Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 24 Апр 2024 15:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 270 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Расисти ли сте?
да 54%  54%  [ 148 ]
не 46%  46%  [ 127 ]
Общо гласове : 275
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2007 12:34 
Offline
wet cigarette
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2007 14:07
Мнения: 987
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
:644


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2007 14:33 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 05 Яну 2006 17:55
Мнения: 1208
Местоположение: Somewhere
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Borko написа:
Chain Gang написа:
anAkiN^_^ написа:
незнам само защо каза мангалите и азиатците
пхъх та азия е най-големия континет, там има доста раси
иначе расист не съм ама не обичам циганета

че кой обича циганетата :)


Да ти кажа на т.н. " циганета " са по добри приятели от колкото българите, и се държът.
За кое се държът?

_________________
Sometimes we search for one thing but we discover another.Even though i find out something very important about myself... I'm awesome


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 05:20 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Юни 2004 08:00
Мнения: 1324
Години: 33

Местоположение: Grand Prairie, TX.
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
KingPin написа:
Как да не мразиш гадните будисти
Онзи ден един налетя да бие кондукторката в трамвая защото му настъпи роклята

хахахаххахаха
въобще виждаш ли какво си написал..будистите не носят 'рокли'
believe it or not някой са нормални хора, които носят нормални дрехи..слушат общоприета музика..да..много разбираш от тия неща.. o.0

_________________
wildcat.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 06:48 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 24 Май 2007 00:59
Мнения: 1179
Години: 36

Местоположение: Балик
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Corey написа:
Borko написа:
Chain Gang написа:
anAkiN^_^ написа:
незнам само защо каза мангалите и азиатците
пхъх та азия е най-големия континет, там има доста раси
иначе расист не съм ама не обичам циганета

че кой обича циганетата :)


Да ти кажа на т.н. " циганета " са по добри приятели от колкото българите, и се държът.
За кое се държът?

Имам в предвит че са единни, за което си го разбрал и трябваше да изръсиш някой БЪЛГАРСКИ тъп въпрос.
Да очаквам ли и следващ ?

_________________
My new song!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 08:06 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 14 Фев 2005 23:16
Мнения: 436
Местоположение: Dobrich-Varna
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
И след като толкоз респектираш мангалите, да те питам още един тъп БЪЛГАРСКИ въпрос - А ти мангал ли си? Че за теб всичко БГ е тъпо :O_o:

_________________
Ши бачкаш ли, ши учиш ли?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 08:16 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Хора, хора, стремете се към обективност.. няма народности, нито култури - има хора с общи интереси :584

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 13:16 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Расизмът е природен закон. По естествен начин човеците се делят едни от други. Съответно - се събират едни с други. Като това далеч не се дължи на някаква идеология, политическо течение и пр., а единствено на изконно заложения в тях естествен подбор. В термина "расизъм" е вложен твърде много негативизъм, който е тотално необоснован, което е разбираемо, имайки предвид времето, в което живеем: време, в което човешките ченности се заличават системно; време на всевъзможна глобализация; време на духовно и биологично нехайство; времето, в което властва единствено материалното, пластмасовото, изкуственото; материалната епоха, в която най-логично изглежда да се търсят и следват интересите.
Расовата хигиена не е единствено за екстремисти, вярващи в крайно десните идеи, фашисти, нацисти, националисти, патриоти, националсоциалисти, скинари, одалисти и каквито и да e, кичещи се с някакви етикети, а за хора, които ценят чувството си за самосъхранение, за продължаване на родовата и расовата памет. Все неща, на които никой не обръща внимание, защото, видиш ли, му изглеждат или твърде "демоде", или просто никога не си е правил равносметка.

Представете си за момент, ако расовият закон не се спазва за десет поколения напред (просто пример), т.е. безразборно чифтосване на хора от различни раси с тотално различни расови признаци - вашите внуци няма да приличат нито на вас, нито на децата ви, нито на вашите родители. Няма нормална бяла жена, която иска от утробата и да излезе негър, който в последствие ще има дете от жълта, внукът и да се ожени за индианка, а тяхното дете - за монголоид. Няма! Това е анти-природно, респективно - анти-човешко.

Другият плашещ фактор е, че хората мислят за расисти единствено белите хора в/от Европа. За тази заблуда са се погрижили много добре "братята" жидове. И, разбира се, това е абсолютна заблуда. Най-агресивният расизъм в днешно време е негърският и този на жълтите - тези хора за нищо на света не биха допуснали толкова масова интеграция в техните общности, както правят белите. Никога не са го правели, няма и да го сторят.

Да мразиш цигани не е расизъм, а обикновено усещане за личностна хигиена във всички аспекти. А и вече се правят доста сериозни опити да докажат, че циганите също са арийци, т.е. ние споделяме една и съща расова принадлежност с мангалите.

ПП: правете разлика м/у раса, нация и народ.

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 14:00 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
глупости ;)

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 14:09 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
глупости ;)


Хаха! Да, но предполагам, че и твоите деца няма да са негри.

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 14:25 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Откъде да знам, като замина, дали няма да се влюбя в негърка/мулатка. Какви са тия предразсъдъци от каменната ера насам, боже, боже :531

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 14:37 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 17 Апр 2006 11:52
Мнения: 1216
Местоположение: На село при мисирите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
spanxx написа:
KingPin написа:
Как да не мразиш гадните будисти
Онзи ден един налетя да бие кондукторката в трамвая защото му настъпи роклята

хахахаххахаха
въобще виждаш ли какво си написал..будистите не носят 'рокли'
believe it or not някой са нормални хора, които носят нормални дрехи..слушат общоприета музика..да..много разбираш от тия неща.. o.0

:523 spoko kako.Bazik da stava.Kak moga da sum rasist kogato ednata sakvartirantka e mulatka.Ama mnogo gotino smesva6 bulgarski s angliiski.Toku vij sled 2-3 godini mine6 samo na vtoroto ;)

_________________
Born of desire


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 15:32 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
Откъде да знам, като замина, дали няма да се влюбя в негърка/мулатка. Какви са тия предразсъдъци от каменната ера насам, боже, боже :531


Благодаря за обръщението "боже, боже". Сигурно го използваш, защото си много широкоскроен и разкрепостен гражданин на света, който няма расови предразсъдъци от "каменната ера", пък какво да говорим за религиозни такива.
Най-хубавата негърка/мулатка ти пожелавам. Бъдете щастливи и се надсмивайте над несъществуващите понятия "народности и култура". Дай Боже всички да са като теб, та след време да живеем в една държава без политически, културни и духовни граници, обезсмисляйки досегашното развитие на човечеството, което, дяволите да го вземат, се е деляло по расов признак откакто съществува. Нека изкореним тази болест - културата - от човешкия бит веднъж и завинаги.

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 15:39 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
не си достатъчно мелодраматичен, имаш нужда от още опит (:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 15:50 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
не си достатъчно мелодраматичен, имаш нужда от още опит (:


Достатъчно "мелодраматичен" все още не се е намерил, за да покаже на неосъзнатите хипита как стоят нещата действително.
Макар всъщност да нямате нужда от "мелодрами", а единствено от чиста съвест и бистър ум.

Поздрав:
Сыны Севера - Расизм

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 15:54 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
добре, аз съм неосъзнато хипи, ти притежаваш бистър ум.

Като е така какво ми се оправдаваш 5 страници. Себе си ли убеждаваш или мен? Вярвай си в каквото искаш - все ми е тая. Според мен говориш глупости - и какво от това? Аз съм просто едно хипи, наистина ли ти пука?

o, please, прекалено много време ти отделих (:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 16:13 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
добре, аз съм неосъзнато хипи, ти притежаваш бистър ум.

Като е така какво ми се оправдаваш 5 страници. Себе си ли убеждаваш или мен? Вярвай си в каквото искаш - все ми е тая. Според мен говориш глупости - и какво от това? Аз съм просто едно хипи, наистина ли ти пука?

o, please, прекалено много време ти отделих (:


Разбира се, че ми пука. Твоето мнение, с което не съм съгласен, понеже е на неосъзнато хипи, също ме интересува. Това учудва ли те? Та нали аз, като човек с бистър ум, трябва да се опитам поне да ти предложа една по-обективна гледна точка. Дали ще я приемеш - твоя воля. Хипарското нехайство си чертае щастливо бъдеще, което кара нас да заемем дефанзивна позиция. (:
От четири отговора до пет страници има голяма разлика - хубаво ще е поне с малко от истината на тази земя да се съгласявате.

Поздрав:
Сыны Севера - Стреляй!

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 16:24 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
въх! Като си такъв борец за националната идентичност...

Отказвам се, мога да ти задам точно три въпроса свързани с българските обичаи и сам да разбереш колко си запознат с материята. (:

Както и да е, расист съм, долу циганите!!! :531

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 16:34 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
въх! Като си такъв борец за националната идентичност...

Отказвам се, мога да ти задам точно три въпроса свързани с българските обичаи и сам да разбереш колко си запознат с материята. (:

Както и да е, расист съм, долу циганите!!! :531


А за национална идентичност и дума не съм отварял, но нямам нищо против да ми зададеш трите си въпрос. Ще се радвам, ако знаеш и повече. Меренето на пишки и свеждането на национализма до достъп до набор от знания отново е много присъщо на нео-хипарите.
Иронията ти относно циганите е излишна, с оглед на това, което написах на предишната страница за тях.
С всеки следващ отговор доказваш, че не ми следиш мисълта и не съм аз човекът, на когото не му пука.
Иначе си горделив и надменен тип, което е много добре. (:

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 16:37 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Готино наистина, добра тема стана. Трябва да има екшън, иначе не е интересно. Какво щеше да стане, ако всички се съгласяваха с мен, нищо че съм прав - скука (тотална) (:

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 16:53 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
Хора, хора, стремете се към обективност.. няма народности, нито култури - има хора с общи интереси :584


Ама много ясно! Езикът, на който пишеш, не е част от някаква култура, пунктуацията - също. Да се зовеш "архангел" също е далеч от всякакви културни (религиозни в случая) принадлежности. Интересно им било на хората и създали писменост.

Archangel написа:
Готино наистина, добра тема стана. Трябва да има екшън, иначе не е интересно. Какво щеше да стане, ако всички се съгласяваха с мен, нищо че съм прав - скука (тотална) (:

Доста негърки трябва да ти минат през ръцете, за да станеш прав с мнения като горното.
А и да си просто провокатор на някакви псевдорасисти, без да имаш реална позиция в спора, си е един вид маструбация. (:

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 17:02 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Хахаха :531

Не можеш да ме разбереш, защото не си изпитал нещо подобно на моето (не конкретизирам, да видим въображението ти до къде ще стигне, може би до друга мастурбация :Р)

Аз също не мога да те разбера (и ти се чудя), защото не живея в твоята среда, не те познавам и не съм имал същите преживявания, етк..

Какво тогава, очакваш да кажа "ооо да, беше прав, очите ми вече са отворени..."

Опит не се преподава нали знаеш. утре може да се събудя най-голям расист, може и въобще да не се събудя :Р

и бтв ника ми не е избран поради "религиозна принадлежност", всъщност историята е доста дълга.
И все още приемам езика (колкото и да е цветущ и да го харесвам) за ограничение. Не думите са важни, а това което стои зад тях. Вербалната комуникация е с вързани ръце пред много, ама наистина много ситуации (: (ама все още не съм развил достатъчно добре не-вербалната)

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 17:28 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Archangel написа:
Хахаха :531

Не можеш да ме разбереш, защото не си изпитал нещо подобно на моето (не конкретизирам, да видим въображението ти до къде ще стигне, може би до друга мастурбация :Р)

Аз също не мога да те разбера (и ти се чудя), защото не живея в твоята среда, не те познавам и не съм имал същите преживявания, етк..

Какво тогава, очакваш да кажа "ооо да, беше прав, очите ми вече са отворени..."

Опит не се преподава нали знаеш. утре може да се събудя най-голям расист, може и въобще да не се събудя :Р

и бтв ника ми не е избран поради "религиозна принадлежност", всъщност историята е доста дълга.
И все още приемам езика (колкото и да е цветущ и да го харесвам) за ограничение. Не думите са важни, а това което стои зад тях. Вербалната комуникация е с вързани ръце пред много, ама наистина много ситуации (: (ама все още не съм развил достатъчно добре не-вербалната)


Културата на даден народ, в частност и езикът/думите, са отражение на неговата действителност и неговите възприятия на света. Без култура си животно (тук идва и дългата история на моят псевдоним, хаха). Дори и да виждаш езика единствено като средство за комуникация и нищо повече, ти отново го ползваш и без него нямаше да разбереш, че има и други езици. Дори и езикът на всички хора по света да е един, той пак ще е инспириран от някаква култура. В интерес на истината, беше правен такъв опит да се въведе един общ език за всички - Есперанто, - но без успех, разбира се! В този ред на мисли трябва да кажа и че заличаването на културните ценности от хората би обрекло самите тях. Абсолютно си прав, че важно е съдържанието на думите. Но това не значи да пренебрегваш формата. В този свят, в този живот, в тази реалност всеки има нужда формата. И тук не разбирай издигане в култ материалното, а изразяването на емоцията, мисълта и чувствата чрез него. Когато човек съзнае действено двойнствеността на нещата, тогава намира истината. Отдаване значение само на духовното (тук попада и смъсълът, стоящ зад думите) е също толкова голяма глупост, каквато е и почитта единствено към материалното.
Зад думата "расист" също можеш да намериш смисъл, различен от този шаблон, в който се е превърнала. Затова и казах, че е природен закон, а не готин термин, разделящ хората по изкуствен начин. Начинът е твърде естествен, по дяволите. Той е пред очите на всички.

_________________
КАЗАХ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2007 17:38 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Естествен е за животните, не смятам, че като човек трябва да бъда расист "защото един човек от форума така ми каза"
За културата може и да си прав. Но виновен ли съм, че се увличам по келтска, скандинавска и азиатска, а българската не превъзнасям. И с нея съм се запознавал - не ми харесва, какво да направя. Само защото съм се родил в измислени граници, трябва да я харесвам? Оттам и расизма. Заговорихме за негри. Африканците (поне с обичаите на племена, с които съм запознат) ми харесват. Тогава защо да бъда расист?
За езика да, използвам го за да се изразявам максимално близко, до начина по който го чувствам, но пак нещо липсва. Едно е да седнеш и да се опиташ да водиш диалог с бор в градската, друго е да го докоснеш, да го огледаш, да го "усетиш" и т.н.

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: neeeeeeee
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 02:42 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 24 Сеп 2007 00:37
Мнения: 30
Местоположение: nqkyde po ulicite..myhahah
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
neeeeeee we


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 03:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Юни 2004 08:00
Мнения: 1324
Години: 33

Местоположение: Grand Prairie, TX.
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
KingPin написа:
spanxx написа:
KingPin написа:
Как да не мразиш гадните будисти
Онзи ден един налетя да бие кондукторката в трамвая защото му настъпи роклята

хахахаххахаха
въобще виждаш ли какво си написал..будистите не носят 'рокли'
believe it or not някой са нормални хора, които носят нормални дрехи..слушат общоприета музика..да..много разбираш от тия неща.. o.0

:523 spoko kako.Bazik da stava.Kak moga da sum rasist kogato ednata sakvartirantka e mulatka.Ama mnogo gotino smesva6 bulgarski s angliiski.Toku vij sled 2-3 godini mine6 samo na vtoroto ;)


щом си казал..

_________________
wildcat.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 03:22 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Май 2007 19:48
Мнения: 218
Години: 16

Местоположение: INDIANOPOLIS
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Мангали колкото искате...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 13:58 
Offline
Търсач

Регистриран на: 13 Мар 2005 20:30
Мнения: 63
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Някакви субекти ме банват два дни подред. Има тема "Расист ли сте", отговаряш с "да" и нищо не се случва, но започнеш ли да излагаш цялостното си мнение - директен бан. Щом е толкова нехуманно да си расист и е против правилата, какво прави тази тема тук? Само необосновани отговори ли трябва да има? Както в почти всяко нет-пространство, и тук не знаете защо гоните хората и защо изобщо са ви такива форумните правила. Браво, вие сте абсолютни некадърници!


Archangel написа:
Естествен е за животните, не смятам, че като човек трябва да бъда расист "защото един човек от форума така ми каза"
За културата може и да си прав. Но виновен ли съм, че се увличам по келтска, скандинавска и азиатска, а българската не превъзнасям. И с нея съм се запознавал - не ми харесва, какво да направя. Само защото съм се родил в измислени граници, трябва да я харесвам? Оттам и расизма. Заговорихме за негри. Африканците (поне с обичаите на племена, с които съм запознат) ми харесват. Тогава защо да бъда расист?
За езика да, използвам го за да се изразявам максимално близко, до начина по който го чувствам, но пак нещо липсва. Едно е да седнеш и да се опиташ да водиш диалог с бор в градската, друго е да го докоснеш, да го огледаш, да го "усетиш" и т.н.


Към келтската, скандинавската и индийската митологии и аз храня голям интерес. На повечето ми дискове са изобразени Мьолнир на Тор, яздещи валкирии, Один/Вотан, Наглфар и т.н. митологически персонажи. В това няма нищо лошо. Да са ти интересни африканските племена - също не е лошо по никакъв начин. Това е прекрасно. Лошото идва с чуждопоклонничеството, с омаловажавенето на всичко наше за сметка на чуждото. Българите в днешно време уважават повече всичко чуждо. A и не само те, това отново е световна тенденция, която не е случайна.
С БЪЛГАРСКА митология ли запознат или със славянска, защото това не е едно и също нещо?

Всичко е обърнато с главата надолу, нищо не е по местата си.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 23:15 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 29 Авг 2007 19:48
Мнения: 92
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Поздравления Brutish,в тоя спор определено подкрепям теб.Не ми харесва на българин да не му е интересна българската история и култура.От такива се пръкват предатели и родоотстъпници.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 23:38 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 01 Юли 2005 19:09
Мнения: 891
Местоположение: Next to you
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Изложих мнението си, не очаквам някой тук да разбере какво съм имал предвид. Продължавам да твърдя, че "наше" и "ваше" са просто условности. Ама нищо, хубаво е, че поне един се опита да се обясни и изкаже (и има няколко аргумента), за другите, отговарящи с една дума - няма да коментирам - аматьори (;

_________________
Fall in love or fall in hate
Get inspired or be depressed
Make babies or make art
Speak the truth or lie and cheat
Life is divine Chaos. Embrace it.
Forgive yourself. Breath.
And enjoy the Ride...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2007 00:26 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 11 Яну 2006 22:40
Мнения: 97
Местоположение: Somewhere, far away from here!
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Цветът на кожата няма значение. Нямам нищо против негри или азиатци. Обаче имам против срещу хора, които ограбват чуждата държава и искат повече права от собствените й граждани. Едва ли когато българи отидат в Германия примерно, ще си направят собствена партия и ще искат нещо по-специално, защото са малцинство.

И както каза Мартин Карбовски: "За тези, които казват, че не са расисти да си представят, че някой ден детето им се прибере с един мангал и каже "Мамо, тате, аз обичам тоя и ще се омъжа за него." Да видим тогава колко няма да са расисти"


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 270 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов