Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 23 Апр 2024 09:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2007 23:03 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 05 Дек 2006 03:23
Мнения: 294
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
а за Шишеджам,в завода се говорело само на турски.Даже там управителя или шефа искали да му викат "бей",заповедите които пишел били на турски( то това го има и в Добрич в Карапелит).По тази тема- турските работници зимат по 2500 евро и на нагоре заплати,апък българите зимат мизерните 300лв.В завода се говорело на турски даже не та пускали в завода,ако не работиш или ако не приятел на шефа.Тай,че не ми говорете.Тез дето ми са прайте на много "модерни" тапи глобалисти.В самия град се толерират турците и това е няма ко да спорим.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2007 23:31 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 31 Авг 2005 20:43
Мнения: 21
Местоположение: HAWAII
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
Ще бъде като във шивашките фирми, да се работи за малко пари за по 120лв. и с извънредно работно време. Защото мангала знае, че тука ще намери по простички и по ниско платени работници.

Баце, ти си пръднаул у кофата - това мнение за 3ти път го изказваш в темата. Интересно ми е, ако го беше купил румънец, пак ли щеше да лаеш по същия начин, или просто това, което демонстрираш е истинският "АТАКИСТ"?!? Не си на мястото на хората, който ще работят и за 180лв зат'ва с лека ръка казваш "по-добре да не работи, отколкото турчин да ...". Не отричам, че това е минималната работна заплата, която е супер мизерна.

_________________
Изображение[/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2007 14:04 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2005 17:31
Мнения: 890
Местоположение: Добротица
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
с въпросния турчин баща ми е работил доста години и
все още се уважават така че това са глупости с това мислене
още доста години ще си тъпчем на едно място

_________________
Faster and Faster Until the Thrill of Speed Overcome the Fear of Death


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2007 14:49 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 26 Яну 2007 19:52
Мнения: 187
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Maystora написа:
Stink__ написа:
И ние като го имахме, какво правехме с него ... нали е по-важно да се развива .. по-добре ли е да бъде затворен


По-добре отколкото да го държи мангал !
Ами то като ще е така...дайте да кандидатираме за президент някой турчин бе! Не е ли по-важно да се развива държавата отколкото да е все така..може би той ще ни оправи !?
mejdu turchin i ciganin ima golqma razlika ... poznavam dosta turci i moga da vi kaja, che sa dosta svestni hora i te mrazqt romite kato nas, ne gi slagaite pod obsht znamenatel !!!

_________________
What you call dog with no legs?
Don't matter what you call him, he ain't gonna come.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2007 06:45 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 14 Фев 2005 23:16
Мнения: 436
Местоположение: Dobrich-Varna
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
p01n7`oF`SySteM` написа:
Тея тука дето много ги защитават виждам,че са или кумонисти или не са яли бой от цигани ...


Ей това наистина ме разсмя яко. Абе приятел, ти на колко си? на 10???
Комунистите обичат циганите а? Ма как не се бях сетил, те затова извършиха възродителния процес, за да им е гот на циганетата, щото нали ги обичат ....
Мноо сте зле бре :bored:

Иначе относно темата .... в тоя свят на материални интереси, няма значение бял или черен, имаш ли парички - ти си шефа. И мене не ме кефи да бачкам за истеричен израелец, ама всеки е свободен да избира. А ако работиш за 120 лева, и продължаваш все още да работиш за толкова, означава че си толкова тъп, че просто не заслужаваш повече - просто е....
Самото население си е виновно, аз като съм в Добрич, места няма по центъра къде да седна да изпия едно кафе, макар че има доста заведения ... Всичко заето. А ако питаш насядалите хора: как са цените по тея кафета - всеки казва: ауууу ужасно скъпо.... Ми като е скъпо кво на майка си в шортите търсят да сядат!?!?!?! Аз например много рядко сядам, щото съм против тея цени и ми се струват високи за това което получавам, особено за обслужването от някви момиченца намусени, недоволни че бачкат за 120 лева, което е под всякаква критика. Ама те май не знаят че не съм аз виновен че само това могат и си е техен проблем :bored:
Тъпо наистина, като че ли няма способни българи да управляват завода .... ама те досега бяха българи и акаха наляво и надясно... тай че все тая! Тя България така или иначе се разпродаде, аз вече почнах да свиквам с тая мисъл ....
Както се пееше в една песен: ще крадаааа, докато имаааа, като няма, ще емигрирам в чужбинаааа :friends:

_________________
Ши бачкаш ли, ши учиш ли?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2007 07:12 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
колкото и да им е гадно на някой хора
преди мн мн години добрич е бил създаден от турчин...
аре да ви видя Вие дето мразите сичкото що не е Българин как живиете в този град основан от турчин :538

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2007 12:50 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2005 18:50
Мнения: 557
Години: 37

Местоположение: Akiba and Harajuku districts
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ShLiM написа:
колкото и да им е гадно на някой хора
преди мн мн години добрич е бил създаден от турчин...
аре да ви видя Вие дето мразите сичкото що не е Българин как живиете в този град основан от турчин :538

Що говориш глупости?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2007 17:41 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
DiviNe написа:
ShLiM написа:
колкото и да им е гадно на някой хора
преди мн мн години добрич е бил създаден от турчин...
аре да ви видя Вие дето мразите сичкото що не е Българин как живиете в този град основан от турчин :538

Що говориш глупости?

Ако говоря глупости значи даскала по география ми е говорил глупости

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2007 23:18 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
DiviNe написа:
Що говориш глупости?

Объркал си се нещо. Хаджи Оглу Пазарджик е турчин, поне името му е такова.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2007 02:14 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 13 Юни 2006 17:44
Мнения: 1726
Местоположение: Супершоу България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Добрич е на около 15 века ... тогава турците са били в папка 'бъдещи проекти' в някоя кантора ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2007 02:43 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Цитат:
Първи свидетелства за историята на град Добрич са открити археологически останки от времето на античността (ІV-ІІІ в. пр. Хр. — ІІ-ІV в. сл. Хр.) и ранното средновековие (VІІ-ХІ в. сл. Хр.). Открит е старобългарски некропол с езически гробове в центъра на града. Опустошителните нашествия на печенеги от първата третина на 11 век обезлюдяват вътрешността на Добруджа и животът в селищата замира през целия период на Второто българско царство.

През 16 век отново възниква селище. Негов основател е турският пътуващ търговец Хаджиоглу Пазарджик, чието име градът носи до 1882 г. Според сведения на турския пътешественик Евлия Челеби, посетил града към 1646 – 1650 г., в него има над 1000 къщи, около 100 дюкяна, 3 хана, 3 хамама, 12 джамии, 12 училища.

През 17 - 19 век. градът се развива като занаятчийски, търговски и земеделски център. Прочува се с изделията на тъкачеството, абаджийството, бакърджийството, с кожено-ловджийските си принадлежности, както и със селскостопанските си продукти — жито, ленено семе, сурови овчи кожи, вълна, сирене, кашкавал.

До началото на 19 век населението на града достига 12 000 жители. Голяма част от населението са пришълци от източните части на България след руско-турските войни (1810, 1828, 1845 г.). След Кримската война тук се заселва голяма група българи от Котленско.



http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0.B8.D1.8F

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2007 11:28 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2005 18:50
Мнения: 557
Години: 37

Местоположение: Akiba and Harajuku districts
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Razor написа:
Добрич е на около 15 века ... тогава турците са били в папка 'бъдещи проекти' в някоя кантора ;)

И аз имах нещо такова предвид... :)
Едно е да основеш друго е да се настаниш на място където е имало град преди това... Това, че този човек е дошъл и е "основал" тук град, където е имало и преди и то български, а може би и римски не ми говори много... А и аз за турски търговци никога не съм чувал! Виж за българи с наложени турски имена, вече говорим за друго... :)
Така, че да не ми минават с номерца от типа на град Кърджали! То по тая логика цяла България от турци е основана, хайде хайде, към Анадола!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов