Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 26 Апр 2024 21:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2010 00:12 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Става въпрос за покритие на жичка(подобна на струна за китара) със покритие подобно на това на контактите във дистанционните управления. Въпросните жички играят ролята на контакти и явно това покритие има за цел да намали собственото съпротивление на жичката. На повечето(около 100 е броят им) това покритие е нарушено и не контактуват. Та въпроса е има ли някакъв начин да ги поправя. Мислих за токопроводящо лепило което по думите на някой при изсъхване създава точно такова покритие, но е твърде скъпо и не знам колко ще е ефикасно. Другият вариант за който се сещам е електролиза, но не знам точно какъв разтвор на графита трябва да използвам и дали изобщо ако стрия графит от молив и го разтворя ще се получи нещо.
Някой някакви идеи???

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2010 17:00 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Идеи, какви идеи. Има графитни лакове по магазините като всеки графитен лак си има някакво съпротивление поне аз имам някакъв със съпротивление <2000 Ом /GRAPHIT 33/. Пръскаш някъде и после или с тампон или с нещо подобно "боядисваш" жичките. Дали ще има резултат не зная, но решение за нацапване има. Опитвал съм го на клавиатури силиконови, гумени и всякакви такива и мога да кажа, че пада лесно, но за жички може и да стане.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2010 17:23 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
И това е идея, но ми се струва, че тези 2Ком може да ми изиграят лоша шега.
ако по схемата преди контактите имаше някакви резистори така че да имам възможност да донагаждам чрез тях разликата бих го пробвал веднага.
Препоръчаха ми неколкократно пръскане със контактен спрей.

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2010 02:55 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Хайде сега ново 20...
След дълго ровене във интернет стигнах до извода, че ми е нужен сребрист графит на прах. Графита от моливи и четки за ротори не ми върши никаква работа.
Ще обясня за какво иде реч защото се оказа,че има и други като мене дето поради една или друга причина се мъчат със трици маймуни да хващат. Първо наличните на пазара материали от сорта на токопроводящи лепила са изключително скъпи за предлаганото количество а и не си заслужава да се дават 20-30 лева за такива поправящи китове ако ще ремонтираме ДУ което има аналог за 10-15 лева.
Съвсем друг облик придобиват нещата когато става въпрос за твърде дифицитни или скъпи неща(в моя случай контактите на стар аналогов синтезатор)
Графита от молив или четки не става за тази цел защото- Не е чист графит а смесица от каолин или друг материал и графит изпечен при висока температура. когато е на пръчка или на четка има голяма проводимост но започне ли да си раздробява, пили, шкури и т.н. кристалната решетка се изменя(химиците най-вероятно знаят за какво става въпрос), това е и причината когато четките за ротора се почистят със шкурка първо да започнат да искрят.
та значи ....Търси се сребрист графит на прах

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2010 17:07 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
В "Елимекс" гледах някакво китче с две ампулки вътре, едната графит, другата разтворител някакъв. Комплектът е Полски за ремонт на ДУ, надали е по-скъп от 5лв.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2010 02:04 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ако е тва което си мисля, ти се опитваш да възстановиш пистите по платката на синтезатора. Незнам от къде ми попадна едно шишенце със сребърна боя (съпротивление 0 ома ) та с тая боя едва 10гр. и цена 45лв. съм поправял доста повредени писти и хубавото е че държи и на доста ампери поне до 10А е гаранция. За друго не се сещам в момента.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2010 15:25 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
:) Не е точно така. Колкото и странно да ти прозвучи във тоя синт няма нито една печатна платка със писти(такива малки които не могат да се възстановят). Всичко е летящ монтаж :D - текстолитови плочки със отвори закрачетата на елементите а от другата страна всичко е жица и писти като магистрали(тук можеш спокойно да работиш и със 100 ватов поялник).
Намерих си такъв графит и след нова година очаквам да ми го доставят.
Цената за 100гр е 10 лева и транспортните разходи от гр.Елин Пелин.
Така че за в бъдеще ако на някой му потрябва такова чудо- аз съм човека ;)

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов