Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 13:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2013 15:29 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Здравейте ! Надявам се някой по-компетентен и по-навътре в нещата да пише, защото имам следния проблем :
Наскоро си закупих Iphone 3g, който беше с Ios 4.1. Реших да го ъпдейтна като инсталирам 4.2, но нали съм новичак при Айфончетата, и не знаех, че Джейл брейка ще се прецака...
Разбрах, че под ДФУ моде става да се джеилбрейкне, но HOme бутона не функционира както трябва.
Пробвах много вариянти, изчетох гугъл и днес пробвах отново Иос 4.2 да инсталирам. При инсталацията (чрез Айтуунс) почти всичко протече нормално, след екстрактването на файла със системата започна инсталацията, но в началото на инсталацията, когато на телефона излиза статус бар-а с логото на ейпъл и прогреса ми излезе една грешчица в Айтунса... Мисля, че беше 1604 (Изгубена връзка) и от тогава телефона е забил на този екран, не мога да го ресетна чрез 2-та бутона, няма връзка с Айтунс (Не мога и с други приложения да го подкарам към Рестор мод), но отчита като го свържа, че се свързва ЮСБ...
Може ли някой да ми помогне и аджаба :D да ми каже как след инсталацията да го джейлбрейкна, защото със redsn0w като направя дори фирмуеъра за Ентър ДФУ не става за Джейлбрейк... ?
Отделно ако някой може да подскаже как да изляза от този екран (При положение, че не функционират копчетата и няма връзка с Айтунс, но отчита, че свързвам USB ... ) ?
Edit : http://www.iphonestuckatapplelogo.com/w ... e-logo.png
Нещо такова, самоче при мен грам не е мръднало да зарежда ..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2013 20:02 
Offline
Горд Добричлия

Регистриран на: 17 Яну 2005 22:53
Мнения: 79
Местоположение: O.C
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Свързваш го към Айтюнс с УСБ кабела и даваш Рестор към предишния фирмуеър. После наново си го ъпдейтвай и джейлбрейквай.Хоум бутона хич ли не ти работи? Натискай силно хоум бутона и бутона за изключване няколко пъти, все единия ще стане. :)

_________________
Illusion Never Changed Into Something Real!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2013 22:12 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
SlAdYrKo написа:
Свързваш го към Айтюнс с УСБ кабела и даваш Рестор към предишния фирмуеър. После наново си го ъпдейтвай и джейлбрейквай.Хоум бутона хич ли не ти работи? Натискай силно хоум бутона и бутона за изключване няколко пъти, все единия ще стане. :)

Здравей и благодаря за отговора. Проблема е, че телефона беше забил на статус бара със инсталиране и нищо не действаше. Хоум бутона работи, но "изтърва" като се задържи, а и в Айтюнс не го отчиташе до сега поне когато го свържа с ЮСБ и както беше забил. Сега ще пробвам пак видях, че батерията му е свършила да видя какво ще стане и ще редактирам поста. Отворен съм за нови идеи, а и мисля, че не съм единствения с подобен проблем. Съжелявам ако темата не е на място, но почти нямам време да разгледам из форума тръгвам рано за работа и се прибирам късно... Дано се окаже и полезна тема за още някой!


Eдит : Телефона е преинсталиран м/у другото с Whited00r Иос-а върви в момента и има някой от функцийките на IOS 6 или 5 не съм сигурен
Edit 2 : Преинсталиран на Ios 4.2.1 върви перфект, ако на някой му трябва информация или някаква помощ, с каквото мога помага. Моля, пишете едно лично ако публикувате нещо в темата ! :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов