Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 18:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 13:26 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ако има желаещи да станат радиолюбители или поне да научат нещо по тая тема, нека пишат тук. :pirate:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 13:28 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
И не задавайте въпроси от сорта: Как да подслушвам ченгетата. Те отдавна ползват GSM и станциите им са само за авторитет.


Последна промяна Falco на 26 Ное 2007 02:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2006 08:04 
Offline

Регистриран на: 02 Май 2006 20:09
Мнения: 2
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Действително темата може да се окаже интересна за младите момчета които се интересуват и занимават с електроника. Който иска да научи повече може да посети сайта на Българската федереция на радиолюбителите http://www.bfra.org Там ще намери цялата необходима информация за това какво е необходимо за да притежавате собствена радиостанциа и да правите връзки с радиолюбители от цял свят.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2006 13:43 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Значи имам един въпрос, въпреки че знам, че едва ли ще стане но съм длъжен да попитам.
Може ли да се направи телефон Panasonic от по старите модели да работи на по-голямо разстояние. В смисъл да му се сложи по-голям предавател вътре. Предполагам и в слушалката ще трябва да се правят подобрение по отношение на предавател.
Ако въобще има възможност мога да дам точна схема на апарата с всички характеристики. Чувал съм че може, но до сега не съм откривал подобна схема.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2006 15:14 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Дай модела и ще видя какво имам като документация на Панасоник.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2006 02:11 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 11 Сеп 2006 15:29
Мнения: 42
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Може разбира се.Правили сме го. :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2006 02:14 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Ето въпросния телефон, заедно със схемата
http://freeftp.bergon.net/rack1/users/i ... tc1025.pdf

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2006 23:00 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Можеш да го направиш спокойно. Проверих че на тая честота може да правиш предавател до 5вата но не повече, че бият през джоба после тия от КРС ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2006 23:44 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Аха мерси. Остана и кадърна схема да намеря, но незнам откъде. :O_o:

_________________
Стига сте роби, бъдете горди, чеда сте на славен род.
... Не скланяйте никому глава, вие сте божия твърдина.
Живейте деца с любов и вяра и ке я биде България.

Послание от Ванга.
http://vbox7.com/play:664c15b1


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2006 19:40 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ако имаш пари може директно на чип да минеш а и по стабилно работи на малки мощности.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007 04:39 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
стана м идоста интересн ои да попитам това със гсм-а. За подпбие на уоки токи ли става на вапрос ил иза нещо друго и това радио за радио предаване по домашно радио или нещо друго разяснете ако може да направим една дискусия :clap:

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2007 22:13 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
До колкото видях става дума за Телефон а не GSM-телефон. а и с мобилните телефони само на 450МХц. са правили колеги експерименти и се получава. 2-3 километра има добра връзка. За домашните е малко по трудно че тоя банд се ползва и от Такси-та и ше има да вдигат врява че пак някой ги смущава и им краде поръчките. хахахаххахаха.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2007 14:53 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Те поръчките си ги крадат след намеса в станциите от разбирачи. Ама нали сме далеч от Варна...

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2007 03:16 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ако е това за което мисля, и Варна им е близо ;) и аз мога да им преправя станциите да са номер 1 винаги, само че няма да ми платят толкоз колкото искам аз ;) За тва нека си ходят у Варна.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2007 10:29 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
То като не щеш после викат "А, тоз ли? Знам го, гола вода." Ей тъй, от злоба и липса на какво друго да се каже. Пък във Варна понякога бият за преправяне. Тук обаче върви. Добрич! Хубав град, хубави хора.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2008 01:26 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Честно да ти кажа по закон трябва да са с 10 Вата мощност, но всички са поне с 15 реални Вата. по нагоре нямат никакъв шанса да си усилят сигнала. Дори с усилвател. Всичко опира до въпрос на реакция на човека ако е бавен, и с 300 вата да е пак няма спасение.
Сега започнаха с така наречения "бутон заявка" като си сложат всички пак ше са изравнят. И не са светват че от всичко това печели фирмата и техниците дет им преправят станциите ;) щот всички майстори когато поставят 90% от устройствата и по някаква "незнайна" причина шефовете на такситата почват "внезапни" проверки. И се почва великото махане на тия платки, после айде пак на ново, и всеки път се дават пари на техник за махане и слагане. Много е трудно да се усети човек че таксиджиите са най прецакани от цялата далавера ;) ама тва не е мой проблем, да се оправят кой как може.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2011 01:25 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
:razmisli: От няколко дни пак ме е засърбяла крастата по радиолюбителските истории и както винаги се получава "пак изпуснах влака". В началото на месеца е имало изпит за клас във Пловдив, там хората са се организирали и са провели нещо като начален курс във помощ на желаещите а тук във нашето велико село нищо като подобно, не съм чувал даже за кръжоци някакви.
Така както изглежда ще трябва май да се подготвям сам, но не знам дали това което съм открил ще е достатъчно(на този сайт са събрани доста неща http://radiohobby.hit.bg/ ) а и все си е по-друго да има нови попълнения във това хоби. Ако има желаещи може да свормираме една групичка и да създадем работа на R5 (helpsos)
Ами дет се вика- 73 ;)

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2011 22:01 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Е той Р5 си се ползва все още, въпреки че малко антените му не са в час. Няма кой да ги поправи (за сега) а и радиолюбителите нещо понамаляха изобщо в БГ.
http://www.bfra.org/content/blogcategory/11/40/lang,bg/
Мисля че това по ще ти помогне.
А и идеята за сформиране на някакъв Радиоклуб според мене е доста добра. Въпреки че във Варна имаше подобен опит но за сега без успех. Щото нали има GSM що ни е радио, голямо, неудобно и мяза на полицейско. :D Това според мен са основните причини.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2011 20:12 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Ами то и ти си прав, във ежедневното развитие на технологиите трудно се подържа интерес към това хоби, но позволи ми да не се съглася със едно нещо- това хоби не дава единствено възможност за комуникация.
Радиоклуб трудно се създава но нищо не пречи да се направи опит да се направи подобие, на доброволни начала. Интересно е как в по-малък град като Силистра са успели да си съхранят клуба.
Аз за себе си съм решил, при първа възможност се явявам на изпит за 2-ри клас а оттам нататък ще видим. Ако някой си мисли че са нужни големи инвестиции и свръх човешки знания и умения - не е така.
Нужни са желание, основни познания по електротехника и безопасност, малко четене за тънкостите в хобито, 28лв за документите и....апаратурата е според желанията, предпочитанията и възможностите.

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2011 23:12 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
То си е цяло чудо че в Силистра има такъв клуб. Явно традициите са по силни там. Тука хората гледат станцията със страхопочитание сякаш си с калашник по центъра. Абе изобщо кат пришълец си те гледат. И кат почнеш да им обясняваш че дори и в телефонен режим пак по малко плащаш от тях и почват да са чешат умно и да си праят тънки сметки :D

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2011 18:18 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Айде ако има навитаци
На 27.06.2011 г. (понеделник), от 18.00 часа в гр. Бургас на адрес: ул. „Александър Велики” № 37Б, ет. 2 (РС пожарна безопастност и защита на населението) ще се проведе изпит за придобиване на правоспособност за радиолюбители клас 1 и клас 2
аз ще пропусна :(

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2011 23:38 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Само едно не ми е ясно, на изпита подбират 60 въпроса от тези 231 дето са в конспекта или слагат подобни?
щото с тия Q-кодове си мамата джейса....нямат научаване :D

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2011 20:14 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Ще си позволя да постна отговора на мое запитване към КРС:

--------------------------------------------------------------------------

Във връзка с Ваше запитване, получено на електронната поща на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), Ви уведомявамe за следното:

За да бъдете допуснат до изпит за правоспособност на радиолюбител, е необходимо да подадете Заявление за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба,

Към заявлението е необходимо да приложите:

1. копие на документ за правоспособност на радиолюбител (ако се явявате на изпит за клас 1);

2. снимка (изисква се за изготвянето на разрешителното за правоспособност на радиолюбител);

3. копие от документ за платена такса (в размер на 28 лв).

Заявлението може да се изпрати по пощата (или чрез куриер) на адрес: гр. София, ПК 1000, ул. „Гурко” № 6 или да се подаде в деловодството на КРС - гр. София, ул. „Гурко” № 6, ет. 2, стая 201.

Таксата може да заплатите в касата на КРС или по банков път по IBAN сметка BG78 BNBG 9661 30 001226 01, BIC код ВNBG BGSD - Българска народна банка, гр. София, пл. „Княз Александър Първи“ № 1.

Съгласно заповед на КРС, изпит може да бъде проведен при подадени повече от 5 бр. заявления в гр. София, и при подадени повече от 10 бр. заявления в провинцията. Ако се съберете минимум 10 желаещи да се явят на изпит в гр. Варна, представители на КРС, ще дойдат и ще проведат изпит в гр. Варна.

Документите за явяване на изпит се подават минимум 3 дни преди провеждане на изпита, за да може да Ви включим в Протокола и да обработим документите Ви.
--------------------------------------------------------------------------

Запитването беше за гр.Варна с предположение, че като по-голям град може да има повече желаещи, но както става ясно при наличието на минимум 10 желаещи изпит може да се проведе и в Добрич.
Де`т се вика, айде да се съберем. Нека ако има заинтересовани и сериозни кандидат радиолюбители да пишат в темата.

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2011 00:27 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Нещо интересно и полезно http://www.ham-operating-ethics.org/fil ... ul2010.pdf
Чак сега разбирам(след 12 години), защо докато учех CW ме заплашваха по 5 пъти с арест в рамките на 1 учебен час (giggle)

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2011 14:24 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Еми то е трябвало да споменеш че си в радиоклуб, че да не та закачат и да не са дразнят. :D Моя бивш преподавател от Варна беше решил да отвори отново варненския радиоклуб, ама от цяла Варна само един баща отишъл да запише синът си че да не ходел да са дрогира.
Радио хобито не е за терапевтична и лечебна цел. То е за удоволствие и (в редки ситуации) за оказване на помощ при бедствия и аварии. Ама много малко хора го проумяват. А още по тъжно и смешно е как хората (в България) са възприели, че щом имаш станция си или ченге или някакъв охранител. Същата работа като те видят с БМВ, или си мутра или някой БОС. Трудно им е да осъзнаят че радиото не е униформа и че ВСЕКИ ИМА ПРАВО да ползва радиостанция (говорим за СВ обхвата) и че не е опасно и престъпно деяние.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)



За това мнение авторът Falco е получил благодарност от PIT_BUL (22 Авг 2011 14:07)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов