Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 29 Мар 2024 07:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 22:45 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
В тази тема периодично ще слагам статии за едни от най-големите мистерии в човешката история(или поне тази,която ние познаваме).Някои статии ще бъдат опровергаващи,защото искам да бъда максимално обективен и непредубеден.За това и вас моля така.Хора с подобни коментари като "това е пълна простотия" по-добре изобщо да не пишат.Смятам,че темата ще е доста интересна и ще се заформят коментари и спорове.Това е и целта.Ако някой също има статии,нека първо да изчака изчерпването на една тема за да започне друга.

Ето ви накратко статии на какви теми ще слагам тук:

Древните континенти Атлантида,Лемурия и Му.
Пирамидите(Египетските,китайските,мексиканските,тибетските и останалите).
Древните Маи,Инки и Ацтеки.
Невероятните Догони(африканско племе с невероятни познания по астрономия)
Житните кръгове.
Шумерите.
Мистериите на платото Наска.
НЛО
Стоунхендж
Кристалните черепи.
Децата Индиго.
Чудовището от Лох Нес.
Бермудския триъгълник.

И още доста неща,но са по-специфични и няма нужда да се изброяват.
Така,започвам с една доста позната тема-тази за пирамидите,но предполагам повечето от вас не са чували тази теория за пирамидите.


Пирамидите са антени

Гигантските строежи ловят свръх далечни радио вълни от Космоса
Размер на шрифта:
ЕГИПЕТСКИТЕ пирамиди не са фараонски гробници, а съвършени антени за връзка с Космоса, твърди Андрей Вержбицкий от лабораторията за експериментална оптика към Института за биомониторинг в Санкт Петербург.

"Погребалнитекамери, коридори, помещения, тунели и всички съоръжения в пирамидите с абсолютна точност преповтарят конструкцията на съвременните вълнови антени.

С тази разлика, че сегашните работят в диапазон от 3 см, а диапазонът на египетските е стотици метри и километри! Така пирамидите ловят сигнали, които нечия

звездна радиостанция

излъчва към Земята. Кой и защо предава, естествено, не е ясно разказва авторът на откритието Вержбицкий, специалист по антенна техника с 20годишен професионален опит.

"Експериментите ни доказват, че пирамидите са диалектически рефракторни антени за радиовръзка на далечни и свръхдалечни космически разстояния. Тоест радиотелескопи допълва руският учен. Каменните гиганти са с уникални възможности от гледна точка на съвременната антенна техника и превъзхождат всяка параболична антена, с която работят радиоастрономите. Логиката на устройството им е една и съща. Непонятните за археолозите тунели, ниши, стаи, коридори и погребални камери представляват

огромни

вълноводи, шлейфове, обемни резонатори и филтри, подобни на тези, които се използват в апаратурата за свръхвисоки честоти.

Египетската пирамида има екстри, които

днешните антени

не познават. Тя се "самонасочва" към движещи се космически цели, без да си служи с механизми за въртене. Функционира при пълно отсъствие на електроенергия. Има по-висок коефициент на полезно действие. Подбира единични сигнали, идващи от едно направление. Част от нея поддържа автоматично нивото на приемания сигнал. Друга част е преобразувател на електромагнитната вълна в звук. "Модерните антени са много по-нисък клас от античните, което е парадокс. Ясно е защо археолозите са мислели пирамидите

за гробници

Едва с развитието на космонавтиката и космическата антенна техника разбираме какво е предназначението на пирамидите и то не само на египетските", коментира Вержбицкий.

Тъй като Земята се върти, построените в Египет пирамидални антени рано или късно преминават от зоната на радиовидимост в зоната на радиосянка. Тогава далечната космическа станция

не "вижда"

земната антена и връзката с нея се прекратява. Античните инженери са намерили решение и на този проблем. Заглушените антени се заместват с други, които продължават приемането на сигналите. Когато египетските влизат в радиосянка, се "включват" пирамидите на Канарските острови. Щом Канарските замлъкват, стартират тези от Саргасово море, полуостров Юкатан и Мексико, а те на свой ред сменят пирамидите в Китай и Тибет. Една от антените винаги се намира в полезрението на отдалечения космически наблюдател, с който

пирамидите си общуват

Екипът на Вержбицкий прави и още едно уникално откритие. Всички изброени пирамиди използват естественото магнитно поле на планетата, за да излъчват информация на гигантски разстояния. На каменните радиотелескопи не им е нужен изкуствен източник на електромагнитна енергия, достатъчен им е земният магнетизъм.

Пак казвам,не искам безсмислени коментари.Който не го интересува просто да не пише.Тук не подкрепям никоя теза,просто всеки си прави изводите.Нищо не отричам и нищо не подкрепям.Бъдете непредубедени.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 22:54 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
"Децата Индиго" какво общо имат в цялата тази картинка.
И тази теория за пирамидите ми звучи много налудничава

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 22:58 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
ShLiM написа:
"Децата Индиго" какво общо имат в цялата тази картинка.
И тази теория за пирамидите ми звучи много налудничава


Не четеш какво пиша нали?

Поразрови се в нет-а за да разбереш какво значи дете индиго.Щом съм ги сложил значи има нещо общо поне според мен.

А за пирамидите как ти звучи няма значение.Намерел съм статията и съм я сложел тука щото е интересна.За теб е налудничава за друг може да не е и както ти каза-това е ТЕОРИЯ.Този коментар можеше да си го спестиш както и аз моя.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:08 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
SsPawn написа:
ShLiM написа:
"Децата Индиго" какво общо имат в цялата тази картинка.
И тази теория за пирамидите ми звучи много налудничава


Не четеш какво пиша нали?

Поразрови се в нет-а за да разбереш какво значи дете индиго.Щом съм ги сложил значи има нещо общо поне според мен.

А за пирамидите как ти звучи няма значение.Намерел съм статията и съм я сложел тука щото е интересна.За теб е налудничава за друг може да не е и както ти каза-това е ТЕОРИЯ.Този коментар можеше да си го спестиш както и аз моя.

както и да е помислих си че става въпрос за въпросната дискотека и трагедията която се случи там..

И ако не може да си изказваме мнението относно статиите които постваш какъв е смисъла тогава?
Въпреки че е интересна ми се струва налудничава.

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:12 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Може да си изказвате мненията.То за тва е темата.Просто не искам веднага да се почне тва е егати простотията и незнам си кво още.Разсъждавайте логично.В крайна сметка тоя човек има опит с антенна техника повече отколкото съм живял щом смята така значи има защо.Естествено може и да греши,но може и да е прав!!!

Изказвайте си мненията по темата...

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:28 
Offline
A.C.A.B.

Регистриран на: 06 Фев 2006 18:52
Мнения: 1090
Години: 30

Местоположение: стадион "Дружба"
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Пиши и за Чернобил


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:37 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Е че Чернобил мистерия ли е?

Окс ако искаш и за Чернобил.Аре де коментирайте тая тема.Предполагах,че ще е интересно за доста хора.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:56 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2006 22:59
Мнения: 1089
Местоположение: Някъде в мечтите си...
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
SsPawn написа:
Е че Чернобил мистерия ли е?

Окс ако искаш и за Чернобил.Аре де коментирайте тая тема.Предполагах,че ще е интересно за доста хора.

той не е мистерия, той е грешка с големи и опасни последици...

_________________
Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно...





Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 23:57 
Offline
Lorenzo Von Matterhorn
Аватар

Регистриран на: 25 Яну 2007 19:24
Мнения: 1228
Години: 31

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Пич за мистерии, ако можеш нещо интересно да намериш за : масони,рицари тамплиери и разни такива тайни братства

_________________
Силният е най-могъщ САМ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:01 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2006 17:38
Мнения: 1693
Местоположение: Somewhere in the Nowhere
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Въпросът , "за какво служат пирамидите" е отдавна изчерпан... Гледайте ловци на митове... , а кой ги е построил незнам

_________________
Когато син гръм удари,как червеното ехо заглъхва...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:04 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2006 17:38
Мнения: 1693
Местоположение: Somewhere in the Nowhere
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
http://secretsbg.com/solarsys.php Ето един много подходящ сайт ,за тези неща... Незнайно ,защо целя форум е подивял по мистерий, извънземни и слънчевата система... :P Браво ,поумнявате... :P

_________________
Когато син гръм удари,как червеното ехо заглъхва...


Последна промяна maximalniq на 13 Юли 2008 00:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:05 
Offline
Caught Up
Аватар

Регистриран на: 23 Сеп 2007 23:20
Мнения: 915
Местоположение: България,Добрич
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
хайде не се бави,давай още информация :)
да не кажа всички,но половината от темите
(Древните континенти
Житните кръгове
Мистериите на платото Наска.
НЛО

Стоунхендж
Децата Индиго.
Чудовището от Лох Нес.) са ми много интересни ;)

_________________
за лека нощ ще ви разкажа една приказка… Имало едно време една далечна страна. В нея имали такъв обичай – колкото по-дълга била оная работа на мъжа, толкова по-къси ръкави носел той. Всъщност… това е дълга приказка и няма
да ви я разказвам сега, СЛАГАМ СИ ПОТНИКА И СИ ЛЯГАМ
:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:08 
Offline
Lorenzo Von Matterhorn
Аватар

Регистриран на: 25 Яну 2007 19:24
Мнения: 1228
Години: 31

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Sabotage написа:
Пич за мистерии, ако можеш нещо интересно да намериш за : масони,рицари тамплиери и разни такива тайни братства
някой друг ако има също може да даде ;-)

_________________
Силният е най-могъщ САМ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:23 
Offline
A.C.A.B.

Регистриран на: 06 Фев 2006 18:52
Мнения: 1090
Години: 30

Местоположение: стадион "Дружба"
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Любопитно ми е за децата Индиго какво ще пишеш :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:49 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 18 Май 2008 00:12
Мнения: 201
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Canizares написа:
Любопитно ми е за децата Индиго какво ще пишеш :)


да ти разкажа ли една история ? : )


преди години не знам точно колко.. скоро е било това..

майка и баща са родили дете... но след като са го родили са разбрали че имат спин... и следователно и детето има спин... започнали са ранна процедура.. давали са му различни хапчета или нещо от рода беше не си спомням .. и когато отива на лекар с родителите си ...и детето заглежда лекарката и и казва че е болна нещо на червото беше .. ако си направиш операция ще се излекуваш... и лекарката го гледала изумена и е потвърдила че е истина.. след като си направила операцията се е излекувала и така.. с годините болестта на детето взело да намалява.. това било феномен ... организмът му сам започнал да се пречиства.. след дълги изследвания учените разбали че това хлапе имало силна имунна система.. направили са му някакви снимки имали специален уред .. някакъв за чакрите... и неговата чакра е била лилава ( като на всяко индиго ) .. на обикновенните хора тя е към 9 цвята не се сещам.... когато детето порасноло се излекувало ...
и бъдещето поколение след 10-15 години щяло да бъде само от индигота .....

дано да ти заприлича на история от някоя детска книжка щото не е ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:53 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2004 13:07
Мнения: 1287
Години: 40

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Оф, какви глупости намирате из интернет :)
Ок, вярвам в извънземни, но като гледам какви неща поствате... Не знам не вярвам в свръхестественото. За 25 години и едно доказателство не съм намерил.

_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!


Interview with Dali :)
Change the way you see disability...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 00:54 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 18 Май 2008 00:12
Мнения: 201
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
не е от интернет....


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 01:00 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
KoSacH написа:
хайде не се бави,давай още информация :)
да не кажа всички,но половината от темите
(Древните континенти
Житните кръгове
Мистериите на платото Наска.
НЛО

Стоунхендж
Децата Индиго.
Чудовището от Лох Нес.) са ми много интересни ;)


Ок ей сега те мятам :)

Индигови деца: Марсианците са вече тук!

Малкият Борис разказва смайващи подробности за изчезнали цивилизации
Размер на шрифта:
ВЕЧЕ НЕ Е ТАЙНА, ЧЕ НА НАШАТА ПЛАНЕТА ЗАПОЧВАТ ДА СЕ РАЖДАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ ОСОБЕНО НАДАРЕНИ ДЕЦА, КОИТО ПОЛУЧИХА НАЗВАНИЕТО “ИНДИГО”.
На база на това наблюдение, мислителите правят извода, че се задава духовно преобразяване на Земята, а затова на хората ще са необходими нови знания и нов манталитет.

Едно от тези деца «Индиго» е момче на име Борис, което живее в градчето Жириновск в Русия. Роден е на 11 януари 1996 г. и от 4-годишен обичал да посещава известната по тези места зона на аномалиите в Медведецките възвишения – Синята планина, която е досами Жириновск. И защо ли? Явно е имал някаква енергийна потребност.

Родителите на Борис са мили, образовани и доста привлекателни хора, които обаче са обезпокоени от феноменалните способности на своето очарователно дете, но най-вече за това как ще го възприемат хората. Казват, че биха били щастливи да получат съвети от специалисти за възпитанието на своя вундеркинд.

Майката на Борис разказва, че тя като лекар не е могла да не забележи, че бебето започнало

да си изправя главата още на 15-ия ден

от раждането си. Първата си дума «баба» произнесъл едва на 4-месечна възраст и оттогава произнасял и други несложни думи. Когато бил на 7 месеца и видял пирон, който стърчал на стената, той ясно произнесъл цяла фраза: «Аз искам пирон». Когато бил на година и половина, вече четял без никакви затруднения всички големи заглавия на вестниците, на двегодишна възраст започнал да рисува смислени картинки с моливи, а на 2,5 г. – с боички. Още като станал на 2 години, го взели в детската градина и там възпитателите веднага започнали да говорят за необикновеното момче: поразителната му съобразителност, изключителните му езикови способности и уникална памет.

Само че родителите му неведнъж са ставали свидетели на факта, че знанията на синчето им се попълват не само чрез възприемането на окръжаващата действителност, както е при обикновените хора, но и чрез някакви чудодейни канали отвън: те нееднократно наблюдавали как той получава отнякъде непозната за тях информация.

«Никой не го бе учил, – спомня си майката на Борис, - той просто сам, леко и някак си като по навик, седна в поза «лотус»... и тогава – само го слушай!

Разправя такива подробности за Марс,

за планетарните системи, другите цивилизации, че на нас с мъжа ми буквално ще ни изскочат очите...».

Откъде, ще се запитаме, толкова малко дете има такива знания? Космосът и въобще космическите сюжети са постоянна тема на неговите разкази още от двегодишна възраст... Веднъж той ни сподели, че някога е живял на Марс, че планетата и сега е обитаема, но след като преживяла най-огромната в своята история катастрофа, тя загубила атмосферата си. Но и в наши дни, в подземните й градове живеят, макар и немногобройни, групи от хора... В своя живот на марсианец Борис често бил летял до Земята в състава на търговски и научноизследователски експедиции. Нещо повече! Той даже бил управлявал космически кораб. Това било по време на цивилизацията на лемурийците. Той имал и приятел, който загинал пред очите му. Момчето разказва за гибелта на Лемурия така, сякаш се е случила току-що, а и доста преживява смъртта на своя приятел – землянинът. При това той твърди, че лемурийците са загинали, защото са спрели своето духовно развитие, като с това са нарушили целостта на планетата.

Веднъж майката донесла на сина книгата на

Ернст Мулдашев «От кого сме произлезли»

и още щом като я видял, той изпаднал в неописуема възбуда. Дълго разглеждал рисунките на лемурийците, снимките на пагодите в Тибет и около два часа, без да спира, разказвал на родителите си, при това доста логично и увлекателно, за лемурийците и тяхната култура. В хода на разказа на момчето майката внимателно отбелязала, че Лемурия е загинала примерно преди 70 000 години, а самите лемурийци са били хора с 9-метров ръст... Как може да помни всичко това? Борис, без да се смущава, отговорил «Ами помня! Никой не ми е разказвал, сам го видях».

Докато разглеждал втората книга на Мулдашев « В търсене на града на боговете», Борис дълго и подробно си спомнял за всевъзможните пирамиди и гробници. При това напълно уверено заявил, че древните знания, така търсени от хората, ще бъдат намерени не под Хеопсовата пирамида, а под друга, която все още не е открита. «Човешкият живот ще се измени едва тогава, - добавил разказвачът, - когато открият сфинкса, който се отваря някъде зад ухото... Но съм забравил...»

Но най-поразителното в разказите на Борис е това, че сега на Земята е настъпило времето, в което са започнали да се раждат особени деца, защото наближава времето на коренното преобразуване на планетата, а за новия живот са необходими съвсем други знания и, разбира се, напълно различен манталитет на земляните.

По думите на момчето, поради рязка смяна на полюсите,

ще се случат две катастрофи:

първата – през 2009 г. ще бъде на един от големите материци, а през 2013 г. – още по-мощна. Много малко хора ще останат живи. Ще поживеем – ще видим.

Затова пък на въпроса дали самото момче не се страхува за своя собствен живот, той отговаря така: «Не, не се страхувам, защото ние живеем вечно. Катастрофа имаше и на Марс, където живеех тогава. Там са същите такива хора, каквито сме и ние. Между тях избухна ядрена война. Всичко изгоря и само някои оцеляха. Появиха се нови къщи и постройки от полугрунтов тип. Възникна и ново оръжие. Материалите от всякакъв вид претърпяха големи промени. Марсианците дишат най-вече въглероден двуокис. Ако сега долетят на планетата, ще трябва непрекъснато да стоят до някой пушещ комин». «Е, добре, де, - питат го, - ти нали си от Марс, не ти ли трябва въглероден двуокис?». «Откакто попаднах в земното тяло, дишам въздух, - отговаря Борис. – Но трябва да знаете, че от него организмът бързо остарява.»

Питали момчето и за това, защо нашите космически кораби често загиват при полет към Марс. На това той отговаря така: «От Марс изпращат сигнали да се унищожи станцията, ако на нея има вредни за марсианците излъчвания».

Момчето е доста добре осведомено по въпроса за многомерното пространство и

устройството на междупланетните НЛО.

То разказва за това като опитен специалист и винаги рисува «чиниите» на черната дъска, докато обяснява тяхното действие. Ето един от неговите разкази: «Има шест слоя. 25% заема връхният слой, който е от много здрав метал, 30% - вторият слой, който е от нещо, подобно на гума, третият слой е 30% - отново метал и 4% са заети от слой, който има магнитни свойства...» Едновременно с разказа си момчето пише с тебешир разни цифри по дъската и обяснява, че «ако се зареди магнитният слой с енергия, то апаратите могат да летят по цялата Вселена...»

В същото време всички възрастни, които гледат и слушат това «индиго», се вглеждат в него и се замислят с удивление над грамотната му реч. Та нали процентите, с които така грамотно оперира, се изучават едва в 3-ти клас, а момчето тогава е само на 7 години?! Естествено, тези негови знания не са дошли от училище!

Разбира се,

Борис си има проблеми в школото.

След като преминал събеседване, го записали във втори клас, но съвсем скоро се опитали всячески да се отърват от присъствието му на уроците въобще. Е, кажете на коя учителка би се харесало постоянно да я прекъсват и да й съобщават, че неправилно обяснява урока... Сега с момчето се занимава учителка, която има богат педагогически опит, придобит от работата в училище за надарени деца.

Самият Борис напълно сериозно твърди, че е дошъл на Земята, за да помогне за разпределението на знанията според качествата и нивото на хората, така че на планетата да остават все по-малко и по-малко лоши хора.

Индиговите и Кристалните Деца
Те се открояват сред своите връстници с необичаен ум и мъдрост. С лекота майсторят сложни технически "играчки". Езиковите и възрастови бариери не са пречка за тях. Ненавиждат насилието и омразата, състрадателни са и привързани към семейството и приятелите. Наричат ги "индигови" и "кристални" деца.

Първите представители на генерация от изключително способни и надарени хора се появяват преди около сто години.

Бум от раждания на "индигови" деца се наблюдава през 70-те години на ХХ век, а днес те вече са на възраст, която им позволява да поемат своята роля на наставници, лидери и реформатори на човечеството. "Кристалните" деца започват да се раждат около 2000 година. Призванието им е да ускорят човешката еволюция, като разкрият на хората техните духовни сили и божествен произход, ръководени от "Закона на единството".

Изследователката Дорийн Вирту първа проучва същността на феномена и разкрива удивителните послания на индиговите и кристални деца. Названията им произтичат от цветовете на аурата и енергията, която излъчват. Аурата (астралното тяло) на индиговите деца е с мастиленосин (индигов) цвят. Това е цветът на чакрата, която екстрасенсите наричат "трето око" и представлява енергиен център в средата на челото. Тази чакра регулира ясновидските дарби за проникване в незримото и контакти с форми на материя и енергия отвъд познатите ни измерения. Кристалните деца имат прекрасна многоцветна аура в пастелни тонове, напомняща на огрян от слънчевите лъчи кристал. И двете генерации се отличават с висока чувствителност и свръхестествени дарби.

Индиговите деца са по-стара генерация и сега се проявяват най-вече във възрастовия диапазон от 7 до 25 години. Със своя астрален "детектор на лъжата" те безпогрешно усещат лъжата, безчестието и авторитарността. Индиговите деца са неспособни да бъдат лицемерни или да симулират толерантност към злобата и нетърпимостта в средата, която ги заобикаля. Тъй като тяхната колективна цел е да съборят стария световен ред, те са по-войнствени и енергични от по-късната генерация на кристалните деца. Те са тук, за да разрушат или реформират правителствените, образователни и законодателни системи, които възпрепятстват обединението на човечеството. За да осъществят своите намерения, те се нуждаят от изключителна непоколебимост и завладяваща решителност.

Необичайното поведение и мотиви на индиговите деца често се тълкуват превратно и психиатрите им поставят погрешни диагнози за умствени разстройства като например "Хиперактивност с дефицит на концентрация" - Attention Deficit with Hyperactivity Disorder (ADHD). Вирту е убедена, че правилната "диагноза" всъщност е "Концентрация, ориентирана към по-висши измерения" - Attention Dialed into a Higher Dimension. За съжаление, когато неправилно бъдат подложени на лечение, индиговите деца губят своята енергичност и паранормални способности. Според Вирту първото смущаващо впечатление при контакт с кристалните деца са техните излъчващи неземна мъдрост големи пронизващи очи, които сякаш ни хипнотизират и "разголват" душата ни. Най-големите от тях в момента са на не повече от 7-8 години. Кристалните деца са по-вглъбени, търпеливи и опрощаващи. Техните предшественици са духовни водачи, които драстично реформират съзнанието и управлението на обществото, докато кристалните деца са "верни на сърцето", които проповядват христовите ценности и следват вече проправения път към един по-сигурен и хармоничен свят. Кристалните деца са прелюдия към реалност на директно безсловесно общуване. Вместо с писмени символи и устна реч хората ще обменят мисли и знания посредством телепатия. Користта, лъжата и омразата вече няма да могат да бъдат скривани и ще бъдат изкоренени. Нарастващия брой индивиди с екстрасензорни способности в нашето съвремие свидетелства, че процесът на духовна трансформация и обръщане на човечеството към силите на незримото вече набира скорост.

Телепатичните дарби на кристалните деца се отразяват на вербалното им общуване с другите хора. При много от тях има изоставане в развитието на речта и те проговарят едва на 3-4 години. Въпреки това родителите им споделят пред Вирту, че по неведоми причини никога не са имали усещането, че не могат да общуват с тях. Кристалните деца употребяват комбинация от телепатия, своеобразен език на символите и звуци (включително песни). Едва ли е странно, че тези форми на контакт се определят като "аномалия" от медици и педагози. От появата на кристалните деца броят на диагнозите "аутизъм" е рекордно висок. Според дефиницията засегнатият от аутизъм индивид се изолира в свой собствен свят и поради индиферентността си към случващото се в живота е неспособен да общува с околните.

Дорийн Вирту обаче е убедена, че кристалните деца не само не са аутисти, но всъщност са най-общителните, съпричастни и духовно просветени участници в човешката еволюция. Посегателството върху техните дарби според нея е престъпление, което заплашва да "прекърши цивилизацията още преди да покълнат семената на промяната".

Кандидатът на техническите науки и автор на книгата "Перспективи на човешката еволюция" Юрий Фомин прогнозира, че вследствие на мутации, породени от техногенната активност на човека, в близко бъдеще ще се появи универсално същество, надарено с телепатични, ясновидски и други екстрасензорни способности. Парапсихоложката Селия Фен обаче е уверена, че причината за тези промени ще е не техническия прогрес, а осъществяван понастоящем "групов проект" на Вселенския разум. Следвайки неговите повели, хиляди просветени души слизат от по-високи нива на духовни вибрации в нашия материален свят и се въплътяват във физически тела като "индигови" и "кристални" деца, за да станат "учители" и "лечители" на човечеството. Целта на тази спиритуалистична интервенция е създаването на свят на единство, наричан "Нова Земя". В него хората ще преоткрият своите добродетели и уникалността си като разумен вид. Освободени от оковите на материалното, те ще се устремят към безбройните светове във Всемира, за да намерят отговорите на своите вечни въпроси и разкрият великото тайнство на Живота.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Последна промяна SsPawn на 13 Юли 2008 01:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 01:02 
Offline
A.C.A.B.

Регистриран на: 06 Фев 2006 18:52
Мнения: 1090
Години: 30

Местоположение: стадион "Дружба"
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Mojo-Jojo написа:
Оф, какви глупости намирате из интернет :)
Ок, вярвам в извънземни, но като гледам какви неща поствате... Не знам не вярвам в свръхестественото. За 25 години и едно доказателство не съм намерил.

Те хората дето са на по 80-90 години не са виждали..не искам да звучи общо де..извънземни има и това е факт,но не всеки ги е виждал :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 01:09 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Mojo-Jojo написа:
Оф, какви глупости намирате из интернет :)
Ок, вярвам в извънземни, но като гледам какви неща поствате... Не знам не вярвам в свръхестественото. За 25 години и едно доказателство не съм намерил.


Не си намерил или просто не са искали да намериш :) хахаха ае баце интересни неща са и да не вярваш просто е интересно да го четеш,тей че......чети

Едно последно за индиговите деца,че виждам,че някои им се дразните.

Индиговите деца
* Те знаят че са духовни същества от друго измерение

Индиговите деца за първи път били забелязани от Нанси Тап, която има способността да „вижда“ какъв е цветът на живота на всеки човек. Според нея човешките аури спадат към различни категории, които показват според доминиращия цвят какъв тип личност е даден човек, житейската му мисия и какво е дошъл да научи на този свят. Тя открива, че спектърът на цветовете, явяващ се в аурата, се променя в хода на историята. Например личностните типове, свързани с цветовете тъмночервено и пурпурно, са изчезнали в началото на ХХ век и прогнозира, че към края на столетието на тяхно място ще се яви нов тип личност с нов доминантен цвят.

Някъде към края на 70-те години на миналия век тя забелязва, че започват да се раждат
деца, чийто

доминантен оттенък на аурата е с тъмносин, или индигов цвят.

След това нейно откритие психотерапевтите насочват вниманието си към индиговите деца. Така Лий Керъл и Джон Тобър публикуват книгата „Индиговите деца: новодошлите“, за да улеснят родителите, тъй като тези деца всъщност са съвсем различни от останалите. Авторите изброяват десет характеристики, които отличават индиговите деца и всички до една сочат, че те навлизат в света с много по-ярко усещане за себе си като духовни същества и може би поне отчасти вече живеят в четвърто ниво на съзнание. И макар че те са тук, за да покажат пътя към ново равнище на съзнание на цялата планета, ако останат неразбрани и ако не се отнасяме към тях правилно, изключителните им способности могат да станат причина за много проблеми. Ето основното от тези десет характеристики:

Чувство за „царственост“: те като че ли знаят, без никой да им го е казвал, че са духовни същества и обикновено се държат с определено достойнство и сигурност в себе си.
Те знаят, че заслужават да бъдат тук и с учудване, че по-възрастните не изпитват същото чувство. Неща като „ниско самочувствие“, вина, чувство за малоценност и раболепие за тях са неразбираеми. Изглежда те просто не страдат от съзнанието, че са жертви – при условие, че им се позволи да следват своя път на развитие.
Те нямат нужда да им обяснявате кои са, нито да изграждате самочувствието им. Понякога те казват разтърсващи и обезпокоителни неща за собствената си природа.
Те срещат проблем с всяка форма на власт, наложена върху тях. Те просто не разбират властта, ако тя се упражнява без обяснение и без да бъде поискано съгласието им.
Има неща, които те просто отказват да правят. Например никога не чакат на опашка! Те отказват да губят време, само защото трябва да се съобразяват с някакво правило.
Обикновено те се дразнят от установения ред и правилата за поведение или организация, които не насърчават собствената им изобретателност или им пречат да я приложат, за да се справят с дадена ситуация.
В обществото те са изключително креативни. Намират спонтанни и позитивни начини да взаимодействат помежду си и да вършат нещата както в къщи, така и в училище. Обикновено не са склонни да спазват правилата, ако виждат възможност да ги подобрят. Може да ви се струва, че са настроени дисидентски или бунтарски, но основният им мотив е да намерят по добър начин за вършене на нещата в полза на всички.
Те предпочитат да бъдат с други индигови деца или с други хора на тяхното равнище на съзнание и понякога изглеждат недрожелюбни и дори несоциални , ако наблизо няма други като тях. Ако не бъдат разбрани, може да станат мрачни, затворени и много чувствителни. В училище това може да стане истински проблем, защото често погрешно ги възприемат като бавноразвиващи се или хиперактивни деца. Такива погрешни диагнози са много опасни.
Невъзможно е да ги принудите да се държат прилично, ако работите върху чувството им за вина или ги заплашвате с неодобрение. Те знаят кои са по начин, който същества от по-ниско измерение едва ли могат да си представят, и е невъзможно да ги накарате да се почувстват малоценни. Всъщност, когато бъдат заплашени, те може да проявят насилие. Според Нанси Тап децата, които през последните десет години са извършили насилие срещу родители, учители или свои връстници, във всички случаи са били индигови деца.
Те не са срамежливи. Знаят какво им е нужно и обикновено не изпитват трудност да ви накарат да го разберете.


Но не можете да отречете,че последно време по новините все се чува за някви генийчета на по 5-6 години,които вече знаят по 2-3 езика и учат медицина...последното за което бях чул беше от Египет.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 01:40 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Случаят "Розуел 1947"


Бейкърсвилд щат Калифорния, на 01 юли 1947 година Ричард Ренкен, летец ветеран, каскадьор наблюдавал полета на кръгли обекта, летящи със скорост 50 мили в час, подредени във формата на буквата " V".Същото видяла и някаква жена от същия град.След това, вечерта в сряда на 02 юли 1947 година, около 21.50 часа г-н и г-жа Денуам видяли ярко светещ овален летящ обект, оставящ след себи си червена светлина и лятящ, на северозапад от Розуел - щат Ню Мексико.

Фермерът Уйлям Мак Брейзъл чул точно по същото време мощен взрив.На следващия ден - четвъртък 03 юли, той заедно със седемгодишния Тимъти Проктър - син на съседи, забелязали на пасищетоо във фермата "леки метални парчета", които били разпръснати безразборно върху не малка площ.

Оказало се, че обектът, видян от семейство Денуам е катастрофирал в ранчото на фермера Брейзъл, след като преди това експлоадирал във въздуха през нощта на 02 юли 1947 година, поради лоши метеорологични условия и магнитни бури.

След като взел няколко парчета за да ги покаже на съседите си, в неделя на 06 юли 1947 г. Брейзъл отнесъл странните парчета в градчето Розуел, отстоящо на около 130 км. от фермата му и ги показал на шерифа Джордж Уилкокс, който направо се изумил от това, което видял, защото парчетата не се подлагали на никакви деформации, дори при удар с чук, а освен това, по някои от тях имало странни йероглифи.

От своя страна Уилкокс веднага се свързал с командващия елитната база на американските ВВС полковник Бланчалд, където по това време били разположени стратегическите бомбардировачи "В - 29", можещи да носят ядрено оръжие.

Бланчард, след като внимателно разгледал парчетата веднага назначил специална група от офицери начело с майор Джес Марсъл - шеф на разузнавателния отдел към базата и капитан Шеридън Кавит от контраразузнаването.

На 07 юли сутринта фермерът Брейзъл отвел групата в своето имение, където намерили още метални отломъци, а на около две мили от мястото с отломъците бил намерен и корабът, частично забил се в земята, около който разпръснати лежали четирите мъртви тела на екипажа, за които по-късно е направено предположението, че са се катапултирали само миг преди катастрофата.Гледката била покъртителна.Телата на пилотите били облечени в еластични сребристи комбинезони и изглеждали ужасно, защото не приличали на хората.Те заедно с останките на кораба били натоварени на два камиона и откарани в базата още същата вечер.

На 08 юли полковник Бланчард изпраща специализирано подразделение от военни полицаи, които отцепили целия район около фермата и веднага изпратил съобщение до щаба на 8-ма армия във Форт Уорт - Тексас.

Същата сутрин полковникът разпоредил на пресрелизинга към базата да пусне за местната преса следното съобщение:

"...Многобройните слухове за летящите дискове вчера станаха реалност: разузнавателната служба на 509 -та група бомбардировачи към 8-ма въздушна армия от базата в Розуел успя да се сдобие с един диск благодарение на сътрудничеството на местен фермер и шерифа на окръг Чавес. Летящият обект се е приземил върху територията на едно ранчо близо до Розуел миналата седмица. Тъй като не разполатгал с телефон, фермерът е съхранил диска, докато се свърже с шерифа, който на свой ред е информирал майр Джес Ей Марсъл от разузнавателната служба към 509 -та група бомбардировали.Веднага са били предприети съответните мерки и дискът бил прибран от фермата.След инспекция във въздушната база в Розуел, той бил предаден в последствие от маойр Марсъл на висшестоящите власти....."

/ Ясно е, че изявлението е направено под отзвука на съобщенията свързани с Кенет Арнолд /.

Съобщението е било предоставено от пресрелизинга на военната база по обяд - 08 юли 1947 г. на две радиостанции и два всекидневника в градчето Розуел, това е пълният му текст, взет от вестник "Сан Франциско Хроникъл".

Същата вечер генерал Рамей - командващ 8-ма въздушна армия разположил "останките"-? в своя кабинет и свикал веднага пресконференция за да опровергае разпространеното вече съобщение, защото според генерал Томас Дю Боз, който по това време бил полковник и началник щаб на 8-ма въздушна армия, от Вашингтон спешно позвънил генерал Мак Малън, който разпоредил на генерал Рамей случаят да бъде веднага потулен.

Генералът спешно извикал сержант Ървинг Нютън от метеорологичната служба за да "идентифицира" "останките".Сержантът "установил", че те са "от метеорологичен балон от типа "Роуин", защото "миришели на синтетичен каучук" - материалът, от който са правени балоните.

Опровержението е остро, унизително и особено критично за офицерите от военно-въздушната база в Розуел.То веднага е публикувано във всички вестници, с което възбудените духове били укротени, а военните, пуснали първото съобщение са подложени на унижение и присмех.

Отначало генерал Рами предполагал , че катастрофиралият кораб "бил съветски самолет или ново неизвестно оръжие на противника".

"Експертизата" на останките от кораба е направена спешно, защото " от най-високо ниво" вече са били отдадени специалните заповеди и инструкции как трябва да се действа по-нататък, защото собственикът на местното радио в Розуел вече бил принуден да не "дава никаква информация" отностно инцидента Трябвало да се твърди, че местните военни са "взели метеорологичен балон за летяща чиния".

/ Случаят е отработен по класически военен образец /.

По-късно останките от кораба заедно с мъртвите тела на извънземните са откарани с транспортен военен самолет във Военно въздушна база "Райт Патерсън" за изследване.Там се намирал най-развития научно-технически изследователски център на САЩ по това време.

Обектът най-щателно е изследван от авиоконструктора Бил Макдоналдс, който констатирал, че "корабът е произведен по извънземна технология".

По случая Макдоналдс дава следното обяснение:

"...На мен ми беше позволено да се срещна с полковника от разузнавателния отдел Френ Кауфман, който се занимавал със съставянето на рисунките на обекта след аварията, във времето, когато на сутринта на 05 юли 1947 година били събрани отломките на кораба.Той вероятно е третият в йерархията на началниците на Разузнавателното управление, който вероятно е бил на мястото на катастрофата, където също бил и полковникът от разузнаването Бланшар, майор Марсел и редица други офицери от базата, включително началника на военната полиция Маршалл, който ръководел операцията по търсенето.

След многото часове, проведени с полковник Кауфман по изучаване на показанията, дадени от очевидците, се отдаде да си съставим представа как е изглеждало това транспортно средство.

Полковникът ми показа още влажните фотографии и свойте рисунки, оригиналът, на които той изпратил веднага в Пентагона.Корабът на неговата рисунка много приличал на съвременен самолет - шпионин.Той изгледаше като миниатюрна версия на самолет " SR - 71 Black bird", конструиран в края на 60-те години.

Към рисунката се прилагаше най-подробно описание, което е направено от офицера от военно-въздушната база "Райт Патерсън".Този офицер по-късно през 1952 година се занимаваше с шифри и неговите задължения бяха да зашифрира всички инженерни разчети, направени в по-късните стадии от изучаването на обекта, който в последствие беше поставен в бетонова шахта на пускова ядрена установка, която по-късно залегна в основата на легендата за "Хангар - 18".Тази шахта беше съвършено секретна и за това в нея беше поставен този обект....."

Из книгата на Стамен Стаменов: "Събуди се Човечество".

Нещо голямо и сребристо на цвят се понася с клатене надолу и се забива в прахоляка на пустинята със страхотен трясък. Общо взето, това са безпорните факти. Датата е 2 юли 1947 година.

Интересът, който правителството незабавно проявява към... каквото там е било, също е документиран черно на бяло. Въздушните сили изпращат екип за събиране на отломките. Едно от парчетата метал, докарани за изследване във въздушната база "Райт-Патерсън" в Дейтън, Охайо, е с дължина около метър и двадесет. Генерал Роджър Рейми, който отговаря за операцията, нарежда на хората си да не дават информация на пресата. Но преди да издаде тази заповед, офицерът от пресцентъра на базата пуска съобщение, в което се казва, че катастрофиралият обект е "летящ диск". Новината стига до една радиостанция в Албъкърки. В момента, когато върви репортажът, се получава депеша от ФБР: "На вниманиета на Албъкърки, прекратете предаването. Повтаряме, прекратете предаването.Въпросът засяга националната сигурност на страната. Прекратете придаването. Не се изключвайте..."

Ден по-късно въздушните сили дават пресконференция и обясняват, че разбилото се при Розуел летящо устройство е аеростат.

Сагата за НЛО всъщност започва няколко дни преди това, когато Кенет Арнолд, бизнасмен и любител летец, преследва ескадрила от девет "подскачащи, придвижващи се зигзагобразно" летящи обекта с частния се самолет. Според описанието му имат формата на чиния. Находчив шегобиец от бюрото на АП* използва фразата "летящи чинии" в телеграфна депеша и оттам тя завинаги навлиза в английския език. Въздушните сили твърдят, че Арнолд е преследвал "миражи".

Получените от 1947 г. насам сведения за НЛО са безбройни. НЛО са заснети на снимки и филми - и в статично положение, и в движение. Изникват неочаквано навсякъде из света, дори и в Космоса. Има съобщения за астронавти от НАСА, че са забелязали странни обекти.Шон Мортън, посветил се на НЛО писател и съавтор на " Хилядолетният фактор", отбелязва, че по някаква причина направените он НАСА снимки на "тъмната страна" на Луната са засекретени.

Лесно е да се развенчае митът, че НЛО се явяват само на участниците в седенки за белене на царевица и обитателите на каравани. Един кратък преглед на написаното за НЛО показва, че летци от различни държави редовно преследват неидентифицирани "мигащи точки".

На 23 ноември 1953 година изтребител "Ф-89" преследва НЛО над езерото Сюпириър. Според наблюдаващите го на радарния екран оператори по някое време двете пулсиращи точки се сливат и изчезват. Реактивният самолет и пилотът му, лейтенант Феликс Монкла, изчезват безследно. По неизвестни причини в папките на въздушните сили за това изчезване има само две страници. Едната е от книга, в която се отрича съществуването на НЛО.

Въпреки всичко Розуел - за интересуващите се от НЛО тази дума е достатъчна - е епохално събитие в прекритието им, защото очевидно историята с катастрофата е потулена. Тя не се споменава никъде в "Синята книга" на военновъздушните сили, където са включени всички доклади за НЛО, минали през техническите служби, заедно с различните "научн обяснения". "Синята книга" се смята за еквивалент на доклада "Уорън" - псевдоразследване, чиято цел е да прикрие истинските факти. Липсата на всякакви сведения за случилото се в Розуел доказва, че тук наистина се крие нещо.

Някои могат да опишат цялата работа като невероятна с аргумента, че космически кораб, способен да лети из небесата твърд и конструиран да издържи на тежките условия на междузвездното пътуване, едва ли би се
разбил като най-обикновена "Чесна". Но не трябва да забравяме "Majestic 12". Много от уфолозите са убедени, че такава комисия има.

Твърди се, че комисията, състояща се от дванадесет изтъкнати представители на военните, разузнаването и науката, е имала за задача да проучи и открие епохално събитие в историята на човечеството - контакта с извънземни. Макар и мъртви.

Според доклада на "MJ 12", изготвен "за сведение" на Дуайт Айзенхауер още преди встъпването му в длъжност кат президент, четири "извънземни биологични същества" или ИБС, са открити на около три километра от мястото на катастрофата. Някои твърдят, че две от тях са били още живи и едното е оказало съпротива. Смята се, че труповете на извънземните са запазени и
се пазят в Лос Аламос, Ню Мексико.

Но има един прблем с доклада на "Majestic 12" - единственото сигурно доказателство, че комисията все пак е провела някаква среща. Може би това също е номер. Някои от хората, които могат да потвърдят автентичността на документа, не го е сторил.

Единственият друг официален документ, в който се споменава "MJ 12", е анализ на заснети на филм НЛО от ноември1980 год., направен от военновъздушните сили. От него става ясно, че правителството "все още проявява интерес" към срещите с НЛО, които се проучват в "най-дълбока тайна".

Този документ както и докладът на "MJ 12" са нещо твърде хубаво, за да бъдат истина - решаващото доказателство, което всяка конспиративна теория търси, но не намира. Представете си, че както си рови в досиетата на ЦРУ за Джон Ф. Кенеди, някой езследовател внезапно попадне на записка, в която пише: "Убийството на президента е планирано за 11/22/63, Далас. След консултация с ФБР директорът препоръчва кръстосен огън от три точки." Би било странно, нали?

Истинска или не, "MJ 12" дава повод за много легенди и версии, според които тя все още съществува и работи по прекриването на НЛО, без разлика дали става въпрос за отвличане от извънземни или катастрофа на две летящи чинии. Според "самоубилия се" журналист Дани Касоларо "MJ 12" е едно от пипалата на невидимия "Октопод" на правиделството. Според други версии тя е натоварена да сътрудничи и да преговаря с представителите на извънземната раса сред нас.

А може би "раси"? Джон Лиър, който твърди, че е бивш агент от разузнаването, в момента е един от най-големите привърженици на теорията за НЛО. Според него на правителството е известно, че съществува цяла коалиция от извънземни биологични същества, известна под името "Небесна дъга".

Извънземните раси варират от трите типа инсекто-хуманоидни, сиви и мършави същества с яйцевидни глави, които са заклети врагове но човечеството, до приятелски настроени русокоси, които приличат повече на земните хора, но въпреки, общо взето, добродушният си характер отказват да нарушават "всеобщия космически закон за намеса" и да ни спасят от злобните сиви. Списъкът вклчва косматите джуджета (названието не се нуждае от пояснение), както и мистериозните чернодрешковци.

За разлика от "MJ 12" съществуването на комисията "Робъртсън" е извън всякакво съмнение. Свикани от Централното разузнавателно управление през януари 1953г., учените от комисиятга изготвят доклад, останал засекретен до 1975 година.

Председателствена от някой си д-р Х.П. Робъртсън, комисията провежда петдневна тайна среща в Пентагона. Тя проучва случаите за срещи с НЛО, които изглеждат най-правдоподобни - и отхвърля всички до един.

Да се отрече съществуването на необясними или извънземни явления, свързани с НЛО, както прави комисията Робъртсън, едва ли е удобно прикритие, освен според някоя кръгова логика.Но комисията съвсем не се задоволява с развенчаването на митовете.Тя препоръчва на правителството да унищохи докладите за НЛО и да проведе "образователна" анти-НЛО програма.

"Образователната програма може да осъществи чрез средствата за масова информация - теливизионни предавания, филми и популярни статии", отбелязва в доклада си комисията на ЦРУ. По-нататък се предлага да бъдат ползвани услугите на "психолози, запознати с психологията на масите", които биха подпомогнали за разработване на програмата. Дори се вдига въпросът дали филмовата компания "Уолд Дисни" не биха се съгласили да произведе анимационни филми, опровергаващи съществуването на НЛО.

Препоръчва се на групите от ентусиазирани привърженици на теорията за НЛО да бъдат поставени под наблюдение поради "възможността да бъдат използвани за подривни цели".

Въпреки конспиративния си уклон разсъжденията на комисията "Робъртсън" не доказват, че правителството всъщност наистина има какво да крие, например дълбоко замръзени извънземни. Но от друга страна, те разкриват каква е реакцията на държавните институции към идеите, които според доклада на комисията представляват "заплаха за безпрепятственото функциониране на държавните правителствени органи", а това навява мрачни мисли

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 02:09 
Offline
A.C.A.B.

Регистриран на: 06 Фев 2006 18:52
Мнения: 1090
Години: 30

Местоположение: стадион "Дружба"
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Мисля,че това е по темата за децата "индиго"(прочетох всичко какво си писал за тях и ми стана много интересно)

http://zazz.bg/play:5adbf12c


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 02:10 
Offline
Infected Mushroom

Регистриран на: 28 Дек 2005 01:28
Мнения: 1021
Години: 35

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
наркотиците ви идват в повече ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 12:09 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
ОСТРОВНАТА ДЪРЖАВА МУ - ИЗЧЕЗНАЛИЯТ РАЙ НА ЗЕМЯТА

Някои смятат, че в Тихия океан някога е имало островна държава с име МУ – един истински рай на Земята. Може би там се е намирала градината Едем, за която се разказва в Библията. В съчиненията на Платон се споменава за потъналия континент Атлантида, обвит в легенди и митове. Но изглежда той не
е единственият, потънал по загадъчен начин. Много по-рано такава съдба е имала
и островната държава МУ.
През 1926 година англичанинът Джеймс
Чърчуърд, живял дълго време в Индия, издал книгата “Изчезналият континент”. “Градината Едем не се е намирала в Азия, а на потънал континент в Тихия
океан. Митът за седемте дни и седемте нощи не произлиза от земите на Нил или
долината на Ефрат, а от потъналия във водата МУ – люлката на човечеството”. По-нататък Чърчуърд пише, че открил множество текстове, от които може да се заключи, че преди 50 хиляди години тази изключителна страна с нейните около 64 милиона жители е създала цивилизация, изпреварила съвременната ни култура в много отношения.

Ексцентричният Чърчуърд всъщност не бил първият разпространител на легендата за МУ. През 1864 година френският учен Абе Чарлз Етиен Бразьо де Борбург случайно попаднал на изследване за културата на маите, както и на една рядка книга. Той твърди, че в нея става дума за страна, разрушена от изригнал вулкан, а след това залята от океана. По онова време съобщението на Бразьо предизвикало голям интерес. Днес е известно, че преводът му е фалшифициран текст. Изследването, което той открил в архивите на Мадрид, било написано от испанския свещеник Диего де Ланда (около 1560 година), проявил голям интерес към културата на маите. Той изследвал тяхната сложна писменост и съставил азбука, показана в книгата му “История на Юкатан”. С помощта на този текст и окрилян от фантазията си, Бразьо “превел” половината от “Тро Кортезианус”, съхранявана в Мадрид.

От 750-те знака на маите до днес са
разчетени само означенията за числата, данните за времето и имената на
божествата и владетелите. В ръкописите на маите, в превод на Бразьо, много
често се появявали два знака, наподобяващи “М” и “У” (азбуката на маите,
съставена от Диего де Ланда). Той просто ги съединява и по този начин дава
името на потъналия континент – МУ. Следващата глава от историята на МУ
написва един сънародник на Бразьо, известният лекар и археолог Аугустус льо
Плонжон. Той е откривателят на руините на
маите върху полуостров Юкатан, където живял дълги години със съпругата си Алис.
Дори направил собствен “превод” на Коденс Троано, опирайки се върху текста на
Бразьо и на собствено тълкуване на стенните изображения от руините на град
Чичен Итца.

Лемурия

Третата Коренна Раса обитавала подковообразен континент, наречен в "Тайната Доктрина" Лемурия. Ще се опитам да изобразя този континент в съответствие с описанието, дадено в "Тайната Доктрина".


Разбира се, това е само приблизително изображение. Бреговата линия навярно е била по-изрязана от полуострови, носове, устия на реки. Към континента принадлежали много острови. Нито Европа, нито Африка, нито двете Америки са съществували по онова време. Също както не е съществувала по-голямата част от Азия.

Ще цитирам извадки от „Тайната Доктрина“, въз основа на които построих картата си.

„Великият загинал Континент може би е бил разположен в южна Азия, простирайки се от Индия до Тасмания“.[1]

„...остатъци от който следва да се търсят в Мадагаскар, Цейлон, Суматра, Ява, Борнео и най-главните острови на Полинезия“.[2]

„Платата на Индустан и Азия според тази хипотеза в онези далечни епохи представлявали само големи острови, прилежащи към централния континент...“

„Покрай този факт предположението за съществуването в тези ширини на древен континент, следи от който могат да бъдат намерени сред вулканичните острови и планинската повърхност на Азорските и Канарските острови и нос де Верде, не е лишено от географска вероятност“.

„Нещо повече, когато погледнем планисферата, при вида на островите и островчетата, пръснати от Малайския архипелаг до Полинезия, от Зундския Пролив до Великденските острови и като имаме предвид хипотезата за континентите, предшестващи тези континенти, които сега обитаваме, невъзможно е да не намери място сред тях най-значителният от всички „.[3]

„Лемурия, както нарекохме Континента на Третата Раса, била тогава гигантска страна.[4]. Тя заемала цялата област от подножието на Хималаите, отделящи я от вътрешното море, което прехвърляло вълните си през това, което знаем като днешен Тибет, Монголия и великата пустиня Шамо (Гоби); от Читагонга на запад към Хардвар и на изток към Асам. От тук тя се разпростирала на юг през това, което сега ни е известно като Южна Индия, Цейлон и Суматра; после, с придвижването си на юг, обхващайки по пътя си Мадагаскар отдясно и Тасмания отляво, тя се спускала, като не достигала с няколко градуса до Антарктическия Кръг; и от Австралия, която в онези времена била вътрешна област на Главния Континент, тя навлизала далече в Тихия океан отвъд пределите на Рапа-нуи (Теапи или Великденските острови), днес лежащ на 26 гр южна ширина и 110 гр западна дължина“[5].

„Великденските острови ,например, принадлежат към най-ранната цивилизация на Третата раса. Внезапно вулканично изригване и издигането на океанското дъно по време на Чемпленовската епоха на севернополярното наводнение извисили тази малка реликва от Архаичните векове – след като тя била потопена заедно с останалите – недокосната, с всичките й статуи и вулкана, и я оставили като свидетел на съществуването на Лемурия“[6].

„Но тук следва да поясним. Теорията за съществуването на Северна Лемурия не трябва да предизвиква никакво смущение. Продължението на този велик Континент в северната част на Атлантическия океан ни най-малко не противоречи на така широко разпространените мнения относно местоположението на загиналата Атлантида, защото те се потвърждават взаимно. Трябва да отбележим, че Лемурия, послужила за люлка на Третата Коренна Раса, не само обхващала обширна област в Тихия и Индийския океани, но и се простирала във формата на конска подкова отвъд Мадагаскар около Южна Африка (тогава само нищожна част в процеса на образуване) през Атлантическия океан до Норвегия“[7].

„...Швеция и Норвегия съставлявали неотменима част от Древна Лемурия, а също и Атлантида от страната на Европа, точно както Източен и Западен Сибир и Камчатка принадлежали към нея от страната на Азия“[8].

Трябва да се каже, че онази част на континента Лемурия, която се разполагала на мястото на Атлантическия океан и която впоследствие станала нов континент – Атлантида, била издигната от дъното на океана много по-късно от основната част на континента.

Лемуро-атлантите, които населявали тази част на Лемурия, впоследствие станали новата Четвърта Коренна Раса.

В съответствие с Великия Космически Закон за всяка раса се създава нов континент. На този континент расата расте, развива се, остарява и остатъците на тази раса в определеното време потъват на дъното на океана заедно с континента. Но към това време природата вече подготвя нов континент за новата раса.

„Защото Съкровеното Учение казва, че по времето на този Кръг трябва да минат седем земни Пралайи, предизвикани от промяната в наклона на Земната Ос. Това е закон, който действа в определеното си време и съвсем не сляпо, както това може да предположи науката, а в точно съответствие и съгласуване със Закона на Кармата. В Окултизма този Неумолим Закон се нарича „Велико Уравновесяване“.[9]

„По такъв начин вече четири пертурбации, свързани с наклона на оста, са станали от времето на появата на Човечеството на тази земя... Старите Континенти – с изключение на първия – били погълнати от океаните, появили се други земи и огромни планински вериги се издигнали там, където по-рано ги е нямало. Повърхността на Сферата всеки път се променяла съвършено; „преживяването на най-приспособените“ народи и раси се утвърждавало със своевременна помощ; а неприспособените – неудачните – бивали унищожавани, смитани от повърхността на Земята. Подобен подбор и замяна не става от изгрев до залез слънце, както може да си помисли някой, а изисква няколко хилядолетия, докато новият дом бъде приведен в ред“.[10]

Дошло времето и гигантският Континент Лемурия започнал да се разчленява на по-малки континенти.

„Лемурия не била потопена като Атлантида, а потънала във вълните вследствие на земетресения и подземни огньове, както това ще стане някога с Великобритания и Европа“.[11]

„Съгласно обяснението в Коментарите това е станало вследствие намаляването на скоростта на земното въртене :

„Когато Колелото се върти с обикновена скорост, крайните му точки [полюси] се съгласуват със средния му Кръг [екватора], а когато то се върти по-бавно и се колебае във всички посоки, стават големи сътресения на повърхността на Земята. Водите се устремяват по посока към двата края и нови земи се издигат в средния Пояс [екваториалните земи], докато намиращите се на краищата влизат в Пралайя вследствие на потопяването им“.

И по-нататък :

„По такъв начин Колелото (Земята) е подчинено и се управлява от Духа на Луната, що се отнася до дишането на водите й (приливите). Към края на Века [Калпата] на Великата [Коренна] Раса управителите на Луната [Отци и Питри] започват да притеглят по-силно и по такъв начин да сплескват Колелото около неговия Пояс ; когато то се понижи на едни места и се издигне на други и това издигане се устреми към крайните точки (полюсите/, нови земи ще се издигнат, а старите ще бъдат погълнати“.[12]

Постепенно от огромния континент останали отделни острови, които бързо изчезвали един след друг на дъното на океана.

„Казано е [13], че Лемурия е загинала около 700 000 години преди началото на онова, което иначе се нарича Третичен Период (Еоцен[14]) “.[15]

Австралия е най-голямата останала част от континента Лемурия. На този континент са станали най-малко изменения, отколкото на всеки друг континент. Това се отнася за флората и фауната. Тайната Доктрина обяснява това по следния начин :

„Къде е основанието или причината за такова „осъждане на забавяне“? Просто защото Природата на обкръжаващите условия се развива pari passu със съответната раса. Съответствията царстват навсякъде. Останалите най-късни лемурийци, които избегнали гибелта, погълнала расата им когато главният Континент бил потопен, станали предци на част от днешните туземни племена. Като твърде низка под-раса ... потомството им от тогава съществувало в условия, подвластни на ярко изразения закон за забавянето. Австралия сега е една от най-древните страни над водата и се намира в състояние на старческа немощ независимо от нейната „девствена почва“. Тя не може да произвежда нови форми, ако не й бъде оказана помощ от новите и млади раси и по изкуствен метод на развъждане и обработване“.[16]

Това е много знаменателен факт и коментар. То доказва, че само човекът чрез изменение на съзнанието си е способен да промени този свят.

П.С.Му и Лемурия са един и същ континент.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 13:05 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Тайните на жреците на маите

Oколо 2500 г. пр. Хр., територията на съвременна Гватемала била обитавана от племена, които говорели на един език, наречен от изследователите "протомайа". С течение на времето, представителите на тези племена се разселили в различни райони и сформирали удивителна цивилизация - цивилизацията Майя. През своя най-голям разцвет (250-900 г.), империята на маите обхващала южните части на САЩ, юго-западно Мексико, Гватемала, Белиз, част от Салвадор и Хондурас. През 1511 г., когато испанците достигнали за пръв път тези земи, крупните церемониални центрове на империята били отдавна напуснати и територията била последователно завладяна от нашествениците. След себе си маите оставили следи от невероятно високоразвита култура, която завоевателите се мъчили всячески да унищожат. Най-пъкленото, вандалско дело извършил епископ Диего де Ланда. През юли 1562 г., той изгорил всички налични ръкописи и произведения на изкуството, създадени от маите. Обяснението му било, че книгите съдържали "суеверия и дяволски съблазни".


--------------------------------------------------------------------------------

Преоткриване на древната цивилизация
За щастие, непроходимата тропическа джунгла успяла да съхрани за поколенията много от големите градове на маите. След близо 250 години, когато били преоткрити от лорд Кингсбъро и Джон Лойд Стивънс, светът бил смаян от невероятно високото ниво на тази култура. В една своя публикация Стивънс написал: "...следи на народ с изискана и своеобразна култура, народ, преминал всички етапи на възход и падение, достигнал своя златен век и изчезнал, оставайки съвършено неизвестен...". Привлечени от описанията на Стивънс, археолози от цял свят се втурнали да разкриват и изследват удивителните, погребани в джунглата градове, с техните грандиозни дворци, величествени храмове и монументални скулптури. С труд разчитали необикновено сложните йероглифи и били поразени от разкритията на изгубените знания. Постепенно ставало ясно, че когато Европа тънела в средновековен мрак, маите създали една от най-забележителните цивилизации на древността. Счита се, че като основа за развитие на главните култури в района на Мезоамерика е послужила културата на олмеките. Най-значимите елементи, които маите са взаимствали от тази древна култура, са архитектурните детайли, системата за изчисления и най-простите календари, на чиято база впоследствие бил създаден изключително точния календар на маите. Интересно е да се отбележи, че чертите на лицата в запазените изображения на олмеките, са определено негроидни (вижте изображението в ляво).


--------------------------------------------------------------------------------

Кодексите - поразителни знания
Империята на маите се състояла от градове-държави, групирани около величествени ритуални центрове. Такива са Копан в Хондурас, Тикал в Гватемала и Паленке в Мексико. Те били управлявани от семейни династии царе-жреци. Безспорно, най-поразително у маите били невероятните им астрономически познания. Това става ясно от три, съхранени до наши дни, оригинални книги с илюстрации, наречени "кодекси". Наречени са на градовете, в които се съхраняват сега - Мадридски, Дрезденски и Парижки. Първите два са посветени на астрономията и прорицанието, третия - на ритуалите, боговете и астрологията. Съвременните специалисти признават, че маите са имали удивителни познания за Луната и Венера, които били натрупани след дългогодишни наблюдения. За наблюденията си те използвали обсерватории, като тази в Чичен-Ица, наречена "Раковина", в чиято кула били направени отверстия, през които били извършвани наблюдения на Слънцето по време на равноденствие. Ето два примера, свидетелстващи за поразителната точност на изчисленията, направени от древните астрономи на маите. Според тях, продължителността на 149 лунни цикъла е 4400 дни. Съвременните астрономи определят тази продължителност на 4400,0575 дни. В Дрезденския кодекс, периода на завъртане на Венера около Слънцето е определен на 584 дни, а с помощта на съвременните уреди, този период е определен на 583,92 дни. В основата на религията и науката на маите, лежал невероятно сложния календар, в който за датировка се използвали три отделни скали. Първата система изобразявала всяка дата, като сбор на дните, отчетени спрямо нулева точка, съответстваща на 12 август 3114 г. пр. Хр. Според маите, тази дата, предхождаща възникването на цивилизацията на маите, указва началото на съвременната епоха. Втората система използва слънчевия календар, съставен от 365 дни, групирани в 18 месеца по 20 дни и 5 добавъчни дни. Третата система е Свещенният календар "Тцолкин", състоящ се от 260 дни и представлява пълна загадка. За леточислението си, маите използвали 365-дневния Слънчев календар, който коригирали съвсем точно, както ние коригираме съвременния календар, с помощта на високосните години. Според маите слънчевата година имала продължителност 365,2420 дни, а съвременните астрономи изчисляват тази продължителност на 365,2422 дни. Учените смятат, че за да се направи толкова точен календар, трябва да се наблюдава и записва движението на планетите в продължение на около 10000 години! Маите достигнали недостижими висини в абстрактното математическо мислене. Използвали двадесетична бройна система, въвели знака "нула" много столетия преди Европа, използвали позиционна система за записване на цифрите, за което се досетили хиляда години преди това да бъде направено в Индия, а след това и в Европа. При тези знания, те оперирали с безкрайно големи величини. Интересно е, че в един техен текст е записана началната дата на появяване на човешкия род - 5041738 г. пр. Хр.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 15:20 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Кристалните черепи


Голямо объркване сред историците предизвикват предмети, за които не може да се установи точно за какво са служели на нашите предци и кога са изобретени. Такъв е случаят с кристалните черепи...


Съществуват два кристални черепа, които имат естествени размери и тежат около 5,2 килограма. Единият - черепът на Страшния съд, се намира в Музея на хората в Лондон, а другият - Черепът на Проклятието - в Музея на американските индианци в Ню Йорк.

Произходът на първия е неизвестен. Знае се само, че е закупен от бижутерската фирма Тифани през 1898 година. И до днес не може да се установи откъде фирмата се е сдобила с него. Според някои източници е бил спечелен като трофей от неизвестен наемник в Мексико през деветнадесети век.

За втория череп се знае доста повече. Той е открит от Ана Мичъл-Хеджис на 17-ия си рожден ден, когато от върха на една пирамида в древния град на маите Лубаантун забелязва в една цепнатина нещо да блещука. Какво е правило младото момиче в днешната държава Белийз, тогава Британски Хондурас? Тя била твърде млада за археоложка, но достатъчно смела, за да не се страхува от отровните паяци и змии.


Археолог любител бил вторият й баща Фредерик А. Мичъл-Хеджис, иначе банкер и борсов посредник. Не разполагал с много средства, но бил човек с богато въображение, жаден за пътешествия, изследователски подвизи и авантюри. Намерил спонсори за стъкмяване на научна експедиция и заминал с кораб от Ливърпул за пристанището Пунта Горда.

В експедицията взели участие също доведената му дъщеря Ана и аристократичната лейди Ричмънд Браун - приятелка и спонсорка на Фредерик. В многобройните писания за намирането на кристалния череп съществуват някои незначителни различия. Според едни автори местните работници от племето кекчи, потомци на маите, копаели в пирамидния комплекс и изровили кристалния череп без долната челюст. Други източници предлагат същата история, но с повече романтични подправки. Ана се изкачила на доста порутена пирамида. От върха й се наслаждавала на прекрасна гледка. Зелена джунгла като безкраен килим се простирала пред очите й. Ненадейно погледът й попаднал на нещо блещукащо през един процеп във вътрешността на пирамидата. Ана слязла и събудила баща си, за да му съобщи новината. Разчистването на тежките каменни блокове не било лесна работа и затова чак след няколко седмици упорит труд кристалният череп се намерил в ръцете на младото момиче.

Интересна била реакцията на около тристата работници кикче.Щом видели черепа, индианците паднали на колене, започнали да целуват земята и две седмици прекарали в плач и молитва. Разкопките продължили и едва след три месеца открили долната подвижна челюст на черепа.

Находката в Лубаантун е истинска загадка, която може да се сравнява само с кристалната топка от Бермудския триъгълник. Кристални черепи са били намирани и другаде и днес може да се видят в престижни музеи в Европа и Америка. Но въпреки това черепът се смята за уникален. Изработен е от цял прозрачен къс планински кристал, в който се виждат вътрешни вени и мехурчета. Само иронична усмивка предизвикват твърдения на онези експерти, според които кристалът е шлифован с пясък. Те стигат до това заключение, след като изследванията под микроскоп не са намерили следи от метални инструменти. За да се обработи ръчно, с пясък или с нещо по-твърдо, са необходими най-малко 150 години по 12 часа упорит дневен труд на много занаятчии. Някои изчисляват, че за постигането на този резултат ще бъдат необходими 800, 1000 или 1500 години. Не вярвам, че ще се намерят майстори, които да се заемат с толкова тънка и продължителна работа.

Скулите и очните кухини на черепа са обработени по такъв начин, че като отразяват светлината, създават впечатление на блясъци, на някакво вътрешно движение. Ефектът се подсилва и от една призма, оформена в основата на черепа. Кристалното творение тежи 5,3 кг, високо е 13 см, широко също 13 см и дълго 18 см.

Съдейки по някои анатомични особености, специалистите са на мнение, че кристалът е моделиран по черепа на жена. Един факт особено тормози експертите: ако е вярно, че целият предмет е изработен от един кристален къс - а това означава и подвижната долна челюст, - как е бил разрязван този къс? Планинският кварцов кристал не може да се реже и всеки опит би завършил с натрошаване. Освен това майсторите по шлифоване знаят, че кварцовият кристал расте спираловидно около невидими оси. Те могат да се видят само при определени условия и силно увеличение. Обработката може да се извършва само по посока на тези оси. И най-незначителното отклонение веднага би го натрошило на малки късчета. А кристалът на маите е обработен тъкмо по този невъзможен начин.

Това дава повод на един учен да възкликне: "Проклетото нещо не би трябвало да съществува!" Ана Мичъл-Хеджис e предоставила за шест години "проклетото нещо" на Франк Дорланд - известен реставратор и консерватор на произведения на изкуството. Той e открил и описал някои свойства на черепа, които напомнят за кристалната топка на д-р Браун. Веднъж за няколко минути около черепа се появил ореол, аура или сияние. В дома на реставратора, докато черепът бил у него, понякога се чували звънчета. Усещала се и някаква неопределена миризма. Имало моменти, когато в кристала се забелязвали странни сенки и светлини, образи на други черепи, човешки лица, разни предмети. Както Дорланд, така и собственичката му Ана Мичъл-Хеджис не се съмняват, че кристалният череп оказва някакво влияние върху хората, които са близо до него, върху техните чувства, настроения и мисли.

Според сп. "Нешънъл инкуайърър" не една или две холивудски звезди са посещавали дома на Ана в Кичънър, провинция Онтарио - Канада, за да се усамотят с черепа, да му се помолят или да медитират в негово присъствие. Самата дама - щастливата собственичка на такава необикновена скъпоценност - изглежда добре на 90-годишна възраст. С кристала се е разделила за по-продължителен срок само когато го е дала на реставратора. Втори път се е лишила от него, когато го е предоставила за една година на Музея на американския индианец в Ню Йорк.

По този повод някои автори иронично подмятат: що се отнася до предполагаемите окултни качества на кристалния череп, те кой знае защо не се проявиха в този музей. Ще обърна внимание на някои сходни черти в кристалните предмети, притежавани от д-р Рей Браун и Ана Мичъл-Хеджис. Те са различни по форма и все още никой не е в състояние да каже какво е било предназначението им. В Мексико, а и на други места в Америка има много черепи, изработени от камък, глина, благородни метали, и дори от кристал. Но черепът от Лубаантун е уникален по начина на изработка, по размерите и по приписваните му окултни свойства. И двата кристала са намерени в пирамида. И в двата случая находките не са били веднага обявени по сходни причини.

Д-р Рей Браун се e страхувал, че ще му бъде отнета. Фредерик Мичъл-Хеджис e изпитвал същите опасения и e съобщил за кристалния череп чак през 1935 г. със статия в сп. "Ню Йорк америкън". Статията му e предизвикала сензация и гневна реакция от страна на Нормън Хамънд, който дълго време извършвал археологически проучвания в Белийз. Археологът заявява на всеослушание, че Фредерик Мичъл-Хеджис е нарушил законите на Англия, присвоявайки си находката, без да я опише и регистрира. Нещо повече: в гнева си Хамънд се нахвърля и срещу невинните маи от древността, които според него не били способни да направят такъв череп. Археологът е категоричен: черепът не е на маите, не е намерен в Лубаантун или другаде в Централна Америка.

И ето главния му аргумент: маите не са използвали планински кристал. Черепът не е изработен в стила на маите. И още една любопитна прилика в двата кристала: те не могат да бъдат датирани. Кой би дръзнал да каже кога е направена кристалната топка на д-р Браун? Ако е принадлежала на древната Атлантида, тогава може да се мисли за някакъв период от десетина хиляди години пр. н. е. Но коя е гаранцията, че самите атланти са нейните майстори и че не са я получили от друга цивилизация, по-стара и от тяхната? Или от някакви извънземни богове?

Специалистите признават, че със сегашните методи за датиране не е възможно да се определи възрастта на кристалния череп. Те не могат да отрекат, че е намерен в Лубаантун, но хвърлят съмнения върху способността на маите да изработват с примитивните си инструменти нещо с такова високо качество. Остава ни да насочим поглед отново към загадъчната Атлантида.

Ето снимка на кристалния череп:
http://jones.blog.bg/photos/1715/cskull.jpg

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 21:51 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
SsPawn ще можеш ли д ми намериш предсказанията само на Нострадамус за да неправя нова тема .. тука ползвам че ми е интерестно :)

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 21:58 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Ще има война, но през ХХII век

Украински учен обяви, че е дешифрирал всички предсказания на Нострадамус


Според привържениците на Нострадамус, гадателят точно е предсказал Френската революция, атомната бомба, възхода на Хитлер и дори терористичната атака срещу Световния търговски център

Украинският учен, кандидат на техническите науки, Александър Лазарев твърди, че е успял да разшифрова всички предсказания на знаменития френски гадател Мишел Дьо Ностредам (1503-1566), известен като Нострадамус. Лазарев обяви това на пресконференция, по повод излизането на новата му книга "Нострадамус - апостол Михаил".
"Постигнатото от мен не е окончателното тълкувание, но не заради невярно разшифроване на символните предсказания. Просто не всички катрени (четиристишия) на Нострадамус носят завършен характер", посочва Лазарев. Ученият подчерта, че Нострадамус по-често е описвал не конкретни събития, а технологията, която ще доведе до случването им, съобщи украинският информационен сайт ForUm.
По думите на Лазарев, в 1102 катрени на гадателя и трите му запазени произведения в проза под формата на писма, е описана бъдещата история на човечеството до XXIII век. Според тълкуването на украинския учен, важен момент в предсказанията на Нострадамус е вероятността през XXII век да се разрази унищожителна Трета световна война, в която ще загине най-малко 30% от населението на Земята.
Преди време същият украински учен обяви, че с помощта на Нострадамус е дешифрирал Библията.
В книгата си "Дешифрираната Библия или Реквием на цивилизациите" Александър Лазарев доказва, че в в Светото писание е зашифровано предупреждение: през ХХI век на човечеството му предстоят тежки изпитания, свързани с разцепването на континентите. При това ученият писа, че като ключ към истинския смисъл на Библията са му послужили именно пророчествата на Нострадамус, писа украинският в. "Факти и коментарии".

Три световни катастрофи
Библията е не само сбор от нравствени закони и технология на организацията на държавата. В нея е заложена информация за три катастрофи, които човечеството ще трябва да преживее през ХХI век. Те ще имат планетарен мащаб, като ще се засилват от първата към втората и втората към третата, пише Лазарев в книгата си.
1. В началото на епохата на Водолея, която ще продължи от 2003 г. до 4163 г., ще започне Третата световна война. Тя ще е 27-годишна, ще бъде религиозна и ще обхване половината от територията на Земята и две трети от населението й. Войната все още може да се предотврати, въпреки че шансове за това вече почти няма. Войната ще започне в Южна Европа, а след това ще засегне Северна Африка, Изтока, Азия, Русия и Северна Америка.
2. През 2056-2058 г. няколко вулкана ще изхвърлят в атмосферата парче от повърхността на Земята с тегло 1,5-2 млрд. тона. То ще прелети през Северния полюс на височина 450-750 км и 7 денонощия след изхвърлянето му ще падне в Южна Европа. Преди падането (около 700-1000 км) парчето ще се раздели на три части. Едната част ще падне в Бискайския залив, втората - във Франция (град Нарбон) и третата - в Италия (Рим). В резултат на удара Великият Рим и Ватикана ще загинат. Цунами ще потопи Великобритания, Ирландия и източните крайбрежия на САЩ и Канада. Ще настъпи поредния Всемирен потоп.
3. През 2066 г. ще започне и едва 20 години по-късно ще завърши разцепването на континенталните плочи на Евразия и Африка. Центърът на разцепването ще е Егейско море, а линията - Франция, Италия, Средиземно море, Егейско море, река Ефрат, Персийския залив. Катастрофата ще предизвика потоп в света. Височината на водата в Егейско море ще се вдигне над три километра (малкият Арарат). Потопът ще премине по цялата повърхност на Земята. Ще се промени ъгълът на наклона на оста на планетата ни и мрежата на паралелите и меридианите.

Изпитанията няма да свършат
Осемдесет години по-късно покрай Земята ще прелети планетата Нибиру. Тя ще донесе нова катастрофа, но заедно с това ще стане повратен момент за обръщането на човечеството към нова цивилизация. През ХХII век Земята ще се стабилизира и хората ще започнат процес на възстановяване. След 1000 години ще стане още еден катаклизъм: Аравийският полуостров ще се отцепи от Африка. Човечеството ще оцелее в този "Апокалипсис" и ще се развива хиляди години, но технологиите и системата на организация и управление на държавите ще се променят.
Библията описва историята на развитието на човечество в продължение на около 20 000 години. Дешифрирането ще покаже, че всички събития, станали на Земята за 9000 години, са предсказани съвсем точно. Следователно няма причини да се съмняваме, че събитията през следващите 200-300 г. са прогнозирани също така точно. Това, разбира се, не означава, че животът ни е предопределен и не са възможни отклонения от съдбата.
Между другото, за това какво ни очаква е написано и в т. нар. свитъци от Мъртво море. Те вече били частично дешифрирани, когато Израел изведнъж обявява, че на хората още им е рано да научат съдържанието им. В същите свитъци обаче е казано, че хората ще бъдат предупредени. Тази мисия била възложена на Нострадамус.
Прогнозируемата информация Вселенският разум или Господ Бог) е направил в зашифрован вид, тъй като човек трябва да бъде свободен при избора на жизнените си насоки. Но с приближаването на катастрофа, която човечеството не е в състояние да предотврати, Вселенският разум дава възможност да се дешифрира информацията и да се възползваме от предупреждението. За да оцелее, човечеството трябва само неотклонно да следва препоръките на Библията, подчерта украинският учен.
55-годишният доктор на техническите науки Александър Лазарев дълги години се е занимавал с конструиране на системи за противоракетна отбрана. "Аз не съм силно вярващ човек и не мога да обясня защо се заех с тази работа - обяснява ученият. - В средата на 90-те години ми се случи трагедия и започнах да ходя на църква. Малко след това мой колега ми донесе от Троицко-Сергиевската лавра тритомно тълкуване на Библията. Но още докато четях текстовете й, открих скритият в тях смисъл! Например във "Второзаконието" в стиховете на 28-а глава, от 39-и до 45-и, става дума за Втората световна война... Накрая стигнах до извода, че всичките фрагменти на Вечната книга хронологично са свързани с минали събития, че цялата история на човечеството е строго закономерна, а това означава, че земната цивилизация строго се управлява отвън. По какъв начин? Това се опитваха да разберат Айнщайн, Чижевски и Гумилев... А аз се заех да изучавам Библията: ако цивилизацията ни е управляема и в книгата са се запазили исторически потвърждения за това, значи в нея трябва да има и предсказания."

Останалото ни време трябва да използваме за подготовка
Приближаването на изпитанията е предопределено от положението на Слънчевата система в Зодиакалния кръг, от прехода на Земята от една зодиакална година (ерата на Рибите) в друг (ерата на Водолея), обяснява Лазарев. Този преход, чиято продължителност е 2160 години, е характерен с това, че се променя ъгълът на земната ос. В резултат тектоничните плочи и цели континенти "ще се разпълзят", за да запазят равновесие, но разломите и изместването ще донесат невиждани цунами, земетресения, изригвания на вулкани и гигантски потопи. Това е цената на възстановяването на баланса.
Последствията могат да се сметнат с математически модели. Например, припомня киевският учен, навремето учените, които анализираха "полигонните" взривове и данните от други планети, разработиха теорията за "ядрената зима", която накара американските и съветските лидери да започнат ограничаване на надпреварата в ядреното въоръжаване. За човека обаче няма разлика какво закрива Слънцето - пепелта от кратерите на стотици вулкани или пожарищата от ядрените взривове. Крайният резултат е един и същ, смъртта настъпва не от причината, а от последствията.
Може ли обаче все пак да се избегне катастрофата? Това е въпросът, който най-често задават на Лазарев.
"С какво започва Библията? С Ноевия ковчег. Това преди всичко е информация за това какво ще се случи. Каква е главната опасност от бъдещите катастрофи? Гигантските цунами, разрушителни на брега, но относително безопасни в океана! Наше право е да решим дали да се спасяваме или не. Останалото ни време трябва да използваме, за да се подготвим за неизбежните изпитания.
Бъдещите геофизични процеси могат да започнат по-бързо, например, заради бомбардировките напоследък, при които бе използвано най-ново оръжие. Когато през март 1999 г. имаше бомбардировки на Балканите, аз изчислих, че приблизително през август на същия паралел обезателно ще стане серия от мощни земетресения. От опита на моята работа добре знам какво означава сеизмично оръжие и доколко напред са отишли в тези изследвания чуждестранните колеги. Написах и предадох дълги писма на посланиците на 14 страни и на Римския папа, в които ги предупредих какво ще стане. Никой не реагира. А в средата на август мощни трусове в Турция погубиха живота на хиляди. Пак написах, казах кога това ще се повтори - и отново никаква реакция. А земетресението стана!
Вие дори не си представяте какви събития ще станат в Русия, Америка, в Европа още в близките години. Ние имаме много специалисти, които добре познават сеизмичните оръжия, моделирането на съответните процеси. Говорил съм с физици, те ми отговарят: "Ние разбираме, но кой от политиците ще те чуе?..."


Нострадамус наистина ли е бил пророк

Нострадамус е често срещано име. Той е бил центъра на голям Холиудски филм. Хиляди книги са написани за него и неговите смайващи предсказвания. Таблоиди го цитират. Видеотеки носят документални филми на неговата работа. Неговият живот и пророчества са се появили в известната А и Е “Биография.” Ето защо:

“С минаването на време, сме осъзнали че Нострадамус точно предсказа няколко неща, от Английската морска атака на испански кораби със съкровище до военните машини на Адолф Хитлер; от изобретяването на подводницата, самолета и балона на Монтголфиер до космическата ера и ядрена война” (Предсказания, Фишър и Коминс).
Добавете изобретяването на радиото, електрическата крушка, големият Лондонски пожар, убийството на Кенеди, човек кацващ на луната и дори наименуването на Америка в пророчеството, и можем да видим защо той е толкова възхвален. Да видим някои от ръкоплясканите пророчества на Мишел дьо Нострадам и техните учудващи интерпретации от Френски на Английски:

Изобретяването на радиото и крушката.
Когато животното е опитомено от човек
След големи усилия и трудности започва да говори,
Светкавицата толкова болезнена за пръчката
Ще бъде взета от земята и поставена във въздуха. (В3 Ч44)
Животното в това четиристишие което е опитомено от човек след големи усилия и трудности започва да говори, е радиото (Нострадамус и Милениума, Джон Хог, страница 80). Светкавицата е електрическата крушката.

Експертите ни казват че пророкът е имал видения от електрическата крушка и други изобретение с такава чиста илюминация, че е бил повече от готов да ги донесе обратно в неговото време. Казано ни е че е би трябвало да бил учуден като се е опитвал да опише какво е виждал в бъдещето, 300 години преди това което е виждал е щяло да стане.

Америка наименувана в пророчество.

Правилото е останало между двама, скоро ще го забравят,
След три години и седем месеца ще отидат на война.
Техните кораби въстават срещу тях.
Победителят роден на Американска почва. (В4 Ч95)
Това е взето дума за дума от Нострадамус и Милениума (страница 149). Учудващо, Америка е идентифицирана в това предсказание от великия пророк (в четвъртата верса). Това ясно е революционната война срещу Англия. Кораби са споменати и даже има намек за кой ще спечели войната.

Обаче, има малко затруднение с четеристишието. Тука е същото дума за дума четеристишие взето от Пълните Пророчества на Нострадамус (страница 142):

Владеенето останало на двама няма да държат за дълго,
Три години и седем месеца минават,
Весталките ще въстаната срещу тях,
Най-младата ще бъде завоевателката на Арморик държавата. (В4 Ч95)
Да видим дали авторът продължава с “Арморик държавата” в четвъртата верса където Нострадамус всъщност говори за САЩ:

“Това обозначава Царство което ше бъде останало за двама, които ще го държат за кратко. Техните титле ще бъдат предизвикани от две Монахини.”
Тука е същото четиристишие от Нострадамус и Неговите Пророчества на Едгар Леони:

Областта останал за двама ще държат много кратко,
Три години и седем месеца минат ще направят война:
Две весталки ще въстанат в опозиция,
Победител по-младата в земята на Британи. (В4 Ч95)
Да видим дали Едгар вижда че какво сега е станало “земята на Британи” е САЩ:

“…или 'Армения.' Малко двоумящо, освен ако четеристишието засяга Турски или Персийски принцове.” (страница 249)
Знаменитият Английски медиум, Дорис Колинс твърди че веднъж е контактувала с мъртвия Нострадамус, и темата за неговата Католическа вяра дошла. Той и казал (най-вероятно на Английски):

“Бях роден Евреин и макар че си смених религията, не промени факта че бях роден Евреин.”
Жалко че не го питала за какво говори в това четеристишие.

Наименуването на Адолф Хитлер.
Адолф Хитлер е бил роден в Австрия, където изработвал нищожни средства през младините си като художник във Виена. Отишъл в Немската армия като започнала Първата Световна Война и служил като ефрейтор в окопите. Когато Германия се предала през 1918, това го накарало да отиде в политиката. Превзел малка екстримистна партия наречена Националистическа Социалистическа Немска Работническа партия, или “Нацистка.” Неуспял в опит да вземе власт през 1923, бил арестуван и поставен в затвор за пет години. Там е написал неговата политическа философия, Меин Кампф (Моята Борба).

Хитлер имал екстримни националистически и расистски убеждения, с пламтяща омраза към Евреите. Но след като Немската економика пропаднала през 1929, много Немци почнали да гласуват за него. През 1932, нацистите станали най-голямата политическа партия в Германия. Следващата година, Хитлер е бил поставен като канцлер на Германия, и скоро премахнал всичка опозиция и се установил като Фюрер.

През 1939, след като препостроил Немската войска, атакувал Полша и хвърлил държавата си във Втората Световна Война. През войната, започнал неговото “последно решение”—опитът на изтребването на Еврейските хора. Успял да убие шест милиона.

След две години война е бил владетеля на повечето от Европа, но това е било кратко. До 1945, съюзничиски сили победили армиите му. На 30-ти Април, 1945, очевидно се самоубил в бункера си в Берлин и последните от Немските сили се предали на 8-ми Май на същата година.

Експертите са ни казвали с години че Нострадамус всъщност наименувал този немски диктатор в неговите пророчества. Да погледнем по-внимателно какво казват (тези четиристишия са взети директно от Пълните Пророчества на Нострадамус, Хенри К. Робъртс-Окултово Издание: “Единственото несъкратено, окончателно издание на автентичните думи на Нострадамус след 1672”):


В годината да дойде, и не далеч от Венера,
Двамата велики от Азия и Африка,
Ще бъдат казани да дойдат от Рина и Истер,
Плачене и сълзи ще бъдат в Малта и на Италиянския Бряг. (В4 Ч68)
Това е основата върху която интерпретацията за “Хитлер” е построена. Ако не сте били достатъчно забелиежими, името на Хитлер е последната дума на третата верса на четиристишието: Истер.

Сега ще видим същото четиристишие, този път от Нострадамус и Неговите Пророчества (Окултови науки) на Едгар Леони, 1982, Бел Пъблишинг Къмпани, Ню Йорк:

В мястото не много близо недалеч от Венера,
Двамата най-велики от Азия и от Африка,
От Рина и Долния Дунав ще бъдат казвани да са дошли,
Плачене, сълзи в Малта и Лигурийската страна. (В4 Ч68)
Хитлер сега е станал “Долния Дунав.” Но има повече доказателства в други четиристишия че това е наистина Хитлера за който пророкът е говорил:

Великият от Майенс да утоли голяма жажда,
Ще бъда смъкнат от неговото голямо достойнство,
Тези от Колон ще го тъжат толкова много
Че Великият Гроп ще бъде хвърлен в Рина. (В6 Ч40)
Ето го Фюрерът отново. Тука е цитиран като Великият Гроп. Ако още не сте вярващ, има още потвърждение. Този път е истинско предсказание което споменава Хитлер и Мусолини, както и полетът на Мусолини до Германия след като губи силата си, и тогава евентуалното пропадане и на двата диктатора:

Годината следваща бъдеща открита от потоп,
Двама главни назначени, пръвият няма да издържи
Да лети от сянка, на един ще бъде подслон
Тази къща ще бъде ограбена която ще поддържа първата. (В9 Ч4)
Най-накрая, виждаме смъртта на Хитлер, намерена тук из повечето от хиляда пророчества на Нострадамус:

Този който с желязо ще разруши баща си, роден в Нонаир,
Ще накрая носи кръвтта на горгона,
Ще в странна държава направи всичко толкова тихо,
Че ще изгори себе си, и неговото лицемерие. (В8 Ч79)
Изглежда че истината е изопачена само малко по някаква причина. Други също са забелязали това:

“Някои от тези интерпретации изглежда че изказват съзнателно пренебрежие на исторически факт. Например, версите отнасящи се до ‘Хистер’ са преведени от някои коментатори като отнасящи се до Хитлер; обаче Хистер е просто било Латинското име което Нострадамус е използвал за реката Дунав. Наистина в едно четеристишие, гледачът говори за построяването на мост на Хистер.” Видения & Пророчества, страница 20 (Тайм-Лайф Букс).
Така че ако е бил Фюрера, изглежда че мост е бил построен върху гърба му.

Бомбардирването с атомната бомба:
На 6-ти Август, 1945 г., САЩ бомбардирва с първата атомна бомба Японския град Хирошима. Когато бомбата се детонира, бял облак като огромна гъба се вдигнал 15км в небето. Имало е ослепяваща светлина из целия град. Всичко което е остнало от Хирошима е било развалини и пепел. Повече от 80 000 души са умряли във взрива.

Много смятат че Нострадамус говори за това събитие в следното пророчество:

Близо до пристанищата на два града,
Ще станат две пречиствание каквито никога преди не са били виждани,
Глад, болести, хора под ножа.
Тогава плачат за помощта на великия безсмъртен Бог! (В2 Ч6
Експерт Джон Хог обяснява:

“Думите в това четеристишие, номер шест, може би за 6-ти Август, 1945, денят в който Хирошима е бил облъчен, обхващат ужаса на пророка докато гледайки двете Японски пристанища жертвани на алтара на идващата Ядрената Ера.” (страница 89, Нострадамус и Милениумът).
Обаче, Жан-Чарлз де Фонтбрюн, авторът на “сензационната поредица на най-продаваната и точна книга Нострадамус: Броене до Апокалипсис” интерпретира същото пророчество (В2 Ч6) малко по-различно:

“Очевидно предсказва Стената на Берлин която разделя града на две. Двата града до портата.” (Бранденберг)
Предсказанието за Френският Президент Чарлз де Гал (1958-1970):
В неговата книга, Нострадамус и Милениумът, Джон Хог директно цитира В9 Ч33 (страница 93), където пророкът споменава де Гал по име:


“…за три пъти един назван де Гал ще води Франция…” (верса 2 на четеристишието).
Тука е същото В9 Ч33 от Пълните Пророчества на Нострадамус на Хенри К. Робъртс—препечатано през 1982 (страница 289):

Херкулес, Цар на Рим, и Дания,
На Франция три Гъйон наименуван,
Ще накара Италия да се тресе и един във Венеция,
Той ще бъде над всички известен монарх. (В9 Ч33)
Президент де Гал сега е станал “три Гъйон.” Тук е интерпретацията (без де Гал) на Хенри К. Робъртс:

“Смятаме че 'Херкулеса' споменат обозначава силния и известен Наполеон, пред когото цяла Европа се тресала.”
Президент де Гал е всъщност Наполеон.
Но Едгар Леони в неговото издание, Нострадамус и Неговити Пророчества, превежда съответното четеристишие:

Херкулес Цар на Рим и на ‘Анмарк,’
С името на водещия на троен Гал,
Италия и Св.Марк да треперят,
Първият монарх над всички. (В9 Ч33)
Неговият коментар за “Гал” е:

“…например, името на единия (58-49г.пр.Хр.) владател на Гала, Цезар или Император, титла носена от (Светия) Римски Император.” (страница 391)
Изберете: де Гал, Наполеон или Цезар.

Кацването на човек на луната:

Ще дойде на ъгъла на Луна,
Където ще бъде взет и сложен в странна земя,
Зелените плодове ще бъдат в голям хаос,
Голям срам, за един ще бъде голямо възхваление. (В9 Ч65)
Ето какво е наречено от някои, “чудно предсказание” на човек кацващ на луната. Обаче, Едгар Леони, авторът на Нострадамус и Неговити Пророчества, коментира на Луна:

“Възможностите тук са безбройни. Възможно Лунигиана.”
Убийството на Президент Кенеди и Сенатор Робърт Кенеди:
През 1960, само на 43 години, Джон Ф. Кенеди станал Президент на САЩ. Той е бил най-младият човек някога избран за офиса на Президента. Бил е роден в Бруклин, Масачузец, и е бил във военноморските сили на САЩ през Втората Световна Война, едвам избягвайки смърт когато лодката която командвал е била потопена от Японци. Бил е като демократичен представител за Масачузец, и после е бил избран за Сената.

Докато бил президент, показал голяма сила на духа особено през трудната “Кубинска Ракетна Криза” на 1962. През 1963, подписал ядрен договор със Съветския Съюз, и през Ноември на същата година, трагично е бил убит в Далас, Тексас.

Експерти твърдят че следното четеристишие е много ясно предсказание за убийството на Президент Кенеди и неговия брат:


Великият мъж ще бъде съборен през деня от гръмотевица,
Злото дело предсказано от носителя на петиция:
Според предсказанието още един пада през нощта.
Конфликт в Реимc, Лондон, и болести в Тъскани. (В1 Ч26)
Президент Джон Фитзджералд Кенеди е бил застрелян и убит кратко преди 12 през деня в Далас, Тексас, на 22-ри Ноември, 1963. Неговият брат е убит няколко минути след един часа сутринта в Калифорния. Казано е че Жан Диксън, една от най-големите медиуми в модерни времена предсказала убийството му през Август 1952, 11 години по-рано. Твърди че е колиничела пред статуя на Дева Мария когато видението й дошло.
Експертите които вярват че това пророчество се отнася до братята Кенеди също вярват че Нострадамус е показвал че третият брат, Едуард Кенеди, ще стане Президент на САЩ.

Това е една интерпретация. Още има от същото четеристишие от друг експерт, който казва че е било:


“Превземането на Чекословакия от Хитлер, оставката на Президент Бенес, несъгласията по неща между Франция и Англия и страшните предупреждения на последствията на това предаване, са всички чудно описани в това пророчество” (Хенри К. Робъртс, страница 17, Пълните Пророчества на Нострадамус).
Трагедията на космическата совалка

Девет ще бъдат отделени от човешкото стадо
Разделени от съд и съвет:
Тяхната съдба да бъде решена на тръгване…
…наредени неузрели плодове ще бъдат източника на голям скандал
Голяма вина, на другите голямо възхваление. (В1 Ч81)
Малко могат да забравят ужаса на трагедията със совалката. Тука е интерпретацията на Джон Хог, авторът на Нострадамус и Милениумът (прави кратката забележка до фактът че е имало само седем астронавта в трагедията на Чаланджър, не девет както казано от Нострадамус):

“Освен за грешката на бройът, Нострадамус идва учудващо близо до описвайки най-великата космическа трагедия до ден днешен. На 28-ми Януари, 1986, седемдесет и една секунди след тръгване, седемте астронавта на космическия кораб Чаланджър са били убити когато опасни газове течащи от лявата ракета ги обгърна в голяма експлозия.
“НАСА—космическата агенция на САЩ—премина собствената си Уотъргейт през следните месеци на изследване което донесе вниманието на света на грешки в конструкцията и командни решения водещи до изстрелването на Чаланджър.

Космическите усилия на САЩ са били в скандал поради изпращането на техните космонавти на неузрелия плод на дефектни ракетни-двигатели в усилие да се спести в бюджета.

През същият период програмата на Съветския Съюз е продължила да отива спокойно с пълната поддръжка на правителството и хората на другия голяма възхвала.”

Ето тук е същото пророчество от Хенри К. Робъртс (Пълните Пророчества на Нострадамус):

От човешкото стадо, девет ще бъдат отделени,
Бъдейки разделени за съд и съвет,
Тяхната съдба ще бъде разделена,
Капа, Тета, Ламбда, мъртви, прогонени, разсипани. (В1 Ч81)
Тук е неговата интерпретация:

“Върховният Съд на САЩ, имайки девет члена е обозначен тук, както и Плоитурото на СССР. Повече от веднъж е имало смърт и уволнение включвайки и двете страни.” (страница 36)
Опитайте вашата собствена интерпретация:

Съкровище сложено в храм от Хесперни граждани,
В същото скрито в секретно място,
Гладните серфи ще накарат храмът да се отвори,
И да вземат отново и да ограбят, страхливо плячка в средата.
Обяснението:

“Съкровището (злато) сложено в храма (Форт Нокс) от Хесперни (Западни) граждани. Економичен хаос и възстания ще направят опит да се влезе във Форт Нокс.” (Хенри К. Робъртс)
В това пророчество Нострадамус гледа надалеч във времето и вижда обир на Форт Нокс.

Хвърли достатъчно черна боя на бяла стена, и незадълбочения ще види лицето на Исус, и ще запали свещи в почит.

Интерпретациите на пророчествата на Нострадамус са фантастични. Но макар и въображенията на запалени интерпретатори, има някои доста учудващи пророчества които са дошли от перото на Френския пророк. Предсказал е подводници, бойни пилоти и дори даже е предсказал време когато хората ще летят безопасно по въздух:

Болести унищожени, светът става малък
За дълго време земите ще бъдат населени в мир.
Хората ще пътуват безопасно по въздух, суша, морета и вълни.
И тогава войне ще почнат пак. (В1 Ч63)
Откъде е намерил такива смайващи изгледи? Ще видим в следващата глава.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 22:02 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Юли 2008 19:18
Мнения: 58
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
мерси ;) сега остана да го прочета :friends:

_________________
I shouldn't be alive !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 22:26 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
За НЛО съм съгласен че ги има дори съм виждал. Ама тва за пирамидите дет биле точно копие на сегашните или които да са антени е смешно. Няма такава антена от какъвто и да е материал с тая форма която да е проработила. Ако изобщо някой си е направил труда да включи към тея пирамиди някакъв приемник изобщо то тва ше е някой дет и хабер си няма от радиоразпръскване. Никой на тая земя още не е изучил поведението на радиовълните в космоса, защото тук законите са едни а някъде в някоя друга галактика може и да не се разпространяват изобщо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов