Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 20:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2009 20:29 
Offline
Stranger
Stranger

Регистриран на: 30 Авг 2008 22:49
Мнения: 302
Години: 23

Местоположение: Варна
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 31 пъти
Хора, някой да знае откъде в Добрич може да се купи такова нещо?

_________________
We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2009 16:30 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2006 16:13
Мнения: 665
Местоположение: dum durum dum dum
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 12 пъти
аххх... къде гледах такова бе, на битака мисля , че беше или на мосю бриколаж ли ахх...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2009 00:07 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
На стария битак няма ли там още в първия магазин ? Тва е за ТВ нали ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2009 08:26 
Offline
Stranger
Stranger

Регистриран на: 30 Авг 2008 22:49
Мнения: 302
Години: 23

Местоположение: Варна
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 31 пъти
Ами благодаря ще проверя.Да за ТВ е.
Да не ти се изпече видеокартата ако вързана към ТВ-то чрез ТВ-аут.
Чел съм из други форуми, че по кабелната ( не на Бергон) пускат едни 40-60 волта за захранване на усилвателите а и от разни други фактори може да стане уйт :)

_________________
We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2009 11:30 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Undercover написа:
Ами благодаря ще проверя.Да за ТВ е.
Да не ти се изпече видеокартата ако вързана към ТВ-то чрез ТВ-аут.
Чел съм из други форуми, че по кабелната ( не на Бергон) пускат едни 40-60 волта за захранване на усилвателите а и от разни други фактори може да стане уйт :)

тука мн бих по спорил с теб за 40 60 волва ;) , измервал съм в къщи на ДК и течеше 12 волта , никой няма да пусне такъв волтаж по кабел за кабелна телевизия , а и няма да го позволят все пак такъв волтаж е опасен за човека ;) и с такова напрежение телевизорите нямаше да издържът вервай ми ;)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2009 16:37 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
kurtika89 написа:
Undercover написа:
Ами благодаря ще проверя.Да за ТВ е.
Да не ти се изпече видеокартата ако вързана към ТВ-то чрез ТВ-аут.
Чел съм из други форуми, че по кабелната ( не на Бергон) пускат едни 40-60 волта за захранване на усилвателите а и от разни други фактори може да стане уйт :)

тука мн бих по спорил с теб за 40 60 волва ;) , измервал съм в къщи на ДК и течеше 12 волта , никой няма да пусне такъв волтаж по кабел за кабелна телевизия , а и няма да го позволят все пак такъв волтаж е опасен за човека ;) и с такова напрежение телевизорите нямаше да издържът вервай ми ;)



Е па аре и аз да ги изсерем ени......... Начи не бъркай постоянното напрежение което "може" да го има и високочестотния сигнал. И двете е възможно да "вървят" по кабел без тва да увреди ТВ приемника поради факта че още на входа му има кондензатор , който служи да предпази тунера точно от такива напрежения. Старите Телевизори "Велико Търново" дори имаха 160 В спрямо НУЛА И ФАЗА и си имаха вграден галваничен разделител. Не веднъж съм захранвал видеокамера с един кабел по който тече и напрежение и видеосигнал, естественно правя допълнителна платка за отделяне на напрежението (за всеки случай) от Видеосигнала.
Това за което служи Галваничния разделител е да предпази ТВ от разликата в капацитета и електрическия потенциал между ТВ и кабелната. Защото тези 2 фактора винаги са различни и ако техниката не е заземена и ТВ сигнала от кабелната също не е заземен се получава едно натрупване на статично електричество което може да увреди самия приемник или компютър. Ако нещо бъркам значи вече съм го забравил.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2009 20:46 
Offline
Stranger
Stranger

Регистриран на: 30 Авг 2008 22:49
Мнения: 302
Години: 23

Местоположение: Варна
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 31 пъти
Мерси са отговорите. Аз вече си сложих разделител.Притеснявах се за тв-картата с тв-аут-а.
А досега винаги като вкарвам кабела за кабелната в тв-то и виждам една искричка :)
Сори за ламерските менения, но не разбирам много от слаботокова техника :)

_________________
We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

#1) Respect the privacy of others.
#2) Think before you type.
#3) With great power comes great responsibility.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2009 19:54 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Е точно тая искричка е фатална понякога, на кратко казано. ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2009 02:02 
Offline

Регистриран на: 28 Май 2009 01:42
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Относно вашите спорове за волтажа по коаксиалния кабел всички кабелни оператори пускат напрежение по кабела максимум 74 волта като за целта се използват трафове.Това напрежение се пуска само по главна магистрала а не към абонатите.Нодовете и усилвателите работят и се захранват по кабела като могат да се захранват с напрежение от една посока а сигнал от противоположната като усилвателя може да се захранва от изхода си и да връща напрежение през входа си.Усилвателите които се захранват по кабела са най-вече магистрални т.е.с два изхода,като на единия изход се слага джъмпер чрез който протича напрежението за по далечната посока а на втория изход няма напрежение като той примерно е за блока където е усилвателя,като има и вариант само да се храни от входа или изхода без да пуска напрежение наникъде.Има и усилватели с един изход като при тях ако на изхода се пусне напрежението например за блока където е усилвателя се слага или херметичен токов тап или токов сплитер или техлайн които пуска напрежение само в едната посока.С цялата тая работа исках да обясня на другарите от форума че пускането на ток по кабела е разрешено но напрежение кам абонатите не се пуска.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2009 02:22 
Offline

Регистриран на: 28 Май 2009 01:42
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
А искричката която искача от буксата на тв-то е потенциал който го има и всеки телевизор.Ако искаш пробвай и опри фазомера на буксата на тв-то и ще видиш че свети макар че няма такъв ток който да е опасен за живота въпреки че съм виждал тв-та който връщат 220 че дори и 350 волта но това са редки случаи като изключение правят например плазмите като повечето от тях връщат от порядъка на 30-40 волта,патил съм и знам но и 70 волта не са опасни за живота но е опасно ако някой опре жилото на кабела с напрежението към нещо примерно метално или с две думи да окъси може да запали и трафа а и според зависи къде е той може да стане и по-сериозна работа.Другия вариант е като се направи конектор на кабела да изпуснеш едно косъмче от оплетката да допре жилото на кабела вече 100% си запалил трафа.Виждал съм как гори траф страшна работа е,дори един колега каза:"Аз съм от 13 години в тая фирма ама такова нещо не бях виждал".Много работи изписах дано да сте ме разбрали.Ако имате някакви въпроси относно кабелна телевизия питайте тук във форума а аз ще се опитам своевременно и да ви отговоря.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009 23:25 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 17 Апр 2007 15:33
Мнения: 31
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
няма ли кондезатори, които играят ролята галваничен разделител?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 19:59 
Offline

Регистриран на: 28 Май 2009 01:42
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Има но те се слагат в тв-та и други такижа техники.А галванични има по магазините за ел.части


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов