Но иначе в подписа си сложел "Пиши на кирилица бе циганен гнусен! ДА, ТОЧНО ТИ! " и се мислиш за голям българин ... Нямаш никакъв принос за България да не говорим за планетата ... ти просто преживяваш , ако бях на твое място щях да съм подтиснат и комплексиран , вместо да се правя на голямата работа и да се хваля с жалката си работа...

и като ти препрочитам поста където си написал " оредя " ми става още по-смешно ;)

По темата : има хляб в работата по морето просто трябва да се работи както трябва не да седиш по цял ден и накрая да се чудиш що са ти дали 200 лева...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 21:29 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
"Жалко е да ти влизат големите пари в джоба и да не правиш нищо Ъ?"
Жалкото е ,че малките русначета ходят и обменят някакви смешни пари за 1 коктейлче :).
Но както и да е , щом си те влече това , аз лично нямам нищо против да си го работиш.
Мен лично не ме устройва тази работа.Мисля ,че ако сравним сервитьорството и работата в change всички знаем кое е по доходно , вярно е че се спукваш от работа но знаеш,че днеска си искарал 100 лв. :) и знаеш закакво се трепеш.
Просто давам пример автора искаше бързи пари за кратко време :) пък ако е в някоя дискотека там не говорим за 100 лв :) "Има ли желание , има и пари".


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 21:34 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Mindzuhar аз мога да ти покажа и докажа, че да си продавач на Албена е най - доходно.

Dr.Snoop какво им се обясняваш на някакви пешлемета, дето са работили на Албена 1-2 години??

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 22:12 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
YAVOR написа:
Mindzuhar аз мога да ти покажа и докажа, че да си продавач на Албена е най - доходно.

Dr.Snoop какво им се обясняваш на някакви пешлемета, дето са работили на Албена 1-2 години??

Винаги има по - по - по - доходни работи в случая сравнявам тези две :) а не да си продавач :) айде спирам да говоря.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 22:16 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
най-доходно продавач - чурки.
Един сервитьор в хубав голям ресторант на свободна консумация се гуши кат пълнено агне.Един продавач - кво ше земе 700-1000лв./в най-добрия случай/ заплата,ама тва му е.Докато сервитьора може да се спуква от работа ама тея пари ги прави за две седмици,без заплата.Всичко опира до пипето ти.Ако не ти сече ше умреш гладен.

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 22:41 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2006 16:03
Мнения: 1190
Местоположение: Under the rain
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
2 години работих на морето, обаче в Балчик и там заплатите не са кой знае какво, още повече че аз бях в магазин, а не в заведение. Общо взето ако попаднеш на точното място, не е толкова зле. Особено в сравнение с Добрич, като се има предвид каква заплата ще дадат тук на някой за 2 месеца.
Най-лошото на работата на морето е, че гледаш хилядите туристи, които са там на почивка, а ти си на бач. Поне морето ти е пред теб нон-стоп.

Аз бих казала.. Ако парите не ти трябват, недей ходи на работа. След 2 седмици ще ти писне, ще чакаш да свърши, въобще не е като да си излизаш когато и както си искаш.
Аз тази година ще работя тук - в Добрич, че поне нито квартира плащам, нито пък се харчи много, вкъщи съм си, супер :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 22:51 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
aneela написа:
2 години работих на морето, обаче в Балчик и там заплатите не са кой знае какво, още повече че аз бях в магазин, а не в заведение. Общо взето ако попаднеш на точното място, не е толкова зле. Особено в сравнение с Добрич, като се има предвид каква заплата ще дадат тук на някой за 2 месеца.
Най-лошото на работата на морето е, че гледаш хилядите туристи, които са там на почивка, а ти си на бач. Поне морето ти е пред теб нон-стоп.

Аз бих казала.. Ако парите не ти трябват, недей ходи на работа. След 2 седмици ще ти писне, ще чакаш да свърши, въобще не е като да си излизаш когато и както си искаш.
Аз тази година ще работя тук - в Добрич, че поне нито квартира плащам, нито пък се харчи много, вкъщи съм си, супер :)

За едно си права... "ако попаднеш на точното място".. И не е така,че ще ти писне.Аз не исках да се връщам тука дори :).Ама незнам,който както си го направи :)
И незнам на кого и кога не му трябват пари :D

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 23:00 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 20 Апр 2009 12:04
Мнения: 36
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
summer_devil написа:
Здравейте,
искам д си намеря работа на морето, но искам да чуя мнения от хора вече работели. При какви условия се работи според работата и имали възможност да се пътува до там всеки ден с осигурен транспорт. Какви са парите за съответна работа. Просто споделете впечетления и места за работа и условия.
Мерси предварително :) :) :friends:



да се върнем към първия пост ;р
зависи от много неща работата ,както и от теб
ако си възрастен човек,който трябва да издържа семейство - замисли се за друго място курортите не са мястото където ще вадиш пари! Бъди продавачка в мола ;)

ако си ученик обаче това е мястото за теб :Р
тъй като не съм от добрич и имам наблюдения над работата на сервитьорките в Авангардите във Варна ,мога да кажа ,че те на основната си заплата не сенадяват - вадят още 2-3 пъти потолкова от бакшиши.това може би е най-доброто място за момиче!

по курортите - имам наблюдения само над Златни Пясъци - там сервитьорките също изкарват добри пари,но може би не както в авангард.
лично аз работих в хотел Иберостар и мога да кажа ,че не работих за парите ,а за шоуто! бяхме хора от цяла Б-я на по 17-20 години и по цял ден леш ,както можеш да сесетиш.работата не се усещаше и беше много приятно,но това е до време.

ако решиш да се издържаш от това абсурд......,а ако искаш да работиш на курорт се хвани сервитьорка ,но не в хотел или на блок маса,а където може да получаваш бакшиши! дори и да не знаеш език това не пречи!тази година ще е много слаб сезона,така че ще вземат всякакви хора и ще има работа.важното е да започнеш от сега да си търсиш,а не в последния момент - не че няма да си намериш работа,но няма да е толкова хубава ,колкото можеш сега.

успех :)

_________________
почивни дни
имени дни
православни празници


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 23:08 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ооо гледали сме клипа с едни идиоти от Иберостар-а :)).дет чупят чинии чаши а-у :)).. абе ставало е шоу явно,ама не видях момичета :))Аз бях по нагоре в Лилия-та :))

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 23:21 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2006 16:03
Мнения: 1190
Местоположение: Under the rain
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Ch1ld написа:
aneela написа:
2 години работих на морето, обаче в Балчик и там заплатите не са кой знае какво, още повече че аз бях в магазин, а не в заведение. Общо взето ако попаднеш на точното място, не е толкова зле. Особено в сравнение с Добрич, като се има предвид каква заплата ще дадат тук на някой за 2 месеца.
Най-лошото на работата на морето е, че гледаш хилядите туристи, които са там на почивка, а ти си на бач. Поне морето ти е пред теб нон-стоп.

Аз бих казала.. Ако парите не ти трябват, недей ходи на работа. След 2 седмици ще ти писне, ще чакаш да свърши, въобще не е като да си излизаш когато и както си искаш.
Аз тази година ще работя тук - в Добрич, че поне нито квартира плащам, нито пък се харчи много, вкъщи съм си, супер :)

За едно си права... "ако попаднеш на точното място".. И не е така,че ще ти писне.Аз не исках да се връщам тука дори :).Ама незнам,който както си го направи :)
И незнам на кого и кога не му трябват пари :D

Ее, друго си е мама и тате да ти дават и ти само да се чудиш къде да ги изхарчиш, нали? :)
На мен лично ми писна, щото там нямах познати, интернет, не обичам морето, нямах много колеги :D .. дълга и широка, но не е само мое впечатлението. Вярно че е кой каквото си го направи :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2009 23:37 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 20 Апр 2009 12:04
Мнения: 36
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ch1ld написа:
Ооо гледали сме клипа с едни идиоти от Иберостар-а :)).дет чупят чинии чаши а-у :)).. абе ставало е шоу явно,ама не видях момичета :))Аз бях по нагоре в Лилия-та :))



имаше момичета и то доста
имаше и много хубави
имаше и дробове!!!!!!!
а чупенето на чиниите и чашите ще ми липсва (mm)

_________________
почивни дни
имени дни
православни празници


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 00:04 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2007 23:35
Мнения: 92
Години: 33

Местоположение: Dobrich- The City Of Dreams :)
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Мерси много за отговорите наистина научих много. Само искам да кажа че съм момиче, защото доста хора ме бъркат и съм на 16 и се чудя дали като съм по-малка по-трудно ще си намеря работа и дали някои работодатели могат да се възползват от мен и да ми режат от заплатата. Знам че има и гадняри и добри хора, но незнам как да ги различавам. От много хора чух че по Златните и Слънчев Бряг се взимат по-добри пари и сигурно може и натам да се насоча. Наистина мерси за мненията :) :) :) :) :) :) :friends:

_________________
The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return !


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 00:09 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 20 Апр 2009 12:04
Мнения: 36
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
summer_devil написа:
Мерси много за отговорите наистина научих много. Само искам да кажа че съм момиче, защото доста хора ме бъркат и съм на 16 и се чудя дали като съм по-малка по-трудно ще си намеря работа и дали някои работодатели могат да се възползват от мен и да ми режат от заплатата. Знам че има и гадняри и добри хора, но незнам как да ги различавам. От много хора чух че по Златните и Слънчев Бряг се взимат по-добри пари и сигурно може и натам да се насоча. Наистина мерси за мненията :) :) :) :) :) :) :friends:



Отиди с родителите си.Аз като ходих да работя бях на 16 години и ще ти искат сумати документи и подписан док. за съгласие,че майка ти и баща ти те пускат да работиш,както и куп други глупости.
започни от сега и се интересувай ,какво изискват ,защото не става за 1 ден да се свърши всичко.
а да се възползват мога - особенно ако работиш без договор и както си на 16 - 100% ще се възползват
важно е да имаш договор,защото с него после може да си търсиш правата

като питаш заплата - питай дали е с удражките или без,защото накрая на месеца като ти дадат парите ще ти кажат - 20 лева удрижка чупливост,20 лева ударжка ... , удражки към държавата ала бала.
възможно е и да ти плащат както на мен - 230 лева основна заплата и другото на рака (така хотелите укриват данъци)
всичко това трябва да попиташ иначе мож да останеш неприятно изненадана

_________________
почивни дни
имени дни
православни празници


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 12:23 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 11 Фев 2005 17:51
Мнения: 71
Години: 43

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
миналото лято на места заплатите бяха ниски и обещаваха за следващото лято да ги дигнат но сега с тази криза на всякъде заплатите ще са по ниски от миналото лято и отношението на собствениците ще е по лошо тъй като ще има малко работни места и много мераклии за каквато и да е работа без значение заплащането ... така че мисля да пропусна това лято .... ще си бачкам на ефтиния тука в добрич поне сам си у нас ;)

_________________
Laptop Asus F3Ka
Turion64 x2 TL64 2,2Ghz
2x2GB Dual Chanel DDR2 800mhz /webcam 1,3 Mega Pixels
500GB DVD+RW/+Light Scribe.
ATI RADEON HD2600 512Mb.
OS Windows 7 Ultimate 64bit.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 12:50 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Забрави ги тия неща ориентирай се към : оръжието , контрабанда на наркотици или на алкохол и евентуално дребни кражби + нанасяне на леки травми , да почвам ли да изброявам какво и колко години работят роднините ми (giggle)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 13:12 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Dr.Snoop
не говоря за тъпата албена :) а ти все нея намисаш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2009 14:51 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 20 Апр 2009 12:04
Мнения: 36
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
като сме почнали да говорим за навътре в нещата..
аз говоря само за златни пясъци и авангардите във варна

има медни работи на златните стига да знаеш как да се уредиш
аз работих в хотел иберостар и хотела има 2 входа ,защото иберостар обединява хотел обзор и хотел изгрев ,а ресторанта прехранва над 1000 души в най-натоварената част на лятото.та.. да ти кажа ,че на всеки вход стоят по 1-2-ма души които проверявахме картите на гостите (няма да обяснявам какви глупости проверявахме).. та там е медната работа - трябва обаче да знаеш руски немски и английски добре и да говориш с гостите и то много и да имаш подход.има точно 2-3 трика ,чрез които изкара доста солидни пари от 'бакшиши',а всъщност цяло лято стоях на единия вход и лешперих и си лафих с гостите.. да и гледах сервитьорите ;)

всичко е въпрос на уреждане и на албена и на златните.. имаш ли връзки те слагат на идеална работа .. нямаш ли чакаш на късмет или бачкаш като сервитьор !

и при ченджа си има номера.. имах познати ,които ако 1 евро се разменя за лев и 20 те им го разменяха за 80 ст. - това разбира се е рисковано ,но явно вървеше ,защото на ченджа падаха също толкова пари колкото на входа ,където работих аз..

има много други начини да точиш пари от гостите .. но трябва да поработиш за да ги научиш!

_________________
почивни дни
имени дни
православни празници


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2009 19:30 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Айде доходно ви лято и от мен.Аз май пак съм в Златни,ебал съм ти Албена,ебал съм ти Кранево :)
Юни месец да иди и сбогом скапан Добрич :) :drink party: :drink party: :thbpbpbpt: :mhm:

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2009 11:31 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 25 Яну 2005 19:25
Мнения: 317
Години: 36

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Изхождайки от моя опит последното нещо, което мога да кажа за "работата на морето" е работа. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2009 22:10 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 02 Юли 2008 23:46
Мнения: 134
Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
истината е че почти всички искат да бачкат на морето за да са далеко от мама и тате но ще ви кажа добре да го обмислите преди да започнете , дали е по приятно да гледате хората как се кефят на почивката си и си праят рахатлъка докато вие бачкате като телета в нея жега и гледате като мишки,пък и цял живот ше бачкате гледаите си живота сега :)

_________________
rise with the fallen


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2009 22:46 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2007 14:34
Мнения: 229
Години: 33

Местоположение: Гетото на Балик
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
дамс я си живейте докато сте млади и без това ще се бачка цял живот пък за работа на морето не ви препоръчвам защото повечето стават евтина работна ръка пък и тово лято ще е по-зле сигурно и от миналото тъз раота не е за мене по морето по-хуу строител да бачкам мой са трепя ама по-спокойно е и повече пари ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2009 08:12 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 07 Яну 2008 19:28
Мнения: 384
Години: 33

Местоположение: Добрич, ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
BoRki4a написа:
дамс я си живейте докато сте млади и без това ще се бачка цял живот пък за работа на морето не ви препоръчвам защото повечето стават евтина работна ръка пък и тово лято ще е по-зле сигурно и от миналото тъз раота не е за мене по морето по-хуу строител да бачкам мой са трепя ама по-спокойно е и повече пари ;)

Абе виж, че ще се трепеш съм съгласен ама че ще ти е спокойно и ще взимаш много пари зависи от много много работи :) ...

_________________
"Не преставай - рече - да четеш историята на древните. Защото там без труд ще намериш онова, за което други много са се трудили."


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2009 23:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005 17:32
Мнения: 1308
Години: 33

Местоположение: Фитнесландия
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Аз ходих до Слънчев Бряг преди 2-3 седмици с авери да си търся работа и да ви кажа има добри оферти , но проблемът е със спането - никой не ти го осигурява , а да пътуваш непрестанно не си е оферта.

_________________
...she's beautiful, I'm a drawn to her, she's kind, she never says 'there's no time', she never say 'NO', and I think about her...every time...I fuck you...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2009 17:18 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 21 Фев 2009 02:04
Мнения: 170
Години: 36

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ripper написа:
истината е че почти всички искат да бачкат на морето за да са далеко от мама и тате но ще ви кажа добре да го обмислите преди да започнете , дали е по приятно да гледате хората как се кефят на почивката си и си праят рахатлъка докато вие бачкате като телета в нея жега и гледате като мишки,пък и цял живот ше бачкате гледаите си живота сега :)

Само ще ви кажа брат ми отиде в Албена да бачка и познайте за 350 лв и ако щете вярвайте 16 часа даже ми се обажда и ми вика говорил с шефката на ресторанта че ако не съкрати работния ден напуска и не само той .Работи от вторник като сервитьор на шведска маса по 16 часа и 6 дена в седмицата за тва си правете сметката вика крака нему останали по цял ден прав а за мен лично един млад човек в България в днешни дни не бива да бачка за под 1000 лв но уви нещата не са такива розови но ще се надяваме да се пооправят поне с надежда оставаме де и аз както гледам есента марш в големия град щот без работа нее на добре 8)

_________________
Гербът ни е лъв а живеем като мишки


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2009 17:31 
Offline
electrician
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2007 21:07
Мнения: 368
Години: 32

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Ch1ld написа:
най-доходно продавач - чурки.
Един сервитьор в хубав голям ресторант на свободна консумация се гуши кат пълнено агне.Един продавач - кво ше земе 700-1000лв./в най-добрия случай/ заплата,ама тва му е.Докато сервитьора може да се спуква от работа ама тея пари ги прави за две седмици,без заплата.Всичко опира до пипето ти.Ако не ти сече ше умреш гладен.

Вече обслужването в повечето ресторанти ставаа на принципа
"блок маса" и така сервитьорите остават с к*р (wait)
Говоря за ресторант на хотел :)
Понеже учениците масово се насочват
към ресторанти на хотели като сервитьор или пиколо (nerd)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2009 22:51 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 02 Юли 2008 23:46
Мнения: 134
Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Volta написа:
Ch1ld написа:
най-доходно продавач - чурки.
Един сервитьор в хубав голям ресторант на свободна консумация се гуши кат пълнено агне.Един продавач - кво ше земе 700-1000лв./в най-добрия случай/ заплата,ама тва му е.Докато сервитьора може да се спуква от работа ама тея пари ги прави за две седмици,без заплата.Всичко опира до пипето ти.Ако не ти сече ше умреш гладен.

Вече обслужването в повечето ресторанти ставаа на принципа
"блок маса" и така сервитьорите остават с к*р (wait)
Говоря за ресторант на хотел :)
Понеже учениците масово се насочват
към ресторанти на хотели като сервитьор или пиколо (nerd)

мани ги тия ученици само развалят на хората почивката

_________________
rise with the fallen


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 06:29 
Kaz написа:
Забрави ги тия неща ориентирай се към : оръжието , контрабанда на наркотици или на алкохол и евентуално дребни кражби + нанасяне на леки травми , да почвам ли да изброявам какво и колко години работят роднините ми (giggle)


V nashata Bulgaria:
-bogati rabotnici*, niama, niama i da ima, parite shte stigat za ednite smetki.
-bogati shefove* , sushto niama, parite im stigat da si kupiat pone ohste niakoia kushta i kola

V nashata Bulgaria ima bogati moshenici*

Ako niakoi si tursi rabota i mechtae za mnogo $$$$, da ne se zalugva.



Preporuchvam na summer_devil da se hvane na normalna rabota,zashtoto vse ot niakade triabva da se pochne
a sled vreme samata tia shte moje i shte znae kakvo da se hvane, a sega iskrenno ii jelaia da si e namerila podhodiashtata rabota za samata neia. Malka e i ima jelanie da raboti, koeto e mnogo dobre. USPEH TI JELAIA!!!


Върнете се в началото
  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 10:36 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Един приятел ми се обади вчера от Кранево.Там бачка барман по 12 часа на ден,без почивен ден.В смисъл без почивен ден.Тоест трябва да работи 2 месеца по 12 часа без прекъсване,което просто няма как да стане.Заплатата е 400 лева, а бакшишите естествено собственика ги обира.Тва е абсолютно малтретиране.Ако изобщо има някви претенции да използва работниците си така,то поне минимум 1500 трябва да им плаща.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009 22:42 
Offline
Make Me Happy!
Аватар

Регистриран на: 08 Сеп 2008 14:01
Мнения: 394
Години: 32

Местоположение: Ibiza!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
утре ще ходя албена, кранево ще видим дали ще излезе нещо за работа.. че цяло лято да се стои просто ей така нестава .. :)

ако някой знае някаде да търсят персонал да пише :)

_________________
No Music No Life!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2009 22:52 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005 17:32
Мнения: 1308
Години: 33

Местоположение: Фитнесландия
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
За Албена може да забравиш, че ще си намериш нещо нормално.. за Крантево незнам.

_________________
...she's beautiful, I'm a drawn to her, she's kind, she never says 'there's no time', she never say 'NO', and I think about her...every time...I fuck you...


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов