Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 25 Апр 2024 18:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 00:49 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 29 Мар 2007 17:05
Мнения: 46
Години: 34

Местоположение: Добрич естествено..
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Брее в момента 00:49 и ние имаме вода на 4тия етаж, какво става?! Не е коледа, пък ние имаме вода?!?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 13:49 
Offline

Регистриран на: 19 Авг 2010 13:38
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Призив към населението на
гр. Добрич

Инициативен комитет на ПП ГЕРП на гр. Добрич
Призоваваме цялото население и фирми на гр. Добрич да спрат да заплащат „вода „ поради доброто качество на услугата на „ В и К „ уператора . Докога сме длажни да търпим безводието от както г-н Калчев е директор на дружеството 01.2010г. .
От както е това раководство на г-н Калчев са назначени повече от 150 човека с високи заплати, а тези заплати излизат от гражданите на гр. Добрич .
Докога областни....... у-тел Жел..ко ЖелЯсков г-н Румен Иванов ще малчат за безхаберието на тази фирма и гражданите на гр. Добрич ще плащат най скъпата вода вез покритие . Дайте да им покажем кои може да командва град Добрич гражданите или Д Калчев и Ж ЖелЯсков
благодарим ви от сега


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 14:05 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Коя е тая партия ГЕРП ? Какво означават думите "уператор", "длажни". Желясков, предполагам трябва да ЖеляЗков, а "откакто" се пише заедно. Иначе тея 150 човека, които са назначени си прав за тях. И е вярно, че са на огромни заплати, а не вършат никаква работа. И друго е вярно, всички назначени са от обкръжението на партия ГЕР"Б", както и гореспоменатият боклук г-н Д. Калчев.
Общо взето зле е работата във ВиК в момента. Цедиха я с години, а сега уважаемите господа герПаджии продължават да го правят, но повече отвсякога.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 14:47 
Offline

Регистриран на: 19 Авг 2010 13:38
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
po tozi na4in gledame da privle4em vnimanieto na grajdanite na dobrich
taka napisanite imena i naiminovaniq sa p0 intersni
za6toto skoro 6te se bublikuvat i o6te podrobnosti za D Kal4ev kak e sadil B i K
i sega e 6ef dali ne iska da varne parite na drujestvoto koeto upravlqva mislq tova da go zapitam


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2010 19:41 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
raoul написа:
po tozi na4in gledame da privle4em vnimanieto na grajdanite na dobrich
taka napisanite imena i naiminovaniq sa p0 intersni
za6toto skoro 6te se bublikuvat i o6te podrobnosti za D Kal4ev kak e sadil B i K
i sega e 6ef dali ne iska da varne parite na drujestvoto koeto upravlqva mislq tova da go zapitam


От тук написаното става ясно най- вече ,чe на теб ти прече г-н Калчев, а не толкова ,че има проблеми с водата.Като го нападаш и заплашваш сякаш си нещо лично засегнат/а от неговото управление.Ако имаш нещо лично просто си го реши с него лично или в съда. Аз предлагам на всеки трезвомислещ да си зададе следният въпрос:има ли интерес г-н Калчев да има проблеми с водоподаването в Добрич или няма?
За мен отговора, е че няма. Следователно всичко изписано тук са глупости. Никой Управител няма да си сложи "главата в торбата" особенно ,като знае, че е назначен партийно.Истината ,е чe ВиК има проблеми, който вероятно трудно решава.Едвали обаче който и нов Управител да дойде ще ги реши на деня. Проблеми с водоподаването в нашият град е имало винаги при всички управители, както и цената на водата тук е била най висока от както в България има пазарна икономика.
Не подвеждайте хората, че за всичко лошо във ВиК е виновен един човек и то Управителят който припомням е само от 7 месеца.Ако на някой не му харесва,че точно този човек е Управител да иде в ПП ГЕРБ и да си постави въпросите там. Гражданите на Добрич искат да има редовно водоподаване на понисима цена.Това ще стане ако с е промени политикатана Дружеството, като се насочи към подмяна на много остарялата мрежа и съоръжения, събираемст на вземанията от всички и намалянето на разходите ,който едвали всички които правят са нужни.В тоя ред мисли подмяната на част от персонала е наложителна защото има една приказка че "нов бардак със стари к..ви не се прави, като се сменят леглата в бардака-решението да се сменят к..вите".


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010 00:31 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Въпроса е, че новите курви взимат 2 пъти по-високи заплати от старите, а вършат два пъти по-малко работа. И да, именно ръководството на ВиК е виновно за състоянието на дружеството в момента. Защото обикновените работници правят това, което им се нареди. В момента хвърчат глави на хора, които са си вършили съвестно работата (това мога да го заявя напълно сигурно), а на тяхно място се назначават напълно некомпетентни кадри, които никога не са се занимавали с подобен вид работа и нямат представа за какво иде реч. И какво означава г-н Калчев "да си сложи главата в торбата". Примери в тая държава колкото искаш, от 20 години насам, всеки назначен на тоя пост си "слага главата в торбата". Човека краде на едро. Той нека една година да се нагуши, пък после ще му пукне, че ще го сменят. Истината е една - през последните 20 години редица малоумници са били управители на това Вик, един от друг по некомпетентни. Но това, което е в момента...хаха...това в момента е някаква абсолютна гавра с населението на Добрич, гавра, която до момента не сме виждали.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010 07:28 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
batista написа:
Въпроса е, че новите курви взимат 2 пъти по-високи заплати от старите, а вършат два пъти по-малко работа. И да, именно ръководството на ВиК е виновно за състоянието на дружеството в момента. Защото обикновените работници правят това, което им се нареди. В момента хвърчат глави на хора, които са си вършили съвестно работата (това мога да го заявя напълно сигурно), а на тяхно място се назначават напълно некомпетентни кадри, които никога не са се занимавали с подобен вид работа и нямат представа за какво иде реч. И какво означава г-н Калчев "да си сложи главата в торбата". Примери в тая държава колкото искаш, от 20 години насам, всеки назначен на тоя пост си "слага главата в торбата". Човека краде на едро. Той нека една година да се нагуши, пък после ще му пукне, че ще го сменят. Истината е една - през последните 20 години редица малоумници са били управители на това Вик, един от друг по некомпетентни. Но това, което е в момента...хаха...това в момента е някаква абсолютна гавра с населението на Добрич, гавра, която до момента не сме виждали.


Точно за това говорих и аз.Прекалено много хора минаха от там и буквално го разсипаха това ВиК...от безумия.Едиственното което правеха е да се оправдават, че няма пари и да вдигат цената на водата все повече и повече.Като говорим за политика искам да подчертая че не съм политически обвързан, но няма как да не спомена че тая цена на водата я одобри ДКВЕР по времето на правитеството на Станишев.Редно е тук да попитаме нашите тогавшни народни избранници в парламента защо мълчаха и къде бяха...или най вероятно и те облизаха пръсти от високата цена на водата която уж била необходима и реална.Тая цена на водата която плащаме тук е нашата издръжка на политическите партии управлявали ни до сега.Аз лично все още вярвам че ГЕРБ ще промянт статуквото.Винаги съм смятал, че на такива длъжности трябва да бъдат не слагани, а назначавани с ПРОЗРАЧЕН конкурс управители.В Добрич и даже във ВиК има много знаещи и можещи хора който знаят как да има вода в Добрич и тя да е на далеч по-ниска цена.Ако вземе някой народен избранник да чете какво говорим тук може и да се размърда да направи нещо за нас, гражданите обикновените хора които им плащаме заплатите.А що се отнася на г-н Калчев с него и без него, със новите и стартите работници вода няма да има скоро. Бомбата беше заложена от преди много години.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010 08:32 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
raoul ти пък от къде го имаш това съобщение?? ГЕРБ какво се излагат и те не ми е ясно?? Областния управител беше назначен от тях. Преди 3год. като вдигаха цената на водата, защото тогава не ни подкрепиха, а си седяха. Ние тогава събрахме над 7000 подписа в Добрич да не се вдига цената на водата и успяхме да го постигнем, защото после цената не бе вдигана почти 2год.
raoul написа:
po tozi na4in gledame da privle4em vnimanieto na grajdanite na dobrich

По този начин ли се привлича вниманието на гражданите, като не си плащат сметките, а точно вашето управление следи всички нас дали си плащаме данъци и тн. Ако искахте да привличате вниманието можеше да стане като ни бяхте подкрепили в подписката преди 3години.
Както каза "Бруно" Д. Калчев няма интерес да бъде спирана водата, защото ще бъде махнат. Дами и господа ГЕРБ-ери явно не знаете от къде идва водата и от каква дълбочина, знаете ли че ако спре токът тези помпи няма да работят и ще спре водоподаването, тогава отново Д. Калчев ли ще е виновен?? Заради липсата на райониране в Добрич, при голяма авария се налага спирането на водата в целия град.
batista написа:
[b]Въпроса е, че новите курви взимат 2 пъти по-високи заплати от старите, а вършат два пъти по-малко работа.
На тази стегнация не мисля, че ще взимат 2 пъти по - високи заплати.
Dizzee Rascal написа:
[b]Почнаха да подменят водопровода на Балик направиха 200 метра и спряха до края на нашия блок.

Нали искате да няма течове, да не се спира водата, а продължавате да ревете. Оставете хората да си вършат работата. ВИК мрежата по ул. Христо Ботев ще бъде подменена на 3 етапа. 1-вият от бул. Русия до ул. Ген. Попов.
2-ри етап от ул. Ген. Попов до ул. Дим. Ковачев и 3-ти етап от Дим. Ковачев до ул. Агликина поляна.
След като се подмени водопровода улицата ще бъде изцяло асфалтирана. Целия ремонт се прави с изтегления кредит от Общината преди 4 месеца. Подмяна на водопровода ще има и по ул. Дунав и ул Вардар.
Ето какво ще се прави с 10-те млн. които са изтеглени.
http://www.dobrich.org/index.php?s=nl&id=1808
Всичко се прави бавно, защото да не забравите, че догодина предстоят избори ;) В България явно трябва всяка година да има избори, че да правят нещо избранниците ни, а не само по време на избори.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010 09:01 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
bruno написа:
batista написа:
[b]Въпроса е, че новите курви взимат 2 пъти по-високи заплати от старите, а вършат два пъти по-малко работа. И да, именно ръководството на ВиК е виновно за състоянието на дружеството в момента. Защото обикновените работници правят това, което им се нареди. В момента хвърчат глави на хора, които са си вършили съвестно работата (това мога да го заявя напълно сигурно), а на тяхно място се назначават напълно некомпетентни кадри, които никога не са се занимавали с подобен вид работа и нямат представа за какво иде реч.


Извинявай но имам няколко въпроса.Кой и по какъв критерий определя обемът на извършената от новоназначените хора работа.Кой и по какъв критерий определя кадърността на изгонените и новоназначените хора .
Аз мисля че всичко е от агенция " Една жена каза"Бил изгонил някого Напълно естественно е че ще извърши подбор.В края на краищата той носи лична отговорност за управлението на дружеството Вик сигурно има и пред кого да се отчита за дейността си.Колкото за сроковете не забравяйте че той е все пак човек а не магьосник и няма способност да махне с магическа пръчка и да оправи всичко в града.Някой може ли да ми обясни как може да се подменят тръби без да се копае и да се създадат препятствия за паркиране на колите да кажем.Трябва да се избере между оправяне на мрежата и несгодите които ще има до приключване на ремонта Въпросът за заплатите също е спорен.Нямам идея кой колко е получавал и получава но за мен въпросът с заплатите е плод на завист от страна на некадърниците.Те винаги по собствен критерий определят кой колко да получава / не повече от тях разбира се / и кой колко работи /ако работи повече нямат претенции важното е да не вземат повече от тях/ :) :) :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010 12:29 
Offline

Регистриран на: 19 Авг 2010 13:38
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ve4e se razbra 4e i tozi ypravitek ne stava predlagam ako ima seriozni hora v tozi sait da podkrepqt g-n P. Nikov
toi moje i 6te6e da opravi grad dobrich oba4e ne e izgoden na partiite v mnojestveno 4islo i na politicite
ako toi se varne ne6tata 6te si doidat na mqstoto
i po vaprosa za dobrotica kylata ot godini na tova sastoqnie i nqma problem imam blizki priqteli v " B i K "
i te kazaha kak predi6ni godini nqma problem s vodopodavaneto na grada i izvednaj kak e stanal tozi problem
mnogo interesno moje ako nqkoi damu zadade tozi vapros na nego i opkrajenieto kato " KYcaRi,PLamen,iveLIN,nAUm I drugi koito mu var6at kerlivite rizi (flex) (flex) (flex) (headbang) (tmi)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010 15:45 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
raoul написа:
Ve4e se razbra 4e i tozi ypravitek ne stava predlagam ako ima seriozni hora v tozi sait da podkrepqt g-n P. Nikov
toi moje i 6te6e da opravi grad dobrich oba4e ne e izgoden na partiite v mnojestveno 4islo i na politicite
ako toi se varne ne6tata 6te si doidat na mqstoto
i po vaprosa za dobrotica kylata ot godini na tova sastoqnie i nqma problem imam blizki priqteli v " B i K "
i te kazaha kak predi6ni godini nqma problem s vodopodavaneto na grada i izvednaj kak e stanal tozi problem
mnogo interesno moje ako nqkoi damu zadade tozi vapros na nego i opkrajenieto kato " KYcaRi,PLamen,iveLIN,nAUm I drugi koito mu var6at kerlivite rizi (flex) (flex) (flex) (headbang) (tmi)


Превод:
Вече се разбра че и този управитек не става предлагам ако има сериозни хора в този сайт да подкрепят г-н П. Ников
тои може и щеше да оправи град добрич обаче не е изгоден на партиите в множествено число и на политиците.
ако тои се варне нещата ще си доидат на мястото
и по вапроса за добротица кулата от години на това састояние и няма проблем имам близки приятели в " В и К "
и те казаха как предишни години няма проблем с водоподаването на града и изведнаж как е станал този проблем
много интересно може ако някои даму зададе този вапрос на него и опкражението като "КУцаРи, ПЛамен,ивеЛИН,нАУм И други които му варшат керливите ризи (flex) (flex) (flex) (headbang) (tmi)


Такаааа, значи си имаш свое мнение изградено върху мненията на познатите ти от ВиК. Имаш си и ясна представа за това коя партия и защо не харесва някого. Типично като повечето народ в България вярваш, че някой като Хари Потър ще дойде отнякъде и с магическа пръчка ще махне веднъж при което само "нашите" хора ще работят някъде, никой няма да им пречи и всичко ще е по мед и масло. Е, и на мен ми се иска да става така но...
Споменаването на имена май не е правилно защото може да познавам някого, но карай да върви. Добре, че поне по форумите не съдят за обиди и клевети.

Давай доказателства, намери адвокат и ги осъди тия лошите. Ако не можеш не се надявай с викане по форумите да оправиш нещо.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010 15:58 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 25 Яну 2008 19:34
Мнения: 48
Години: 38

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
По повод темата искам да добавя следното:Господа от ВИК не смятате ли, че мине не мине цената на водата се покачва,без да ви интересува на какво основание?
Вземете се в ръце и вижте какви кражби се извършват със старите водомери.Направете така,че всички стари водомери да бъдат сменени.Никой не е длъжен да плаща водата на тарикатите..


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010 16:24 
Offline
Be®gon™
Be®gon™
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 14:20
Мнения: 109
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 14 пъти
vatikana написа:
По повод темата искам да добавя следното:Господа от ВИК не смятате ли, че мине не мине цената на водата се покачва,без да ви интересува на какво основание?
Вземете се в ръце и вижте какви кражби се извършват със старите водомери.Направете така,че всички стари водомери да бъдат сменени.Никой не е длъжен да плаща водата на тарикатите..

Ей ето и едно умно мнение.Лично аз съм ги сменил с тези с цифрови сакли/за да съм сигурен че не ми надписват сметките/ Като мярка това на първо място.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2010 00:28 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Така е, но няма кой да си свърши работата в тоя град (drunk)

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2010 20:30 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Цитат:
Без ваканция за големите инфраструктурни обекти

Инвестиционната програма на община Добрич продължава с обекти, които до сега бяха в процедури по избор на изпълнители съгласно Закона за обществените поръчки, отбелязва зам. кметът Пламен Ганчев. Със собствени средства приключи изграждането на водопровода по ул. Хан Кардам и рехабилитацията на водопровода по ул. Генерал Киселов. След изпитанията на съоръженията първата улица ще бъде преасфалтирана, а втората влиза в обема за обновяване на пешеходната зона. Ще се работи до всички паркинги към блокове “Република”. Пълната рехабилитация по ул. Дунав в момента е за участъка от ул. Волга до ул. Вардар. Обектът е със средствата по дългосрочния дълг от 10 милиона лева. След това ще продължи към Кауфланд. В целия комплекс Югоизток ще се подмени водопроводната мрежа като захранващи водопроводи, добави Ганчев. В частта на високите блокове ще има и изцяло нова канализация. Водопроводът по ул. Христо Ботев е обект на пълна подмяна. Завършва трасето от бул. Русия до ул. Ген. Попов. След изпитанията участъкът ще бъде предаден на пътностроителната фирма, а дейностите до ул. Агликина поляна ще продължат. Комплексното изпълнение е завършено по ул. Софроний Врачански. Ще бъде осъществено възстановяване на настилката, както по ул. Дунав и по ул. Климент Охридски-част от водния пръстен на Добрич, където също предстоят изпитвания на съоръженията. Започнаха подготвителните дейности за рехабилитацията на отклонението по ул. Вардар, готови са технологичните проекти.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2010 16:55 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 18 Май 2007 16:01
Мнения: 554
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Цитат:
Шефове във ВиК-Добрич дължат огромни сметки за вода
Началници във ВиК-Добрич, които са назначени от настоящия шеф на дружеството Дамян Калчев, са с неплатени сметки за вода, научи ВарнаУтре.бг от запознати с работата на водното дружество.
Ръководителят на т.нар. "Селски район" Пламен Димитров дължи 1460 лева за вода за имота си в добричкото село Хитово, която е била навъртяна от 2006 до края на м.г.

Ръководителят на отдела по контрол на събираемостта във фирмата Емил Константинов също минава в списъка с некоректните абонати на ВиК. Той е натрупал сметка от 1527.61 лева за жилище по ул. "Вардар" в Добрич. Сметката не е била плащана от декември 2004 г. до 20 юли т.г. Източниците на ВарнаУтре.бг ни предоставиха разпечатка от дължимите суми.

Потърсихме за коментар управителят на ВиК-Добрич Дамян Калчев, който отказа да потвърди или отрече информацията. Той беше бесен, че освободени служители най-вероятно изнасят вътрешна информация на медиите.

Проверка на репортер на ВарнаУтре.бг в Добрич показа, че абонати на водното дружество със сметки от по 300-400 лева са притискани да се издължат на фирмата и предупреждавани, че може да тръгне дело срещу тях, ако до дни не покрият задълженията си.

Инкасатори посещават длъжниците с полицай. В същото време се оказва, че на началнически постове във ВиК-Добрич са назначавани хора, които с години не са си плащали водата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2010 17:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
Цитат:
Ръководителят на отдела по контрол на събираемостта във фирмата Емил Константинов също минава в списъка с некоректните абонати на ВиК. Той е натрупал сметка от 1527.61 лева за жилище по ул. "Вардар" в Добрич. Сметката не е била плащана от декември 2004 г. до 20 юли т.г. Източниците на ВарнаУтре.бг ни предоставиха разпечатка от дължимите суми.


EPIC !!! FACEPLAM ROFL !!! :CRY:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2010 18:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Мар 2009 22:23
Мнения: 4
Години: 40

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Затова ли нямахме вода два дена следобяд???
Ейй няма да се оправим близките 20 години ;(

_________________
Аре тиху уеее...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2010 21:23 
Offline

Регистриран на: 19 Авг 2010 13:38
Мнения: 5
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
svetliodance написа:
Затова ли нямахме вода два дена следобяд???
Ейй няма да се оправим близките 20 години ;(

Здравейте скъпи граждани на
гр. Добрич


По случай „ В и К „ Добрич искам да споделя няколко факти за ръководството на „господата шефове в тази фирма“ . В публикация във весник Нова Добружанска Трибуна са посочени имената на:
Пламен Димитров и Емил Куцаров ,които имат задължения не само за вода към дружеството но и олвардрафт на не по малка стойност 1500 лв на човек .
Не мисля, че г-н Д. Калчев може да отрече тези факти, които са неуспорими .


YAVOR - e kolejka v "B i K " da ne se 4udite ot kade i koi gi za6titava ? i ba4ka kato statiska i e sekretar na ataka dobrich koito sa6to sa zameseni v dalaverite na D. Kal4ev moje li takova ne6to ako e v druga evropeiska darjava ... o4akvaite o6te fakti sa " V i K " 6efovete


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2010 09:50 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
raoul написа:
svetliodance написа:
Затова ли нямахме вода два дена следобяд???
Ейй няма да се оправим близките 20 години ;(

Здравейте скъпи граждани на
гр. Добрич


По случай „ В и К „ Добрич искам да споделя няколко факти за ръководството на „господата шефове в тази фирма“ . В публикация във весник Нова Добружанска Трибуна са посочени имената на:
Пламен Димитров и Емил Куцаров ,които имат задължения не само за вода към дружеството но и олвардрафт на не по малка стойност 1500 лв на човек .
Не мисля, че г-н Д. Калчев може да отрече тези факти, които са неуспорими .


YAVOR - e kolejka v "B i K " da ne se 4udite ot kade i koi gi za6titava ? i ba4ka kato statiska i e sekretar na ataka dobrich koito sa6to sa zameseni v dalaverite na D. Kal4ev moje li takova ne6to ako e v druga evropeiska darjava ... o4akvaite o6te fakti sa " V i K " 6efovete


Хайде стига плява. Изнасянето на фирмена информация е задача само и единствено на шефа на ВиК. YAVOR си има работа и то не във ВиК. И вземи мини на кирилица, че е доста несериозно отношението ти към сериозни проблеми. :x

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2010 21:02 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Някой да има идея как да накараме тия некадърни заплатаджии да започнат да си вършат работата ??
Пак няма вода на боряна от 18:00 още е нямало а сега е 21:00 и няма и капка.
Звъня в ВиК обаче са си изключили телефона пед*лите....
Някои знае ли нещо?


Последна промяна RokFort на 03 Сеп 2010 21:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2010 21:07 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 18 Май 2007 16:01
Мнения: 554
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
И на Ковачев няма вода, цял ден налягането беше много слабо и се очакваше (party)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2010 22:55 
Offline
Caught Up
Аватар

Регистриран на: 23 Сеп 2007 23:20
Мнения: 915
Местоположение: България,Добрич
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
и към изгрив намаля. Много некадърна работа.... целият град е дигнал ръце...

_________________
за лека нощ ще ви разкажа една приказка… Имало едно време една далечна страна. В нея имали такъв обичай – колкото по-дълга била оная работа на мъжа, толкова по-къси ръкави носел той. Всъщност… това е дълга приказка и няма
да ви я разказвам сега, СЛАГАМ СИ ПОТНИКА И СИ ЛЯГАМ
:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2010 13:51 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 18 Яну 2008 18:15
Мнения: 21
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ето един "компетентен" отговор на жалба относно безводието в "Добротица"

ДО
Г-ЖА -------------
e-mail: ---------@abv.bg
ЖК „ДОБРОТИЦА”
9300 Добрич

Уважаема госпожо -----------,
Предвид получената Ваша жалба, по e-mail, във връзка със слабото водоподаването, по високите етажи.
„В и К” ЕООД гр.Добрич, Ви уведомява, че жилищния Ви блок, се намира, на високо място в града, като такива точки са жилищните комплекси: „Добротица”, „Балик”, „Христо Ботев”, „Дружба” 2 и 3 и в района на изхода на града, по посока на кв.”Рилци”, при всяко възникване на авария по водопроводната мрежа налягането на водата намалява.
Това се отразява най-напред на високите етажи на жилищните блокове, в упоменатите жилищни комплекси.
Ежедневните аварии по водопроводната мрежа на града, също усложняват проблемите във водоснабдяването, всекидневно се отстраняват 5-6 броя аварии в гр.Добрич.
При отстраняването на авариите, се прекъсва водоподаването за съответния район и водата се изпуска.
Негативно за водоснабдяването на гр.Добрич влияе и прекъсване на водоподаването от помпените станции, поради спиране на ел.захранването им, отстраняване на аварии по довеждащите водопроводи, повреди на помпите и ел.оборудването, кражби на трансформатори и кабели.
Дружеството ни полага големи усилия да е лоялно към своите потребители и се старае своевременно да откликва на всички сигнали и жалби.
Госпожо -------------,
За осигуряване на нормално водоснабдяване на гр.Добрич е необходима цялостна подмяна на водопроводната мрежа.
Това е свързано с осигуряване на много големи инвестиции, с каквито „В и К” ЕООД гр.Добрич не разполага.
Информативно, към момента все по голяма част от населението не заплаща консумираната от тях вода.
„В и К” ЕООД гр.Добрич, като дружество със 100% държавно участие не може да кандидатства за финансиране на проекти по Оперативни програми и затова оказва съдействие и подпомага инициативите на всички общини, за подмяна на водопроводната мрежа в областта.
С настоящото писмо, молим приемете нашите извинения за причинените Ви неудобства.

С уважение,
Изготвил:
Дамян Калчев Я.Янева
Управител на „В и К” ЕООД Р-л „Връзки с обществеността”
гр.Добрич


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2010 07:06 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
dospat, като имаш желание да публикуваш тук официални писма, да криеш адреса и името на получателя мисля, че е коректно да скриеш и имената на подателя.С други думи файдата от публикуваното тук писмо ще бъде нулева. Официалната кореспонденция съдържа основни реквизити като:изходящ номер и дата;име и адрес на получателя;подпис или печат на подателя.Че това е форум и е дъра-бъра е ясно.Но все пак темата "В и К"е със сериозна общественна значимост и писането тук на всевъзможни глупости неподкрепени с факти няма да доведе до налягане в домът ти.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2010 08:22 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
bruno написа:
dospat, като имаш желание да публикуваш тук официални писма, да криеш адреса и името на получателя мисля, че е коректно да скриеш и имената на подателя.С други думи файдата от публикуваното тук писмо ще бъде нулева. Официалната кореспонденция съдържа основни реквизити като:изходящ номер и дата;име и адрес на получателя;подпис или печат на подателя.Че това е форум и е дъра-бъра е ясно.Но все пак темата "В и К"е със сериозна общественна значимост и писането тук на всевъзможни глупости неподкрепени с факти няма да доведе до налягане в домът ти.


Най вероятно колегата е пуснал запитване по мейл към ВиК а ако случайно ти отговорят от там то липсва "основни реквизити като:изходящ номер и дата;име и адрес на получателя;подпис или печат на подателя".

Аз също съм пускал доста запитвания по мейл и ми бе отговорено веднъж с почти същото писмо.....!!!!
Пичовете са некъдърни заплатаджий които са силно ограничени и доста некъдърни.
Целият град е разкопан ,водата спира постоянно ,всички трябва да бъдат отрязани от към заплати а някой направо уволнени за да се стреснат "държавните мърди".


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2010 11:28 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
RokFort, мен ми е ясно че от емайл няма входящ номер и подпис.Но идеята да споделя мнението си тук е, че е несериозно когато искаш адекватна реакция на проблема си да криеш името и адреса си.В това писмо няма и получател, нито адрес.Сиреч всеки тук може да го копира и да смени квартала.Ако чете това писмо примерно някой от ВиК и има адрес и име може да седне и да провери какво действително е направено и как действително е отговорено.Проблеми с водоподаването има в целият град, решаването на които няма да стане от нашите писания тук.Те могат единствено да помогнат на ВиК като ориентир за проблемите свързани с водоподаването и некадърната работа на някой/когато разбира се се посочват конкретни имена/Допада ми, че темата е четена и коментирана.Това за мен значи, че все пак има хора в този град на които им пука и които искат промяна.Не ми харесва обаче твоята крайност в оценяването на работещите във ВиК.Там работят много хора и квалифицирането на всички като некадърни мърлячи е не коректно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2010 11:30 
Offline
Powered by Bergon
Аватар

Регистриран на: 06 Май 2004 12:13
Мнения: 54
Местоположение: Тъмната страна на луната
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=585382

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010 07:57 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 18 Яну 2008 18:15
Мнения: 21
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не споменавам име, защото съм написала една доста така да се каже "зла" жалба до Д. Калчев отново по електронен път. Чакам отговор и тогава ще го побликувам тук във форума със името си. А относно адреса, те не са благоволили да го напишат в отговора си.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ВиК Добрич
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2010 09:59 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2008 22:58
Мнения: 759
Години: 27

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Вода естествено няма..абе да му еба майката в село ли живейм e..!? :@

_________________
Не искам да виждам сълзи от твойте очи...Прости не осъзнах колко те боли.. ;[[


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 208 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов