Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 20 Апр 2024 00:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:19 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
dobdob написа:
Единственото полезно нещо което мангалите правят за държавата е да чистят боклуците.Друго не можах да измисля,а доста съм мислил за тва.

Скъпи мой,това с чистенето на улиците скоро ще го правят и българите.Помниш ли-преди само цигани държаха тоалетни,а сега българи се избиват за този бизнес.Помниш ли-преди на сергийки само цигани продаваха дрехи от Димитровграт-сега автобусите за Димитровград и Илиенци са фрашкани с българи.С чистенето на улиците ще стане същото.А,още нещо-първата вносна кола в Добрич по информация е била внесена от циганин-била една червена мазда.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:20 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
-HeMa_ucTuHa- написа:
искате да сте отделени от целия свят? Тва е за обща култура, за всяка дреболия ли ще се захващате.
Това, че съществуват празници като ханука и тн. го разбрах преди 3-4 години ( 8 клас да съм бил..) и честно казано не съм изтървал, сега от 1 клас ще ги учат на чужда култура, след като още не знаят БЪЛГАРСКАТА. Нека е дреболия, то от дреболия се започва ....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:21 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Amy написа:
мен лично ме е страх да се прибирам сама, страх ме е когато оставям приятелката си да се прибира сама, страх ме е когато видя готина кола да минава по тъмно покрай мен защото знам че в нея се крие мургав батко, който отваряйки прозореца ти подсвирква.....страх ме е вече да изглеждам добре и да минавам по центъра нощно време.....и това всичко заради буквално простите и миризливи мангали !това НЕ Е нормално....

Ти и в Швейцария да живееш,пак ще се страхуваш,скъпа.Защото страхът си е в теб и където и да си-ще си ходи с теб


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:24 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Clausewitz написа:
“Грабеж бърза, плячка тича.”
ДПС не е просто разглезена и нагла турска етническа партия, а е партия на турската държава в България. ДПС са турските държавни акции в българския суверенитет.
Никой ли не вижда огромната чужда сянка на това джудже?
Състезанието е между нашето събуджане и техните свършени факти.
Не е далеко времето, когато някой обратен дипломат (като в Косово) уж ще се изпусне, казвайки, че независимостта на източните Родопи била вече реалност – за да изпита нервите ни.
Етническото териториално оцеляване на нацията е по-висша ценност от присъединяването към ЕС. Защо да сме преполовен член-отличник на ЕС? Участието на ДПС в правителственото мнозинство означава, че този парламент няма да премахне оргията с двойното и туристическото гласуване. Тоест и на следващите избори пак ще ни ритат като слепци на кръстовище. Доган им е един етнически Тартюф, който презира и се гаври с българския правов ред, защото има чуждата враждебна подкрепа.
Константинопол е паднал, защото византийците са изпозлвали турски наемни отряди в борбите помежду си. Това правим и ние вече 15 години с турския етнически отряд на българска територия.
Ако турски изселници с двойно гражданство ще гласуват и на следващи избори, нека пред избирателните комисии да казват наизуст “Арменци” на Яворов и тогава да ги пускат в стаичката. Нали идва 2015 г., 100-годишнината от арменския гениоцид?
Конфликтите с циганските банди са опит за отклоняване на фронта към тях – турски гамбит с цигански билярд.
Това не е замисъл на етническото джудже, а на военно –стратегически мозъчен тръст.
Смешен е плачът на чужди и местни медии, че на следващите избори националистите щели да вземат 30 и повече процента. Нали смисълът на демокрацията е представителството да отразява народната воля.
Никак не вярвам на песента, че в ЕС нямало да ни вземат, защото сме нямали нов НПК. И да го имаме, не ще чакат да видят дали ще заработи – трябва им рисунка на котка, а не уловени мишки. Не забравяйте, че парите на българската мафия са в европейски и американски банки – с извинение.
Въпросът за НПК и компания си е чисто шивашки за геополитическия маскен бал – с какво да облекат взетото по друг начин решение. Ако ни отложат – пускайте спрените АЕЦ блокове, за да поживеем още малко с евтин ток.
Не всичко е загубено. Нуждаем се от национален фронт “Анти-ибрик”.
Неопетнени българи да бият камбаната във Вашингтон, Брюксел, Москва, Рим, Йерусалим и навсякъде, където ще ни чуят.
Сами не можем да се справим с надвисналия мрак, но будни няма как да ни изтъркалят в пропастта. Мракът се плаши от светлина и публика.
Помнете Йоан (9.41) “Иисус им рече: да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях. Но сега казвате, че виждате, затова грехът ви остава”.
Най-мръсното нещо е малодушно да завещаваш на децата си битка, вместо да я водиш самият ти сега – така харчиш на кредит тяхната кръв.

Абе,човече-ДПС не е партия и на турците в БГ,тя си е партия на Дуган.Ако пък си мислиш,че турците го понасят тоя-грешиш.ДПС е партия на Доган,който има отново за цел да всее размирици сред обществото и май ще успее


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:25 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
julide написа:
Amy написа:
мен лично ме е страх да се прибирам сама, страх ме е когато оставям приятелката си да се прибира сама, страх ме е когато видя готина кола да минава по тъмно покрай мен защото знам че в нея се крие мургав батко, който отваряйки прозореца ти подсвирква.....страх ме е вече да изглеждам добре и да минавам по центъра нощно време.....и това всичко заради буквално простите и миризливи мангали !това НЕ Е нормално....

Ти и в Швейцария да живееш,пак ще се страхуваш,скъпа.Защото страхът си е в теб и където и да си-ще си ходи с теб
Защо в България пък да не е като Швейцария ? Защо винаги гледаме другите и си устройваме животеца по техен образец ? Толкова прости ли сме ? Защо да не се разбираме всички и всички да си знаем мястото ? тук е България, не е Турция 2, не е Мангалия и тн... щом са граждани на България ако ще Камерунци да са трябва да спазват законите на държавата !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:29 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Е някой ако ми каже,че в България има българи-що се заблуждавате.Когато видиш един англичанин-той има характерни черти и прилича на англичанин.Когато видиш немец-казваш това е немец.Когато видиш руснак-казваш-това е руснак.Дори и поляците си имат отличителни черти,защото са чисти нации.Кои са отличителниет черти на българина?Няма такива.Щото от тук са минавали и минавали.....българина няма характерна,отличителна черта.А и как една дама,която говори за православна църква излича думата"лайна"-не се връзва с православието май?Докога в тази малка държава ще се делите на българи,евреи,турци и незнам си още кво-живеете в една територия,всички сте граждани на България.ДОКОГА??????


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:30 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2005 01:45
Мнения: 770
Местоположение: Толбухин
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Някой му викат обща култура. От малки ли трябва да свикват да са "коне с капаци" ? Мислете малко, а не пишете наизуст. Така или иначе на всички им е ясно, че сте "патриоти" : )
:brose:

_________________
:dance: :DJ: :dancing: :kitara: :497


Последна промяна k на 26 Фев 2006 23:30, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:30 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Opel Kadett написа:
julide написа:
Amy написа:
мен лично ме е страх да се прибирам сама, страх ме е когато оставям приятелката си да се прибира сама, страх ме е когато видя готина кола да минава по тъмно покрай мен защото знам че в нея се крие мургав батко, който отваряйки прозореца ти подсвирква.....страх ме е вече да изглеждам добре и да минавам по центъра нощно време.....и това всичко заради буквално простите и миризливи мангали !това НЕ Е нормално....

Ти и в Швейцария да живееш,пак ще се страхуваш,скъпа.Защото страхът си е в теб и където и да си-ще си ходи с теб
Защо в България пък да не е като Швейцария ? Защо винаги гледаме другите и си устройваме животеца по техен образец ? Толкова прости ли сме ? Защо да не се разбираме всички и всички да си знаем мястото ? тук е България, не е Турция 2, не е Мангалия и тн... щом са граждани на България ако ще Камерунци да са трябва да спазват законите на държавата !

ДАыТОВА Е ТАКА!!!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:30 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
julide написа:
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Е някой ако ми каже,че в България има българи-що се заблуждавате.Когато видиш един англичанин-той има характерни черти и прилича на англичанин.Когато видиш немец-казваш това е немец.Когато видиш руснак-казваш-това е руснак.Дори и поляците си имат отличителни черти,защото са чисти нации.Кои са отличителниет черти на българина?Няма такива.Щото от тук са минавали и минавали.....българина няма характерна,отличителна черта.А и как една дама,която говори за православна църква излича думата"лайна"-не се връзва с православието май?Докога в тази малка държава ще се делите на българи,евреи,турци и незнам си още кво-живеете в една територия,всички сте граждани на България.ДОКОГА??????
Докато се научат всички да уважават закона и да са отговорни пред него !

пп. Не съм дама :bubble:

_________________
Изображение


Последна промяна PaKo на 26 Фев 2006 23:37, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:33 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
k написа:
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Някой му викат обща култура. От малки ли трябва да свикват да са "коне с капаци" ? Мислете малко, а не пишете наизуст. Така или иначе на всички им е ясно, че сте "патриоти" : )
:brose:
Имам братовчед 1 клас, знае кога е националния празник на Америка а Българския не знае. Има обща култура нали ? И не е единствения . . .

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:35 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
LoNgA написа:
YAVOR написа:
цитат от вестник АТАКА

Цитати от изявленията на лицето Адем Кенан

1. "Българите са нация от изроди" /заради това изказване го осъдиха на 600 лв глоба/

2. "Когато един народ като турския, който е господствал като имперски народ 500 години по тези земи, сега е принуждаван да стане част от една нация заедно с бившите си роби - българите, това е унижение за мен като турчин"

3. "В Република България се нарушават правата на малцинствата, затова ние настояваме да се организира задължително народностно самоопределение под наблюдението на световни организации, да се избере Велико народно събрание
на пропорционален принцип между етническите общности и да се създаде федерация и в нея
не трябва да присъства думата българи"

4. "Дали България и в бъдеще ще се нарича "България", е под въпрос"

Я кажете кой подклажда етническия мир, дали АТАКА или тоз мангал а?

ония ден вьв вестника пишеше 4е едно прасе летяло --цитираи си колкото искаш ама яворе ве4е нервиш с тез псувни.

Абе тоя Адем Кенан да си гледа работата.И какво общо имат сегашните турци и българи с 500 г.робство.Тогавашната война не е била избор нито на турците нито на българите,а на такива като Доган и В.Сидеров.И какво са виновни хорицата турци или българи за тази война.Войните не се водят от хората от народа,а от откачалките,които ги управляват.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:37 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Opel Kadett написа:
k написа:
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Някой му викат обща култура. От малки ли трябва да свикват да са "коне с капаци" ? Мислете малко, а не пишете наизуст. Така или иначе на всички им е ясно, че сте "патриоти" : )
:brose:
Имам братовчед 1 клас, знае кога е националния празник на Америка а Българския не знае. Има обща култура нали ? И не е единствения . . .

Много си прав, повечето хора не знаят българските празници, а знаят на другите държави. Не знаят какво е станало на 9септември, не знаят защо 25септември е ден на ДОбрич, не знаят кога е деня на будителите. А пък ми говорите за някви лапенца дето са 3-4-ти клас да учат такива неща.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:41 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 26 Юли 2004 22:51
Мнения: 306
Местоположение: under the bridge
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
julide написа:
Amy написа:
мен лично ме е страх да се прибирам сама, страх ме е когато оставям приятелката си да се прибира сама, страх ме е когато видя готина кола да минава по тъмно покрай мен защото знам че в нея се крие мургав батко, който отваряйки прозореца ти подсвирква.....страх ме е вече да изглеждам добре и да минавам по центъра нощно време.....и това всичко заради буквално простите и миризливи мангали !това НЕ Е нормално....

Ти и в Швейцария да живееш,пак ще се страхуваш,скъпа.Защото страхът си е в теб и където и да си-ще си ходи с теб

явно си имам причина за да се страхувам...там е работата

_________________
I wish I can...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:41 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
В Турция биле признати само 3 народа. И по нито една програма не давали предавания на друг език. А турската национална телевизия, има 8 канала, а ние тука имаме само 1 национален канал и по него вървят новини на турски. В момента в Турция по нито една програма няма предавания на друг език освен на турски. Там е признато, който е в Турция е турчин, това го пише и в закона им.

Дай те като са назад и ние да сме назад и да не излъчваме чужди програми.Хайде пък,кво те бърка турските новини,не ги гледай-доле нали има надписи на български,кво толкова.Новините на турски дават информация на възрастните хора по селата,които не знаят български,за състоянието в страната ни.Какво толкова-тези,които не знаят българси нямат ли право на информираност?Имат.Не всеки от възрастните им знае български,то има и българи,които не знаят български,пък кво останало за тях.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:44 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
Opel Kadett написа:
k написа:
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Някой му викат обща култура. От малки ли трябва да свикват да са "коне с капаци" ? Мислете малко, а не пишете наизуст. Така или иначе на всички им е ясно, че сте "патриоти" : )
:brose:
Имам братовчед 1 клас, знае кога е националния празник на Америка а Българския не знае. Има обща култура нали ? И не е единствения . . .

Много си прав, повечето хора не знаят българските празници, а знаят на другите държави. Не знаят какво е станало на 9септември, не знаят защо 25септември е ден на ДОбрич, не знаят кога е деня на будителите. А пък ми говорите за някви лапенца дето са 3-4-ти клас да учат такива неща.

Виж сега-задължение на семейството е да учи детето на традиции и празници ,а на даскалото е да дава обширна информация.Кой ви е виновен,че не казвате на децата си какво е станало на девети септември-щото и самите родители май не знаят какво е станало.Те,родителите нали са учили по старите учебници-трябва да знаят все пак.Когато в семейството не се говори за това,що пък в училище да се говори.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:48 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
KaMeH4o написа:
ciganite -----------> na SAPUN ! ! !
:clap: Олеее,миииличък :ok:
ама ти си голямо постижение на цивилизацията.Явно имаш нужда от сапун.Интересно ми е как ще се миеш със сапун от циганин?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:48 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
julide написа:
Дай те като са назад и ние да сме назад и да не излъчваме чужди програми.Хайде пък,кво те бърка турските новини,не ги гледай-доле нали има надписи на български,кво толкова.Новините на турски дават информация на възрастните хора по селата,които не знаят български,за състоянието в страната ни.Какво толкова-тези,които не знаят българси нямат ли право на информираност?Имат.Не всеки от възрастните им знае български,то има и българи,които не знаят български,пък кво останало за тях.

а за българите в Турция дето не знаят турски няма дори и новини на български, турските канали които са на сателит са много повече от български, а ти сама знаеш че всяка турска къща има сателит. Турската национална телевизия има 8 канала, и по нито един не дават предавания на друг език, освен на турски, тука е една програма националната и имат новини на турски. Когато в Турция пуснат новини на български тогава и тука да има. Щом живеят в България, те трябва да се съобразяват със закона и ще изпълняват, като не им харесва, да отиват в Турция и да гледат по цял ден предавания на турски език.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:49 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
julide написа:
YAVOR написа:
Opel Kadett написа:
k написа:
Opel Kadett написа:
Живеем в БЪЛГАРИЯ бе ! Каква ХАНУКА какви лайна ? КАК МОЖЕ В УЧЕБНИЦИТЕ НА ДЕЦАТА ДА ПИШАТ НЕЩА КОИТО НЕ НИ ЗАСЯГАТ КАТО БЪЛГАРИ И КАТО ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЯНИ ???!!!!

Някой му викат обща култура. От малки ли трябва да свикват да са "коне с капаци" ? Мислете малко, а не пишете наизуст. Така или иначе на всички им е ясно, че сте "патриоти" : )
:brose:
Имам братовчед 1 клас, знае кога е националния празник на Америка а Българския не знае. Има обща култура нали ? И не е единствения . . .

Много си прав, повечето хора не знаят българските празници, а знаят на другите държави. Не знаят какво е станало на 9септември, не знаят защо 25септември е ден на ДОбрич, не знаят кога е деня на будителите. А пък ми говорите за някви лапенца дето са 3-4-ти клас да учат такива неща.

Виж сега-задължение на семейството е да учи детето на традиции и празници ,а на даскалото е да дава обширна информация.Кой ви е виновен,че не казвате на децата си какво е станало на девети септември-щото и самите родители май не знаят какво е станало.Те,родителите нали са учили по старите учебници-трябва да знаят все пак.Когато в семейството не се говори за това,що пък в училище да се говори.
Че нали все от някъде и родителите трябва да се научили ? Ако не са, то не трябва заради тяхната грешка да се наказват децата - нека поне те научат от училището нещо наистина полезно. На тея от образованието няма да им стане нищо вместо хануки разни да напишат един 3 март или 9 септември.... защо не учат първо на Българско след това на чужди традиции и тн. Почти всички деца учат до 4-5 клас, след това порастват и си мислят за уж далеч по-важни неща..тогава каквото и да правиш не можеш да ги научиш, дори ще им се стори простотия нашата история, казвам всичко това защото съм го изпитал и сега усещам грешката си.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:54 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
А Банго Васи, Курбан Байрам, Вартананц, да не би да са български празници? Щом е български учебник, трябва да има български празници, ай може някакво изключение, ама аз там виждам само 4-5 български празника.

Абе Яворчо,скъпи мой,изглеждаш интелигентен и широко скроен на снимка,пък то-виж сега кво став.Едно високо съзнание не бива да засяга свещените празници на другите народи.Имаш проблеми,братче и то сериозни-много тесногръдо я караш.Недей,бе,излагаш майка си и баща си така.Или те се гордеят с тесногръдото си чадо,което е родено да всява смут из обществото.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:56 
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2006 20:38
Мнения: 14
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
julide , по тая логика , нека пуснат новини на турски по немската национална телевизия ,те турците в Германия са с милиони , имат си квартали , магазини и тн ... или нека си направят Германо-турска Федерация


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:58 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
julide написа:
YAVOR написа:
А Банго Васи, Курбан Байрам, Вартананц, да не би да са български празници? Щом е български учебник, трябва да има български празници, ай може някакво изключение, ама аз там виждам само 4-5 български празника.

Абе Яворчо,скъпи мой,изглеждаш интелигентен и широко скроен на снимка,пък то-виж сега кво став.Едно високо съзнание не бива да засяга свещените празници на другите народи.Имаш проблеми,братче и то сериозни-много тесногръдо я караш.Недей,бе,излагаш майка си и баща си така.Или те се гордеят с тесногръдото си чадо,което е родено да всява смут из обществото.

Те се гордеят с това, че съм БЪЛГАРИН, и знам всички български празници. Не може в учебник за 3-4 клас да има тези неща. Първите години е задължително да научат българските празници, а след това да си учат каквото искат. Както каза "Опел Кадет" някой не знаят българските празници, а знаят вече американските празници, що не вземеш да четеш всичките постове по внимателно а?

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:58 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
това е в учебник за 3-4 клас по литература, щом от малки ги учат на простотии :(
Clausewitz много добър пост,
Цитат:
ДПС партия на турската държава в България

Ей тоя цитат за ДПС-партия на турската държава в БГ и доста шибана работа,който го е написал,или не знае добре български,или е откачен идиот от всякъде.Ще ми се да не знае добре български.В България не може да има афтономия и сигурна съм това не е идея на обидновените турци,които живеят тук,а на някой идиот.Обаче ще си изпатят пак горките турци.Става нещо и нека да се опитаме да потушим този конфликт поне във този форум.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2006 23:59 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Пак ли сте за турците, това го казва депутат и то в парламента

Атака и ВМРО поискаха сваляне на новините им

Ще има още предавания на турски език, защото България е европейска държава. Това заяви днес от парламентарната трибуна зам.-председателят на ДПС Юнал Лютфи по време на дебатите за промени в закона за радиотото и телевизията. Днес от Атака поискаха спиране на новините на турски език по националната телевизия. Лютфи коментира, че новините на турски не са против разпоредбите в конституцията, защото през 1999 г. България е подписала рамковата конвенция за защита на малцинствата. Той уточни, че тогава нито един народен представител не е защититил тезата, че конвенцията е в противовес с основния закон.
Поведението на Атака е чисто провокативно, а предложенията им не са част от дневния ред на парламента и обществото, коментира депутатът. Лютфи смята, че ако бъдат спрени новините на турски език, предизвикателството щяло да е същото, ако спрат новините на български в Западните покрайнини и сънародниците ни там нямат възможност да гледат предавания на майчиния си език.
Хората на Волен Сидеров искат да се направи една единствена поправка в закона за радиотото и телевизията, с която да се премахнат новините на турски език по националната телевизия. Според тях по този начин се създава възможност за недопустимо толериране на определени групи от населението и декултивиране на сепаратистки настроения. България е еднонационална държава в която не може да се прави каквото и да е деление на верски, етнически или расов признак, смятат хората на Сидеров. Според тях излъчването на новини на турски език е противоконституционно, защото в основния закон е записано, че официалният език в страната е българският.
Днешните дебати се превърнаха в отправяне на остри реплики между ДПС и Атака. Станчо Тодоров от Атака заяви, че "майка България" е една и когато има новини по националната телевизия, трябва да са на майчиния език. Той допълни, че първия ден като е влязъл в парламента, е чул да се говори на турски език. Колегата му Павел Чернев допълни, че БНТ е медията на българската държавност и трябва да спазва конституционните разпоредби. Павел Шопов пък коментира, че ДПС като противоконституционна партия не може да защитава националния интерес.
Депутатът от ДПС Йордан Цонев акцентира върху ролята на българските турци и на пратията на Доган за приемането на България в ЕС и НАТО. "Вие представяте ли си влизането в НАТО и ЕС без ДПС - питайте Костов, че ролята на ДПС беше ключова, сложете си ръката на сърцето и кажете", попита риторично Цонев. Според него с новините на турски език, българските турци научават каква е политиката, която води българската държава. Нека да използваме този инструмент, който е в полза на националния ни интерес, призова депутатът от ДПС.

Ремзи Осман пък обвини Атака, че приемат интеграцията на малцинствата като асимилация. Али Осман Имамов се похвали, че ако пожелае може да комуникира на патагонски и английски език. Не е нормално да се рекламира строеж на църкви по БНТ и толкова много да се говори за православието, след като всеки четвърти в България не изповядва тази религия, смята Имамов.

Лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов подкрепя предложението на Атака и също иска спиране на новините на турски език по БНТ. Той припомни, че рамковата конвенция за защита на малцинствата не е ратифициарана от редица европейски държави. В България всички има равни права и равни задължения, а отделните етноси нямат никакви привилегии според конституцията, категоричен бе Каракачанов. Според него, ако ще има новини на турски език, трябва да се пуснат и такива на арменски и еврейски. Депутатът от БНС смята, че голяма част от етническтие общности в България през последните 16 години не се опитват да се интегрират, а се дезинтегрират. Той смята, че много по-голям проблем е фактът, че етническите общности не разбират новините на български език.

"Ако не говориш на турски в Кърджали, не можеш да си купиш и хляб", заяви Георги Георгиев от Атака. Али Осман Имамов от ДПС се провикна от мястото си: "Ти не си добре". Георгиев пък му отговори: "Аз съм добре, но ти не си добре".

Днес предложението на Атака не беше гласувано на първо четене, а дебатите по обсъждането му продължават във вторник.

http://www.vsekiden.com/news.php?topic=1&id=11235[/b]

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:00 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
julide написа:
YAVOR написа:
А Банго Васи, Курбан Байрам, Вартананц, да не би да са български празници? Щом е български учебник, трябва да има български празници, ай може някакво изключение, ама аз там виждам само 4-5 български празника.

Абе Яворчо,скъпи мой,изглеждаш интелигентен и широко скроен на снимка,пък то-виж сега кво став.Едно високо съзнание не бива да засяга свещените празници на другите народи.Имаш проблеми,братче и то сериозни-много тесногръдо я караш.Недей,бе,излагаш майка си и баща си така.Или те се гордеят с тесногръдото си чадо,което е родено да всява смут из обществото.

Те се гордеят с това, че съм БЪЛГАРИН, и знам всички български празници. Не може в учебник за 3-4 клас да има тези неща. Първите години е задължително да научат българските празници, а след това да си учат каквото искат. Както каза "Опел Кадет" някой не знаят българските празници, а знаят вече американските празници, що не вземеш да четеш всичките постове по внимателно а?

Чудесно е ,че знаеш всички български празници.Но това е роля на семейството, а не толкова на даскалото.Ако в семейството не се държи на празниците,няма как детето да ги знае.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:01 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
julide написа:
YAVOR написа:
това е в учебник за 3-4 клас по литература, щом от малки ги учат на простотии :(
Clausewitz много добър пост,
Цитат:
ДПС партия на турската държава в България

Ей тоя цитат за ДПС-партия на турската държава в БГ и доста шибана работа,който го е написал,или не знае добре български,или е откачен идиот от всякъде.Ще ми се да не знае добре български.В България не може да има афтономия и сигурна съм това не е идея на обидновените турци,които живеят тук,а на някой идиот.Обаче ще си изпатят пак горките турци.Става нещо и нека да се опитаме да потушим този конфликт поне във този форум.
Абе вярно е, че в момента турците не са ни виновни, виновни са такива като Доган и разни там, които искат да ни потурчат отново. Виновни Турски граждани е имало преди, когато са колели нашите прадядовци и баби и тн..

пп. Яворе, аз съм си PaKo, не гледай какво пише за ник :Р

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:03 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 17 Яну 2006 17:15
Мнения: 26
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Clausewitz написа:
julide , по тая логика , нека пуснат новини на турски по немската национална телевизия ,те турците в Германия са с милиони , имат си квартали , магазини и тн ... или нека си направят Германо-турска Федерация

То и аз не съм съгласна с турските новини,но не ми бъркат никъде-нека си ги има,кво толкова.Да,в Германия има милиони турци, но на тях не се гледа като на турци,а като на граждани на света,каквито сме всички.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:05 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
julide написа:
Чудесно е ,че знаеш всички български празници.Но това е роля на семейството, а не толкова на даскалото.Ако в семейството не се държи на празниците,няма как детето да ги знае.

знам всички празници от училище, майка ми и баща ми също са ми дали много, но по наше време беше строго и се учеше.
Като е роля на семейството да научи празниците и да възпита детото си, да вземе да не ходи на училище, там няма да имат какво да правят, не си права, въобще.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:09 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Турция биле задължени да пуснат по една от националните си телевизии предаване на друг език, и са го пуснали за 10-тина дни и не са послушали ЕС, а ние се оставаме да ни командват.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:11 
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2006 20:38
Мнения: 14
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не става дума за турците като цяло , а за сепаратисти като Доган


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2006 00:34 
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2006 20:38
Мнения: 14
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Неизвестни лица опустошиха вечния огън на връх Шипка

Неизвестни лица опустошиха вечния огън на връх Шипка. Между 20 и 25 февруари е унищожен обковът, след като са задигнати медни листове с размери 2,4 м на 0,96 м, съобщиха от пресцентъра на РДВР – Стара Загора.
Това е част от националния паметник-музей ”Шипка - Бузлуджа”. Престъплението е извършено в навечерието на националния празник на България 3 март. На паметника светиня се провеждат националните чествания, посветени на освобождението на България от турско робство.
Тази година за Националния празник на България на върха ще се качи и министър-председателят Сергей Станишев. Очаква се там да присъствуват и няколко хиляди души от цялата страна.
По случая с вандализма работи РПУ – Казанлък.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов