Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 25 Апр 2024 08:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2008 00:48 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2004 21:03
Мнения: 283
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
platinum написа:
Какво пречи да се занесе компа на някоя бензиностанция и ако компресора не хвърля вода да се издуха през която и дупка да е като се започне през вентилатора на захранването и се продължи през отворите за периферия отпред. Така и лепенките ще са цели и прах няма да има и пари няма да ви вземат. Проблемът е друг, отварям комп сглобяван не в Бергон и с лепенки и изтекла гаранция и макар на гаранционната карта да пише Радеон 9550 вътре да е Нвидиа 5200. Ей това е гадното.


Е, това дори и на "залепено" РС може да се види елементарно през Device Manager-a, Display Properties и на още куп места без диагностична програмка :)

_________________
Bergon.net


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2008 04:01 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 10 Яну 2008 21:51
Мнения: 612
Години: 43

Местоположение: Балик
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не се научиха хората, ей! Купуват си компютри от големите вериги магазини, пък после сервизите са им виновни!! Не мога да кажа нищо за момчетата от Бергон, защото не съм имал вземане-даване с тях/и сигурно няма да имам/, но не ми се вярва да вземат пари за гаранционна услуга. Подобни действия водят до загуба на клиенти, нещо което едва ли биха искали.
А аз лично цялостна гаранция за компютър не взимам, дайте си ми на чарковете поотделно и съм много доволен. Няма нужда от две години гаранция, когато проца си има 3, харда - 5 и т.н.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2008 02:20 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Aми да ти кажа честно, изчетох де що гаранционни карти ми попаднаха, включително и за лаптопите. И какво установих: Ако клиента си донесе негов хардуер да му го монтираме си заплаща, ако е закупен от нас- не се плаща за монтаж. Гаранцията не обхваща вентилатори, кабели, глави за принтери, зарядни у-ва, звукови карти и лан картите. Почистването и каквато и да е профилактика е за сметка на клиента по цени на сервиза. Това е регламента на софийските фирми и аз съм длъжен да се съобразявам с него. Така че тва момченце дето толкоз много ревеше, тъй и не го видях да се изправи кат пич насреща ми и да ми каже каквото имаше да казва. Аз от тук нататък си прая изводите за себе си. И ако почна по неговата логика би следвало да кажа че са му платили да го напише тва че сме мошенници, дори ше му доведа човека който му е платил ;) От първия ден в който съм почнал работа съм с идеята че винаги ше има по някой такъв образ като него и че винаги може да ми се направи "постановка" . От 1990г. съм в тоя бизнес и съм видял какви ли не образи, тоя и той е "важен" ама само тука. Пак повтарям, ако има някой недоволен от каквото и да е да дойде и да ми го каже лично в очите, че да стигнем до истината. Тука всички сме велики и безсмъртни докат има ток за да захрани сървъра :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2008 13:39 
Offline
Дебнещ
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2008 14:59
Мнения: 93
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ами и на мене ми се появи проблем на чисто ново пц тоест на няколко месеца пак еи тъи вентилатора на захранването се побърка и взе да стърже но имах гаранция и утивам аз да го оправят без пари и ми викат че винтелатора стържел заради натрупания прах и ми казаха че няма да го почистят без пари (профилактика)въпреки гаранцията защото(поне така ми обясниха)при всички пц при продаването им в гаранцията с дребен шривт пише че при повреда която е в следвствие на праха(тоест фактора прах не се влкючва в гаранцията)гаранцията не важе.И тъи платих си като поп за тъи наречената профилактика 15лв да го изчистят и вентилатора обаче си продължи в същия дух да вие.и от тогава се отказах да ходя при тез гамени дето ме прекараха уж че имам гаранция неква.Ми то каквото и да откаже може винаги прахта да е виновна даже и да не е. :bang:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2008 14:08 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Първо са научи да пишеш бе, малоумник :boo: Куцо и сакато си накупи компютри и станахте експерти :good mornig:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2008 14:14 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 06 Ное 2006 16:36
Мнения: 41
Местоположение: WonderLand
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
lompena2 написа:
ами и на мене ми се появи проблем на чисто ново пц тоест на няколко месеца пак еи тъи вентилатора на захранването се побърка и взе да стърже но имах гаранция и утивам аз да го оправят без пари и ми викат че винтелатора стържел заради натрупания прах и ми казаха че няма да го почистят без пари (профилактика)въпреки гаранцията защото(поне така ми обясниха)при всички пц при продаването им в гаранцията с дребен шривт пише че при повреда която е в следвствие на праха(тоест фактора прах не се влкючва в гаранцията)гаранцията не важе.И тъи платих си като поп за тъи наречената профилактика 15лв да го изчистят и вентилатора обаче си продължи в същия дух да вие.и от тогава се отказах да ходя при тез гамени дето ме прекараха уж че имам гаранция неква.Ми то каквото и да откаже може винаги прахта да е виновна даже и да не е. :bang:

1-во изчитай мненията на другите, които разбират повече от тебе и тогава тръгвай да набеждаваш, че някой не си е свършил работата...!
Цитат:
(Гаранцията не обхваща вентилатори, кабели, глави за принтери, зарядни у-ва, звукови карти и лан картите. Почистването и каквато и да е профилактика е за сметка на клиента по цени на сервиза. Това е регламента на софийските фирми и аз съм длъжен да се съобразявам с него.)

Капиш глупаво ламе!

_________________
Чуждото мнение, слет моето погребение!
brum brum :byez:
МНОГО МРАЗЯ ОБИКНОВЕНИ ВАФЛИ, ДА МИ СЕ ПРАВЯТ НА МУРИ!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2008 22:57 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Вчера един кат ей тоя дет неможе да пише ми вика :Бате купих един кумпутур от Технополис, ама ми казаха чий кодиран. Додах да ми разкодираш компутура чи нямал виндос или там кот да е. Ама и да го кодираш пак чи дан му влиза жината у него. Като се върна от отпуск вече ше записвам с видеокамерата разни отворковци да са видат колко са смешни, че поне да става смешно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008 09:57 
Offline

Регистриран на: 15 Фев 2008 09:40
Мнения: 1
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Falco написа:
Вчера един кат ей тоя дет неможе да пише ми вика :Бате купих един кумпутур от Технополис, ама ми казаха чий кодиран. Додах да ми разкодираш компутура чи нямал виндос или там кот да е. Ама и да го кодираш пак чи дан му влиза жината у него. Като се върна от отпуск вече ше записвам с видеокамерата разни отворковци да са видат колко са смешни, че поне да става смешно.

Смех ... оф баце куцо и сакато си купиха компове. Едва ли някой от нас горе им е казал, че е кодиран. Най верятно някой им е казал, че нямат О.С и те са го питали ами това какво е :O_o: и после им е казано: Отидете в сервиза най-добре да ви го инсталират.

А за това което си писал по горе свързано с гаранционните условия точно така както си казал по нагоре е.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: sdfs
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:44 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 17 Апр 2006 22:34
Мнения: 107
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ха-ха!!! Чета ви тъпите постове и умирам да се смея. Как може да се чудите и да кометирате такива неща, ебати пенсиите дето сте. Че като сте тъпи или неначетени на тема компютри, или автомобили, илиелектроника...абе каквото се сетите много ясно , че ще ви кундят. Обеден съм, че всеки койото е пил в тая тема, а и не е писал ако бачка работа и има възможност ще ''дере кожи''. Тарикатите н са виновни, че сте малоумни. Никой не те кара да даваш 5 20,40 лв за нещо си..., сам избираш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008 15:09 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2004 18:06
Мнения: 150
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Falco написа:
Първо са научи да пишеш бе, малоумник :boo: Куцо и сакато си накупи компютри и станахте експерти :good mornig:


Ne te poznavam ne sam te vijdal no po postovete mi izglejdash mn otvoren i s tova sys segurnost otblyskvash klientite si ....

Taka i ne razbrah na tova momche beshe li mu kazano predvaritelno che tazi usluga shte mu struva edi kolko si leva ???

I kato ti doide nqkoi da ti kaje lichko kakvoto i da e kakvo shte stane ili shte mu napravish ?

I oshte edin vypros slagate li lepenki na vashite kutii? i ako slagate ... i az primerno iskam da si pochistq pc-to ot prahta kakva e procedurata ?? nosq vi PC-to pochistvam go v serviza vi i sled tova vie slagate pak lepenkata ili ..... ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 18:55 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
За ХХХХ-найсти път! Казвам, че като си купи човек някаква техника трябва и да и прочете гаранцията. А не да ми идва с разни измислени от него си правила и после да плюе на ляво и дясно. След като всички са имат за много умни поне тва да направят, а не да ми идват и да ми са оплакват че са се набутали че си зели от Големите вериги магазини нещо пък то се оказало дърво. Пак казвам Четете си гаранциите и тогава искайте. Спирам да давам обяснения вече, уни хора сте вярвам че ме разбрахте правилно, целта не е да се обиждаме ей тъй "щот няма ко да прайми неска" :good mornig:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008 23:01 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2004 18:06
Мнения: 150
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Falco написа:
За ХХХХ-найсти път! Казвам, че като си купи човек някаква техника трябва и да и прочете гаранцията. А не да ми идва с разни измислени от него си правила и после да плюе на ляво и дясно. След като всички са имат за много умни поне тва да направят, а не да ми идват и да ми са оплакват че са се набутали че си зели от Големите вериги магазини нещо пък то се оказало дърво. Пак казвам Четете си гаранциите и тогава искайте. Спирам да давам обяснения вече, уни хора сте вярвам че ме разбрахте правилно, целта не е да се обиждаме ей тъй "щот няма ко да прайми неска" :good mornig:


Tuk te podkrepqm napylno .....
predi da podpishesh neshto cheti ....predi da kupish neshto pak cheti .....
ako nemojesh da chetesh nepravi nito edno ot dvete neshta ....... :two beer:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 01:11 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 17 Апр 2007 15:33
Мнения: 31
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
3-и дена въртяха брачед ми за 1-н преинстал в бергон...от магазина казват, че техниците не са си свършили работата, а техниците ,че тея от магазина(тоя дето се нае) не я свършил... :bang:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 11:46 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 20 Ное 2005 17:18
Мнения: 1355
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Може да са големи специалисти, но доброто отношение към клиента почти го няма.
Не може да наричаш клиентите си малоумници и некадърници(въпреки, че понякога са такива) и да ги караш да идват, да ти се изправял като "пичове" пред тебе, тва се нарича байганьовщина а не отношения клиент продавач.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 12:47 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
IVOSTIIL написа:
Може да са големи специалисти, но доброто отношение към клиента почти го няма.
Не може да наричаш клиентите си малоумници и некадърници(въпреки, че понякога са такива) и да ги караш да идват, да ти се изправял като "пичове" пред тебе, тва се нарича байганьовщина а не отношения клиент продавач.
Бе не, че аз ги разбирам много но да ми твърдят, че 3в1(копир, принтер и скенер) са по добри от колкото ако ги вземеш по отделно моля, моля...

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 13:39 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2005 13:58
Мнения: 69
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
falco te takiva kat toq sa napravo muzeini exponati ,trqbva da se slagat nqkade ta vseki da gi gleda kvi sa idioti


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 21:07 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
IVOSTIIL написа:
Може да са големи специалисти, но доброто отношение към клиента почти го няма.
Не може да наричаш клиентите си малоумници и некадърници(въпреки, че понякога са такива) и да ги караш да идват, да ти се изправял като "пичове" пред тебе, тва се нарича байганьовщина а не отношения клиент продавач.



И на тебе да ти се изтъпани едно наркоманче и да те обвини че си му монтирал подслушвател в компютъра и че колегата ти е от 3 дена при теб и е "под прикритие внедрен от полицията" и ти ше изпушиш на 3-та минутка. Ела само за 2 седмици при нас и друга песен ше запееш. То който си е културен си личи от вратата още. А за плюенето по разни мижави форуми дето почти никой не ги чете съм абсолютно против! Бай Ганю-вщина ли е да кажеш на човек в очите какво мислиш за него, аз мисля че не е. По скоро Е да го плюеш зад гърба му. Земи се замисли малко над тва което си написал.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 21:17 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 27 Фев 2008 19:41
Мнения: 80
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
:clap: :clap: :clap: :two beer: :two beer: :two beer:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 02:51 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2006 19:45
Мнения: 625
Години: 31

Местоположение: За дет ми стигнат парите :)
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Turel написа:
lompena2 написа:
ами и на мене ми се появи проблем на чисто ново пц тоест на няколко месеца пак еи тъи вентилатора на захранването се побърка и взе да стърже но имах гаранция и утивам аз да го оправят без пари и ми викат че винтелатора стържел заради натрупания прах и ми казаха че няма да го почистят без пари (профилактика)въпреки гаранцията защото(поне така ми обясниха)при всички пц при продаването им в гаранцията с дребен шривт пише че при повреда която е в следвствие на праха(тоест фактора прах не се влкючва в гаранцията)гаранцията не важе.И тъи платих си като поп за тъи наречената профилактика 15лв да го изчистят и вентилатора обаче си продължи в същия дух да вие.и от тогава се отказах да ходя при тез гамени дето ме прекараха уж че имам гаранция неква.Ми то каквото и да откаже може винаги прахта да е виновна даже и да не е. :bang:

1-во изчитай мненията на другите, които разбират повече от тебе и тогава тръгвай да набеждаваш, че някой не си е свършил работата...!
Цитат:
(Гаранцията не обхваща вентилатори, кабели, глави за принтери, зарядни у-ва, звукови карти и лан картите. Почистването и каквато и да е профилактика е за сметка на клиента по цени на сервиза. Това е регламента на софийските фирми и аз съм длъжен да се съобразявам с него.)

Капиш глупаво ламе!

хехей умнико неземен как може да си изчистиш вентилатора като не може да си отвориш щайгата заради гаранционната лепенка ... нали трябва да избереш гаранцията или вентилатора ако ти изгори никой не поема щетите а ако си го отвориш никой не поема гаранцията ти ...

_________________
"In the event of my demise when my heart can beat no more
I hope I die for a principle Or a belief that I had lived for
I will die before my time Because I feel the shadow's depth
So much I wanted to accomplish Before I reached my death
I have come to grips with the possibility And wiped the last tear from my eyes
I loved all who were positive In the event of my demise"
Tupac Amaru Shakur a.k.a 2pac


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов