Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 14:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

За или против сектантите в Добрич
За 9%  9%  [ 19 ]
Против 91%  91%  [ 188 ]
Общо гласове : 207
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2007 22:45 
Offline
Nightwish
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2006 20:47
Мнения: 519
Години: 32

Местоположение: In yOur Dreams
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
на клада всички сектанти .. :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 01:22 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
SsPawn написа:
Някои хора гледам се опитват да се правят на философи.


Сигурно мен имаш предвид.


SsPawn написа:
На който английския му е добър силно му препоръчвам тази книга

The Master Key System на Чарлз Ф.Хаанел.Напишете я в Google и ще я намерите.

Общо взето се говори,че силата на човек идва от вътре,той е това което мисли,а причината молитвите да му се сбъднат е поради това,че чрез тях той вярва в това нещо,за което се моли.А също така обстоятелствата се пораждат от начина ни на мислене,съдба няма.Незнам как ще ви звучи,но всичко е научно обяснено.Ще си промените начина на мислене.

Не знам как ще ти звучи, но да твърдиш, че си това, което мислиш, означава, че човек не прави нищо друго освен да мисли, докато е жив.
Не е добре да се променя начинът на мислене след прочитанео на една книга (и то такава, написана от бизнесмен) - демонстрира неопределеност и лабилност. По-добре би било след прочитането на повечко книги.

SsPawn написа:
Така да се каже ако фанатичните мюсюлмани я прочетат и разберат всички между-религиозни противоречия ще изчезнат.

Ако я прочетат, ще обявят Джихад, нищо повече.

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 12:47 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Абе пич какъв бизнесмен какъв Джихад кво нещо.Ама пълни глупости ми говориш.Тази книга е писана 1916 година.Не е писана тука преди няколко години.Тогава е нямало такива между-религиозни проблеми.

Този човек Чарлс Хаанел е философ и през целия си живот се е занимавал с изучаване на човешката същност.Хаха бизнесмен каза.Като си нямаш на понятие за кво става на въпрос изобщо не отговаряй.Не било добре да си променяш начина на мислене?И защо аз говоря за положителна промяна.Аз не ти казвам тука всички,че ще станат атеисти т.н. ама кво да ти обяснявам.Изтегли си я прочети първата глава и тогава си напиши мнението.

Само ще ти кажа,че след като Бил Гейтс е прочел тази книга е напуснал Харвард и всички знаем какво е станало след това.Това е факт.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 13:07 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Какво му е лошото на атеизма?

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 13:46 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Нищо лошо няма е.Казвам просто,че за вярващите няма непременно да се откажат да вярват в Бог просто представата им ще е малко по-различна.То и аз не съм вярващ.По-точно при мен е сложно,но да кажем,че смятам Библията за много добър разказ.

А относно сектантите да кажем,че да видоизменяш тоя "разказ" и той да води твоя живот е простоо...как да го кажа трябва да си много тъп човек.Не случайно повечето сектанти не са много наред.И са по-скоро отблъснати от обществото.Но тва си е мое мнение.

Всеки отделен човек вярва в квото иска.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 13:49 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
има разлика между вярващ и религиозен. И продължавате да накланяте темата към "християнските секти", има и други, нали се сещаш?

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 15:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Еми има да.Абе не ми пречат на мен нека си живеят там в заблуда.Само не искам да ми звънят у нас и да ми предлагат някви брошурки на тея секти.Иначе да си правят квото си искат.Така или иначе според мен Религията е обречена.Дали ще е след 150 или 200 години според мен изчезването на Религията е неизбежно.А дали е правилно е друг въпрос.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 20:28 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
SsPawn написа:
Абе пич какъв бизнесмен какъв Джихад кво нещо.Ама пълни глупости ми говориш.Тази книга е писана 1916 година.Не е писана тука преди няколко години.Тогава е нямало такива между-религиозни проблеми.

Този човек Чарлс Хаанел е философ и през целия си живот се е занимавал с изучаване на човешката същност.Хаха бизнесмен каза.Като си нямаш на понятие за кво става на въпрос изобщо не отговаряй.Не било добре да си променяш начина на мислене?И защо аз говоря за положителна промяна.Аз не ти казвам тука всички,че ще станат атеисти т.н. ама кво да ти обяснявам.Изтегли си я прочети първата глава и тогава си напиши мнението.

Само ще ти кажа,че след като Бил Гейтс е прочел тази книга е напуснал Харвард и всички знаем какво е станало след това.Това е факт.

Книгата е писана през 1912 oт долен жидо-масонски бизнесмен, бъкан с мангизи, изкарани по тарикатски начин. Не е никакъв философ, а просто охранен материалист. Философът, на когото жалко се опитва да подобава, е Декарт (живял през 17-ти век - далеч преди да се роди този чифут). Няма нищо велико в човек, чиято основна цел е забогатяването. Няма нищо велико в евреина Бил Гейтс, за когото е повече от нормално, че чете такава "литература". Йехова е "богът" на парите! За жалост това е критерият на хората за успял човек - милиони/милиарди долари в десетки еврейски банки!
Тази книга е написана единствено, за да бъде продавана, понеже редовият бедняк най-лесно се впечатлява от зелените хартийки, които ще го накарат да достигне материалното си замогване.
Изобщо не се учудвам, че такава "литература" е толкова популярна.

Ислямът бележи началото си през 7-ми век. И да ми казваш, че е "нямало между-религиозни проблеми" през 20-ти век, е не смешно, а жалко. Препрадката ти към мюсюлманите също е нелепа, защото те oбявяват Свещена война при най-малкото оскверняване на религията им (вземи карикатурите на Мохамед за пример), а какво остава за цяла книга, която скрито проповядва юдейски атеизъм.

Отделно от това, както казва Archangel, сектите не са само християнски.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 21:09 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2006 19:45
Мнения: 625
Години: 31

Местоположение: За дет ми стигнат парите :)
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
-mInd|frEAk- написа:
Maystora написа:
Против !!!

:friends:

_________________
"In the event of my demise when my heart can beat no more
I hope I die for a principle Or a belief that I had lived for
I will die before my time Because I feel the shadow's depth
So much I wanted to accomplish Before I reached my death
I have come to grips with the possibility And wiped the last tear from my eyes
I loved all who were positive In the event of my demise"
Tupac Amaru Shakur a.k.a 2pac


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 22:22 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
brutish написа:
SsPawn написа:
Абе пич какъв бизнесмен какъв Джихад кво нещо.Ама пълни глупости ми говориш.Тази книга е писана 1916 година.Не е писана тука преди няколко години.Тогава е нямало такива между-религиозни проблеми.

Този човек Чарлс Хаанел е философ и през целия си живот се е занимавал с изучаване на човешката същност.Хаха бизнесмен каза.Като си нямаш на понятие за кво става на въпрос изобщо не отговаряй.Не било добре да си променяш начина на мислене?И защо аз говоря за положителна промяна.Аз не ти казвам тука всички,че ще станат атеисти т.н. ама кво да ти обяснявам.Изтегли си я прочети първата глава и тогава си напиши мнението.

Само ще ти кажа,че след като Бил Гейтс е прочел тази книга е напуснал Харвард и всички знаем какво е станало след това.Това е факт.

Книгата е писана през 1912 oт долен жидо-масонски бизнесмен, бъкан с мангизи, изкарани по тарикатски начин. Не е никакъв философ, а просто охранен материалист. Философът, на когото жалко се опитва да подобава, е Декарт (живял през 17-ти век - далеч преди да се роди този чифут). Няма нищо велико в човек, чиято основна цел е забогатяването. Няма нищо велико в евреина Бил Гейтс, за когото е повече от нормално, че чете такава "литература". Йехова е "богът" на парите! За жалост това е критерият на хората за успял човек - милиони/милиарди долари в десетки еврейски банки!
Тази книга е написана единствено, за да бъде продавана, понеже редовият бедняк най-лесно се впечатлява от зелените хартийки, които ще го накарат да достигне материалното си замогване.
Изобщо не се учудвам, че такава "литература" е толкова популярна.

Ислямът бележи началото си през 7-ми век. И да ми казваш, че е "нямало между-религиозни проблеми" през 20-ти век, е не смешно, а жалко. Препрадката ти към мюсюлманите също е нелепа, защото те oбявяват Свещена война при най-малкото оскверняване на религията им (вземи карикатурите на Мохамед за пример), а какво остава за цяла книга, която скрито проповядва юдейски атеизъм.

Отделно от това, както казва Archangel, сектите не са само християнски.


Абе приятел кво направи бърза справка в Wikipedia и вече прецени нещата така ли?

Тва не е наръчник по забогатяване.Отделно ако приложиш принципите ще успееш в живота,но тва не е целта на книгата.

Ама много ме радваш честно.Пак си нямаш идея кво представлява тая книга и пак пишеш.Казах ти прочети в началото да разбереш какво е всъщност.Тука няма някви революционни или анти-религиозни идеи или нещо такова.Това са прости неща,които сам не би могъл да осъзнаеш.За тази книга се смята,че може да промени света ако я прочетат повече хора.

Преди всичко става въпрос за това какво представлява човека както ти казах.Книгата е философска не става въпрос за материално забогатяване,а как да успееш в живота.За някои е забогатяване за други е друго.Общо взето всичко свързано с мисловния процес и как се отразява мисленето на човек.Това е общо казано,което представлява книгата.

Пак ти казвам отвори и виж за какво става на въпрос.Иначе мога само да ти се смея на "компетентните" коментари,които нямат нищо общо с истината.

Ето ти между другото малко коментари на хора,които са я чели.

http://www.psitek.net/pages/MasterKeySy ... ments.html

Хм сега забелязах каза Хаанел бил материалист.НИщо,ама нищо материално няма в тая книга.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 22:36 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 24 Окт 2004 16:23
Мнения: 43
Местоположение: LuDnicA7a
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Против!!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2007 23:56 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
LuDa_MeL^ написа:
Против!!!!!!!


За доводи, да попитам ли? Или просто мама и татко така ти казаха..

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:36 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 24 Окт 2004 16:23
Мнения: 43
Местоположение: LuDnicA7a
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ако мама и татко ми бяха казали да съм за тях пак нямаше да бъда..
не се интересувам от тяхното мнение..

-->за мен сектантите са хора без работа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:38 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Archangel написа:
За доводи, да попитам ли? Или просто мама и татко така ти казаха..


Хъх... какви доводи искаш, сектата си е секта, дори не може да се нарече някаква алтернативна религия. Кой нормален би ги подкрепил?

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:44 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 24 Окт 2004 16:23
Мнения: 43
Местоположение: LuDnicA7a
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
terlikaa много си прав...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:52 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ехе, че сте запознати, да не би да сте сектанти?

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:54 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Archangel написа:
Ехе, че сте запознати, да не би да сте сектанти?


Дори и да имах някакви доводи, не бих ги споделил с теб.
С магарета не споря :) (дано като изключително компетентен по всички въпроси схванеш, че това е метафора и не се обидиш ;) )
Айде със здраве.

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 12:57 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не съм компетентен по всички въпроси, разбира се (колкото и да ми се иска). Не прехвърляй топката. Коментираш нещо, с което си нямал личен досег "защото така съм чувал". Малко хора говорят от опит. Повечето теоретици си падат (;

Да не се сърдиш, като много знаещ, би трябвало да пренебрегнеш мнението ми (;

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 13:01 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Както казах, сектата си е секта..
За мен не може да е нищо добро, "лошо е и това е", като аксиома, няма нужда да ми се доказва.
Трябва ли да скоча от покрива, за да проверя дали боли? Аз знам, че ще боли. :)

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 13:10 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Дай ми определение за "добро" и "лошо" :good mornig:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 13:15 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2004 16:12
Мнения: 329
Местоположение: горе...на черешата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Archangel написа:
Дай ми определение за "добро" и "лошо" :good mornig:


Да скочиш от покрива не е добро. Направи си асоциацията.

_________________
www.save-darina.org


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 13:16 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Глупости, въобще не си се замислял (: Остави, ще спра да търся разбиране в такива хора ((:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 15:41 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
SsPawn написа:
Абе приятел кво направи бърза справка в Wikipedia и вече прецени нещата така ли?

Тва не е наръчник по забогатяване.Отделно ако приложиш принципите ще успееш в живота,но тва не е целта на книгата.

Ама много ме радваш честно.Пак си нямаш идея кво представлява тая книга и пак пишеш.Казах ти прочети в началото да разбереш какво е всъщност.Тука няма някви революционни или анти-религиозни идеи или нещо такова.Това са прости неща,които сам не би могъл да осъзнаеш.За тази книга се смята,че може да промени света ако я прочетат повече хора.

Преди всичко става въпрос за това какво представлява човека както ти казах.Книгата е философска не става въпрос за материално забогатяване,а как да успееш в живота.За някои е забогатяване за други е друго.Общо взето всичко свързано с мисловния процес и как се отразява мисленето на човек.Това е общо казано,което представлява книгата.

Пак ти казвам отвори и виж за какво става на въпрос.Иначе мога само да ти се смея на "компетентните" коментари,които нямат нищо общо с истината.

Ето ти между другото малко коментари на хора,които са я чели.

http://www.psitek.net/pages/MasterKeySy ... ments.html

Хм сега забелязах каза Хаанел бил материалист.НИщо,ама нищо материално няма в тая книга.

Разбира се. Нали помоли тези, които не са я чели, да направят справка там. След като аз я направих, видях, че не обръщаш внимание на два много важни фактора, отнасящи се до човека, който я е писал. Аз намирам за важно кой и какъв човек я пише. Понеже съм запознат до известна степен с масонството, юдаизма и производните на тях учения и философии, мога да си направя извод в каква посока е насочено въпросното писание. И, повярвай ми, книгите, писани от хора, имащи нещо общо с тези две неща, определено не са насочени към Божественото и душевното, а единствено към индивидуалното усъвършенстване, което определено има нещо общо с атеизма и материализма в частност. Това, че вътре не пише открито за тези неща, не означава, че крайният резултат след прочитането няма да е такъв. Точно обратното – вечно завоалираната пропаганда на масоните винаги е жънела добри резултати. Toвa, че се ядосваш и ти е непонятно защо аз мисля така, както и смяташ, че говоря глупости, не ми пречи с нищо. Затова и не те наричам некомпетентен, задето не си чел истински философски книги като „Отвъд добро и зло”, „Тъй рече Заратустра”, „Анти-христ”, „Как се философства с чук в ръка” и т.н., както и не те наричам незапознат, при положение, че не знаеш какво е веруюто на масоните и евреите, не те наричам и неграмотен, понеже допускаш доста правописни и пунктуационни грешки, а това ми е по-лесно от всичко. Спред мен е малко по-важно какво мислите вие, а не някой друг.

Само още веднъж ще ти кажа как стоят нещата.
Информацията, която ти сам даде за тази книга, беше следната:
„Общо взето се говори,че силата на човек идва от вътре,той е това което мисли,а причината молитвите да му се сбъднат е поради това,че чрез тях той вярва в това нещо,за което се моли.А също така обстоятелствата се пораждат от начина ни на мислене,съдба няма.Незнам как ще ви звучи,но всичко е научно обяснено.Ще си промените начина на мислене.”.
Аз твърдо не съм съгласен с написаното. Хващайки се за това описание, аз написах няколко мнения, които ти упорито не искаш или не можеш да разбереш. Но в най-общи линии мисля така:
силата на човек не идва единствено отвътре; човек не представлява само това, което мисли, а нещо много повече; не вярвам, че човек с молитви, отправени към някого, всъщност се моли на себе си и на практика се самоубеждава в тях; обстоятелствата никога не могат да се пораждат единствено от мисълта на един човек; съдба има.
На практика този тип убива цялата виталност и жизненост на живота, като го вкарва в някаква система от мисловни процеси. Да твърдиш, че "човек е това, което мисли" е като да твърдиш, че човек е "това, което яде". Дефакто той отхвърля всичко друго, залагайки на мисълта.
Как искаш да прочета книга, която е в абсолютен превес с моите схващания и – по-важното – защо си мислиш, че като я прочета, ще си „променя начина на мислене”? Начинът на мислене е дълбоко кодиран в човеците още отпреди да изрекат първите си думи. Оттам насетне следва израстване в посоката, в която той има потенциал да се развие.


PS: какъв е този ранг "интелектуалец", който сте ми сложили?! Предпочитам да е нещо, доближаващо се до истината: "хиперборей" (;


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2007 16:30 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Не съм съгласен с теб.Изобщо прочети ли коментарите,които ти дадох.

Не разбирам смисъла да водим някакъв спор след като ти не знаеш какво говориш.Разбираш ли все едно аз да казвам ти какъв човек си само от това,което си написал тука.Смешно е да коментираш нещо от оскъдна информация.Книгата не пропагандира атеизъм,единственото с което се занимава е "Осъзнаване на човешките възможности"

Едно ще ти кажа.Изобщо ама изобщо не си прав.Ако искаш да продължим да водим тоя спор намери 15-30 минути почети малко за да знаеш за какво говориш поне.

Какво разбираш ти под "човек е това което мисли".Тука мога да пиша много,но ще се въздържа.

Пак ти казвам прочети малко за да сме поне на една вълна.Не искам да се налагам или да не уважавам мнението ти.Просто ми е смешно да говориш за нещо след като си нямаш идея какво всъщност представлява.Ако не искаш да четеш поне да спрем този безсмислен спор и без тва незнам как започна.

Само ще ти кажа,че това е най-добрата книга,която някога съм чел.Изключително полезна...

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2009 22:02 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
От АТАКА също ги подкрепяме. Отново трябва да направим протест. Как е възможно с костюмите да мажат?
Цитат:
“Свидетели на Йехова” изградили място за религиозни ритуали в Добрич
Изображение
От ВМРО призовават обществеността да даде отпор на опасната секта

От добричката организация на ВМРО алармираха вчера, че една от най-опасните и антихуманни секти – “Свидетели на Йехова” са изградили “място за сборищата си”. Т. нар “църква” е построена тайно в частен имот по ул. “Осми март” в Добрич без да е декларирано, че ще се ползва за религиозни ритуали. От няколко дни масово се раздават листовки с покана за “Тържество по случай годишнината от смъртта на Исус”, което се е провело снощи. Сектата “Свидетели на Йехова” е забранена в не една държава-член на ЕС. В България сектата е регистрирана на два пъти като регистрацията й впоследствие е отнемана заради несъвместимите с ценностите на цивилизацията и българските закони идеи, които проповядва. През 2003 г. Свидетели на Йехова получават регистрация от Дирекцията по вероизповедания, след като декларират, че ще спазват българските закони. Тази декларация разбира се е само на хартия – сектантите продължават да проповядват вредните си религиозни убеждения, поясняват от ВМРО. “Войводите” изразяват готовността си да се противопоставят категорично, с всички позволени от закона средства на разпространението на вредните идеи на “Свидетели на Йехова”. В непосредствена близост до нововъзникналата постройка има детска градина. Живеещите наоколо с право са обезпокоени, се казва в декларацията на ВМРО. От червено-черната организация призовават гражданите на Добрич да дадат отпор на сектата и да изразят недоволството си със сигнали в Общината и полицията. От ВМРО възнамеряват да сезират прокуратурата.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2009 10:21 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 10 Апр 2009 18:16
Мнения: 44
Години: 35

Местоположение: Tomelloso
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Аз съм против сектантите не само в Добрич. Не искам да обсъждам повече, за да не обидя някой от форума, който може да е такъв, за това ще си запазя мнението за себе си :*


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2009 11:26 
Offline
Chris†ian
Chris†ian
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 1984 13:37
Мнения: 2442
Благодарил: 36 пъти
Получил благодарност: 40 пъти
Вип Брадър е секта :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009 10:02 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 07 Апр 2005 22:17
Мнения: 91
Години: 30

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
само да питам понеже не съм запознат много добре с темата
“Свидетели на Йехова” не са ли от католическите боклуци :)
щот нали от там Йехова ... те там всички са си братовчеди


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009 10:37 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2005 17:20
Мнения: 121
Години: 44

Местоположение: тук и там
Благодарил: 35 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Не оправдамвам нищо друго свързано извън познатите религии.Такива издевателства и разни простотиииии на промити мозъци.Пази Боже всеки от нас от подобни неща.във всякакъв смисъл на думата СЕКТА.Свако ми беше евангелист и след няколко години се обеси.Въпрос на психика.В момента има толкова много филм, които разкавзват за ужаса на човешкото същество.Масови убииства,жени с по 10 деца държани като в харем или нещо подобно.УЖАС

_________________
Устройвам ли ви или ви разтройвам?
Не се впрягай много в живота, и без т'ва няма да излезеш жив от него...
Лесно се задоволявам с най-доброто!т.е ЛУКСА

Точката G при жените се намира в последната буква на думата shoppinG

СПАМ=Само Пиша А не Мисля


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2009 10:50 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 10 Апр 2009 18:16
Мнения: 44
Години: 35

Местоположение: Tomelloso
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Преди години имаше случай в Добрич, сектантка беше се хвърлила от покрива на осем етажна жилищна сграда, защото вярвала, че Господ ще я спаси и няма да умре. Но естествено умира! Даваха го и по новините този случай.Тези хора са болни хора. Бях гледала и по Дискавъри някакъв случай като този, само че масов. Хиляди хора поведени от един, който се представял като пратеник от Бог, даваха стари кадри събрани на едно поле ужасно много хора, не помня броя им, как се самоубиват всички едновременно. Интервюираха човек, който присъствал там, бил един от тях, но в последния момент, в култовия момент той се отказал, имал жена, дете, не искал да ги загубва или по-точно казано те да останат без съпруг и баща. На човека му дошъл акъла в главата...по-добре късно, отколкото никога!
Аз съм вярваща, ходя на църква, само на Цветница и на Велик Ден. Паля по една свещичка за здраве за нас и за покой на мъртвите и това е. Когато ми се случи нещо ужасно се моля, моля се пък който ме чуе! Но да вляза в секта, никога!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов