Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 15:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:16 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2004 22:07
Мнения: 1536
Местоположение: Над брезите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Училището се превръща в пародия...и децата не са виновни за това.

_________________
Some dance to remember, some dance to forget


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:21 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Яну 2006 10:05
Мнения: 412
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Goddess написа:
Училището се превръща в пародия...и децата не са виновни за това.

Училищата вече са пародия!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:21 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 27 Яну 2006 21:33
Мнения: 338
Местоположение: In the vanilLa sky
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
аман от клишета и заучени фрази


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:24 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Яну 2006 10:05
Мнения: 412
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
VaLerian`ka написа:
аман от клишета и заучени фрази

Аман от хейтъри...Факт е че младото поколение затъпява. Какво точно не ти харесва , в това което са написали хората. о0о0о0о0о да живее комунизма никой няма право на мнение :P .


Последна промяна Arg3n7um на 31 Авг 2007 13:26, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:24 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
aman ot psevdo kritici

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:42 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 27 Яну 2006 21:33
Мнения: 338
Местоположение: In the vanilLa sky
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Arg3n7um написа:
VaLerian`ka написа:
аман от клишета и заучени фрази

Аман от хейтъри...Факт е че младото поколение затъпява. Какво точно не ти харесва , в това което са написали хората. о0о0о0о0о да живее комунизма никой няма право на мнение :P .


ами не ми харесва общият знаменател
не отричам липсата на заинтересованост и любознателност сред младото поколение, но факт е , че не всички са такива.
Стан, много правилно го каза, нямам намерение да повтарям.
А най-много ме подразни твърдението , че училището е парадодия.
Защо да е пародия. Хората се опитват да ни налеят нещ0 в главата.
Дали ще приемем зависи от нас, така че , моля, без тези.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:48 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Яну 2006 10:05
Мнения: 412
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ами ти маи не си в училище в последните години. Не навсякъде е пародия, но аз съм свидетел как най-добрите учители , които съм имал един по един напускат работа. Новите учители не стават, моето уважение , но за мен не стават. Не е ли пародия да ти забраняват да ходиш с чехли и къси панталонки през юни месец - в моето училище има точно такава забрана. За мен повечето училища имат крайно сбъркана организация и от това куца самото образование.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 13:53 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 27 Яну 2006 21:33
Мнения: 338
Местоположение: In the vanilLa sky
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Arg3n7um написа:
Ами ти маи не си в училище в последните години. Не навсякъде е пародия, но аз съм свидетел как най-добрите учители , които съм имал един по един напускат работа. Новите учители не стават, моето уважение , но за мен не стават. Не е ли пародия да ти забраняват да ходиш с чехли и къси панталонки през юни месец - в моето училище има точно такава забрана. За мен повечето училища имат крайно сбъркана организация и от това куца самото образование.


ами замисли се ти в какво училище учиш?
Аз не учих в такова. Имах си супер учители, поне 70 процента от тях...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 14:06 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2004 22:07
Мнения: 1536
Местоположение: Над брезите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
VaLerian`ka написа:
Arg3n7um написа:
VaLerian`ka написа:
аман от клишета и заучени фрази

Аман от хейтъри...Факт е че младото поколение затъпява. Какво точно не ти харесва , в това което са написали хората. о0о0о0о0о да живее комунизма никой няма право на мнение :P .


ами не ми харесва общият знаменател
не отричам липсата на заинтересованост и любознателност сред младото поколение, но факт е , че не всички са такива.
Стан, много правилно го каза, нямам намерение да повтарям.
А най-много ме подразни твърдението , че училището е парадодия.
Защо да е пародия. Хората се опитват да ни налеят нещ0 в главата.
Дали ще приемем зависи от нас, така че , моля, без тези.

Ами да го казвам ли по гадния начин? За Добрич - всички освен ЕГ и още едно-две са пародия. Образователната система куца ... или не, пак "аман" от клишета?

_________________
Some dance to remember, some dance to forget


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 14:12 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Яну 2006 10:05
Мнения: 412
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
VaLerian`ka написа:
Arg3n7um написа:
Ами ти маи не си в училище в последните години. Не навсякъде е пародия, но аз съм свидетел как най-добрите учители , които съм имал един по един напускат работа. Новите учители не стават, моето уважение , но за мен не стават. Не е ли пародия да ти забраняват да ходиш с чехли и къси панталонки през юни месец - в моето училище има точно такава забрана. За мен повечето училища имат крайно сбъркана организация и от това куца самото образование.


ами замисли се ти в какво училище учиш?
Аз не учих в такова. Имах си супер учители, поне 70 процента от тях...

Ами уча в икономика. И повечето учители стават, но директора е много...нямам думи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 14:21 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 04 Юни 2007 11:29
Мнения: 320
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Хах..дам. Развика се на една моя съученичка,защото малко от бодито и се виждало..и учителите ни..лично на мен повечето не ми допадат..има 3-4-ма, които мога да похваля,но как ще учиш история, след като госпожата ти търчи насам натам из стаята(по - добре е от предишния историк в пмг),но горката..има си проблеми, както повечето учители(и на тях не им е лесно за всеки случай) и така де..с няколко думи..учителите няма да ни оправят..ако някой не се интересува и не си учи сам за себе си, няма кой да го научи и няма виновни за състоянието му.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 14:28 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Яну 2006 10:05
Мнения: 412
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
qN написа:
Хах..дам. Развика се на една моя съученичка,защото малко от бодито и се виждало..и учителите ни..лично на мен повечето не ми допадат..има 3-4-ма, които мога да похваля,но как ще учиш история, след като госпожата ти търчи насам натам из стаята(по - добре е от предишния историк в пмг),но горката..има си проблеми, както повечето учители(и на тях не им е лесно за всеки случай) и така де..с няколко думи..учителите няма да ни оправят..ако някой не се интересува и не си учи сам за себе си, няма кой да го научи и няма виновни за състоянието му.

Тя ми е класна... Какво да ти разказвам. Един мой съученик закаснява за училище с 10минути и директора го хваща на входа, двамата влизат в клас и оня започва да му вика "ти си най-безотговорния в това училище, нищо няма да стане от тебе, ще кажа на всички учители да ти пишат двойки". После училището не било пародия. Един друг пример от икономика: правим контролно и госпожата(няма да кажа коя) хваща мой "колега" с учебника на коленете(правим тест) и госпожата го пита :"какво търсиш" той и казва какво търси и тя му отговаря на коя страница е това което търси. После отиди да разправяш , че училището не било пародия.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 15:38 
Offline
ONE SICK BASTARD!
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2005 12:45
Мнения: 1019
Години: 32

Местоположение: оо не,не!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
интелектуалното ниво на днешната младеж определено не зависи само от училището... сега за някои ученици е геройство да пропусне часовете и да си намери бележки.Училището те учи на постоянство и на адаптиране.Как няма да затъпавя 'младото поколение'... никакви учители не са виновни.Всеки учител си върши работата и това,че напраел неква изцепка или изгърбел някого е съвсем нормално,някои учители работят там с години и през тях минават различни индивиди и който и да беше би му писнало и да "изкуфее" малко или много

_________________
Пропаганджа хит!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 16:10 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Защо обвинявате учителите или училищата? Като ЕГ е най-елитно, а вие смятате, че сте толкова умни, защо не учите там? Вярно, има и кофти учители, но в крайна сметка, ако предмета ти харесва ще компенсираш лошия учител с повече усилия - повече четене, посещения в библиотеката, ровене из интернет за допълнителни материяли и т.н. Замислете се защо добрите учители напускат - дали е заради кофти колеги или заради незаинтересовани ученици?
Затъпява естествено (младото поколение). Затъпява заради пълна незаинтересованост от страна на родителите, заради интернета, заради глупавите "модерни" филми, музика, заради липсващите първи 7 години в които мама е правила кариера и не си е поглеждала детето. Затъпява заради стремежа по-бързо да порасне, да е "по-готин" от останалите, сякаш е някакво състезание. Не разбират, че кой е по-готин, кой пуши и пие, кой ходи с по-готиното момиче от класа не трябва да са приоритети, защото след няколко години, след гимназията, това няма да има значение и няма да направи живота им по-добър.
И отново - затъпява заради всички тези неща, които родителите трябва да им втълпят с време, а не когато станат 14-15 годишни и да се чудят къде са сгрешили и как да ги върнат в правия път.
Всичко идва от семейството.
Относно общата култура...
"Ти, българино, не се мами, знай своя род и език и се учи на своя език!"
Вазов не е нещо, което трябва да знаем от обща култура. Може да е безинтересен, може криминалните романчета на някой западен автор да са ни по-присърце, но Вазов е Вазов, и ако ще да си завършил 10 чужди филологии, не знаеш ли кои са Вазов, Ботев, Смирненски, Гео Милев, Славейков... все едно е да решаваш интеграли, а да не можеш да си сметнеш рестото в магазина.
Не казвам, че трябва всеки да познава цялото му творчество, но да бъркаш Никола Вапцаров с Къци Вапцаров... не мога да намеря дума за това.
Модерно е да си лошо момче, да си гангстер, модерно е да си лесно момиче и да се сваляш с батковците. Само дето тоя път до никъде не води.
В една от книгите си - "Писма до България", вече покойния проф. Марко Семов разказва как негов колега професор закъсал на някакво кръстовище с Москвича си. От съседното БМВ се подала някаква мутра, започнал да обижда, да ругае, след него се показала и съпругата му, а накрая дори детето им започнало да крещи цветущи изрази. Що за пример дават тези родители и как детето им ще уважава учителите си, как ще попива знанията им?
За трети и последен път - ако родителите обръщаха повече внимание на децата си, всичко щеше да е по-розово.
Извинявам се за дългия пост.

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 16:14 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
уф такова безхаберие не бях виждал, твърди че знае по дадена тема, пък накрая излиза че е чел от интернет :O_o:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 16:27 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2004 13:50
Мнения: 1737
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ами супер много затъпвят всички.Момичетата се чудят от къде да си намерят по-къса пола,че да зарибят повече мангали.Момчетата пък се чудят къде да се съберат с приятели да се напият и после да се хвалят с това и да зарибяват мацки.Има толкова много хора на моята възраст..на които хич не им пука за даскало.Момиче с 36 отсъствия(може и повече да са били) мина в 10-ти клас.Това е супер тъпо.Аз цяла година си скъсвам гъза да ходя на уроци и на други неща и си ходя редовно на даскало да си изкарам оценкитее,а такива ми се вясват няколко пъти през годината...минават с някакви 3-ки по милост или защото мама или тате са вкарали кинти на някой даскал(или мама е ревала на класния и той понеже е добър човек е говорил с учителите).И как да не виним учителите.Има такива кретени!Чудят се как по-бързо да мине часът и да отидат да изпушат една цигара и да пият едно кафе и тези хора трябва да ни учат на нещо.Всички слушат чалга.Колкото и да ме ругаете от тази чалга супер се затъпява.То и аз съм виждала малоумни текстове,но това направо ме разбива.Учат децата само на простотии.Как като порастнат да са някакви безчувсвени курви и да се женят за мъже с пари (..само с много пари и яка кола).Или как да ходя да се ч*к*т на ляво и на дясно!В крайна сметка всеки си избира по какъв път да върви.

_________________
So tell me, what's it like living in a constant haze of stupidity?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 16:38 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005 17:32
Мнения: 1308
Години: 33

Местоположение: Фитнесландия
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
its all bullshit

_________________
...she's beautiful, I'm a drawn to her, she's kind, she never says 'there's no time', she never say 'NO', and I think about her...every time...I fuck you...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 16:42 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Апр 2005 17:32
Мнения: 1308
Години: 33

Местоположение: Фитнесландия
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
всичко опира до личния избор бе хора .. който иска ще учи който не иска няма .. всеки сам си намира смисъла и реализацията в живота ..

_________________
...she's beautiful, I'm a drawn to her, she's kind, she never says 'there's no time', she never say 'NO', and I think about her...every time...I fuck you...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 17:07 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
да.. хубав ник :)

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 21:12 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2004 22:07
Мнения: 1536
Местоположение: Над брезите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Razor написа:
'Под игото' , че 'Под игото' ... тая книга може да си я навре някой някъде , заедно с 95% от творчеството на Вазов . Лично учителката ми по БЕЛ е казвала , че 20 от 22та тома творби на Вазов са боклук . Не съм чел 'Под игото' , но знам кой е Енгелс или Дейвид Лойд Джордж . Нека дойде някой и да ми каже , че съм тъп , защото не съм чел 'Под игото' или не мога да кажа някой герой от книгата :S Това е относно поста на vortex и всеки , който се възмущава от големия ми/ни пропуск .

А по темата: форумът ни е една представителна извадка на населението България - следва , че 90% от населението е еднакво тъпо . Но това си е в реда на нещата . Все пак , не може всички да бъдем адвокати или лекари , трябва и някой да рине лайната :good mornig:

Съгласна, но не става да има само лекари, адвокати и такива, дето ринат лайната. Нещата отиват натам, че след 10 години ще има само крайности. Трябва да има някой по средата. Иначе не става общество.
Не обичам да сравнявам с миналото, но така или иначе темата я има именно защото знаем какво е било. Тогава пак е имало кофти родители, гъзарите, курвите...това не са нови неща, не се хващайте за тях. Но отиваш на даскало и знаеш - като закъснея, кофти, няма извинения, няма "аре маа гуспожоо", иска му се на някой - но не може да си го позволи. Опираме до дисциплината ...кофти, но това е начина.
Не може да чакаш от 12 годишни да осъзнаят, че е много по-полезно да си пишат редовно домашните и да четат книжки от това да скачат навън. Не мислете само от позицията си. Винаги е имало по-любознателни деца, но образователната система трябва да помисли и за всички останали - а те не може всички да станат риначи на лайна. Така не се прави - не става и да биеш с показалката по чина. Трябва да се налеят малко пари в тази система - обучение на даскалите, малко повече база...ясно ви е за какво става въпрос. Това имах предвид под пародия. Който както си реши - да, но на 20, или айде на 16, но на 10 не може да се разчита на това...а там е базата (:
Хайде сега не го приемайте лично, не хапете (;

_________________
Some dance to remember, some dance to forget


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 22:14 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
майка ми беше учителка и се пенсионира скоро
нейното поколение бяха строги и държаха на дисциплината си
но ,когато получават малки заплати няма желаещи да запишат педагогика и там попадат студенти отпаднали от Икономически,Медицински,.....и т.н. ВУЗ-ове
е какво очаквате да е нивото им и мотивацията им
ако искате децата ви да са научени -просто правете им проверки ,какво са научили днес, домашното написали ли са...абе те са си ваши(министъра на образованието се сменя-а те остават ваши)
не винете учителите и Вие не бихте се напрягали за толкова пари а едно лайно да се прави на голяма работа от последния чин и да създава звуков фон дето да пречи на целия клас да слуша
аз като бях ученик след 3-то неизвинено отсъствие намаляха поведение и никое училище не щеше да вземе такива ученици

колкото до Вазов-аз съм инженер и не ми върви литературата,но смятам , че е велик българин и народа ,който му е бил съвременник го е признал за патриарх на българската литература


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:15 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 13 Юни 2006 17:44
Мнения: 1726
Местоположение: Супершоу България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ина , кажи ми кой иска да управлява народ , който мисли и разсъждава . Хитлер имаше една много хубава мисъл , но в моментане мога да го цитирам точно . Та...когато продуктът на образователната ти политика са глупави и покорни копеленца , бъди сигурна , че столът ти ще остане непоклатим още доста време , ако въобще някога се поклати. За съжаление, от известно време капитализмът е водещата ни социална система , а тази система е системата на крайностите - много бедни и много богати ; много умни и много глупави и тн. ... законът на джунглата - единствения валиден в тази ситуация ... ако си тъп като гъз - проблемът е изцяло твой , аз oпределено не искам да се натоварвам с теб - оправяй се както сметнеш за добре ... и не , не съм някакъв асоциален тип ... и на мен ми е болно , но няма какво да направя ... а не съм човек , който говори празни приказки и дава голи обещания . Рано или късно ще ти уври главата. Дали на 40 и ще се пропиеш ... или в късния пубертет и ще стане нещо от теб . И ако наистина го искаш - ще стане - възможност има - образователната ни система не е толкова мъртва , колкото я изкарахте . Във всеки случай - никой от горе няма да дойде и да ти покаже пътя... поради това , с което започнах този пост ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:22 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 05 Дек 2006 03:23
Мнения: 294
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Да много правилно,че колкото е по-беден народа и по-глупав толкова по-лесно се управлява.По времето на комунизма е било добре точно за тези - най-глупавите и мързеливите.


Последна промяна p01n7`oF`SySteM` на 31 Авг 2007 23:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:22 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Почти съм сигурен, че децата, които са дали правилни отговори и са демонстрирали знания пред журналиста са били изрязани, показали са само глупаците и правят от мухата слон. Медиите са велика сила могат да те накарат да си купиш напълно безполезен предмет или да те убедят, че даден народ затъпява.
Има ги тъпите (винаги ги е имало и ще продължава да ги има), но са много и качествените и никой не може да ме разубеди в това.

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:24 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 05 Дек 2006 03:23
Мнения: 294
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Незнам аз на тея БТВ,НОВА ала бала ..въобще не им вярвам - те не са български телевизии,а там влизат тапаци като Бареков дето свирел на дудук пак ся поумня от раз :O_o:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:34 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 17 Юли 2004 23:20
Мнения: 267
Години: 40

Местоположение: навсякъде
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Goddess написа:
Та...повърхностните ми размисли са подтикнати от репортаж по Бтв, който по принцип си беше за това, че след 25 години 50% от младите хора в България ще са роми, като в момента те са 10%. Но в репортажа казаха и още някои данни от някаква анкета сред хората на възраст 15-19 години, сред които 1/3 не знаели какво значи число на квадрат, 40% не знаели кой е Чарлз Дарвин и 60% си мислели, че САЩ и Русия са воювали помежду си през Втората световна.
Според въпросния човек, правил тези проучвания, въпреки големия достъп до всякаква информация, младите хора определено "затъпяват" (нека го кажа по грубия начин). Смятате ли, че тези коментари са повърхностни? Дразните ли се да ви слагат под общ знаменател или признавате, че и вашите оценки не покриват знанията ви? Защо колкото повече възможности има човек, толкова той повече тъпче на едно място...или напротив, нашето поколение е по-информираното, по-адаптивното и по-отвореното към света?


Много е относително това с ромите , тъй като не може да се предвиди и дори след 5 години може да са повече от 50 %. А относно големия достъп до информация да ти кажа ,всеки набавя информация за това , което го интересува.Сега това за число на квадрат ОК , ама ако си мислиш , че и аз знам кой точно е Чарлз Дарвин - ами не ,не го знам,само съм чувал това име.Също така представа си нямам дали САЩ и Русия са воювали помежду си, някак си просто не ме интересува.Сега ще кажеш сигурно ами то обща култура трябва да се знае.Ами не го знам , знам много други неща , които други не знаят , просто човек се интересува както казах от нещата , които са му приоритет.Но също съм съгласен ,че масово се изтъпява.Повечето не могат да напишат едно изречение вярно , не знаят столицата на съседките ни Турция , Гърция , Македония , Румъния , но то да беше само това , много са критериите...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007 23:40 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 05 Дек 2006 03:23
Мнения: 294
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
На мен все ми се вижда,че "ромите" се ги изкарват малко 25 години .. ехехе.Те от ся имат най-висока раждаемост и след 10 години предимно цигани ще са "тинейджърите".Масово ще закриват училища апък за университетите да не говорим :smile:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007 11:11 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Чел съм 'Под игото' и знам кой е Чарлз Дарвин. Смятай колко съм напред :638


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007 13:03 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Е не може всичките да сме лекари :)

_________________
Wing Tsun concepts


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007 13:07 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2006 21:42
Мнения: 1069
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
DevilRose написа:
StreetStep написа:
Чел съм 'Под игото' и знам кой е Чарлз Дарвин. Смятай колко съм напред :638

Нищо не казваш за число на квадрат :)


За това търсете мен :585

_________________
Sentient life-form


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов