Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 25 Апр 2024 13:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2008 21:24 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Значи днес като ходихме на плаж и минахме към Кранево с колата както си работи диска и по едно време спря песента и тръгна някакво радио забравих му името и единственното нещо което можех да правя беше да усилвам/намалям и да го спра сд-то.Всичко друго беше пълен блокаж.Не можех да сменя приерно на сд или на радио не можех да пусна дуго радио абсолютно нищо не можеше да се направи.После на връщане донякъде минахме оттам и не се появи този проблем но вместо направо за Добрич минахме през Балчик и по пътя за Балчик същата работа само че ми излезе това радио.Беше няква турска простотия и единственното решение беше да го спра и да пусна малко музика от телефона :) А ако има някой по-запознат нека да обясни как става тази магарийка :) И като дали може да се спре двигателя и да се направят други простотии защото колата има бордови компютър(а късмет да угасят жигула или москвич :) )

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2008 22:36 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
spored men ne e nikakva magiika a ti se ebava cdto ni6to neobi4aino

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2008 23:00 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
по принцип край морето сигнала от турция е много силен и заглушават нашите радиа,явно честотата на която се излъчва радиото прави някакъв бъг на cd то и то блокира и излъчва само тази честота.
А силните турски радиа и телевизии преди демокрацията до колкото са ми обяснявали са биле заглушавани от наша страна и не са се хващали в българия то затова има толкова много антени на нос калиакра и болата. В момента тези заглушители неработят и турските сигнали които са по силни заглушават нашите :)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 00:52 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
А по въпроса за спирането на двигателя на кола може да го направиш само с EMP ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 00:55 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ай ся и аз да ги изям, може ли? ;) Та значи имало едно време едни хора , дето намислили една функция в радиото която е предвидена за бедствия и аварии. И тая функция е поставена във всяко едно съвременно радио, че като има проблем директно и независимо от това какво слушаш на авто системата се задейства този АВАРИЕН (да го наречем) канал и чуваш къде и каво има в района или по пътя. На по старите приемници се пускаше ръчно сега е автоматично. Същото го има и в GPS приемниците, но за БГ не е активно натича се TMC функция. Явно това са използвали "братята" турци. За тях няма забранено, навсякъде лъчат пропаганда.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 01:03 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 05 Ное 2005 05:39
Мнения: 183
Години: 35

Местоположение: Добрич
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Да и аз ходих на море в близост до Балчик и се получи същото.. както слушам мп3 през приемник (ония кадето се включват в запалката) и изведнъж смущения, почна да става някаква смесица от сигнали, пълна какафония, предимно турски боклуци се чуваха..ии го спрях..и на мен ми стана странно какъв беше този силен сигнал та да заглуши този на устроиството дето е в самата кола..лудница..

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 02:04 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2006 17:38
Мнения: 1693
Местоположение: Somewhere in the Nowhere
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Извънземните пращат сигнали,споко.

_________________
Когато син гръм удари,как червеното ехо заглъхва...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 08:36 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Цитат:
Тялото на вълната генератори са в състояние да произвежда звукови фокусирани електромагнитна енергия, или че могат да разбийте обекти като бъбречни камъни и други подобни материали. EMP генератори да произвеждат варива на електромагнитна енергия, която може да унищожи деликатната електроника в компютри и микропроцесори. Destabilized LCR вериги могат да произвеждат много megawatt варива с помощта на взривни тел разрушителното превключване. Тези с висока мощност варива могат да бъдат съчетани в антени, конично секции, рога и т.н. за много насочен ефекти. Изследвания в момента се ангажирали да деактивирате превозни средства, като по този начин се избягват опасните висока скорост chases. Номерът е да се генерира достатъчно висока мощност пулс да запържваме на електронни модули за контрол на процесора. Това би могло да бъде много прост, ако превозното средство е уредена в пластмасови или стъклени влакно, отколкото метъл. В Цветово от метал тяло предлага предизвикателството на изследовател да се разработи система за практическа система може да бъде построена, които биха могли да направите това, но би било скъпо, големи и произвеждат обезпечение щети на приятелски цели.

Малко груб превод на една статия за ЕМР ама толкоз може да преведе сайта какво.орг :) Като почне да се чете се подразбира долу-горе смисъла на написаното

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 08:38 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Aca написа:
spored men ne e nikakva magiika a ti se ebava cdto ni6to neobi4aino


А като се ебава сд-то защо само на тези места го прави това?Колко диска съм прослушал на него и никой не е направил това по другите пътища а само там се случи

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 10:18 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Dr@cula написа:
Aca написа:
spored men ne e nikakva magiika a ti se ebava cdto ni6to neobi4aino


А като се ебава сд-то защо само на тези места го прави това?Колко диска съм прослушал на него и никой не е направил това по другите пътища а само там се случи

спокойно и аз съм чувал за такива случаи нали прочете другите постове които ти даваме обяснение на твоя проблем не обръщай внимание на пишлеметата които само цвъкат :)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 10:56 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
kurtika89 написа:
Dr@cula написа:
Aca написа:
spored men ne e nikakva magiika a ti se ebava cdto ni6to neobi4aino


А като се ебава сд-то защо само на тези места го прави това?Колко диска съм прослушал на него и никой не е направил това по другите пътища а само там се случи

спокойно и аз съм чувал за такива случаи нали прочете другите постове които ти даваме обяснение на твоя проблем не обръщай внимание на пишлеметата които само цвъкат :)


Да прочетох ги другите постове и ви благодаря за обяснението.Ама наистина хитро измислено там за аварии да пускат принудително ама смотаните мангали да заместят тея аварийни станции със тяхна убита музика.Ама и това там ЕМР е готино аз четах из нета за него бах мизериите които може да направи на бедния автомобил :)

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 11:48 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Falco написа:
Ай ся и аз да ги изям, може ли? ;) Та значи имало едно време едни хора , дето намислили една функция в радиото която е предвидена за бедствия и аварии. И тая функция е поставена във всяко едно съвременно радио, че като има проблем директно и независимо от това какво слушаш на авто системата се задейства този АВАРИЕН (да го наречем) канал и чуваш къде и каво има в района или по пътя. На по старите приемници се пускаше ръчно сега е автоматично. Същото го има и в GPS приемниците, но за БГ не е активно натича се TMC функция. Явно това са използвали "братята" турци. За тях няма забранено, навсякъде лъчат пропаганда.


e qvno tova e otgovora na vuprosa ti

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 12:23 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Dr@cula написа:
Aca написа:
spored men ne e nikakva magiika a ti se ebava cdto ni6to neobi4aino


А като се ебава сд-то защо само на тези места го прави това?Колко диска съм прослушал на него и никой не е направил това по другите пътища а само там се случи

не му обръщай внимание, не ги разбира. ;) За такива проблеми и аз съм чувал в района на Балчик. Моето ЦД пък само прехвърляше на радиото от флашката, но погледнах в менюто му и опцията за новини беше включена.
EnemyDown дали ще има заглушаване или не то и без туй се чува отвратително този трансмитер. ЦД-то му е майката или адапторна касетка.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 12:24 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 09 Юни 2005 20:49
Мнения: 1538
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Първо антените на нос Калиакра не са за заглушаване на турски радиа а са служели преди време за директна връзка с Русия.
А това с радиото поред мен може да е породено от силно електромагнитно поле. Преди време като ходихме със Subaru-то на почивка в Банско и всеки ден по пътя за ски пистата имаше едно място където 4x4-то отказваше. Много интересено :) Твоето може да е същото


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 12:41 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
anAkiN^_^ написа:
Първо антените на нос Калиакра не са за заглушаване на турски радиа а са служели преди време за директна връзка с Русия.
А това с радиото поред мен може да е породено от силно електромагнитно поле. Преди време като ходихме със Subaru-то на почивка в Банско и всеки ден по пътя за ски пистата имаше едно място където 4x4-то отказваше. Много интересено :) Твоето може да е същото


Хм . . . Интересно защо точно 4х4 изключва . . .На нас преди години като бяхме още със жигулата точно като спрем пред двора в бабини и винаги като угасяхме там двигателя никога не палеше.Все трябва да я бутнем по-надолу и тогава си запалшваше нормално но точно на него място не искаше . . . Ама вече явно се е оправило квото е било защото и сега я държим жигулата още и когато излезем с нея никога не отказва там винаги си пали.А иначе втората кола дето е сд-то е Опел Астра :)

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008 12:47 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
anAkiN^_^ написа:
Първо антените на нос Калиакра не са за заглушаване на турски радиа а са служели преди време за директна връзка с Русия.
А това с радиото поред мен може да е породено от силно електромагнитно поле. Преди време като ходихме със Subaru-то на почивка в Банско и всеки ден по пътя за ски пистата имаше едно място където 4x4-то отказваше. Много интересено :) Твоето може да е същото

аз да съм казал,че всички са служели със цел заглушаване,само някой антени,ама ттези коотп са правели заглушаването или вече са извън строя защото не са поглеждани или се използват с друга цел :)

_________________
[url]=http://hanovete.com/?recruit=245636][img]=http://world2.hanovete.com/signatures/45636.jpg][/img][/url]


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов