Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 19 Апр 2024 09:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2006 16:45 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2005 23:52
Мнения: 955
Местоположение: .......... I'll Take you straight to the ValueTown
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Искате изстината за САЩ???Ето тогава - ЧЕТЕТЕ:
Тате, защо нападнахме Ирак
Въпроси и отговори отностно външната политика на САЩ (И американското нахлуване в Ирак)

В: Тате, защо трябваше да нападаме Ирак?
О: Защото имаха оръжия за масово поразяване.

В: Но инпекторите нали не откриха никакви оръжия за масово поразяване?
О: Това е защото иракчаните ги крият.

В: И за това нахлухме в Ирак?
О: Дам... Инвазиите винаги вършат по-добра работа от инпекторите.

В: Но след като нападнахме, ПАК не намерихме оръжия за масово поразяване, нали?
О: Това е, защото са много добре скрити. Спокойно, ще намерим нещо. Най-вероятно точно преди изборите 2004 година.

В: А тате, защо им беше всичкото това оръжие за масово поразяване на иракчаните?
О: За да го използват по време на война, глупчо.

В: Объкрах се, тате. Ако са имали толкова много оръжие, и са възнамерявали да го използват, нямаше ли да го използват по време на войната с тях?
О: Ами, очевидно не искат никой да разбере за съществуването на тези оръжия, и затова предпочитат да мрът с хиляди, вместо да се бранят.

В: Ама и това не разбрах. Защо ще искат да умират, когато имат толкова много големи оръжия, с които можеха да се отбраняват?
О: Ами това е различна култура, сине. Трудно се разбира.

В: Абе незнам за теб, но аз си мисля, че изобщо са нямали никакви оръжия, както уж разправяше нашето правителство.
О: Ами.. Знаеш ли, не е толкова важно дали са имали или са нямали такова оръжие. И без това си имахме причина да ги нападнем.

В: И тя е?
О: Ами дори Ирак да няма оръжия за масово поразяване, Саддам Хюсеин беше зъл диктатор, което е още една добра причина да ги нападнем тяхната държава.

В: Защо? Какво прави злия диктатор, че е ОК да ги нападаме?
О: Ами, ако не друго - той изтезаваше собствения си народ.

В: Както правят в Китай?
О: Не сравнявай Китай с Ирак. Китай е добър икономически съперник, където милиони хора работят като роби в фабрики и цехове за да правят американските корпорации по-богати.

В: И щом една страна си измъчва хората в името на американските корпоративни интереси, значи е добра страна, нищо че си измъчва хората?
О: Точно.

В: А защо са измъчвали хората в Ирак?
О: Заради политически престъпления, най-вече за критика към правителтвото. Хора, които го критикуват ги изпращат по затвори и ги изтезават.

В: Ама не е същото в Китай?
О: Казах ти, в Китай е различно.

В: И каква е разликата между Китай и Ирак?
О: Ами ако не друго, Ирак се оправляваше от партията на Баските, а Китай са куминизъм.

В: Едно време не бяха ли лоши комунистите?
О: Не... само кубинските комунисти са лоши.

В: Защо са лоши кубинските комунисти?
О: Ами, ако не за друго - хората които критикуват правителството в Куба са изпращани по затворите и изтезавани.

В: Като в Ирак?
О: Точно - бързо сващаш.

В: И като в Китай?
О: Уфф.. казах ти - Китай е добър икономически съперник. Куба, от друга страна - не е.

В: И как така Куба не е добър икономически съперник?
О: Ами, виж сега... По едно време през 60-те нашето правителство наложи някой закони, които забраняват търговията на Американци в Куба, докато те не спрат да бъдат комунисти и да станат капиталисти - като нас.

В: Но, тате... Ако махнем законити е отворим търговията с Куба, и започнем бизнес със тях, това няма ли да им помогне на станат капиталисти - като нас?
О: Не ми се прави на дървен философ.

В: ... Не мисля, че се правя на дървен философ, тате.
О: Както и да е... Ами те нямат и свобода на избор на религията в Куба.

В: Като управлението на Фалун Гонг в китай?
О: Казах ти вече - престани да говориш лоши неща за Китай. Както и да е. Саддам Хюсеин дойде на власт след военен преврат, така че на всичкото от горе не и съвсем легитимен лидер.

В: Какво е "военен преврат", тате?
О: Това е, когато някой генерал вземе на сила управлението на страната, вместо да проведе избори като нас в Щатите.

В: Ама нали и в Пакистан така дойдоха на власт?
О: Имаш предвид генерал Первез Мушараф? Ъм.. Да.. така е, но Пакистан са ни приятели.

В: А защо Пакистан са ни приятели, като лидера им е нелигитимен.
О: Никога не съм казвал, че Первез Мушараф е нелигитимен.

В: Е нали току що каза, че военен геренал, който завземе властта насила, премахвайки легимното управление на страната е незоконен лидер?
О: Само Саддам Хюсеин. Мушараф е наш приятел, защото ни помогна, когато нападахме Афганистан.

В: Тате, тате... А защо нападнахме Авганистан?
О: Заради това, коте те ни направиха на на 11 Септемри.

В: А какво ни направи Авганистан на 11 Септември?;
О: Ами на 11-ти, 19 човека - 15 от тях от Саудитска Арабия, отвлякоха няколко самолета и унищожиха няколко сгради в Ню-Йорк и около 3000 невинни човека загинаха.

В: Е какво общо има Авганистан?
О: Хората, отвлекли самолетите, са обучавани в Авганистан - под ръководството на Талибаните.

В: Не се ли Талибаните, онезе лоши радикални ислямисти, които режат ръцете и главите на хората?
О: Точно те са. Не само, че им режат главите и ръцете, но потискат и правата на жените.

В: А, тате, Буш не даде ли на Талибаните 43 милиона долара през Май, малко преди 11 Септември?
О: Да, но тези пари бяха наргада за добрата борба срещу наркотиците.

В: "Борба с наркотиците"?
О: Да, Талибаните доста помагаха при спирането на хората да отглеждат опиумни растения.

В: И как го правеха това, тате?
О: Много просто - ако хванеха някой да отглежда такива растения, талибаните им режеха ръцете и главите.

В: Значи, когато режат глави и ръце защото хората отглеждат опиум е ОК, но ако е за нещо друго не става, така ли?
О: Да, нормално е едно радикално ислямиско-фундаменталискто движение да реже главите и ръцете на хората защото отглеждат растения, но не е нормално да им ги режат, защото крадат хляб.

В: А не режеха ли глави и ръце за същото нещо и в Саудитска Арабия?
О: Там е различно. Афганистат се управлява от тиранично-патриархално настроено движение, което потика жените и ги кара да носят фереджета на обществени места, със смърно наказание ако не го спазват.

В: Ама в Саудитска Арабия не носеха ли и там фереджета?
О: Не - саудитските жени са задължени само да носят традиционното ислямско облекло.

В: Е каква е разликата?
О: Традиционното ислямско облекво, носено от Саудитските жени е скронмо, но същевременно модерно облекло, което покрива цялото тяло на жената, освен очите и пръсите и. Фереджето от друга страна е зло и патриархално средство за потискане на жените и покрива цялото тяло на жената, освен очите и пръстите и.

В: На мен ми звучи същото, само с друго име.
О: Ама не ми сравнявай Афганистан със Саудитска Арабия. Саудитите са ни приятели.

В: Ама нали каза, че 15 човека, от тези които отвлякоха самолетите на 11-ти са Саудити?
О: Да, ама са обучени в Афганистан.

В: Е кой ги е обучил?
О: Един мноого лош човек на име Осама Бен Ладен.

В: Той от Авганистан ли е бил?
О: Еми не, ама не е и от Саудитска Арабия. Но беше лош човек, много лош човек.


В: Като че ли си спомням, че едно време ни беше приятел.
О: Да.. само като му помагахме да прогони Съветската инвазия в Афганистан през 80-те.

В: Кой бяха тия Съветите? Не беше ли това Злата Комунистическа Импрерия за която приказваше едно време Роналд Рейгън?
О: Ами те вече не са Съвети. Съветския Съюз се разпадна пред 1990 година или там някъде, и сега имат избори и са капиталисти - като нас. А и сега им викаме руснаци.

В: И сега Съветите, така де - руснаците, са ни приятели?
О: Ами не баш... Виж сега, те ни бяха приятели дълго време, след като престанаха да бъдат Съвети, но понеже решиха да не ни подкрепят с войната в Ирак, сега сме им сърдити. Също така сме сърдити на французите и германците, защото и те не ни помогнаха.

В: Значи и французите и германците и те са зли?
О: Не точно зли, но достатъчно лоши, за да им преименуваме French fries and French toast to Freedom Fries and Freedom Toast.

В: Значи ние преименуваме храни, когато някоя старана не прави това което ние искаме?
О: Не точно, това го правим с приятелите си. Враговете си ние нападаме.

В: Ама нали Ирак ни беше приятел през 80-те?
О: Ами да... Ама за малко.

В: Злият Саддам Хюсеин беше ли им лидер тогава?
О: Да, но тогава той водеше война с злите иранци, което го направи наш приятел. Поне временно.

В: Това защо го направи наш приятел?
О: Защото по онова време Иран ни беше враг.

В: Това не беше ли времето когато Саддам обгазяваше Кюрдите?
О: Да, но понеже по това време той се биеше с Иран, не обърнахме внимание натова, за да му покажем, че сме му приятели.

В: Значи, ако някой се бие срещу някой, който е наш враг, това автоматично го прави наш приятел?
О: В повечето случай - да.

В: А всеки, кито се бие срещу някой от нашите приятели, го прави автоматично наш враг?
О: Понякога това също е вярно. Обаче, ако на някоя американска корпорация и е изгодно да продаваме оръжия и на двете страни - още по-добре.

В: Но защо?
О: Защото войната е добра за икономиката, което значи че е добра за Америка. А и понеже Бог пази Америка, всеки който се противопоставя на войната е един безбожен неАмерикански Комунист. Сега, сине, разбираш ли защо нападнахме Ирак?

В: Мисля, че да, тате. Нападнахме ги, защото Бог така искаше, нали?
О: Да.

В: Но как разбрахме, че Господ иска да нападнем Ирак?
О: Ами виждаш ли... Господ лично разговаря с Джордж Буш и му казва какво иска да правим.

В: И в крайна сметка излиза, че нападнахме Ирак, защото Жоро Храста чува гласове в главата си?
О: ДА! Накая разбра как работи света, браво! Сега си затвори очите, настани се удобно и спи спокойно. Лека нощ.

Лека нощ, тате.

_________________
Аз-Черпя :)


Я сега всеки да си признае, колко пъти подред ми гледа аватара :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2006 17:07 
Offline
Търсач

Регистриран на: 16 Юни 2005 02:28
Мнения: 57
Местоположение: у нас
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ХАХАХА ДОБРО Е :) :P

_________________
При наличието на ракийка и шопска салата не отговарям за поведението си ;Р


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2006 12:09 
жоро храста :) това ми хареса а и другото си го бива :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2006 12:32 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 06 Фев 2006 11:19
Мнения: 2639
Години: 34

Местоположение: Varna
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
qko :clap:

_________________
CHELSEAFC FOREVER!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2006 02:17 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Юни 2006 01:40
Мнения: 721
Местоположение: away
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Bullshit (но нямам право да се учудвам, след като всичко в тоя подфорум е такова)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2006 02:30 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 23 Окт 2004 14:33
Мнения: 176
Местоположение: някъде в Добрич и Русе...
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Shaddy написа:
Bullshit (но нямам право да се учудвам, след като всичко в тоя подфорум е такова)

da we!!! ei sega! istina si e i tolkoz!!! :bang: :boo: :boi:

_________________
-Обича ме, не ме обича. Обича ме, не ме обича...
-Хайде стига! Знам те аз теб... По - добре звучи:"Съблича ме, не ме съблича. Съблича ме, не ме съблича."
-Замълчи и ТИ се съблечи!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2006 17:50 
Offline
Зарибен
Аватар

Регистриран на: 13 Май 2006 17:05
Мнения: 410
Години: 31

Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Chelsea написа:
qko :clap:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2006 00:27 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 15 Авг 2006 21:02
Мнения: 1907
Години: 32

Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 47 пъти
JoKeRa написа:
Chelsea написа:
qko :clap:
:clap: :clap:

_________________
"С нас е Бог, разберете, народи, и се покорете, защото с нас е Бог!...
Могъщи, покорете се, защото с нас е Бог!
И ако закрепнете, пак ще бъдете победени, защото с нас е Бог!..."


"Толерантността в една зверилница е равносилна на смърт." (Н. Хайтов)"...
Обичам животните, птичките и рибите.....особено с биричка и гарнитура. :D

Изображение
Изображение
Изображение

http://www.drakensang.com/?&aid=3546&in ... jxbefgxbab

http://www.erepublik.com/en/referrer/ilirik


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов