Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 20 Апр 2024 00:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012 21:58 
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2006 22:04
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://www.legion-recrute.com/bg/

Малко информация за Чуждестранния легион
27.05.2005 г. Н. Николов

Реших да драсна някой ред тъй като видях какви ли не глупости по тази тема.

Както предполагам разбрахте от заглавието аз съм вече в легиона от 11 години.
1 - Жени в легиона няма и си мисля че скоро няма да има!
2- В легиона съм работил като: готвач, секретар, магазинер, барман, в момента се занимавам с информатика... и много други малко по-бойни професии!

В момента се намирам във Френска Гвиана.

Заплатата ми е точно 1523 евро и получавам премия около 7000 евро за всяка година тук.

След петата година можеш да се жениш, така че аз съм семеен вече трета година.
Автомобил можеш да имаш също след петата година... ех, няма как, такива са правилата на играта... не може всичко да е както го искаме!

Първият договор е за 5 години, но след това можеш да преподписваш до 30 и повече години служба, ако разбира се не превишаваш лимита - мисля че беше около 53 години.

Тук има два начина на живот: "боен" и "не толкова боен". Ще обясня:
Всеки нормално започва в една бойна компания, престоява там около 2-3 години и след това има възможност да се прехвърли в тилова рота. Какъвто е и моят случай.
Тук Рамбовци няма, ако някой идва защото си мисли че ще убива или ще прилича на този от филма... съжалявам че ще го разчаровам, но не му е тук мястото.

Убийци не се приемат, или иначе казано всеки които се води в списъците на Интерпол по-добре и да не се опитва. Ако е спал с жената на комшията и той иска да го "трепе", има голям шанс да го приемат.

Аз смятам да направя 15 години - вече малко останаха, за да мога да взимам пенсия от около 650 евро. Може да се наложи да остана още ако трябва, например да се изплаща нещо на кредит... и т.н.!

Нещата които харесвам в легиона:

- легиона ме приюти когато имах нужда...
- нахрани ме и ме прие без да иска кой знае колко от мен...
- научих френски език - не префектно разбира се, но все пак...
- разбрах какво е извън България (бил съм в Джибути, в Гвиана съм в момента, Доминиканската република, Испания, Италия, Андора, Германия... и т.н. ... много са!
- легиона се съобразява, че съм семеен и има много облаги за съпругата и децата (ако има такива), както и това че заплащат и малка премия и на нея... това в България не знам има ли го
- и т.н., предимствата са много.

Какво не харесвам и защо искам да напусна след 15-та година:
- тук започваш да отдаваш чест с отварянето на очите си.
- ако пропуснеш да отдадеш чест може да обидиш някой незадоволен началник... неприятно.
- когато си с по-малък чин както съм аз (капорал шеф - нещо като старшина в България) ти се намеква и показва по 1000 пъти на ден, за да не го забравиш.
- много често се чувствуваш повече от нищо макар че въпреки всичко се справяш по-добре отколкото очакват и си вече на 35 години.

С две думи ще "слушам" до 15 година, а после незнам ще видим... но ми трябва почивка, и то дълга.
Това е при мен. Други го приемат по-леко, но хората са различни и аз го намирам трудно от психологична гледна точка, но не обичам да се предавам за това ще остана още...

Ако ме питате, легиона е идеална възможност за всички млади хора в България, които не знаят накъде да тръгнат. Не е лесно - трудно е, особено в началото, но има къде ли има лесно...
Елате тук, вижте, огледайте се и тогава решете!

От живото съзерцание към абстрактното мислене и от него към практиката! Т. Живков
(това беше написано на лозунга в класната ни стая в техникума... намирам го за много правилно!)

Информация за набиране в легиона: http://www.br-legion.com
Интересно също: http://www.invalides-puyloubier.com - дом на ветерани-легионери (инвалиди), които живеят там и произвеждат сувенири, вино и т.н.

Н. Николов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012 22:47 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
И след като станеш Излишен в тоя легион? Ко праим ;) С каква специалност ше се уволниш. С какво ше бъдеш полезен? С тва че можеш да убиваш без да ти мигне окото ли? Не го намирам за вълнуващо. Щото вечер трябва и да се спи. А хората от подобни войскови части не спят особенно добре. Би ли спал добре ако те пратят да убиваш чернилки щото на Франция така и се прищяло? Аз не.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012 23:28 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 11 Авг 2008 17:58
Мнения: 141
Години: 29

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Изглежда като удачен вариант ако не успееш с развитието си в "цивилния живот" както явно го наричат от Легиона . Щеше да е хубаво ако имаше нещо такова и в България , та като ще си жертваш живота то поне да е за родината.И все пак като краен вариант за някой не успял с обучението си или реализацията ,закъсал след кризата .. е решение .Поне така го виждам аз .. пък и сигурно като свършиш службата си ще излезеш доста по дисциплиниран и обучен , което със сигурност ще ти помогне да си намериш друга работа . А и вече ще си си стъпил на краката .. ако си имал дългове ще си ги изплатил .. тъй като заплащането е повече от задоволително за стандарта в България .. и пенсията + работата /ако започнеш такава/ ще ти осигурят добър живот ..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012 19:08 
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2006 22:04
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Falco написа:
И след като станеш Излишен в тоя легион? Ко праим ;) С каква специалност ше се уволниш. С какво ше бъдеш полезен? С тва че можеш да убиваш без да ти мигне окото ли? Не го намирам за вълнуващо. Щото вечер трябва и да се спи. А хората от подобни войскови части не спят особенно добре. Би ли спал добре ако те пратят да убиваш чернилки щото на Франция така и се прищяло? Аз не.


Струва ми се че пишеш без да си чел,понеже отговорите на твоите въпроси ги има написани.

Излишен ставаш тогава когато прецениш,тоест когато не подпишеш следващият договор.

Макар че и тогава не ставаш истински излишен,защото има специален кодекс на честта спрямо бившите си кадри - справка случая Лисичков:


" БЛИЦ научи още интересни факти около Лисичков. Той е получил предложение от ръководстото на френския легион да се върне на работа там. Лисичков е бил част от легиона в периода 1996-1999 година. След като са разбрали за инцидента и делото срещу него бившите му работодатели са успели да се свържат с него и да му предложат да стане инструктор. Той веднга щял да получи чин на подофицер и капорал. Работата му щяла да бъде да обучава млади легионери по техническа подготовка и теория. За целта щял да му бъде осигурен и специален курс по френски език, за да опресни познанията си.

От щаба на военната организация му дали дума ,че няма да бъде пращан по военни точки, щял да води обучение само на територията на базата в Обан-Франция. Срещу това щял да получава по 3400 евро на месец плюс осигурена храна и квартира. Обещано му било и служебно жилище за него семейството му по-късно. Щабът предприел тези мерки, защото легионът действа по специален кодекс на честта спрямо бившите си членове. Предложена му била дори охрана в България, докато трае делото срещу него."



А при навършени 15 години служба ти се полага доживотна пенсия от 650 евро,а ако решиш да служиш на година ти се изплащат бонуси от около 7000 евро за ВСЯКА прослужена година отделно от заплатата.
А що се отнася до специалността тя може да бъде готвач, секретар, магазинер, барман,багерист,фадромист,шофьор и още десетки професии които нямат нищо общо с оръжията и убийствата , всичко е въпрос на шанс и личен избор



Ето тук е филма на NG за легиона: http://vbox7.com/collection:1217663


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие можете да пускате нови теми
Вие можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов