Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 23:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

За или против Турция в ЕС
За 15%  15%  [ 17 ]
Против 85%  85%  [ 97 ]
Общо гласове : 114
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2009 23:23 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
YAVOR написа:
Цитат:
И аз немога да проумея това с истински българин и фалшив. Значи за повечето истинският българин не трябва да гласува за Турция, щото ще на потурчи, ще прекръсти улици и села, и тн. (Което много се съмнявам да допуснем).

точно такива българи, като теб могат да го допуснат, които чаката на останалите на готово. Мангалите за това ни тъпчат, защото са единни.
Знаеш ли че в момента Германия са готови да подкрепят Турция в ЕС?? Знаеш ли че в момента Германия е с най много евродепутати в Европарламента???
Националистът е човек, който казва неудобни истини ей това сме истинските българи, които сме готови срещу всичко да се опълчим. В неделя ще отидем на протест срещу сектантите.


Пич мене мангал никога не ме тъпчел, и никога няма да му се оставя да ме тъпче. Второ слабо ме вълнува колко били евродепутатите в Германия. Аз съм в България и се интерисувам от съвзем други работи, от тези на евродепутатите... Ти щом си мислиш, че като се опълчваш и "репчиш" на всичко и си голям Българин... Еми евала, свалям ти шапка...

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 10:17 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Doggy Dogg ако не знаеш 8год. ни тъпкаха мангалите и правиха, каквото си искат. Всички европари отиваха, където кметовете бяха от ДПС. Като не те вълнува, колко са евродепутатите на Германия по добре замълчи, защото те също ще са определящи при едно гласуване за членството на Турция.
Знаеш ли че в Кърджалийско ако не знаеш турски не можеш да си купиш хляб?? Знаеш ли че на работа в повечето фирми наемат само турци??? Знаеш ли че строителството на магистралите бе дадено на турски фирми??? В България има много фирми, които можеха да направят магистралите и то за по малко пари. Знаеш ли че тези турски фирми плащат на турските работници по големи заплати, а на българите по малки. Искаме да спрем изборния туризъм и не искаме турски гласове да определят нашето бъдеще, това няма как да стане ако Турция влезе в ЕС. Мангалите ще живеят там и ще си плащат данъците там и ще идват само да гласуват. Ето така се започва турцизацията на нацията ни. Тежко ни и горко ако ги приемат.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 10:18 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Jack_Daniels написа:
Недей овърта повече Yavore, ами кажи направо колко ти плащат за да се опитваш да зарибяваш хората чрез форумите, 8) +sniped (machinegun) (skandal) защото знам, че не е само този саит в който приказваш глупости

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 10:28 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
YAVOR незнам кой ти пълни главата с тия простотии... ама явно не е много вчас.
Ще на потурчели бля бля... пълни булшитс.
Щеш нещеш Турция ще бъде в ЕС... приеми го просто. Не е толкова трудно ;)
Даже ако искаш, ще ти подаря 1 турски фес, наскоро си го взех и чакам потурчването, че да го слагам :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 10:43 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Пичове , това което казва Явор е мн правилно , ама оставете гласуването , ако всички Българи гласуваме те няма да имат такава политическа сила. Ама има един мн сериозен проблем и то не само за България , а за целият еврпоейски съюз и то е икономическия проблем. Всеки знае , че Турция произвежда мн евтино и не чак толкова качествено и както не е в ЕС подбива цените не само на Българския пазар , а от части и на други страни членки на съюза . А като се намалят митата и стане по свободен преносът на стоки не ми се мисли . Тежко и горкона наща икономика , че и на другите държави от евро зоната :(

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 11:31 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Всичко е въпрос на пари и интереси бре хора, не го ли разбрахте това. Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ! :)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 11:44 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Doggy Dogg написа:
Всичко е въпрос на пари и интереси бре хора, не го ли разбрахте това. Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ! :)

Прав си ДОГИ!!

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 11:59 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2008 23:15
Мнения: 881
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Това че вас не ви боли феса че ще ви потурчат е друг въпрос, нас ни боли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ko4


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 12:19 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
bubole4ka написа:
Това че вас не ви боли феса че ще ви потурчат е друг въпрос, нас ни боли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Абе що имам чувството, че повече даже и 1 извод неможете да си направите... нас не на боли феса, че щели да на потурчат, това беше най-глупавото исказване някога...
Просто факта си е факт пич... Понякога не се получава както го мислим, или както го искаме. Понякога става така, както кажат хората от по-горните офиси.
И аз съм 98% сигурен, че България НЯМА да се потурчи... Може и война да стане, ама няма да се потурчим.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 12:22 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2008 23:15
Мнения: 881
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Пич изказването го направих по -повод това твое изказване "Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ!".
Всичко зависи от големите в тая държава.

_________________
ko4


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 12:24 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
bubole4ka написа:
Пич изказването го направих по -повод това твое изказване "Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ!".
Всичко зависи от големите в тая държава.


Е хубо ай, ще гледаме колко зависи от големите в ТАЯ държава :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:37 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Doggy Dogg написа:
YAVOR незнам кой ти пълни главата с тия простотии... ама явно не е много вчас.
Ще на потурчели бля бля... пълни булшитс.
Щеш нещеш Турция ще бъде в ЕС... приеми го просто. Не е толкова трудно ;)
Даже ако искаш, ще ти подаря 1 турски фес, наскоро си го взех и чакам потурчването, че да го слагам :D

Този, който ми пълни главата с истините се наричат медии, вестници и тн. Този, който не е в час си ти, защото не искаш да приемеш истината, която ти писах в предния си пост.
Не всичко зависи от "големите". И цената на водата в Добрич зависеше от големите да я вдигнат, но ние направихме подписка и цената не се вдигна повече от 1год. Така че по някой път се налага да се чуе мнението и на хората. Мислиш, че щяха да затворят АЕЦ Козлодуй ако имаше референдум, който Атака искаха???? Нямаше да го затворят, но просто предното управление беше мангалско и те не искаха референдум. Мога да ти приказвам много, защото съм на "ти" с тези теми.....
Doggy Dogg написа:
Всичко е въпрос на пари и интереси бре хора, не го ли разбрахте това. Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ! :)


Мен ме боли и ме засяга. Аз не искам да се потурчим и няма да го допусна ще се боря.....

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:42 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
Doggy Dogg написа:
YAVOR незнам кой ти пълни главата с тия простотии... ама явно не е много вчас.
Ще на потурчели бля бля... пълни булшитс.
Щеш нещеш Турция ще бъде в ЕС... приеми го просто. Не е толкова трудно ;)
Даже ако искаш, ще ти подаря 1 турски фес, наскоро си го взех и чакам потурчването, че да го слагам :D

Този, който ми пълни главата с истините се наричат медии, вестници и тн. Този, който не е в час си ти, защото не искаш да приемеш истината, която ти писах в предния си пост.
Не всичко зависи от "големите". И цената на водата в Добрич зависеше от големите да я вдигнат, но ние направихме подписка и цената не се вдигна повече от 1год. Така че по някой път се налага да се чуе мнението и на хората. Мислиш, че щяха да затворят АЕЦ Козлодуй ако имаше референдум, който Атака искаха???? Нямаше да го затворят, но просто предното управление беше мангалско и те не искаха референдум. Мога да ти приказвам много, защото съм на "ти" с тези теми.....
Doggy Dogg написа:
Всичко е въпрос на пари и интереси бре хора, не го ли разбрахте това. Мислите ли ,че някой го боли че*а, че имало вероятност България да се потурчи... хааах НЕ! :)


Мен ме боли и ме засяга. Аз не искам да се потурчим и няма да го допусна ще се боря.....

И как ще ги спреш ... ?

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:45 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
the professor написа:
И как ще ги спреш ... ?

Всичко може да стане само хората да имат желание и воля да не допуснат мангалите.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:46 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
the professor написа:
И как ще ги спреш ... ?

Всичко може да стане само хората да имат желание и воля да не допуснат мангалите.

Ам Трудно ще накараш хората те са изгубили надежда!!

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:49 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Абе YAVORe ти нормален ли си бре? Като ти чета коментарите, си мисля че някой СЕКТАНТ ми пише....
Няма кво да споря с човек, който вижда само едно и също пред очите си. Спасявай се, скоро ставаш турчен аххахаха :D
И ти въобще правиш ли разлика от тукашните мангали, и от хората в Турция. Я иди се прегледай бе човек....

the professor написа:
YAVOR написа:
the professor написа:
И как ще ги спреш ... ?

Всичко може да стане само хората да имат желание и воля да не допуснат мангалите.

Ам Трудно ще накараш хората те са изгубили надежда!!


Не се притеснявай бре човек, Явор и АТАКА ще оправят работите... Надъхани изглеждат... ама... ама. :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Последна промяна cooliovato на 09 Окт 2009 13:56, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:55 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Doggy Dogg написа:
Абе YAVORe ти нормален ли си бре? Като ти чета коментарите, си мисля че някой СЕКТАНТ ми пише....
Няма кво да споря с човек, който вижда само едно и също пред очите си. Спасявай се, скоро ставаш турчен аххахаха :D
И ти въобще правиш ли разлика от тукашните мангали, и от хората в Турция. Я иди се прегледай бе човек....

Прав си // и мога да кажа че дори и да не искам да го казвам в момента Турция са по-добре от България .. и мисля че Явор го прави това само от Завист .. :( сори но е така

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:57 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2008 19:57
Мнения: 137
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
И междо друго-то Между Циганин и Турчин ама Огромна разлика като при Българин и Англичанин бе мой!

_________________
My Favorites Team And Fooballer Liverpool
-Fernando Torres 9 (star)
-Steven Gerrard 8 (star)
Jeimie Carregher (star)
Dirk Kayt (star)
Albert Riera (star)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 13:57 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
the professor написа:
Doggy Dogg написа:
Абе YAVORe ти нормален ли си бре? Като ти чета коментарите, си мисля че някой СЕКТАНТ ми пише....
Няма кво да споря с човек, който вижда само едно и също пред очите си. Спасявай се, скоро ставаш турчен аххахаха :D
И ти въобще правиш ли разлика от тукашните мангали, и от хората в Турция. Я иди се прегледай бе човек....

Прав си // и мога да кажа че дори и да не искам да го казвам в момента Турция са по-добре от България .. и мисля че Явор го прави това само от Завист .. :( сори но е така


Ами напред са хората, много много по напед са... Ама нали били Турци и давай, щели да ни потурчат.
Яворчо, ами ако те американизират кво ще правиш бре бате? Те американците са много по гадна нация от Турците сеш са?
О да не ми казвай, ти по ги разбираш работите, и ЩЕ СЕ БОРИШ :D

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2009 12:48 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
Доживях и това да чуя. Ето какво свърши с нас 20 години чалга, Митко Пайнера, Слави Трифонов и догановите пари. Тази вечер засуканата кадънка с име от сорта на Гьозлема или Имамбайалдъ от сериала Перла веднага ни ориентира защо милион и половина българи харесвали турския бълвоч. Според нея това било така, защото сме били.../ момент да обърна още 50 гр за кураж/ БРАТСКИ народи с обща култура и еднква МУЗИКА. (следват канонада от абсурдни мисловни конфликти за общото ни, та чак почти братско).
Жив да не бях!...
Майчице мила, Българийо свидна, до къде стигна...бесен циганин играе кючек върху снагата ти!

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2009 17:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
Доктрината “Йозал”
Един ден Булгаристан ще е наш, само че този път ще го купим, обявява пред сънародниците си бившият президент и премиер на Турция


От десет години насам ДПС организира шумни тържества в памет на тримата атентатори от терористичната група "Ние", разстреляни през 1989 г. Групата е автор на най-кървавите диверсионни актове в новата ни история. Членовете на терористичната организация взривяват чакалнята на жп гара Пловдив, паркинга пред летище Варна, вагона за майки с деца на влака Бургас-София до гара Буново и сладкарница в хотел "Сливен" в едноименния град. Убити са 8 души, между които и деца, а 73 са осакатени и обезобразени за цял живот.

В тяхна чест през 1993 г. Ахмед Доган открива чешма-паметник в село Трънак, Бургаско. Лидерът на ДПС обяви детеубийците за герои и ги нарече "борци за права и свободи". Така една управляваща в момента партия, която претендира за лидерство на българския етнически модел, погазва паметта на невинно загиналите жертви от тероризма.

Няколко години преди т. нар. възродителен процес появата на подобни терористични групи бе обоснована и мотивирана от доктрината "Йозал". И до ден-днешен тя е в сила.

Амбициозният и талантлив икономист от кюрдски произход Тургут Йозал, след като завършва висшето си образование и дълго години живее и работи в САЩ, става министър-председател на Турция. Йозал заема този пост непосредствено след военния преврат от 1980 г. Той разработва доктрина, която предвижда провеждането на икономическа, политическа и пропагандна инвазия, насочена към териториите на бившата Османска империя. Въз основа на доктрината "Йозал" се изгражда новата военна програма на Турция, съгласно която турската армия трябва да защитава националните интереси не само на собствената си, но и на чужда територия. С нея се загърбва обявената на 3 март 1923 г. от Кемал Ататюрк "Турска национална доктрина - мир в страната, мир в света", която предвижда Турция да се изгради през следващите десетилетия като една съвременна светска държава.


Турската армия може да провежда военни операции в съседни близки и далечни страни, ако бъдат застрашени националните интереси на южната ни съседка, предвижда доктрината, изработена от Тургут Йозал.


Доктрината "Йозал" утвърждава възможността турската армия да провежда военни операции в съседни, близки и далечни страни, там където Турция прецени, че са застрашени националните й интереси. Тази агресивна военна доктрина, зад която стои една от най-големите армии в света, реално застрашава съседните на Турция страни при всеки евентуален военен конфликт в региона. На практика това означава, че когато пожелае при благоприятна вътрешна и международна обстановка, Турция може да провокира подобен етнически конфликт в нашата страна и в "защита правата и свободите" на тюркоезичното население да се ангажира в провеждането на военни операции на българска територия.

До 10 ноември 1989 г. това не можеше да стане, защото зад нас беше Варшавският договор и преди всичко армията на СССР, от която Турция изпитваше панически страх. По всяка вероятност след като вече сме членове на НАТО, Турция няма да посмее чрез военна сила да осъществи своите великодържавни намерения по отношение на нашата страна. Това не означава, че надвисналата над България опасност, застрашаваща нейната сигурност, цялост и бъдеще, е отминала. С помощта на протурските националисти, много от които навлязоха в структурите на ДПС, Турция може да се ангажира в конкретни действия за превръщане на България в стария Дунавски вилает, ако политическите сили у нас не предприемат своевременни решителни мерки за пресичане на тази подривна дейност.

Не ще и дума, че видният турски държавник, политик и ислямист Тургут Йозал твърдо отстояваше стремежа на Турция да възроди господството си както на Балканите, така и на една огромна територия от съвременния свят. Ако съдим от неговите думи, той е виждал отново така мечтания "Дунавски вилает" от времето на турското робство, обхващащ границите на съвременна България, като част от бъдеща Велика Турция. На форум на неговата Отечествена партия през 1991 г. Йозал заявява: "Един ден Булгаристан ще бъде наш, само че този път ще го купим". Той бе прав. Турските фирми действително ни купуват. Те станаха собственици на много български предприятия и заводи след приватизацията им. Не се крият и намеренията да се изкупят и най-хубавата българска земя. "Потомците" на османските турци от средите на протурските националисти отдавна претендират, че населяват земите на своите предци. В това отношение те ще бъдат улеснени от евентуалната поправка на българската конституция, която ще даде право на чужденци да купуват обработваема земя. Прогнозите са, че след покупката на тези земи в Североизточна България и Родопите, където живеят компактни маси тюркоезично население, българи мохамедани и роми-мюсюлмани, ще продължи политиката на турцизиране. Очаква се да се поставят искания за отделяне на закупените територии в Турска автономна република, с цел бъдещото й присъединяване към "майката-родина" - Турция.

Според турската национална доктрина принадлежността на дадена територия към една или друга страна се определя не от историческото є развитие, което е довело до сегашната є национална и държавна определеност, а от демографските фактори. В случая не историята и миналото на дадена страна и народ са определящи. Етническата монолитност на населението, обитаващо определена територия, дава основание на турските националисти да поддържат тезата, че тези земи са техни и принадлежат на Турция. Тази мракобесна, античовешка теза преди Освобождението на България бе налагана с огън и меч, с проливането на потоци човешка кръв и с избиването на стотици хиляди деца, жени, старци, само защото принадлежат към друга народностна или религиозна група и земите, където са се заселили, от дневни времена трябва да принадлежат на османската империя, а след това и на Турция. По този начин южната ни съседка реши въпроса с Източна Тракия през 1913 г., като изби няколко десетки хиляди българи, а други около 300 хил. бяха изгонени от своите родни огнища, за да не остане никакво българско население по тези изконно наши земи.

1915 г. пък влезе в историята на човечеството с турския геноцид над арменското население. За няколко години 1,5 млн. арменци бяха избити, за да бъдат завзети техните земи от новите турски заселници. С такава цел се извърши и масовото прогонване на гръцкото население от Турция. В този смисъл може да се разглежда и турската окупация на една част от Кипър, която бе обявена за Севернокипърска турска република, призната единствено и само от Турция. Чрез избиването и етническото прочистване на това християнско население, турците, които се заселиха в окупираните от тях земи, се стремят да утвърдят нейната бъдеща национална и териториална принадлежност като неделима част от Република Турция.

Турция и сега продължава да осъществява своята асимилационна политика, като използва богатия опит на османската империя. Никакви промени с идването на нови режими, правителства, президенти и политически партии не променят разработената стратегическа линия за спечелване на тюркоезичното население като "пета колона" в реализиране на великодържавните й интереси в България и на Балканите. Използвайки възможностите и помощта на ДПС и на мюсюлманската религия, вече не се внушава на протурските националисти и религиозни фанатици страх, несигурност и неверие към светлото бъдеще в България. По този начин се утвърждава основната теза на концепцията за "външните турци", съгласно която тюркоезичното население не бива да се изселва в Турция. То трябва да остане в България. Утвърждава се убеждението, че под ръководството на ДПС и с активното съдействие на мюсюлманските религиозни структури населението трябва да се бори за още по-големи и неограничени колективни права и свободи с крайната цел извоюване на самостоятелна турска автономна република.

Нов момент в реализирането на този стратегически замисъл се явява и безпрепятственото завръщане на една част от изселниците в Турция. Съгласно всички предишни изселнически спогодби след пристигането в Турция изселилите се наши граждани автоматично загубват българското си гражданство и придобиват турско. През 1993 г. едностранно нашата страна реши, че всички изселници, които са напуснали България след юни 1989 г., запазват българското си гражданство, независимо че са придобили и друго. Този акт, който с оглед интересите на България може да се определи като национално предателство, бе потвърден и от бившия министър-председател Иван Костов, който през 1998 г. пред изселниците ни в Бурса се изказа в защита на двойното гражданство. Сега Турция може да върне в България стотици хиляди бивши изселници. Те ще бъдат толкова българи, колкото е необходимо, за да бъдат обосновани исканията на Турция и на протурските националисти у нас за създаването на самостоятелна турска автономна република.

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2009 21:47 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
TNT прав си. Даже на тази мангалка и викам Сюргюн ;) В момента по Бтв дават само нея, егати мангалската телевизия.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009 20:24 
Offline
Намерил си мястото

Регистриран на: 17 Мар 2006 20:23
Мнения: 587
Години: 29

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
То тва ЕС е пълен ташак. И Сърби и Хървати и Турци са по-добре от нас нищо че не са във ЕС.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009 13:20 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2009 03:31
Мнения: 75
Местоположение: Do you not go in there wohoo
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
afrodita написа:
Mrasnite mangali nqmat rabota tam.Da si xodqt v Turciq i da ne izlizat ot tam. (finger) GADOVE

Турците не са мангали, бъркаш се нещо. Но и аз съм на мнение, че Турция нама място в ЕС.

_________________
Five times I've died it's all the same
Got only myself to blame

Never begged for you to rescue me!

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009 13:27 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Да ей това е най-дразнещото, когато някви келеши виждат само на 3 метра пред очите си, демек циганската измет тук, и по тях съдят за турция. Ми извинявайте, ама идете в турция и пак може да поспорим.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009 14:04 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2009 03:31
Мнения: 75
Местоположение: Do you not go in there wohoo
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не съм фен на турците, но по тая тема може да се говори доста и се смесва с национални подбуди. Против съм турци да ни управляват, новините по националната телевизия да са и на турски, да дават турски сериали един след друг. Ще ви кажа обаче нещо, в селото ми има много турци, всички до един са прекрасни хора, готови са веднага да се отзоват ако ги помолиш за помощ.
В класа ми имаше едно момиче, туркиня, беше най- свястна от целия клас. Не съдете за хората според расата или външният им вид. Не мога да мразя някой, щото е турчин или циганин, ако се огледате и ние не сме цъфнали и вързали. Мога да мразя някой заради поведението му, не и заради това в коя държава се е родил.

_________________
Five times I've died it's all the same
Got only myself to blame

Never begged for you to rescue me!

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009 14:22 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
къде ги видяхте тях турци ... в България (giggle)

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009 14:25 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2008 18:43
Мнения: 67
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Doggy Dogg като толкова харесваш турция отиваи там да живееш и остви България на истенските българи!

_________________
Да търсиш истината е лесно.Да я приемеш е трудно.
Да направиш компромис не не признак на слабост,а на достойнство.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2009 11:22 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
MaFiA написа:
Doggy Dogg като толкова харесваш турция отиваи там да живееш и остви България на истенските българи!


Мойто мче, 1 път да завърша и ви оставям "прекрасната" България на вас - ИСТИНСКИТЕ българи. Да се трепите като волове за 400-500лв, за гледате цял ден боклуците из улиците, и още и още мизерий. България не е такава каквато беше едно време, и това всеки малко по зрял човек го вижда. И за жалост ще кажа, че предпочитам да си живея в турция от колкото тук, по простата причина, че по нищо неможем да и се опрем, и ще бъда много много по-добре, което за жалост е самата истина. И прави си сметката, колко млади хора мечтаят да се махнат от тук, колко млади хора СЕ махнаха от тук. Беше то времето когато, хората бяха патриоти и тн. Сега в момента обстоятелствата са съвсем други. Сега в момента, тук нормален живот се постига доста трудно, защото не те ценят. И още мноооооого причини.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2009 21:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 05 Дек 2009 00:34
Мнения: 1
Години: 25

Местоположение: DobriCH ccCiTy
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Твърдо против долните извратеняци :( нека българия е убесвала както и преди всеки турчен който им падне или да си го изпращат в Турция

_________________
Everywhone want'th 2 be like me .. whell dreams don't come true sorry man :) You Can Always Dream On And On


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов