Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 25 Апр 2024 04:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 00:29 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 03 Сеп 2006 08:06
Мнения: 392
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Време и аз да напиша свой личен пост с мнението си за министъра на Образованието и Науката :
Първо искам да кажа , че майка ми е учителка , която получава чисто 250 - 280 лв и която е с 3 дипломи след средното си образование . Майка ми работи като учител само и единствено , защото обича работата и учениците си . А за тоя тъп сладкодумец и лъжец , чийто пиар кампания е да ходи из училищата и да обещава 400 000 лв , които в край на сметка никога не стигат до учелищата . За тези , които обвиняват и наричат учителите " тъпи " нека се позамислят , че те не се борят само за повишаване на мизерната им заплати равни на заплатите на чистачка , а те се борят и за подобряване на материалната база в училище , за да ни е конфортна на нас и да ни е кеф да учим . Както казва ivo не може някви тъпи софииски шофьори на автобуси и тролеи , които и средното им образование е съмнително веднага щом поискат да им повишат заплатите , а учителите , които заслужават много повече повишение да не го получат , като имайки впредвид , че дори и да им повишат заплатите с желаните от тях проценти пак ще получават на половина по - малко от шофьорите ( тук искам да добавя , че нямам нищо против тях просто ги давам като пример ) .


Последна промяна The Hawk на 27 Сеп 2007 20:14, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 00:42 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 24 Сеп 2007 00:37
Мнения: 30
Местоположение: nqkyde po ulicite..myhahah
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
awe ministara na obrazovanieto da sa tutttttt i voob6te ne me intr ko trqa sa oty4va az nqma hodq ministara da ma fani za gyza


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 13:59 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 03 Апр 2004 00:42
Мнения: 424
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Днес по bTV в сутрешния блок е бил учителя по математика, дето напуснa Сървайвър.Разбрах, че е бил доста интересен разговора и за министъра на образованието е ставало въпрос.Някой/някъде да го има рипнат случайно?

_________________
"I live my life, I don't apologize to take care of my family. And I refused to be a fool dancing on the strings held by all of those big shots. That's my life I don't apologize for that."


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 14:40 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 07 Сеп 2006 19:27
Мнения: 1370
Години: 31

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
spider^^^ написа:
Днес по bTV в сутрешния блок е бил учителя по математика, дето напуснa Сървайвър.Разбрах, че е бил доста интересен разговора и за министъра на образованието е ставало въпрос.Някой/някъде да го има рипнат случайно?

В нетера сигурно го има :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 14:42 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Май 2007 23:19
Мнения: 250
Години: 30

Местоположение: В къщи на КОМПА
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Кий зубри в ХГ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 14:48 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 22 Юли 2006 14:03
Мнения: 396
Години: 28

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
The Hawk написа:
Време и аз да напиша свой личен пост с мнението си за министъра на Образованието и Културата :
Първо искам да кажа , че майка ми е учителка , която получава чисто 250 - 280 лв и която е с 3 дипломи след средното си образование . Майка ми работи като учител само и единствено , защото обича работата и учениците си . А за тоя тъп сладкодумец и лъжец , чийто пиар кампания е да ходи из учелищата и да обещава 400 000 лв , които в край на сметка никога не стигат до учелищата . За тези , които обвиняват и наричат учителите " тъпи " нека се позамислят , че те не се борят само за повишаване на мизерната им заплати равни на заплатите на чистачка , а те се борят и за подобряване на материалната база в учелище , за да ни е конфортна на нас и да ни е кеф да учим . Както казва ivo не може някви тъпи софииски шофьори на автобуси и тролеи , които и средното им образование е съмнително веднага щом поискат да им повишат заплатите , а учителите , които заслужават много повече повишение да не го получат , като имайки впредвид , че дори и да им повишат заплатите с желаните от тях проценти пак ще получават на половина по - малко от шофьорите ( тук искам да добавя , че нямам нищо против тях просто ги давам като пример ) .

само да ти кажа че думичката е Училище

_________________
Nothing is true, everything is permitted.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 14:50 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2004 19:45
Мнения: 536
Години: 34

Местоположение: http://0.0.0.0/
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Досега не се включух в темата за да не влизам в разни дебати с
неразбиращи хора...

The Hawk,след като майка ти е учителка трябва да знаеш как се "живее"
с учителска заплата...И двамата ми родители са учители, така че имам
доста голяма представа за какво става ан въпрос.

А защо никой и никъде по медиите не казва колко им струва на
учителите тази стачка?Някой знае ли?
17лв на ден в който се стачкува...От тук излиза, че понеже средната
учителска е ~~300лв. то на 17-тия ден от стачката си те ще надвишат заплатата си,но повярвайте ми никой от тях не се интересува от това...
Преди 2 години в Румъния стачкуваха до края на октомври и получиха
това което искаха...

_________________
Типично българската простотия е несъразмерима с времето и пространството...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 14:52 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 22 Юли 2006 14:03
Мнения: 396
Години: 28

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
лелйй дано и ние да сме така до края на оцтомври

_________________
Nothing is true, everything is permitted.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 15:41 
Offline
|unleashed|
Аватар

Регистриран на: 07 Юни 2006 21:00
Мнения: 571
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
DevilRose написа:
И аптеките започват стачка

стана тя каквато стана...ако и болниците и полициите застачкуват ще го опапаме спр хаос ще стане и естествено заради ШИБАНИТЕ политици...аз ако знам че утре ще умра влизам с 1 танк в парламента и гърч наред най-вече ДПС-то :633 само бат бойко ще искарам той е единствения точен политик а за ромските махли с базуката е друг вапрос дето ше ходя :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 15:43 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 05 Дек 2006 03:23
Мнения: 294
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Mimin4o написа:
DevilRose написа:
И аптеките започват стачка

стана тя каквато стана...ако и болниците и полициите застачкуват ще го опапаме спр хаос ще стане и естествено заради ШИБАНИТЕ политици...аз ако знам че утре ще умра влизам с 1 танк в парламента и гърч наред най-вече ДПС-то :633 само бат бойко ще искарам той е единствения точен политик а за ромските махли с базуката е друг вапрос дето ше ходя :P

хаха бат бойко бил точен политик :O_o: .Той е с ДПС и с циганите,тъй че трябва и него да прегазиш :bye:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 16:59 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 11:52
Мнения: 1216
Местоположение: На село при мисирите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
The Hawk написа:
Време и аз да напиша свой личен пост с мнението си за министъра на Образованието и Културата :
Първо искам да кажа , че майка ми е учителка , която получава чисто 250 - 280 лв и която е с 3 дипломи след средното си образование . Майка ми работи като учител само и единствено , защото обича работата и учениците си . А за тоя тъп сладкодумец и лъжец , чийто пиар кампания е да ходи из учелищата и да обещава 400 000 лв , които в край на сметка никога не стигат до учелищата . За тези , които обвиняват и наричат учителите " тъпи " нека се позамислят , че те не се борят само за повишаване на мизерната им заплати равни на заплатите на чистачка , а те се борят и за подобряване на материалната база в учелище , за да ни е конфортна на нас и да ни е кеф да учим . Както казва ivo не може някви тъпи софииски шофьори на автобуси и тролеи , които и средното им образование е съмнително веднага щом поискат да им повишат заплатите , а учителите , които заслужават много повече повишение да не го получат , като имайки впредвид , че дори и да им повишат заплатите с желаните от тях проценти пак ще получават на половина по - малко от шофьорите ( тук искам да добавя , че нямам нищо против тях просто ги давам като пример ) .

ami nqma6 ni6to protiv tqh , no gi nari4a6 "tapi" a?
A i dali zaplatata im e ravna na tazi na 4ista4kite a?
Mnogo e qko da pi6e6 gluposti da znae6.Vinagi ima i po glupavi da se vurjat

_________________
Born of desire


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 17:54 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
iovkito написа:
за обявяването на годината за нулева и такива простотии , това е просто абсурдно и никога няма да се случи


Напълно е възможно, ако стачката се проточи. Но НЯМА да се обяви за нулева, защото не вярвам да продължи дълго. Не си ли разбрал, че неслучайно управниците ги наричат властимащи, ако министъра реши да издаде такава заповед, никой не може да го спре, а в 1 интервю той намекна, че ПРИНЦИПНО има такава възможност (и за милионен път) АКО стачката продължи прекалено дълго.

П.С. EyesWideShut :blowkiss: :friends:

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 18:04 
KingPin написа:
abe kato vi gledam kakvi ste mi umni4ki malko dopulnitelno u4ene ne bi vi se otrazilo zle :bye:

:yes:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 18:08 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 20 Авг 2007 18:04
Мнения: 258
Местоположение: In deinem Traum...
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Да т'ва си е вярно,който не му бачка процесора мн мн и го мързи страшно по добре да си учи,ама има хора които си учат тъй че не говори така общо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 18:11 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 20 Авг 2007 18:04
Мнения: 258
Местоположение: In deinem Traum...
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Иначе министъра и мен доста си ме дразни понякога.Да не говорим че в тази сутринне зн. дали гледахте веднъж Бареков го пита дали наистина е бил тркторист или комбайнер(или нещо от сорта) и той вика "Ми все трябва да се работи нещо".Тва си е вярно ама мн. ми е интересно кво му е образованието.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 19:24 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 03 Сеп 2006 08:06
Мнения: 392
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
MaRiH0An40 написа:
The Hawk написа:
Време и аз да напиша свой личен пост с мнението си за министъра на Образованието и Културата :
Първо искам да кажа , че майка ми е учителка , която получава чисто 250 - 280 лв и която е с 3 дипломи след средното си образование . Майка ми работи като учител само и единствено , защото обича работата и учениците си . А за тоя тъп сладкодумец и лъжец , чийто пиар кампания е да ходи из учелищата и да обещава 400 000 лв , които в край на сметка никога не стигат до учелищата . За тези , които обвиняват и наричат учителите " тъпи " нека се позамислят , че те не се борят само за повишаване на мизерната им заплати равни на заплатите на чистачка , а те се борят и за подобряване на материалната база в учелище , за да ни е конфортна на нас и да ни е кеф да учим . Както казва ivo не може някви тъпи софииски шофьори на автобуси и тролеи , които и средното им образование е съмнително веднага щом поискат да им повишат заплатите , а учителите , които заслужават много повече повишение да не го получат , като имайки впредвид , че дори и да им повишат заплатите с желаните от тях проценти пак ще получават на половина по - малко от шофьорите ( тук искам да добавя , че нямам нищо против тях просто ги давам като пример ) .

само да ти кажа че думичката е Училище

мерси , че ме поправи иначе знам как се пише училище :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 19:31 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 03 Сеп 2006 08:06
Мнения: 392
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
KingPin написа:
The Hawk написа:
Време и аз да напиша свой личен пост с мнението си за министъра на Образованието и Културата :
Първо искам да кажа , че майка ми е учителка , която получава чисто 250 - 280 лв и която е с 3 дипломи след средното си образование . Майка ми работи като учител само и единствено , защото обича работата и учениците си . А за тоя тъп сладкодумец и лъжец , чийто пиар кампания е да ходи из учелищата и да обещава 400 000 лв , които в край на сметка никога не стигат до учелищата . За тези , които обвиняват и наричат учителите " тъпи " нека се позамислят , че те не се борят само за повишаване на мизерната им заплати равни на заплатите на чистачка , а те се борят и за подобряване на материалната база в учелище , за да ни е конфортна на нас и да ни е кеф да учим . Както казва ivo не може някви тъпи софииски шофьори на автобуси и тролеи , които и средното им образование е съмнително веднага щом поискат да им повишат заплатите , а учителите , които заслужават много повече повишение да не го получат , като имайки впредвид , че дори и да им повишат заплатите с желаните от тях проценти пак ще получават на половина по - малко от шофьорите ( тук искам да добавя , че нямам нищо против тях просто ги давам като пример ) .

ami nqma6 ni6to protiv tqh , no gi nari4a6 "tapi" a?
A i dali zaplatata im e ravna na tazi na 4ista4kite a?
Mnogo e qko da pi6e6 gluposti da znae6.Vinagi ima i po glupavi da se vurjat

1 .това че ги наричам така не означава , че имам нещо против тях , а и съм оточнил за кои , защото не знам на друго място да са им повишили заплатите освен на тези , които работят в София .
2. за няколко лева повече няма значение имайки впредвид , че тяхната работа е една от най - отговорните и че един учител има по няколко висши образования и последно аз не съм излъгал , че да се намери някой , който да се вържел на писаното от мен


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 20:06 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 22 Сеп 2004 20:00
Мнения: 545
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Badganaka написа:
Досега не се включух в темата за да не влизам в разни дебати с
неразбиращи хора...

The Hawk,след като майка ти е учителка трябва да знаеш как се "живее"
с учителска заплата...И двамата ми родители са учители, така че имам
доста голяма представа за какво става ан въпрос.

А защо никой и никъде по медиите не казва колко им струва на
учителите тази стачка?Някой знае ли?
17лв на ден в който се стачкува...От тук излиза, че понеже средната
учителска е ~~300лв. то на 17-тия ден от стачката си те ще надвишат заплатата си,но повярвайте ми никой от тях не се интересува от това...
Преди 2 години в Румъния стачкуваха до края на октомври и получиха
това което искаха...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2007 20:17 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 03 Сеп 2006 08:06
Мнения: 392
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Badganaka написа:
Досега не се включух в темата за да не влизам в разни дебати с
неразбиращи хора...

The Hawk,след като майка ти е учителка трябва да знаеш как се "живее"
с учителска заплата...И двамата ми родители са учители, така че имам
доста голяма представа за какво става ан въпрос.

А защо никой и никъде по медиите не казва колко им струва на
учителите тази стачка?Някой знае ли?
17лв на ден в който се стачкува...От тук излиза, че понеже средната
учителска е ~~300лв. то на 17-тия ден от стачката си те ще надвишат заплатата си,но повярвайте ми никой от тях не се интересува от това...
Преди 2 години в Румъния стачкуваха до края на октомври и получиха
това което искаха...

разбирам те напълно , преди и баща ми беше учител , но се отказа от професията предполагам се досещате за причината


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 10:15 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006 09:05
Мнения: 60
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Да! Забелязва се наистина, че повечето от форумците не пишат особено грамотно!Незнам поради каква причина, но може би за да се направят на по-интересни...;)
По темата:
За съжаление, повечето от вас едва ли знаят какво е да живееш с 280 лв. на месец, и да се издържаш сам, да не говорим за семейство!!! И тук имайте на предвид, че това не са бруто пари, а чистата сума, която получава учител с висше образование със седем години стаж по специалността. Така че си мисля, че учителите са наистина в правото си да искат по-голямо заплащане, та дори и 100%! А вие много добре знаете какви нерви хвърлят учителите, за да ви налеят малко знания в главите!!
Айде само сега не почвайте да ругаете, че не съм права, че вие не сте такива и т.н., защото във всеки клас си има няколко "идиотчета", които правят всичко възможно, но не и да учат. И когато един родител дойде и ти каже - "Моето дете не може да прави такива неща, то не е такова!", направо ти иде да.... :boi:
В крайна сметка, занимаваш се с различни деца, всяко иска да подходиш към него по специален начин, но никой после не оценява труда ти. И родители и ученици ругаят и обиждат учителите, и после чакай децата да уважават човека, който им преподава, а камо ли трудът му!!!
Колокото до отучването на изгубения материал, това че сте учили няколко съботи, нищо няма да ви стане. Едно време се учеше и в събота, а и в повечето европейски държави все още е така. Тъй че нищо няма да ви стане. Може би дори ще ви е от полза - да се научите да пишете грамотно!;)
Мога и още много неща да ви напиша по отношение на това какво става в образователната система, но мисля че повечето са разумни хора (деца), и не приемат всичко което показват по телевизията за чиста монета! :)

_________________
Не е нужно да си мозък, за да бъдеш шеф
- всеки задник може да бъде.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 10:32 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
zoso написа:
Да! Забелязва се наистина, че повечето от форумците не пишат особено грамотно! .... Колокото до отучването на изгубения материал, това че сте учили няколко съботи, нищо няма да ви стане. ... Може би дори ще ви е от полза - да се научите да пишете грамотно!;)


:friends:

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 11:30 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Зосо :inlove:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 11:45 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2006 09:05
Мнения: 60
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
:bestfriendss:

_________________
Не е нужно да си мозък, за да бъдеш шеф
- всеки задник може да бъде.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 15:32 
Offline
wet cigarette
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2007 14:07
Мнения: 987
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2007 13:04 
Offline

Регистриран на: 14 Окт 2007 12:51
Мнения: 1
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
off a be q stiga si4ki trebvalo da polu4avat 100% zaplata 4uvate li se ? hah.. v bg nema samo u4iteli nezaslujavat samo na tqh da se dignat zaplatite a i v kriana smetka na po4ti ni6to neni u4at v u4ili6te.. :) a i nezabravqite 4e po4ti seki 2-ri u4iteli v ku6ti prepodava ,koeto ozna4ava 4e i ot 4astni uroci iskarva pari !!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2007 13:10 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 24 Май 2007 00:59
Мнения: 1179
Години: 36

Местоположение: Балик
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Добре как може в Казахстан ( една запустяла държава ) един прост учител по визическо възпитание на основните класове да зима 1000 евро + премии а тук да съм точен от една обява за учител по физика, заплатата на която беше 299 лв

_________________
My new song!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2007 13:17 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
terlikaa написа:
StreetStep написа:
И в другите страни стачкуват.

Разликата е, че там могат да си го позволят

govorim za stachki ne za celiq avgust nacionalen praznik


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2007 13:38 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Borko написа:
Добре как може в Казахстан ( една запустяла държава ) един прост учител по визическо възпитание на основните класове да зима 1000 евро + премии а тук да съм точен от една обява за учител по физика, заплатата на която беше 299 лв


Брато не си наясно с тея неща.Не само Казахстан ами и Туркменистан вече са много напред от нас.Общо взето ние сме по-близо до Африканските държави отколкото Евросъюза,но кво да се прави с тея комунистически боклуци дето ни управляват няма как.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Окт 2007 19:33 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 29 Авг 2007 19:48
Мнения: 92
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Това, че повечето пишат неграмотно си е безспорно ZOSO,то си се вижда.Ами това е резултат от къртовския учителски труд,и това е безспорно,нали?
Borko,не знам кога се върна от Туркменистан ли беше,абе тамошния вилает нейде,та си видял че даскалите вземат 1000 евро.Да не е за година бре братко?
Аз пък гледах по телевизията предаване за Авганистан,за производството на опиум.Та в това предаване,момоходом,споменаха ,че 3000 ученици се обучават от 16(шестнадесет)даскали.В СОУ"Л.Каравелов"учат 1000 ученика,обучават ги 100 учители+ помощен персонал около30 човека.Ами всичко това е на държавната софра бре хора.
По ПРИНЦИП подкрепям даскалите,защото в България всички трудещи се получават несъразмерно малки заплати спрямо европейските цени на храни и услуги в милата ни татковина,но и те,даскалите,трябва да приемат ,че имат доста вътрешни неща за оправяне па тогава да окат за заплати.Някак си по ще им повЕрваме.
С уважение към българските учители.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2007 02:04 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2005 01:45
Мнения: 770
Местоположение: Толбухин
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
zoso написа:
И тук имайте на предвид, че това не са бруто пари, а чистата сума, която получава учител с висше образование със седем години стаж по специалността.

Т'ва е хита на сезона.
:blowkiss:

_________________
:dance: :DJ: :dancing: :kitara: :497


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов