Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 04 Юни 2024 13:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Май 2007 23:55 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Малко съм скаран с ел.техниката, та ако някой може да ми помогне, ще съм му благодарен.

Става въпрос за съпротивление което да намали напрежението от 4.5волта до 4волта, по просто казано искам като свържа последователно три AAA батерии от 1.5волта да получа напрежение 4волта а не 4,5, трябва ми за един фотоапарат, тъй като му изгърмях оригиналната батерия а нова струва 30лв, та искам да пробвам да го захраня с 3 батерии по 1.5волта.
Първата ми асоциация да намеря колко ще е съпротивление беше със закона на ОМ, но няма идея колко ампера е една батерия ААА, а и нямам с какво да я измеря, не съм сигурен и дали ползват закона на ОМ в реално ситуации или само на хартия :)

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 00:28 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 26 Ное 2004 10:31
Мнения: 262
Години: 40

Местоположение: kadeto si poiskam
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
IVOSTIIL написа:
Малко съм скаран с ел.техниката, та ако някой може да ми помогне, ще съм му благодарен.

Става въпрос за съпротивление което да намали напрежението от 4.5волта до 4волта, по просто казано искам като свържа последователно три AAA батерии от 1.5волта да получа напрежение 4волта а не 4,5, трябва ми за един фотоапарат, тъй като му изгърмях оригиналната батерия а нова струва 30лв, та искам да пробвам да го захраня с 3 батерии по 1.5волта.
Първата ми асоциация да намеря колко ще е съпротивление беше със закона на ОМ, но няма идея колко ампера е една батерия ААА, а и нямам с какво да я измеря, не съм сигурен и дали ползват закона на ОМ в реално ситуации или само на хартия :)


pi4 svarji si gi nqma da ima6 problem kato vklu4i6 aparata
voltaja 6te namale poradi pri4inata 4e 6te glatne tok
ako vzeme6 edna bateriq 1,5 primerno i q zameri6 s Volt metar 6te vidi6 4e tq ne 1,5


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 01:29 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 29 Окт 2006 00:58
Мнения: 698
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
нищо няма да му стане аз сум слагал 9 болтов адаптер на касетофон4е 3 волта и до сега няма проблеми с него :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 01:32 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Адаш, със съпротивление няма да стане. Това е цифрова техника и тя иска точни работи. Друг е въпроса, дали ще работи на 4,5 или ще гръмне. Това обикновенно се постига със стабилизатор на напрежение, но хаби доста ток и ще ти падне батерията бързо.
В 90 процента от случаите техниката работи със отклонение от 1 волт дори, но не мога да ти гарантирам това. Предполага се че половин волт няма да е от значение, защото обикновенно всичко е преоразмерено при изчисленията и работи - особенно -+0,5 волта.
Мисля че няма да имаш проблем, но рискът си е твой.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 07:51 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Значи, няма да стане моята идея, всъщност оригиналната батерия пише 3.7V, в момента апарата го ползвам с адаптер на 4.2V(на 3V волта въобще не пали), но когато е с него, апарата загрява, и понякога показва: "медия карт еурор" което с оригиналната батерия не се случвало никога. И за тва ме е страх да го пробвам на 4,5 волта, да не замине картата или нещо друго.

10х за мненията, на всички.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 12:34 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 50

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Това загряване може да се случва от адаптора. Обикновенно тези адаптори не отговарят на напрежението, което пише че дават. Да не говорим, че нямат филтрация като хората. За това нещо трябва адаптор със вграден стабилизатор и добра филтрация. Той ще ти излезе малко по-евтино от батерията. Трябва май да прежалиш парите за нова батерия, докато не си го гръмнал с тези китайски адаптори.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 13:38 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
IVOSTIIL написа:
Значи, няма да стане моята идея, всъщност оригиналната батерия пише 3.7V, в момента апарата го ползвам с адаптер на 4.2V(на 3V волта въобще не пали), но когато е с него, апарата загрява, и понякога показва: "медия карт еурор" което с оригиналната батерия не се случвало никога. И за тва ме е страх да го пробвам на 4,5 волта, да не замине картата или нещо друго.

10х за мненията, на всички.


значи ако не си забелязал на зареждащите батерии напрежението не е 1,5 а е 1,2 волта така че 3 ще ти свършят перфектна работа

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 20:01 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
IVOSTIIL написа:
Значи, няма да стане моята идея, всъщност оригиналната батерия пише 3.7V, в момента апарата го ползвам с адаптер на 4.2V(на 3V волта въобще не пали), но когато е с него, апарата загрява, и понякога показва: "медия карт еурор" което с оригиналната батерия не се случвало никога. И за тва ме е страх да го пробвам на 4,5 волта, да не замине картата или нещо друго.

10х за мненията, на всички.
Пич, на gsm-ите батериите са пак на 3.7v ( поне на моя сименс е на толкова по спомен и на моторолите и тн... ) струват 10-15лв, що не си вземеш една 3.7v ами се занимаваш със съпротивления и тн...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 20:59 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И аз това се сетих, но батерията е доста по къса от батериите на ГСМ, и не става да се затвори капака, освен да я вържа към корпуса със тиксо :)
все пак свързах две презареждащи се батерии по 1.2V и една 1.5 и за сега върви апарата, но за съжаление след 20 снимки със светкавица, батериите се изтощават.

_________________
Изображение
Изображение


Последна промяна IVOSTIIL на 10 Май 2007 21:04, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 21:04 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
А батерийките от 1.5V да не са по-малки? Де да знам, според мен батерийката от gsm е най-добрия вариант..опа - грешка. Най-добрия е да дадеш 30лв ама да знаеш, че си свършил работа - поне аз така бих постъпил, не си струва да заносяш апаратчето ама твоя работа де. Всъщност какво е то?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 21:06 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Дори и да взема батерията, зарядното за батерията също се прецака така, и няма как да я зареждам.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 21:37 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
На оригиналната батерия какво пише:
тип
ампери
часове
колко извода има 2 или 3
как изглежда
има едно място дето има много батерии и то акумулаторни и е сравнително евтино

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Май 2007 23:25 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Батерията


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2007 12:30 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
IVOSTIIL написа:
Малко съм скаран с ел.техниката, та ако някой може да ми помогне, ще съм му благодарен.

Става въпрос за съпротивление което да намали напрежението от 4.5волта до 4волта, по просто казано искам като свържа последователно три AAA батерии от 1.5волта да получа напрежение 4волта а не 4,5, трябва ми за един фотоапарат, тъй като му изгърмях оригиналната батерия а нова струва 30лв, та искам да пробвам да го захраня с 3 батерии по 1.5волта.
Първата ми асоциация да намеря колко ще е съпротивление беше със закона на ОМ, но няма идея колко ампера е една батерия ААА, а и нямам с какво да я измеря, не съм сигурен и дали ползват закона на ОМ в реално ситуации или само на хартия :)

Какво значи "ИЗГЪРМЯХ" му батерията??
Като гледам батерията е Li-ion. Ако е на 1-1,5 години не би трябвало да и има нещо, при правилна употреба! По-вероятно проблема да е в зарядното!
Колкото до батериите, освен "напрежение" имат още един много важен
параметър-"капацитет"-Ah.(в твоя случай е 840 mAh).
Можеш да постигнеш същия ефект с три акумулаторни батерии с напрежение по 1,2V и капацитет по 1000mAh, но това в никакъв случай няма да ти излезе по-евтино!
P.S.Все пак си провери най-напред състоянието на зарядното!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Май 2007 16:02 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Батерията не изгърмя, а се наду като балон, това е само капака, което съм снимал, а това надуване беше съпроводено от стопяване на пластмасата на зарядното, което също е извън строя.

Спрях се на варианта: две презареждащи се AAA 1.2V батерии по 850mAh, и една обикновена ААА от 1.5V. (запоявам ги и ги вкарвам в апарата)

ПП
Вчера се реших да купувам оригинална батерия, но след като се обадих на сайта, където батерията беше 30лв се оказа, че не продавали такава от години и ми препоръчаха този сайт, където ценат и е 119лв:644 :scared: :
http://www.photo.store.bg/c/p-p/m-721/i ... b-1lh.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Май 2007 21:43 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 26 Ное 2004 10:31
Мнения: 262
Години: 40

Местоположение: kadeto si poiskam
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
[quote="IVOSTIIL"]Батерията не изгърмя, а се наду като балон, това е само капака, което съм снимал, а това надуване беше съпроводено от стопяване на пластмасата на зарядното, което също е извън строя.

Спрях се на варианта: две презареждащи се AAA 1.2V батерии по 850mAh, и една обикновена ААА от 1.5V. (запоявам ги и ги вкарвам в апарата)

ПП
Вчера се реших да купувам оригинална батерия, но след като се обадих на сайта, където батерията беше 30лв се оказа, че не продавали такава от години и ми препоръчаха този сайт, където ценат и е 119лв:644 :scared: :
http://www.photo.store.bg/c/p-p/m-721/i ... b-1lh.html[/quote

kakav ti e aparata ??? model
moje da izmislim ne6to


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Май 2007 22:13 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Canon S400 (IXUS 400)
http://www.dpreview.com/reviews/canons400/

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Май 2007 18:40 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Започни с ремонта на зарядното което се е скапало.
После мисля, че можеш да смениш акумулаторния елемент вътре като внимаваш за термозащитата /един интересен диод/. Не съм сигурен дали ще успееш но ако успееш ще ти струва не повече от 10-ина лева.
Интересното е, че всяко зарядно е предназначено за строго определен акумулатор и no-name китайджосите скапват батериите.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов