Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 29 Мар 2024 00:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:26 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 13 Окт 2010 15:43
Мнения: 93
Години: 50

Местоположение: Dobrich
Благодарил: 8 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Твърдо съм ЗА и твърдо съм ПРОТИВ.
Питах конкретно и нито един конкретен отговор.
Кой ще даде паричките....?
Като е толкова печелившо, защо все още няма инвеститор...нали е голяма далавера!
Защо немците си затварят централите? и ред подобни мисли.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:30 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 13 Окт 2010 15:43
Мнения: 93
Години: 50

Местоположение: Dobrich
Благодарил: 8 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Pchelar написа:
росаром иска от БГ 1млиарда ЕВРО неустойка за спряние проект АЕЦ БЕЛЕНЕ ,,,,,,,, по добре ли е да се плаща тая сума за нищо от колкото да се вложи в изработката на АЕЦ-а ..... то това е безумие ...........партииние нямат нищо общо става въпрос за бъдещето на БГ ..... никой тука не каза конкретна пречина защо е против белене


извадка от http://www.mi.government.bg/files/useru ... in_nek.pdf
Към 31.03.2012 г. НЕК ЕАД няма сключен договор, с който да е възложено
цялостното изпълнение по проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на
блокове 1 и 2 на АЕЦ Белене, така както е било обявено при откриване на обществената
поръчка с Решение № 19 от 10.05.2005 г. За възложителя не е известно каква ще бъде цената
за построяването и въвеждането в експлоатация на атомната централа, поради това, че не е
договорена формулата за ескалация като елемент, формиращ цената на поръчката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:33 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Pchelar написа:
baival4o написа:
да но коя фирма ще я довърши?неустойки към кого?пак ще има хора които ще лапнат пая.искам да съм наясно кой ще изпълнява проекта.проучени ли са тези хора и така нататък.ако не съм наясно няма да гласувам.и без това всичко е по течението.кучетата лаят кервана си върви.вече без такива.



Ти четеш ли изопбщо.... неустойки към РОСАТОМ ..... реакторите са почтиготови ..... вие чакате да ви смелят информацията ли ...... който се интересува сам може да я намери има адски много информация половиката е дъра-бъра другата половина е сериозна който има малко мозък .... ще разбере коя е сериозната ..... БГ има договор с РОСАТОМ за изпълнение на АЕЦ Белене .....


Pchelar, ти толкова ги защитаваш сякаш ти лично ще плащаш неустойките.Всичко е ала-бала, една мъгла и заблуда на народа.Една шепа хора впрегнаха цялата нация да си узаконят кражбите.Дето написа baival4o последното изречение май е най - вярно от всичко изписано тук.
P.S.
Pchelar, може да те пратим да представляваш Добричлии в Белене, да участваш в някой бригадирско движение което ще организира червената партия като вземе някой ден пак властта :)хи - хи


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:39 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
bruno написа:
Pchelar написа:
baival4o написа:
да но коя фирма ще я довърши?неустойки към кого?пак ще има хора които ще лапнат пая.искам да съм наясно кой ще изпълнява проекта.проучени ли са тези хора и така нататък.ако не съм наясно няма да гласувам.и без това всичко е по течението.кучетата лаят кервана си върви.вече без такива.



Ти четеш ли изопбщо.... неустойки към РОСАТОМ ..... реакторите са почтиготови ..... вие чакате да ви смелят информацията ли ...... който се интересува сам може да я намери има адски много информация половиката е дъра-бъра другата половина е сериозна който има малко мозък .... ще разбере коя е сериозната ..... БГ има договор с РОСАТОМ за изпълнение на АЕЦ Белене .....


Pchelar, ти толкова ги защитаваш сякаш ти лично ще плащаш неустойките.Всичко е ала-бала, една мъгла и заблуда на народа.Една шепа хора впрегнаха цялата нация да си узаконят кражбите.Дето написа baival4o последното изречение май е най - вярно от всичко изписано тук.
P.S.
Pchelar, може да те пратим да представляваш Добричлии в Белене, да участваш в някой бригадирско движение което ще организира червената партия като вземе някой ден пак властта :)хи - хи



Тия неустойки от кой джоп мислиш че ще излязат от твоя явно няма да е ама мама и и тати ти нали ще вдигнат повече данации така нататак ..... от къде мислиш че ще излязат тия милиарди неустойка а ???????
ОООллеее колко мъка има на тоя свят ..... Щом трябва да се построи нещо което е необходимо на БГ .... то значи че някой пере пари...... значи по твоята логика трябва всичко да се роши ... което ипреди е създадено ....... нека поне едно нещо да се построи .. довърши след 89г. насам ..... нещо от което държавата ни има голяма нужда .........

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:41 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
bruno .... ями кажи ти .... като затворят и последните блокове в КОЗЛОДУЙ ..... ще въртиш педалите на някое вело генераторче ли..... или ще се осветляваш на свещи......... и тогава БГ ще трябва да купува ток от РУМАНИА ... и ТУРЦИА ...... те това ли искат всички........

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:46 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Pchelar написа:
bruno написа:
Pchelar написа:
baival4o написа:
да но коя фирма ще я довърши?неустойки към кого?пак ще има хора които ще лапнат пая.искам да съм наясно кой ще изпълнява проекта.проучени ли са тези хора и така нататък.ако не съм наясно няма да гласувам.и без това всичко е по течението.кучетата лаят кервана си върви.вече без такива.



Ти четеш ли изопбщо.... неустойки към РОСАТОМ ..... реакторите са почтиготови ..... вие чакате да ви смелят информацията ли ...... който се интересува сам може да я намери има адски много информация половиката е дъра-бъра другата половина е сериозна който има малко мозък .... ще разбере коя е сериозната ..... БГ има договор с РОСАТОМ за изпълнение на АЕЦ Белене .....


Pchelar, ти толкова ги защитаваш сякаш ти лично ще плащаш неустойките.Всичко е ала-бала, една мъгла и заблуда на народа.Една шепа хора впрегнаха цялата нация да си узаконят кражбите.Дето написа baival4o последното изречение май е най - вярно от всичко изписано тук.
P.S.
Pchelar, може да те пратим да представляваш Добричлии в Белене, да участваш в някой бригадирско движение което ще организира червената партия като вземе някой ден пак властта :)хи - хи



Тия неустойки от кой джоп мислиш че ще излязат от твоя явно няма да е ама мама и и тати ти нали ще вдигнат повече данации така нататак ..... от къде мислиш че ще излязат тия милиарди неустойка а ???????
ОООллеее колко мъка има на тоя свят ..... Щом трябва да се построи нещо което е необходимо на БГ .... то значи че някой пере пари...... значи по твоята логика трябва всичко да се роши ... което ипреди е създадено ....... нека поне едно нещо да се построи .. довърши след 89г. насам ..... нещо от което държавата ни има голяма нужда .........

Pchelar, не забравяй, че това е само твоето виждане по въпроса.То не е меродавно!Не отсъждай с лека ръка какво мислят останалите тук.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:56 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Pchelar написа:
bruno .... ями кажи ти .... като затворят и последните блокове в КОЗЛОДУЙ ..... ще въртиш педалите на някое вело генераторче ли..... или ще се осветляваш на свещи......... и тогава БГ ще трябва да купува ток от РУМАНИА ... и ТУРЦИА ...... те това ли искат всички........


До като затворят блоковете в Козлодуй много вода ще изтече още.Технологиите напредват ежедневно, приоритетите се сменят, света се променя.Аз не съм човека който ще мисли колко ток ще е необходим и ако не ни стига от къде да го вземем или произведем.Това е работа за енергетиците.
Този референдум е политически, и в това което съм напълно убеден е, че на никой не му пука какво мислим аз и ти.Ако им пукаше централата щеше да е готова и работеща преди 10 години.Цената и щеше да е различна.Аз съм против защото сега е късно.А за плащаното драги, ще плащаме всички със или без АЕЦ.Тя само още една дупка и възможност големите играчи да откраднат още.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 16:57 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
bruno написа:
Pchelar написа:
bruno написа:
Pchelar написа:
baival4o написа:
да но коя фирма ще я довърши?неустойки към кого?пак ще има хора които ще лапнат пая.искам да съм наясно кой ще изпълнява проекта.проучени ли са тези хора и така нататък.ако не съм наясно няма да гласувам.и без това всичко е по течението.кучетата лаят кервана си върви.вече без такива.



Ти четеш ли изопбщо.... неустойки към РОСАТОМ ..... реакторите са почтиготови ..... вие чакате да ви смелят информацията ли ...... който се интересува сам може да я намери има адски много информация половиката е дъра-бъра другата половина е сериозна който има малко мозък .... ще разбере коя е сериозната ..... БГ има договор с РОСАТОМ за изпълнение на АЕЦ Белене .....


Pchelar, ти толкова ги защитаваш сякаш ти лично ще плащаш неустойките.Всичко е ала-бала, една мъгла и заблуда на народа.Една шепа хора впрегнаха цялата нация да си узаконят кражбите.Дето написа baival4o последното изречение май е най - вярно от всичко изписано тук.
P.S.
Pchelar, може да те пратим да представляваш Добричлии в Белене, да участваш в някой бригадирско движение което ще организира червената партия като вземе някой ден пак властта :)хи - хи



Тия неустойки от кой джоп мислиш че ще излязат от твоя явно няма да е ама мама и и тати ти нали ще вдигнат повече данации така нататак ..... от къде мислиш че ще излязат тия милиарди неустойка а ???????
ОООллеее колко мъка има на тоя свят ..... Щом трябва да се построи нещо което е необходимо на БГ .... то значи че някой пере пари...... значи по твоята логика трябва всичко да се роши ... което ипреди е създадено ....... нека поне едно нещо да се построи .. довърши след 89г. насам ..... нещо от което държавата ни има голяма нужда .........

Pchelar, не забравяй, че това е само твоето виждане по въпроса.То не е меродавно!Не отсъждай с лека ръка какво мислят останалите тук.




bruno аз товно за това питам за мнението на тия който са против и никой не каза нищо смислено ..... просто така май защото бат ви БОЙКО така е казал ..... изначи е така ..... това моето не е мое мнение ...... а изватки ...... Щом нещо е факт значи е мнение ли ...... ???
Е това е безумие ...... Мое мнение ли е че БГ ще плаща 1млр. ЕВРО неустойка на РОСАРОМ ако се откаже от проекта БЕЛЕНЕ ....
Мое мнение ли е .... че ако затворят иостаналите реактори на КОЗЛОДУИ ще има недостик на електоенергия .... и ще се наложи да сикупуваме тока от румания илитурция .....
Мое мнение ли е....че БГ изнася адски много ел. енергия и печели доста млр. от това или нямаме нужда от тия пари можеби а ????
Само мое мнение ли е че е безумие вместо да изплатим неустойката по добре да вложим средствата в довършването на проекта БЕЛЕНЕ ????
Мое мнение ли е че зелената енергия е с пъти по скъпа от атомната ???
Мое мнение ли е че тия млр. неустойка БГ няма от къде да гивземе освен от данаците ни .... ?????
ИЛи само мое мнение ли е че по добре да се вложат тия млр. от кокото да се дадат на РОСАТОМ навятъра защото някой муе скимнало да се откаже ?????

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 17:02 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
bruno написа:
Pchelar написа:
bruno .... ями кажи ти .... като затворят и последните блокове в КОЗЛОДУЙ ..... ще въртиш педалите на някое вело генераторче ли..... или ще се осветляваш на свещи......... и тогава БГ ще трябва да купува ток от РУМАНИА ... и ТУРЦИА ...... те това ли искат всички........


До като затворят блоковете в Козлодуй много вода ще изтече още.Технологиите напредват ежедневно, приоритетите се сменят, света се променя.Аз не съм човека който ще мисли колко ток ще е необходим и ако не ни стига от къде да го вземем или произведем.Това е работа за енергетиците.
Този референдум е политически, и в това което съм напълно убеден е, че на никой не му пука какво мислим аз и ти.Ако им пукаше централата щеше да е готова и работеща преди 10 години.Цената и щеше да е различна.Аз съм против защото сега е късно.А за плащаното драги, ще плащаме всички със или без АЕЦ.Тя само още една дупка и възможност големите играчи да откраднат още.



АКО вски мисли така .... аз не съм човека .... ама досега щяхме да сме маймуни ..... колкото и да напредне технологията винаги атомната ел енергия ще е най евтената ..... сега лие късно точно когато ни затвориха реакторите в козлодуй .... Мале колко мъка има тоя свят .....
Значи щом ще ни затварят Козлодуй е късно сега да правим нова АЕЦ няма смисал никога нищо да се строизащотоможе бинякой щял да открадне нещо ..... и НАЙ вече когато няма да го строи БГ ..... а чужди инвеститори които няма да си дадът токутака парите ....... и някой от вас знае ли значението на думата дългосрочна инвестиция ??????????

_________________
Изображение



За това мнение авторът Pchelar е получил благодарност от seriozen088 (29 Яну 2013 17:35)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 17:14 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Живота на реакторите на АЕЦ е до 2018
от там на татък си мислете каквото искате


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 17:17 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
injekt написа:
Живота на реакторите на АЕЦ е до 2018
от там на татък си мислете каквото искате




От там нататък ... ще палят свещи .... не искалида мислят за напред .... ще живеят всички ден за ден ..... както и в живота .... ден за ден без бъдеще ...........

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 17:31 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 13 Окт 2010 15:43
Мнения: 93
Години: 50

Местоположение: Dobrich
Благодарил: 8 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Pchelar, май четеш избирателно. Престани с неустойките да ни плашиш. Все още няма договор, така че...съда ще решава кой и колко дължи. Като е толкова важно да имаме АЕЦ Белене, защо до сега не е подписан договор, не е построено и т.н. и най-важното няма инвеститорски интерес? Пак ще ти го постна и този път вземи го прочети по-внимателно преди да пишеш глупости.

извадка от http://www.mi.government.bg/files/useru ... in_nek.pdf
Към 31.03.2012 г. НЕК ЕАД няма сключен договор, с който да е възложено
цялостното изпълнение по проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на
блокове 1 и 2 на АЕЦ Белене, така както е било обявено при откриване на обществената
поръчка с Решение № 19 от 10.05.2005 г. За възложителя не е известно каква ще бъде цената
за построяването и въвеждането в експлоатация на атомната централа, поради това, че не е
договорена формулата за ескалация като елемент, формиращ цената на поръчката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 18:08 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Яну 2012 15:54
Мнения: 162
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
пчеларю много добре го измислиха точно преди изборите този референдум.ако им стискаше щяха да си вземат решението сами без да ни питат.този проект го почна господин 800 дни ако не се лъжа.човека дето не искаше нищо но му дадоха хиляди декри гори и планини и земя и вода и какво ли още не.не съм привърженик на никоя партия за това и не гласувам.както споменах и в предните си коментари оставям се на течението защото всичко е решено предварително.искам да ти кажа че всеки месец аз лично ходя да плащам тока и колкото пъти давам парите им тегля една майна на всички.ти какво си мислиш бе приятелю че като направят БЕЛЕНЕ тока ще стане по евтин ли?сега както ние спорим тук ще се почне и по телевизията.само гледай.винаги едно и също.сякаш някой е писал сценарий.това е от мен за сега.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 18:27 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
baival4o написа:
пчеларю много добре го измислиха точно преди изборите този референдум.ако им стискаше щяха да си вземат решението сами без да ни питат.този проект го почна господин 800 дни ако не се лъжа.човека дето не искаше нищо но му дадоха хиляди декри гори и планини и земя и вода и какво ли още не.не съм привърженик на никоя партия за това и не гласувам.както споменах и в предните си коментари оставям се на течението защото всичко е решено предварително.искам да ти кажа че всеки месец аз лично ходя да плащам тока и колкото пъти давам парите им тегля една майна на всички.ти какво си мислиш бе приятелю че като направят БЕЛЕНЕ тока ще стане по евтин ли?сега както ние спорим тук ще се почне и по телевизията.само гледай.винаги едно и също.сякаш някой е писал сценарий.това е от мен за сега.




Що говориш простотии ... аец белеге още от 1081г .... още преди доста от вас да се родят ..... повечето де ...... след падането на кумунизма .... 1989 проекта е спрян по тоцхно1990г. проекта е спрян .......

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 18:40 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Яну 2012 15:54
Мнения: 162
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
добре де.съгласен съм стебе.кой поднови този проект и колко струваше това и къде са тези пари и какво има направено до сега.защо се замръзи строежа.май не си много в час.кажи ми колко е струвало до сега този проект на мене на тебе и на всички българи?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 19:06 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Разбира се че против инвестиция която ще се изплаща 120 години няма смисъл от нея и то няма смисъл защото Румънците си имат достатъчно турците си правят 2 нови сърбите и те си имат само една мижава Македония остава ;)
А Явор е за, за да е на опъки с останалите не за нещо друго

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 19:22 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Blue, май изобщо не си ми прочел първите постове още на 1-вата страница. Там съм писал защо съм "за". Мислете с перспектива за бъдещето на вас и децата ви. Договор имаше, но Герб го развалиха. Платиха няколко милиона за доклад дали е ефективна АЕЦ Белене и дали е безопасна, дори обявиха, колко може да е цената.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 19:36 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Яну 2012 15:54
Мнения: 162
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
благодарете на господата РАН и ЪТ.гледайте и филма ДУХЪТ НА ВРЕМЕТО и ще намерите 100 процентова идентичност с действителността в българия въпреки че нашата страна не е упомената там.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 21:46 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
значи мисля да гласувам против .. но все пак искам да попитам ако все пак построят аец ще плащаме ли по евтин ток или цените ще си останат същите ? ? освен цените друго не ме интресува ....


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 21:56 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Яну 2012 15:54
Мнения: 162
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
по евтин ток няма да има.защото НЕК го продава на три доставчика в страната.защото НЕК и държавата са подкупени отдавна.можеше и държавата да разпространява енергията сама.продажници.къде е илия на кирия?направете си изводите.разпродадоха всичко и едните и другите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:06 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Много ми е интересно като затворят Козлодуи 2018 .... какво ще правите ..... ?????
Как ис какво ще ви работят компютрите ...... И българия изнася ток не смао на македония а и на Гърция .... Македония .... Албания .... целия бълкански полуостров без Ръмания и Турция ...... Икато ни спрат и ТЕЦ-пвете че са най вредни най много въглеродни емисии отделят ..... кво шправите тогава ,...... пак ще има режим на тока ..... и ще ругаете батви БОЙКО...... тогава някоя партия ще ругае него и щеобвинява него .............. да неоставяме енерго ефективноста в ръценете на еидн пойарникар ..........
И не забравяйте е държава с атомни реактори неможе да се завладее ... нападне и така нататак ................

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:07 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
е защо ни е аец като обикновения българин няма да хване нищо .... нормално гадните миризливи комунисти да искат аец правете си сметка за какво крадене ще става на въпрос ... искам калашников билет до софия и пропуск за парламента и ще оправя държавата


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:14 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Smirnoff-d4 написа:
значи мисля да гласувам против .. но все пак искам да попитам ако все пак построят аец ще плащаме ли по евтин ток или цените ще си останат същите ? ? освен цените друго не ме интресува ....

Човече в тази държава всичко расте нагоре, но не в наша полза. Особенно нещета без които човек неможе: електроенергия, вода, отопление, храна. Забрави да слязат на долу . :good:
Това са неща които щеш не щеш си ги купуваш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:15 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Smirnoff-d4 написа:
значи мисля да гласувам против .. но все пак искам да попитам ако все пак построят аец ще плащаме ли по евтин ток или цените ще си останат същите ? ? освен цените друго не ме интресува ....

Със сигурност ще е в пъти по - евтин от зелената енергия. Цената на тока, колкото и да скача енергията от АЕЦ винаги ще е най - евтината.
baival4o написа:
по евтин ток няма да има.защото НЕК го продава на три доставчика в страната.защото НЕК и държавата са подкупени отдавна.можеше и държавата да разпространява енергията сама.продажници.къде е илия на кирия?направете си изводите.разпродадоха всичко и едните и другите.

НЕК го продават на три монополиста, които си определят цени, а ДКЕВР която се назначава от управляващите ги одобрява. ЕРП-тата трябва да са държавни. По - този начин ще падне и цената на тока.
Smirnoff-d4 написа:
е защо ни е аец като обикновения българин няма да хване нищо .... нормално гадните миризливи комунисти да искат аец правете си сметка за какво крадене ще става на въпрос ... искам калашников билет до софия и пропуск за парламента и ще оправя държавата

Ще усетят всички българи, защото ще се създадат хиляди работни места. Дори в Добрич има фирми, които в момента правят защитите на АЕЦ "Козлодуй"
Цитирам Конституцията на България. Всички управляващи до момента я нарушават.
Цитат:
Чл. 18.
(1) Подземните богатства, крайбрежната плажна ивица, републиканските пътища, както и водите, горите и парковете с национално значение, природните и археологическите резервати, определени със закон, са изключителна държавна собственост.
(2) Държавата осъществява суверенни права върху континенталния шелф и в изключителната икономическа зона за проучване, разработване, използване, опазване и стопанисване на биологичните, минералните и енергийните ресурси на тези морски пространства.
(3) Държавата осъществява суверенни права върху радиочестотния спектър и позициите на геостационарната орбита, определени за Република България с международни споразумения.
(4) Със закон може да се установява държавен монопол върху железопътния транспорт, националните пощенски и далекосъобщителни мрежи, използването на ядрена енергия, производството на радиоактивни продукти, оръжие, взривни и биологично силно действащи вещества.
(5) Условията и редът, при които държавата предоставя концесии за обектите и разрешения за дейностите по предходните алинеи, се уреждат със закон.
(6) Държавните имоти се стопанисват и управляват в интерес на гражданите и на обществото
.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение



За това мнение авторът Явор е получил благодарност от seriozen088 (29 Яну 2013 17:36)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:20 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Явор написа:
Ще усетят всички българи, защото ще се създадат хиляди работни места. Дори в Добрич има фирми, които в момента правят защитите на АЕЦ "Козлодуй"


.
А и не само защитите :good:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 22:23 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
injekt написа:
Явор написа:
Ще усетят всички българи, защото ще се създадат хиляди работни места. Дори в Добрич има фирми, които в момента правят защитите на АЕЦ "Козлодуй"


.
А и не само защитите :good:

Радвам се, че и други фирми правят продукти за там, с което доказваме, че ще има работа и за другите градове :) Ето това е единия начин за съживяването на икономиката и създаването на хиляди работни места. :)

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2013 23:04 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 13 Окт 2010 15:43
Мнения: 93
Години: 50

Местоположение: Dobrich
Благодарил: 8 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Яворе, в един от предните си постове ме питаш нещо....чета темата и проблема живо ме интересува. Това което съм писал и постнал е видяно по медиите.
Пчеларя, ако не се обижда, да ползва малко по-добре знанията си по български език,дупе че така написани.....го връщам в 3ти клас и да забрави, че ще го вземем на сериозно.
Искам Белене: но никой не отговори на въпросите ми конкретно!?! Така, че без политически пристрастия, ще гласувам с НЕ?
Колко народ ще заробите с този проект....? За тези дето не знаят и Кошера, вече в цената на тока е включено направените разходи. Така че, дупе да Ви е яко!
Яворчо, Пич, колко ще струва на човек Белене?!? Не ми пиши бля-бля, вечно по дефолт опозиция, и не пиши общи приказки искам обосновка защо да гласувам ЗА и на първа страница си писал бля-бля....


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2013 11:43 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Цитат:
Русия готова да плати изцяло за АЕЦ Белене
Шефът на "Росатом" Сергей Кириенко е склонил ние да държим 51% от акциите в дружеството
Руската корпорация "Росатом" е склонила да построй АЕЦ Белене изцяло с нейни средства, като въпреки това контролният пакет от 51% остане в ръцете на България, гръмна днес в-к "Коммерсанть".

Новината идва след изказване на шефа на дружеството Сергей Кириенко, който е говорил пред журналисти на форум в Прага. Там той е заявил: "Готови сме да инвестираме в проекта свои средства, колкото определи за необходимо правителството на България - 100%, 51%, 49%. Изготвихме механизъм, който ще осигури възможности да направим това."
Шефът на дъщерното държавно дружество на "Росатом" - "Атомстройекспорт", Александър Глухов е обяснил, че може да се използва дългово финансиране за изграждане на втората атомна централа в нашата страна.
Според коментари в електронното издание "Взгляд", Русия се стреми максимално да ускори сключването на договора, защото отдавна строи оборудване за централата и би понесла огромни загуби от ново забавяне.
Друг руски анализатор пък твърди, че "наближава финансов колапс, който може не само да проточи преговорния процес, затова за "Росатом" е по-лесно да реши част от проблемите сега, отколкото по време на криза".

http://sever.bg/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B ... 18069.html

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2013 14:27 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 28 Юли 2010 10:55
Мнения: 18
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 5%E2%80%9C
Без коментар от моя страна! Само написаното в wikipedia ЗА и ПРОТИВ
За

Политици, застъпващи се за строителството на централата, твърдят, че България е била основен износител на електроенергия, което ѝ дава икономически аванс и политическа сила на Балканите.[8]
Най-новите типове реактори дори и при пълна авария сами прекратяват процеса на атомното разпадане, предотвратявайки така изтичане на радиация в околната среда.[9]
Най-новите типове електроцентрали издържат на вероятни терористични самолетни атаки — едно от изискванията за най-новата АЕЦ в Олкилуото , Финландия бе да издържа на вероятно разбиване на самолет в сградата и дори без прекъсване на производството [10].
Най-бързо растящите икономики в света — на Китай и Индия, строят усилено атомни електроцентрали. Финландия строи атомна централа от ново поколение и планира строеж на още 2 атомни ел. централи в следващите 10 години. Повечето развити държави със застой в строежа на нови мощности като САЩ, Швеция , преосмислят отношението си към атомната електроенергия поради новите тенденция на глобалните енергийни пазари. Страни като Швеция декларират политически, че се отказват от атомните си мощности и закриват стари такива, но модернизират тези с по-малка възраст и повдигат капацитета им. [11]
Въглеводородните източници на енергия са към своето изчерпване.[12][13][14][15]
В България има доказано наличие на уран[16] и се предполага, че извличането му би било рентабилно [17]. Производството на уран в България се възобновява и високите му цени гарантират интереса на чуждестранни вложители.[18]

Против


Сериозни съмнения има и за икономическата ефективност на проекта. Към август 2007 няма публикувана икономическа обосновка. В допълнение към това, въпреки направените през 80-те години инвестиции, никой инвеститор не се ангажира с изпълнението му без значителна държавна подкрепа.
Не беше дадена и икономическа обосновка, защо тези 2 реактора не се построят в Козлодуй, където има вече изградена инфраструктура. Според изказване на директора на ядрената централа АЕЦ „Козлодуй” Иван Генов през януари 2008-ма строежа на седми блок в АЕЦ „Козлодуй” ще струва по-евтино от строежа на АЕЦ „Белене”.
Ядрените отпадъци от АЕЦ „Белене” ще се съхраняват на територията на България.
В началото на 21 век цените на урана, с който се захранват АЕЦ, имат тенденция към нарастване.[19]
Атомната енергия е отричана от част от хората и правителствата по света. Германия (82 милиона) вече се ангажира да затвори всичките си 36 реактора преди 2020 г., Испания, с население 45 милиона, вече произвежда 8% от електрическата енергия от вятър, има морататориум върху изграждането на нови реактори и постепенно изважда от употреба старите. С прекратяването на използването на атомна енергия са се ангажирали още Швеция и Белгия, а Италия е първата страна, която затваря всичките си ядрени реактори веднага след трагедията в Чернобил.
България няма работещо собствено производство, въпреки наличието на уранови залежи и сега (2008) разчита изцяло на внос от други страни. [20]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2013 15:36 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
bruno написа:
Против


Сериозни съмнения има и за икономическата ефективност на проекта. Към август 2007 няма публикувана икономическа обосновка. В допълнение към това, въпреки направените през 80-те години инвестиции, никой инвеститор не се ангажира с изпълнението му без значителна държавна подкрепа.
Не беше дадена и икономическа обосновка, защо тези 2 реактора не се построят в Козлодуй, където има вече изградена инфраструктура. Според изказване на директора на ядрената централа АЕЦ „Козлодуй” Иван Генов през януари 2008-ма строежа на седми блок в АЕЦ „Козлодуй” ще струва по-евтино от строежа на АЕЦ „Белене”.
Ядрените отпадъци от АЕЦ „Белене” ще се съхраняват на територията на България.
В началото на 21 век цените на урана, с който се захранват АЕЦ, имат тенденция към нарастване.[19]
Атомната енергия е отричана от част от хората и правителствата по света. Германия (82 милиона) вече се ангажира да затвори всичките си 36 реактора преди 2020 г., Испания, с население 45 милиона, вече произвежда 8% от електрическата енергия от вятър, има морататориум върху изграждането на нови реактори и постепенно изважда от употреба старите. С прекратяването на използването на атомна енергия са се ангажирали още Швеция и Белгия, а Италия е първата страна, която затваря всичките си ядрени реактори веднага след трагедията в Чернобил.
България няма работещо собствено производство, въпреки наличието на уранови залежи и сега (2008) разчита изцяло на внос от други страни. [20]



Козлодуи еможе да поеме мошноста на тия реактори ...... меко казано несъвместими .....
Как пък козлодуй ще става по евтена след като след няколок години ще затварят и останалите блокове ...... преди някоко години като работеше на пълна пара всички блокове ... сега станахме само с 2 ...... и като затворят и тях какво ще правите ми е много любопитно ???????
Козлодуи със всичките си реактори бе 3,76 Гб ....
И що приказваш глупости .....Атомната така е отричана че продължават да се строят ..... и какво си мислиш че ако нее на територията на БГ няма да ни засегне ли ?????
От чернобил .... облака мина точно през Бг .......радиационния облък ......
Изобщо ня2маш идея нали ...... и да има уран какво ..... реакторите работят с обогатен уран ..... не просто уран някакъв си изкопан у некое село .....
ПИТАМ ВИ АЗ КАТО ЗАТВОРЯТ АЕЦ КОЗЛОДУЙ КАКВО ЩЕ ПРАВИТЕ ЗАЩОТО СИ ДАДОГМЕ Г...Ъ ..... ЗАТВОРИХА НИ 4 РЕАКТОРА КОИТО ПРОИЗВЕЖДАХА 1,76ГВ .....
НАУЧЕТЕ ПЪРВО КОЛКО ТОК И КЪДЕ ГО ИЗНАСЯМЕ .... ТОГАЖА КАЗВАЙТЕ ЧЕ НЯМАЛО ИЗГОДА ОТ ТОВА .....
СЛЕД ТОВА ОТ ВОДАТА КОЯТО ОХЛАЖДА САМИТЕ РЕАКТОРИ МОЖЕ ДА ЗАТОПЛИ ЦЯЛ ГРАД БЕПЛАТНО .........
ДЪРЖАВА КОЯТО ИМА АРОМНИ РЕАКТОРИ НЕ СЕ НАБАДА НЕМОЖЕ ДА СЕ ЗАВЗЕМЕ .............
ОБЕДНЕНИЯ УРАН СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ДРУГИ ЦЕЛИ .... ОТПАДАЦИТЕ .............
МНОГО ПЮСОВЕ .... И ЕИДН МИНУС ЗАЩОТО ПОЖАРНИКАРЧЕТО БОЙКО ТАКА КАЗВА ИИИИ ДАСКАЛА ПО ФИЗИЧЕСКО ЦЕЦКО ........

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов