Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 19 Апр 2024 10:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 10:43 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 19 Фев 2005 23:45
Мнения: 345
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Хрумна ми идея за тази тема и затова я споделям с Вас :) Незнаех в кой подфорум да я пусна ,затова я пускам тук :)
Ето първата история от мен:

Чаша мляко
Имало едно момче, което живеело в бедно семейство. За да помага на семейството си и да може да учи, то продавало стоки от врата на врата. Продажбите вървели трудно и често му се налагало да гладува. Един ден, докато работил, почувствал неистов глад, а в джоба му имало само няколко дребни монети. Решил, като почука на следващата врата, да помоли за малко храна, за да притъпи глада си. Приближил се до следващата къща и почукал на входната врата. Невероятно красива девойка му отворила и той загубил ума и дума. Вместо да поиска храна, помолил за чаша вода.
 
Момичето видяло измъчения цвят на лицето му и веднага разбрало, че момчето има нужда да се подкрепи. Донесла му чаша мляко. Той жадно я изпил и попитал:
- Колко ви дължа?
- Нищо не ми дължиш - отговорило момичето. - Майка ми ме е учила никога да не искам пари за стореното добро.
- В такъв случай ви благодаря от цялото си сърце - отвърнало момчето.
След като бъдещият доктор продължил по пътя си, той се почувствал не само по-силен физически, а и неговата вяра в доброто и хората също била укрепена. Това му вдъхнало сили да продължи уверено по трудния път и да не се отказва въпреки всичките несгоди.
След години младото момиче се превърнало в красива жена, но за съжаление сериозно се разболяла. Местните доктори не успели да я излекуват и я пренасочили в болницата в съседния град. Там за консултация бил извикан най-добрият доктор. Когато чул името на пациентката, очите му се напълнили със сълзи. Забързал към стаята й и веднага я разпознал. След като разгледал случая, докторът назначил най-доброто лечение и всеки ден й обръщал специално внимание и грижи. След продължителна борба битката била спечелена. Жената оздравяла.
Докторът поискал административния отдел да му изпратят сметката за лечението, за да я плати. На самата сметка написал нещо и помолил да я предадат на жената. В същото време тя се измъчвала от притеснение и си мислила, че ще и трябват години, за да успее да плати сумата за лечението. С треперещи ръце отворила плика, но един надпис веднага привлякъл погледа й. Надписът гласял:
"Чаша мляко - платена!"
д-р Кели.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 14:24 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
...Приказки за 8 годишни , хората са най-неблагодарните същества на тази планета ,но си е нормално нали са на върха на хранителната верига , а ако тази история се развива в България доктора най-вероятно щеше да и подмини органите и да ги пласира някъде на черно в Холандия :D :D ;(

_________________
(pi6tova) Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy Remix)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов