Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 17:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 18:36 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2009 15:43
Мнения: 30
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ili6107 написа:
Ура тази сутрин и на високите етажи вече има вода! Даже се и изкъпах нормално - това за нашата къща е голям лукс!

(hi)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 21:35 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ili6107 написа:
Хора, аз съм "медийната звезда". Радвам се, че БТВ веднага се отзоваха да отразят проблема. Вчера доста честох из форума. Дайте да измислим една подписка с един текст за всички блокове и квартали. Вярвам, връчването на подписката на Господин НЕКАДЪРНИК също може да се отрази в репортаж. Вече имам телефона на репортерката на БТВ за Добрич и че тя ще подкрепи такава изява. Нека цяла България види, че не сме заспали добруджанци, че и ние можем да си търсим правата.

Съгласен съм!
Някой има ли опит в тая работа... (think)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 21:55 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
И аз съм за!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 22:08 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
RokFort написа:
ili6107 написа:
Хора, аз съм "медийната звезда". Радвам се, че БТВ веднага се отзоваха да отразят проблема. Вчера доста честох из форума. Дайте да измислим една подписка с един текст за всички блокове и квартали. Вярвам, връчването на подписката на Господин НЕКАДЪРНИК също може да се отрази в репортаж. Вече имам телефона на репортерката на БТВ за Добрич и че тя ще подкрепи такава изява. Нека цяла България види, че не сме заспали добруджанци, че и ние можем да си търсим правата.

Съгласен съм!
Някой има ли опит в тая работа... (think)

Трябва да се измисли за какво ще е подписката и да се реши къде ще се представи. Трябва да има яснота, какво целим с подписката. Просто да събираме подписи просто ей така без никаква цел не става.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 23:01 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
Аз също ще кажа "да" само искам да попитам следващият шеф на ВиК Явор ,RokFort ,Stanislawcho или някой друг .То във форума е лесно викаш ууууууууууууу като обикновен митингаджия ама като стане въпрос за работа се о....т с извинение.За сега никой от Вас не е направил нищо сериозно.Извинявайте ако съм ви обидил.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2011 23:46 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
TUPA LUPA написа:
Аз също ще кажа "да" само искам да попитам следващият шеф на ВиК Явор ,RokFort ,Stanislawcho или някой друг .То във форума е лесно викаш ууууууууууууу като обикновен митингаджия ама като стане въпрос за работа се о....т с извинение.За сега никой от Вас не е направил нищо сериозно.Извинявайте ако съм ви обидил.



Ми то къвто и да е ще е по добре от тоя ...... !!!
На месец три дни да имаме нормално водоподаване ,ако това е вършене на работа....
Плащаме вода с цел тия пари които даваме да поддържат мрежата ,а поддръжка няма!!
Парите потъват и пак без вода стойм...!!!
Ти явно рядко се къпеш ,но аз го правя всеки ден (когато имам тази възможност) ...
Плащаме най скъпата вода в България а какво получаваме.. Липса на водоподаване с ДНИ!!! Режим на водата с цел икономия на ток и отчитане на въздух на водомерите!!!!.... Малоумно оправдания ,че водата ни идвала от 25-30км и много трудно стигала до нас..!!!..
Я се сети ...!!!! Хората вече и в пустинята имат вода която се добива от стотици километри!!!!!
П.п. Извинявай ако съм те обидил...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2011 22:17 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
RokFort написа:
ili6107 написа:
Хора, аз съм "медийната звезда". Радвам се, че БТВ веднага се отзоваха да отразят проблема. Вчера доста честох из форума. Дайте да измислим една подписка с един текст за всички блокове и квартали. Вярвам, връчването на подписката на Господин НЕКАДЪРНИК също може да се отрази в репортаж. Вече имам телефона на репортерката на БТВ за Добрич и че тя ще подкрепи такава изява. Нека цяла България види, че не сме заспали добруджанци, че и ние можем да си търсим правата.

Съгласен съм!
Някой има ли опит в тая работа... (think)

Трябва да се измисли за какво ще е подписката и да се реши къде ще се представи. Трябва да има яснота, какво целим с подписката. Просто да събираме подписи просто ей така без никаква цел не става.


Ми като за начало:
1.во Цената на услугата да варира според качеството и.
По този начин когато примерно вместо да се плаща 2лв на кубик вода да се изчислява крайната сметка по проста формула според часовете през които е доставяна коректно...
Като в тази сметка се включва цената за поддръжка на услугата ,доставеният продукт и разбира се печалбата на дружеството.
След като поддръжката е под всякаква критика и напрактика доставяне на продукт рядко има то значи ,че ВиК набляга на печалбата ,тотално пренебрегва поддръжката на услугата и ощетява своите абонати.
Примерно една проста формула би свършила перфектна работа.
Месец с 30 дни се сътой от 720 часа ,да кажем ,че през този месец водоподане е имало приблизително 400 часа
При получена сметка за вода 33лв се разделя на 720часа и се получава цена на услугата 0.045833333333333лв / 1 час
тая сума 0.45833333333333 я умножаваме по 400 часа и получаваме сметка от 18.33лв която и би трябвало и да е реалната сметка за ТОВА водоснабдяване. 1.15лв на кубик.
Отделно и при слабо налягане отново да бъде таксувана на друга тарифа ,за съжаление не мога да измисля формула за това.
!!!САМО ПО ТОЗИ НАЧИН МОЖЕ ДА ПРИНУДИМ ВиК ДА ИНВЕСТИРАТ В ПОДДРЪЖКАТА НА УСЛУГАТА!!!!

2.ро На страницата на ВиК Добрич да бъде публикувани подробна информация за извършените ремонти и начина на отремонтиране ,защото е ЯВНО ,ЧЕ ДЪРВЕН ЧЕП ЗАБИТ В ТРЪБАТА , И ПОЛОВИН КУБИК ЧАКЪЛ НЕ Е НАЙ ЕФЕКТИВНИЯ НАЧИН ЗА ОТРЕМОНТИРАНЕ!!!

3.то кметицата да има някакъв контрол върху дружеството и да търси отговорност и съответно и да се налагат и глоби при открити нарушения или каквито и да е злоупотреби .КАКВИТО СЪМ СИГУРЕН ,ЧЕ ИМА В ИЗОБИЛИЕ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2011 08:54 
Offline

Регистриран на: 11 Яну 2011 21:15
Мнения: 7
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
venipec , разбрах, че сте юристка. По принцип вие юристите имате дар слово и знаете много добре какви са ни правата и как да ги защитите. Може ли Вие да се наемете да напишете текста на подписка до ВиК. От форума да я разпостраним и да започнем със събирането на подписи? Ясно е, че всичко трябва да е написано както трябва и да е мотивирано разбира се. Можем ли да разчитаме за това на Вас? С много хора съм говорила. Всички са за действие срещу ВиК.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2011 14:47 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 03 Апр 2006 23:45
Мнения: 32
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Мисля че кметицата има достатъчно голям контрол щом при смяната на кмета се сменя и шефа и той винаги е от управляващата общината партия защото е публична тайна че държавните предприятия в общината са хранилка за управляващата партия така че забравете нещо да се направи и винаги един чеп поставен от наште ще е по скъп от 50 метра тръби положени примерно в Ню Йорк


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2011 15:21 
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2011 11:54
Мнения: 4
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ще помисля по въпроса.
Пръво ще се опитам да се добера до някакъв договор и общи условия, за да имаме черно на бяло какви са задълженията на ВиК-Добрич към потребителите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2011 20:30 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
venipec написа:
Ще помисля по въпроса.
Пръво ще се опитам да се добера до някакъв договор и общи условия, за да имаме черно на бяло какви са задълженията на ВиК-Добрич към потребителите.


Виж това ,може да ти е от помощ.
http://www.vik-pleven.com/obshti_uslovia.php


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011 12:38 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 18 Фев 2008 17:21
Мнения: 932
Години: 33

Местоположение: тук, там, някъде или просто навсякъде
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
В района на Рилските блокове живея .. вода нямаше вчера почти цял ден, днеска пак я спряха сутринта... Знае ли някой до кога ще продължи тая мизерия?!

_________________
БЪЛГАРИО, ЗА ТЕБЕ ТЕ УМРЯХА, ЕДНА БЕ ТИ ДОСТОЙНА ЗАРАД ТЯХ, И ТЕ ЗА ТЕБ ДОСТОЙНИ, МАЙКО, БЯХА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011 12:46 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 03 Апр 2006 23:45
Мнения: 32
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Fatal Bazooka написа:
В района на Рилските блокове живея .. вода нямаше вчера почти цял ден, днеска пак я спряха сутринта... Знае ли някой до кога ще продължи тая мизерия?!

Когато дружеството спре да бъде касичка за поредната партия дошла на власт тогава когато имаме кмет който наистина мисли за гражданите


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011 13:00 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Явно ВиК ни пуснаха вода за една седмица почти без да спира за да се успокоим малко и да не стигаме до медии и сега отново взеха да си правят мизерията както си му е реда.
От вчера водата идва за около час след което я няма около 6-7 часа.
Никаде няма информация за авария а телефона за връзка с ВиК е изключен..
Та не е ли време за подписка най накрая ,та да начешим крастата на малоумниците които са събрани там...!!?!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011 14:31 
Къде нямате вода аз тука си имам пълно налягане 24/7 много рядко намаля налягането и то за няколко часа и си е ок аз съм по Христо Ботев квартала


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011 15:24 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Боряна нямахме от 10 до сега и току що дойде.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011 16:53 
Offline
Оня Луд
Оня Луд
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2005 08:00
Мнения: 351
Години: 43

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Тук са написали защо снощи нямаше вода.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011 08:06 
Offline
Оня Луд
Оня Луд
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2005 08:00
Мнения: 351
Години: 43

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
РИОКОЗ затяга контрола на водата


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 17:23 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 29 Мар 2007 17:05
Мнения: 46
Години: 33

Местоположение: Добрич естествено..
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Кирил и Методий 36 пак няма вода в момента??!! Значи тия са някви ненормални! Няма празник, няма делник!!!? Значи на днешния празник да немога да си изкъпя, значи тоя шефа на тва шибано ВиК прави да отида да си взема душ у тях при жена му!!!! Не спряха с глупостите! Да кажат няква шибана година и дата кога ще оправят всичко и да назначат кадърни работници, че през тва време да отида да живея на село, там поне имат вода хорицата!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011 19:07 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Saks написа:
Кирил и Методий 36 пак няма вода в момента??!! Значи тия са някви ненормални! Няма празник, няма делник!!!? Значи на днешния празник да немога да си изкъпя, значи тоя шефа на тва шибано ВиК прави да отида да си взема душ у тях при жена му!!!! Не спряха с глупостите! Да кажат няква шибана година и дата кога ще оправят всичко и да назначат кадърни работници, че през тва време да отида да живея на село, там поне имат вода хорицата!

цял ден имаха да оправят тая авария през целият ден имаше вода стана 5 часът и водата спря ей ВиК то и на вас да ви .......... майката (flex) (flex) (flex) (flex)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 20:00 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 06 Май 2008 18:47
Мнения: 36
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Кво става с тая вода пак, някой знае ли кога ще я пуснат нашите любимци от ВиК?

_________________
Имало едно таралежче, което искало да се научи да диша през дупето си. Научило се то, седнало на едно пънче и умряло...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 11:52 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Здравейте!
Какво мислите за завеждане на колективен иск към ВиК Добрич.
Само така може да научим ония бастун Дамян Калчев или да си върши работата или да си хваща пътя...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 11:54 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
И какви по-точно ще са ни исканията?

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 12:40 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
За какво ще настояваме, да се освободи управителя ли? Да се намали цената на водата ли? Някакви документи или нещо друго имаме ли?
Аз иначе съм "ЗА"

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 12:44 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
cooliovato написа:
И какви по-точно ще са ни исканията?

1. Обезщетения за пропуснати ползи.
2. Смяна на управлението на ВиК Добрич.
3. При повреди преизчисляване на сметката на вода както цената да отговаря на качеството на доставяната усулуга.
И т.н.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 14:09 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
В качеството на какви ще искаме смяната на управлението? Цената на водата се определя от държавен орган.Ако се позаинтерисуваш малко сега се заговори за две цени на водата и уеднаквяването на цената в цялата страна.Аман от "революционери"
(uzi) (uzi) (uzi) :lol:
Промяна действително трябва да има ама не като тая 89 година.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 14:29 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
TUPA LUPA написа:
В качеството на какви ще искаме смяната на управлението? Цената на водата се определя от държавен орган.Ако се позаинтерисуваш малко сега се заговори за две цени на водата и уеднаквяването на цената в цялата страна.Аман от "революционери"
(uzi) (uzi) (uzi) :lol:
Промяна действително трябва да има ама не като тая 89 година.


В качеството си на потребители!!!!
Държавен орган значи , явно не си запознат ,че всяко едно дело заведено към държавна институция е спечелено от хората които са го завели!!!
Аман от форумни мрънкачи дето за каквото и да се заговори те да са в опозиция!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011 15:40 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Ное 2005 05:39
Мнения: 183
Години: 35

Местоположение: Добрич
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Често (особенно през летния сезон) имам усещане, че сме на режим на водата. Минимум 2, а нормално в 3 от дните през седмицата водата се спира (поне от 3 години насам! за по напред не си спомням просто) и не мога да си обясня защо това е така :razmisli: . Така че действително има пропуснати ползи при положение каква е цената. Това за Балик..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов