Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 26 Апр 2024 22:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Одобрявате ли новите енергийни проекти?
Да, и двата! 72%  72%  [ 13 ]
Не, не одобрявам и двата! 0%  0%  [ 0 ]
Само новата АЕЦ! 28%  28%  [ 5 ]
Само петролопровода Бургас-Александруполис! 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 18
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 04:16 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 13 Юни 2006 17:44
Мнения: 1726
Местоположение: Супершоу България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Като по поръчка на Ина, нова тема... белким стане някаква дискусия

_________________
Съществува една теория, според която ако някой някога открие какво точно представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо. Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 13:15 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2004 22:07
Мнения: 1536
Местоположение: Над брезите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Незнам, аз не съм толкова добре запозната, за да знам дали ги одобрявам ... трява да ми се разясни (;

_________________
Some dance to remember, some dance to forget


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 13:25 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 17:39
Мнения: 1471
Местоположение: Somewhere in the universe
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Южен поток си пропуснал да споменеш.Ами като цяло за газопроводите не стана много ясно дали е добре или не.За нас е добре,но Европа щяла много да зависи от Русия.Ае глупости....Иначе за новата АЕЦ смятам,че е добър вариант понеже ще се обособим като енергиен източник на Балканите.Ще се изнася доста ток.Дори бих казал,че България може да се захранва само от 5-и и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй,а АЕЦ Белене ще служи само за износ.

_________________
Човешкото същество е част от Вселената, част ограничена във времето и пространството.Той преживява себе си,своите мисли и чувства като нещо отделено от останалото,един вид оптична илюзия на съзнанието му.Тази илюзия е като затвор за нас,ограничавайки ни до нашите собствени желания и до привързаност само на хората най-близки до нас.Нашата задача трябва да бъде да се освободим от този затвор като разширим нашият кръг на съчувствие за да прегърнем природата в цялостната и красота.
А. Айнщайн


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 13:30 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 17 Сеп 2004 22:17
Мнения: 1559
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Това което го дават по новините са простотий.
(в по голямата си част)
И аз не съм много запознат , но знам че от цялата работа каквото и да стане , някой ще лапне едни пари , а ние пак ще се чудим защо няма ток и защо държавата не се грижи за нас ;)

_________________
О , хора! Бедни същества,
дошли от Ева на земята;
вас своето не ви влече,
вас все към тайното дръвче
ви мами ден и нощ змията;
плод забранен им само дай,
без него раят не е рай.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 13:45 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2005 18:50
Мнения: 557
Години: 37

Местоположение: Akiba and Harajuku districts
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Като цяло ги одобрявам, тъй като ще е добре за иконимиката на страната, но от друга страна с тези тръбопроводи ставаме зависими от друга държава (в случая Русия), а за държаваници целуващи задници това е лош знак...
Колкото до АЕЦ Белене мисля, че е напълно излишна... ако не бяха се наакали със АЕЦ Козлодуй сега нямаше да ни е толкова (та даже и ненужна) нужна 2ра АЕЦ ...
Една себеуважаваща се нация би се подисигурила със газопровод от 2ра страна за да има как политиците ни да лавират в политическото пространство...
П.П. Както е казала Ванга -> ...никога против Русия...

_________________
Celldweller - Own Little World (Remorse Code Remix)
Ningen no naimen ni okeru kyōki!
야ㅡㅑㅅㅁㄱ - 녀ㅓㅑ
OWNER!
Изображение
LIKES!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 14:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 14 Юни 2004 14:44
Мнения: 861
Местоположение: hypercube
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Одобрявам и двата.

_________________
Wing Tsun concepts


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 15:13 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 13 Юни 2006 17:44
Мнения: 1726
Местоположение: Супершоу България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Знам едно нещо - до преди няколко години бяхме основен износител на енергия на Балканите и четвърти по износ в Европа - факт! Знам, че последния месец трябва да треперим, да не дойдат големи студове -> свръхпотребление, което ще доведе до режим на тока. (цитат: 'ако се случи,ще трябва да помолим хората да минат от ток на парно' ... wtF :O_o: ).Знам и ,че в момента Румъния прави милиони, като продава ток на Гърция, Македония и Албания - пари, които ние прибирахме до преди известно време. Както написах и на друго място, ако искаме някога България да бъде фактор на Балканите, единствения начин е като контролираме енергийните доставки, дори и това да означава обвързване с Русия (най-малкото, аз съм си русофилче :O_o: ). Всъщност , искаме , не искаме, цяла Европа зависи енергийно от Русия ( преди няколко месеца, ако някой се сеща, когато спряха доставките на газ и петрол за Украйна и Беларус, на цяла Европа й се спече Изображение).
Честно казано, около петролопровода съм малко раздвоен - от една страна той ще ни дава евтина суровина, няколко десетки милиона в кеш , енергийна независимост и нещо също толкова важно - кранче :644 , с което ще контролираме доставките. От друга страна, хората , които се протипоставят на петролопровода също са прави, като твърдят, че ще изгони туристите и ,че има реална опасност от екокатастрофа. От няколко дена следя дискусии в няколко форума, като се опитвам да анализирам (хаха) двете позции, но и така не мога да заема някаква твърда позиция. (въпреки че съвсем леко клоня към одобряването на проекта)
Относно нов АЕЦ - ще цитирам една статия, която се появи наскоро: 'при покачване на цената на петрола над 40-45 долара за барел ядрената енергия е по-изгодна. В момента петролът е двойно по-скъп. Дори и да поскъпва уранът, той формира само 5% от цената на електроенергията, което прави ядрените електроцентрали по-неуязвими от колебанията на пазара на суровини. Електричеството от изкопаеми източници струва 4,7 цента/квч, а от възобновяеми източници - 9,5 цента/квч, т.е. разликата е двойна. 'При отказ от атомна енергия постигането на целите за намаляване на парниковите газове и за борба с измененията на климата няма да бъде възможно'. (от резолюция на Европарламента). Европарламентът също призова за "бързо развитие на технологиите на ядрен синтез и за съответното увеличаване на финансирането за изследвания". В момента то се равнява на 6% от бюджета на ЕС за изследователски цели. С няколко думи - можем само да спечелим от нова АЕЦ. Както каза и един колега: 'тези договори са най-важните подписване през третата Българска държава'. Малко пресилено, но не е далеч от истината Изображение
Ако някой намира някакви слабости в мнението ми - да казва.

_________________
Съществува една теория, според която ако някой някога открие какво точно представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо. Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2008 19:00 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2004 22:07
Мнения: 1536
Местоположение: Над брезите
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
По принцип и аз досега съм клоняла към "за", но тъй като това, което знам от медиите, не го признавам за вярно, а не съм се задълбочавала точно в тези отношения, не смея да изразявам твърди позиции, защото ако започне спор трябва да мълча като дупе или да приказвам общи приказки, макар че точно тук това е на почит (;

_________________
Some dance to remember, some dance to forget


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов