Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 11:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Философия
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 16:02 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ае да си филофстваме в тази тема. Ще ми бъде мн интересно да поствате някакви философски разкази или просто мисли , пък може и да вкараме лични размисли и свободни дискусии относно различни теми , като се задълбочим малко повечко от това "колко зъба имам в устата си" , "коя спирала на Avon е най-добра" , "невъзпитано ли е да си бъркам в носа на обществени места" и т.н ...
Не вярвам темата да породи особен интерес, но се надявам тук-там да се срещат сродни души ;) Айде , вие сте
:ok:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 16:04 
aaaa туй е точно за мене аз обичам да философствам и понякога се налага да ми запушват устата понеже говоря прекалено много


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 16:35 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Фев 2005 14:30
Мнения: 319
Местоположение: neverland°
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.

През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.

И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.

Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.

Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.

Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство..., а животът ми даде мозък и мускули, за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си.

Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности.

Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 17:14 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2005 20:49
Мнения: 1538
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
kr0kzZ` написа:
Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.

През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.

И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.

Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.

Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.

Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство..., а животът ми даде мозък и мускули, за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам.

Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си.

Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности.

Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно.

mn ama mn dobro
tvoi misli ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 17:25 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
kr0kzZ` , мн хубаво , точно това имах предвид , благодаря ! ;)
ето и от мен :
Помолих Бог за интервю.
За моя изненада той се съгласи.
- Влез! - каза ми Бог. - Значи ти би искал да вземеш интервю от мен?
- Ако имате време... - казах му аз.
Той се усмихна през брадата си и отвърна:
- Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко. Какви въпроси искаш да ми зададеш?
- Не и такива, които са Ви непознати. Кое е нещото, което Ви учудва най-много у хората?
- Това, че се отегчават, докато са деца, бързат да пораснат и тогава копнеят да бъдат деца отново. Това че губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите си, за да възстановят здравето си. Това, че мислейки тревожно за бъдещето, те забравят настоящето и така живеят нито за настоящето, нито за бъдещето. Това че живеят, сякаш никога няма да умрат и после умират, сякаш никога не са живели...
Ръцете му хванаха моите и така стояхме мълчаливо.
След дълго време го попитах:
- Мога ли да Ви задам още един въпрос?
Отговори ми с усмивка.
- Като наш баща, какво бихте искали да направят Вашите деца през Новата Година?
- Да научат, че не могат да накарат някой да ги обича. Това, което могат да направят, е да се оставят да бъдат обичани.
- Да научат, че трябват години, за да се изгради доверието, и само няколко секунди, за да се разруши.
- Да научат, че най-важното в живота, е не това, което имат, а хората, които имат.
- Да научат, че не е добре да се сравняват с другите. Винаги ще има хора, които са по-добри или по-лоши от тях.
- Да научат, че богат е не този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко.
- Да научат, че трябва да контролират поведението си, в противен случаи то ще контролира тях.
- Да научат, че само няколко секунди могат да отворят дълбоки рани у хората, които обичат, и че после трябват години, за да ги забравят.
- Да се научат да прощават, като се упражняват за това.
- Да научат, че има хора, които много ги обичат, но не знаят как да показват чувствата си.
- Да научат, че с пари може да се купи всичко, освен щастие.
- Да научат, че дори понякога да се чувстват разстроени, това не им дава право да разстройват и другите.
- Да научат, че големите мечти не изискват големи крила, а меко приземяване.
- Да научат, че истинските приятели са рядкост и ако открият такъв - това е истинско богатство.
- Да научат, че понякога не е достатъчно другите да им простят, а сами трябва да си простят.
- Да се научат, че са господари на това, което запазват в себе си и роби на това, което казват.
- Да се научат, че ще пожънат това, което са посели. Ако са посяли слухове - ще се оплетат в интриги, ако посеят любов - ще бъдат щастливи.
- Да се научат, че истинското щастие не се състои в това да постигнат целите си, а да се задоволят с това, което вече са постигнали и в момента постигат.
- Да се научат, че да бъдеш щастлив е решение. Те решават да са щастливи с това, което имат и което са, или умират от завист и ревност, заради това, което нямат.
- Да се научат, че двама души могат да гледат едно и също нещо и да виждат съвсем различни неща.
- Да научат, че тези, които са честни пред себе си, без да отчитат последиците, постигат много в живота.
- Да научат, че дори и да си мислят, че няма какво да дадат, когато техен приятел плаче, те могат да намерят сила да успокоят болката.
- Да научат, че опитвайки се да се вкопчат в тези, които обичат, много бързо ги отблъскват. Оставяйки им свобода, те ще останат заедно завинаги.
Замислих се. Бог потъна в мълчание...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 19:12 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Фев 2005 14:30
Мнения: 319
Местоположение: neverland°
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
това е малко известно но все пак за тези които не са го чели:

ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ,
А С МОМЕНТИТЕ,КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ !


Джордж Гарлин

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин - известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия - толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.
Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи.Харчим повече, но се радваме на по-малко.Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време.Имаме повече образовние, но по-малко разум,повече знания,но по-лоша преценка,имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много,харчим твърде безотговорно,смеем се твърде малко,шофираме твърде бързо,ядосваме се твърде лесно,събуждаме се твърде уморени,четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си.Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем.Добавихме годиникъм човешкия живот, но не добавихме живот към годините.Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед.Покорихме космическите ширини, но не и душевните.правим по-големи неща, но не о по-добри неща.
Пречистихме въздуха, но замърсихме душата.Подчинихме атома, но не и предразсъдъците.Пишем повече, но научаваме по-малко.Планираме повече, но постигаме по-малко.Научихме се да бързаме, но не и да чакаме.Правим нови компютри, които скалдират все повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.
Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане,големите мъже и дребните души,лесните печалби и трудните връзки.Времето на кратките пътувания,еднократните памперси и еднократния морал,връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко-възбуждат ни,успокояват ни,убиват ни.Време, в което има много на витрината, но малко в склада.Време,когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете ,,изтриване".
Запомнете, отделете повече време на тези , които обичате, защото те не са с вас завинаги.Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
Запомнете и казвайте ,,обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете.Целувка и прегръдка могат д апоправят всяка злина, когато идват от сърцето.Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас.Отделете време да се обичате,намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.
Защото животът не се мери с броя вдишвания , които правим, а с моментите, които спират дъха ни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 19:55 
Offline
Почетен потребител

Регистриран на: 10 Фев 2004 21:30
Мнения: 3154
Местоположение: Located In Nowhere
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Събрал Буда трима уважавани мъдреци и ги накарал с превързани очи да познаят чрез допир кое е животното.
Първия казал:
"Има хобот значи е слон!"
Втория:
"Кожата му е лъскава ,значи е алигатор"!
Третия:
"Има малка глава и сигурно е кученце!"
Свалили превръзките и видели змията...

Или нещо такова беше отде' да помня...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 21:43 
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 22:04 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 27 Яну 2006 21:33
Мнения: 338
Местоположение: In the vanilLa sky
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
сега ще импр0визирам
ист0рията за щъркела ,койт0 пренасял децата си -малките щъркелчета през океана ,понеже те не можели да летят
хванал татк0 щъркел първ0т0 щъркелче и по средата на пътя г0 попитал:
Аз кат0 0старея и няма да м0га да летя ..ти нали ще ме н0сиш
и щъркелчет0 казал0:
Да ще те н0ся ест.
И татк0 щшъркел г0 пуснал във в0дата ...плойс и се удавил0
Хванал вт0р0т0 и по средата на пътя му задал същия въпр0с и т0 отг0в0рил0 кат0 предн0т0 и имал0 същата съдба:Татк0 щъркел г0 пуснал в океана
Хванал да пренася трет0т0 и г0 питал :
Кат0 0старея ще ме н0сиш ли така ппрез океана
Малк0т0 шъркелче отг:
Не ,съжалявам...т0гава ще н0ся моите деца
Татк0т0 щъркел казал т0гава:
Е д0бре,теб ще те пренеса ,понеже ми каза истината


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Май 2006 22:16 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
sun написа:
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.


Хей, мила, мисля, че малко си противоречиш....казваш, че имаш най-доброто семейство, че имаш малко, но истински приятели(знаеш ли колко малко хора могат да се похвалят с това в действителност), а същевременно търсиш човек, който да ти даравя усмивка, който да е до теб, когато плачеш , който да те разбира... според думите ти смея да твърдя, че ти имаш такъв човек и то не един, просто не мисля, че си го оценила достатъчно...Мама и тате не са само за позволение да излезеш, за джобни или пък за ново парцалче, а истинските приятели не са само да се развееш с тях из парка или да покиснете в някое кафене... знам, че ще ми кажеш, че знаеш и оценяваш това, но за да напишеш всичко това значи все пак не си оценила кой може да разсее тъгата ти, кой би бил винаги до теб, да те прегърне и да те изслуша(леле, че съм дълбока ;) )...А, ако с всичко това имаш предвид любов между теб и момче... хех, ами, какво да ти кажа, ти си на 12....знам, че сигурно си го чувала много, но в действителност всичко е пред теб ... гаджета колкото искаш... ще се влюбваш ехее ... бол ,чак да ти писне ;) Давай по-оптимистично, мъжете са ти най-малкия проблем...особено на тая възраст хич не ти и трябват :bye:

П.С. Тука стана малко тип списание "хай клуб" - "гаджето ми ме заряза" :) Дали да не кандидатсвам за работата :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Май 2006 00:32 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Фев 2005 14:30
Мнения: 319
Местоположение: neverland°
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
sun написа:
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.

я дай снимка...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Май 2006 13:47 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
В час по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети, и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.
После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително.
Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено, пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно "Да".
Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките.
Студентите се разсмяха.

"Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви - все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща."

И продължи:"Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си.
Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите.

Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък."

Една от студентките вдигна ръка и попита:"А какъв беше смисълът на бирата?"

Професорът се усмихна."Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири."


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2006 13:32 
kr0kzZ` написа:
sun написа:
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.

я дай снимка...!





a ti znai6 li me mene na kolko sam 4e mi iska6 pic?


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2006 15:35 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2005 20:49
Мнения: 1538
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
sun написа:
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.
:pray: :clap:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Май 2006 14:32 
EyesWideShut написа:
sun написа:
в живота на всеки човек има няколко неща: любов,здраве,грижа за семейството,приятели. има някои хора които имат добро здраве,други-прекрасна любов или добро семейство, но до сега не съм виждала човек който да има всичко това. аз имам най-добрите родители които мойе да иска едно дете и съм в отлично здраве,имам малко но истински приятели,но за съжаление не ме е сполетяло непериодичното явление наречено любов. повечето хора си мислят че аз съм някво тъпо лапе което не знае нищо и това че се лигавя по чатове и форуми не значи че съм лигла. напротив много съм сериозна и знам много много многог повече от някои момичета/момчета на моята възраст. аз бих искала да имам някой до себе си който да ме разбира. когато плача да ме утеши когато се смея да се смее с мен. в едно списание четох какво е казал Константин за Райна:тя е моята мотивация да съм щастлив да съм това което съм и да се случва всичко както трябва да се случи. аз не искам много искам някой да ме погледне в очите и да ми се усмихне и да ми каже няколко мили думи макар че знам че няма да стане надеждата в мен не умира. и НИКОГА няма да умре.


Хей, мила, мисля, че малко си противоречиш....казваш, че имаш най-доброто семейство, че имаш малко, но истински приятели(знаеш ли колко малко хора могат да се похвалят с това в действителност), а същевременно търсиш човек, който да ти даравя усмивка, който да е до теб, когато плачеш , който да те разбира... според думите ти смея да твърдя, че ти имаш такъв човек и то не един, просто не мисля, че си го оценила достатъчно...Мама и тате не са само за позволение да излезеш, за джобни или пък за ново парцалче, а истинските приятели не са само да се развееш с тях из парка или да покиснете в някое кафене... знам, че ще ми кажеш, че знаеш и оценяваш това, но за да напишеш всичко това значи все пак не си оценила кой може да разсее тъгата ти, кой би бил винаги до теб, да те прегърне и да те изслуша(леле, че съм дълбока ;) )...А, ако с всичко това имаш предвид любов между теб и момче... хех, ами, какво да ти кажа, ти си на 12....знам, че сигурно си го чувала много, но в действителност всичко е пред теб ... гаджета колкото искаш... ще се влюбваш ехее ... бол ,чак да ти писне ;) Давай по-оптимистично, мъжете са ти най-малкия проблем...особено на тая възраст хич не ти и трябват :bye:

П.С. Тука стана малко тип списание "хай клуб" - "гаджето ми ме заряза" :) Дали да не кандидатсвам за работата :)



пробвай мойе и да я земеш :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Май 2006 19:25 
Offline
kittie
Аватар

Регистриран на: 04 Юни 2005 19:57
Мнения: 778
Години: 36

Местоположение: в играта на една Лейди;Babylon
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Тя по едно време я беше взела ама се отказа ;)

_________________
Живот като на Кино!
Шампанско, червени рози, вечери, разходки ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2006 22:24 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 26 Юни 2004 11:49
Мнения: 162
Местоположение: кофа No342
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
mm interesna tema az imam vurpsi kum vas:
1.Kakvo e filosofiq i kakvo e filosoftvane(vse pak ne moje da vodim razgovor na takiva temi ako nz kakvo to4no ozna4ava zaglavieto :) )

_________________
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2006 22:34 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Понятието философия в превод от гръцки означава любов към мъдростта. Философията е питане и ориентир за мястото на човека в битието и за смисъла на човешкото съществуване.Във философията въпросите често са по-ценни от отговорите, защото философските въпроси никога не получават окончателен и изчерпателен отговор.Да философстваш означава да се съмняваш ... или >>
http://192.168.222.20/rack5/users/Mimmi ... osofiq.txt


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2006 11:59 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006 09:05
Мнения: 60
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Хм, какво е философията и какво означава да философстваш?
И до ден днешен философията се разбира като науката, която казво много неща, но на нищо не научава.Поне това е разбирането на обикновените хора. А ако трябва да кажем какво означава по принцип, то достатъчно се е изписало в дебелите книжки - наука за мъдростта, за битието и съществуването и т.н.
А колкото до философстването, то аз лично го разбирам така както го разбират екзистенциалистите. А именно, че човек философства в моменти, когато застане на ръба на собствените си възможности и познание и когато просто нищо друго не може да му помогне. Това са тъй наречените "гранични ситуации", в които всекидневният ни опит престава да ни служи и той не може да помогне за решаването на проблема. А това са ситуациите като отчаянието, смъртта, та дори и нещастната любов. В такива ситуации, всичко което си изградил и натрупал като познание и опит не може да ти помогне да се съвземеш и да решиш как да постъпиш, защото това не ти се случва всеки ден. И след като не можеш да разчиташ на опита си, то ти трябва да направиш нещо (и го правиш) с разума си, за да продължиш напред. Е, именно това "нещо" е и философстването. Ако не успееш, то тогава изходът е фатален. И когато попиташ човек, който е оцелял след екстремна ситуация, как се е справил и продължил напред, то той най-вероятно ще вдигне ръце и ще смутолеви някакво безсмислено обяснение. Това обяснение ще е неразбираемо за нас, защото думите и езика, който употребяваме всеки ден, не са правилните с които да опишем нашият опит от философстването. Трябва да знаем езика на философията, за да предадем своят опит от философстването. Затова и повечето хора подценяват ролята на философията, като смятат че това е някаква простотия, с която няколко откачени типа са се занимавали.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2006 13:33 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2005 15:24
Мнения: 256
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
DevilRose написа:
filosoftvane - това което всеки от нас в даден момент прави във форума ( и аз съм в кюпа де) ... често доста неуспешно и смешно се получава разбира се,но .. това си е то Нашия форум :)

Ти си най - големият философ във форума :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006 16:23 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2004 22:42
Мнения: 1081
Години: 36

Местоположение: Somewhere Over The Rainbow
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ровейки се из нета човек винаги открива интересни неща. Информация на всякаква тематика. От тук почва да се степенува кой какво търси. Аз ще обърна внимание на най-голямата тема...Любовта! Убеден съм, че всеки един мъж би се питал....Какво ли иска една жена. За да разбере, обаче...първо трябва да и влезе под кожата, да усети заедно с нея как самата тя усеща любовта. Ето какво е казала за живота си едно младо момиче...



Love is ...



"Нали имаше едни такива култови дъвки с картинки. То май пак се намират тук-там.
Иначе вече нямам конкретна представа за любовта. Тя е толкова разнообразна и различна всеки път, когато ни сполети. Всеки я търси, намира, изживява, губи, забравя… Понякога дори я проклина и се зарича никога вече да не се влюбва. Но това е невъзможно. Тя не идва, когато ние поискаме, а когато тя самата реши. Любовта сама решава кога, как и какво да прави с нас и чувствата ни и много често ни оставя насред нищото.

"Любов луда като дъжд -
тук е за миг и тръгва си изведнъж." се пее в нашумял радиохит.
Тя е навсякъде и никъде.
Тя е всичко и нищо.
Тя е в песните, във филмите, в поезията.

Любовта е измислена от нас самите. С нея определяме странното чувство в душата, което неочаквано се поражда дори само от един поглед на случаен (а дали наистина случаен ?!) човек.

Когато усетиш полета на хиляди пеперуди в корема си, когато чуеш ясно туптенето на собственото си сърце, значи има Нещо. Казвам "нещо", защото не винаги мога да го определя точно какво е.

Често се случва това да е само временно, да те държи седмица - две - месец, след което да отшуми като влак, който не знаеш дали е трябвало на всяка цена да хванеш или може да изчакаш и следващия. След потеглянето на такъв влак, той понякога минава покрай теб, за да ти напомни за себе си, за това, че не си го хванал, или че си слязъл от него.

Любовта е непредвидима. Връхлита те изведнъж, понякога дори не по твое желание. Така е възможно, колкото и да обичаш човека до себе си, безумно да се влюбиш в друг и да не можеш да заспиш от мисли по него, докато в същото време си обичаш любимия човек.

В този смисъл любовта е много опасна. Тя те подлага на изпитание, изправя те пред самия теб. Трябва да се бориш за любовта си, ако не искаш да я загубиш заради внезапно завладялото те ново чувство, побъркващото усешане, появило се от нищото.Ако му се поддадеш , можеш да загубиш всичко - и това, което имаш, и това, което те изкушава отвътре.

"Love is all we need…" Може би не всичко, но без нея сме за никъде. С цитати за любовта мога да си пиша и до утре, но само още един и край:

"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return." "


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006 23:01 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Харесва ми и ми е адски познато... май и аз съм го засичала из google-a ;p

_________________
:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006 23:21 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 03 Фев 2005 14:30
Мнения: 319
Местоположение: neverland°
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Започни от себе си
Анонимен автор


Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на англикански епископ в Криптата на Уестминстърското абатство:

"Когато бях млад и свободен и въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която живееех.

Но и тя изглеждаше непоклатима.

В залеза на моя живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уви, те не искаха и да чуят.

Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.

Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а кой знае, може би дори щях да успея да променя света."


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006 23:24 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 27 Яну 2006 21:33
Мнения: 338
Местоположение: In the vanilLa sky
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
kr0kzZ` написа:
Започни от себе си
Анонимен автор


Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на англикански епископ в Криптата на Уестминстърското абатство:

"Когато бях млад и свободен и въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която живееех.

Но и тя изглеждаше непоклатима.

В залеза на моя живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уви, те не искаха и да чуят.

Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.

Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а кой знае, може би дори щях да успея да променя света."


не бих пр0менила себе си,за да пр0меня нещ0 или няк0й;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2006 00:18 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2004 22:42
Мнения: 1081
Години: 36

Местоположение: Somewhere Over The Rainbow
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
EyesWideShut написа:
Харесва ми и ми е адски познато... май и аз съм го засичала из google-a ;p
Често влизам във фреш-форума, оттам е ;}

_________________
в ледена стая виждам безкрая
в сенки от рая - моите сто лица


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2006 00:26 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 24 Мар 2005 08:25
Мнения: 256
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
MinX написа:
EyesWideShut написа:
Харесва ми и ми е адски познато... май и аз съм го засичала из google-a ;p
Често влизам във фреш-форума, оттам е ;}

много яки емотиконки има там;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2006 17:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Юли 2004 15:09
Мнения: 1824
Местоположение: Walking On Clouds
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Паулу Коелю

“-Защо хората са тъжни?

-Съвсем просто е. Защото са се вкопчили в личната си история. Всички вярват, че целта на живота им е да следват някакъв план. Никой не се пита дали този план е именно за него, а не за някоя друга личност. Претоварват се с преживяванията, спомените, вещите, чуждите идеи, а това е повече, отколкото могат да носят. И накрая забравят мечтите си.”

” …Човек има толкова сили, колкото му са нужни да извърви собствения си път. Когато прекалено много говорят на дадено нещо те губят енергията, която им е нужна да го осъществят. След като разкажеш една история, би трябвало да се освободиш от нея. Но някои истории са прекъснати по средата. От такива истории ни е трудно да се освободим, а докато не затворим една глава, не можем да започнем следващата.

Ето защо е толкова важно да позволим на някои неща да си отидат. Да ги пуснем на свобода. Да се избавим от тях. Хората трябва да осъзнаят, че никой не играе с белязани карти, понякога печелим, друг път губим. Не се надявай да ти върнат нещо, не се надявай да признаят усилията ти, да открият гениалността ти, да разберат любовта ти. Не се колебай да приключиш с даден етап. Не от гордост, от некадърност или надменност, а защото той просто не се вмества повече в живота ти. Затвори вратата, смени диска, почисти дома си, изтупай праха. Престани да бъдеш този, които си бил, и се превърни в този, който си всъщност. Намери себе си, отразен в човека, който те разбира и няма да те кара да страдаш. В любовта никой не бива да наранява никого; всеки от нас е отговорен за това, което чувства, ето защо не можем да обвиняваме другия за нищо. Много често страданието се появява тогава, когато очакваме от другите да ни обичат по начина, по който ние си преставяме, а не по начина, по който любовта се проявява- свободно, без ограничения, щастливо.”

”Някой ме попита кое е общото между всички жени, преминали през живота ми. Отговорът беше лесен: Аз. И след като го осъзнах, разбрах колко много време съм изгубил в търсене на най-подходящата личност- жените се променяха, а аз си оставах същият, без да се възползвам от това, което те можеха да ми дадат. Връзките се изчерпваха с това ,че контролирах и бях контролиран.”

“The greatest thing you will ever learn is how to love and to be loved in return”

Moulen Rouge

“-Какво правите, когато обичате някого?

-Рисувам му портрет и се старая да заприлича на него.

-Кой? Портретът ли?

-Не, човекът.”


Мinx , ето защо ми се е сторило, че ми е познато ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2006 22:22 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 14 Авг 2005 22:43
Мнения: 545
Местоположение: n/a
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Абе тази тема е много хубава,ама дали ще има ред.Искам да питам нещо,ама дали ще ми раберете правилно въпроса,та какво разбирате под най-истински приятел?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2006 13:34 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2004 22:42
Мнения: 1081
Години: 36

Местоположение: Somewhere Over The Rainbow
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
tedo_boy написа:
Абе тази тема е много хубава,ама дали ще има ред.Искам да питам нещо,ама дали ще ми раберете правилно въпроса,та какво разбирате под най-истински приятел?
Твоят духовен близнак ;} Човек, който може да довърши започнатото от теб изречение по начина, по който ти би го направил. Човек, който наистина те разбира и знае кое защо го правиш, защото и той самия би постъпил по този начин, ако беше на твое място, а не просто да каже 'разбирам те, въпреки че за мен това е грешка, но ти прощавам, защото си ми приятел'. Не се действа по даден начин, защото някой ти е приятел. По-скоро някой ти става приятел вследствие на твоите действия. В първия случай си ограничен в собствените си разсъждения, в представите си за доброто и злото, трябва да се нагаждаш според правилата на някой друг, за да не го обидиш. Единствено във втория слачай си наистина разбран и свободен да вървиш по собствената си пътека и да изживяваш случващото се около теб по най-естествения за теб самия начин. Но все пак, ако почувстваш, че за теб първия вариянт е по-добър, тъй като не виждаш хубавото в себе си, а само в хората около теб, избери него. ;} Човек трябва да прави това, което го кара да се чувства добре. В един момент то е едно, в друг - друго. Постоянството не е типична човешка черта ;} Отплеснах се ;Р Край! ;}


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2006 13:45 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2004 13:50
Мнения: 1737
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
tedo_boy написа:
Абе тази тема е много хубава,ама дали ще има ред.Искам да питам нещо,ама дали ще ми раберете правилно въпроса,та какво разбирате под най-истински приятел?

Кво....простотия... :scared:

_________________
So tell me, what's it like living in a constant haze of stupidity?


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов