Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 19 Апр 2024 07:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 12:35 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Здравейте! Имам следния проблем с този рутер: Връзката през Wi-Fi е много лоша много бавно зареждат интернет страниците направо е мъка... И това през лаптопа иначе на компютъра си е перфектна връзката.Компютъра е свързан чрез кабел.Проблема ми е само през Wireless-а. Пробвах да се закача към друга мрежа(на комшията) и макар че силата на сигнала беше средна зареждаше мноого по-бързо отколкото моята дори когато съм на 2 метра от рутера и сигнала е перфектен. Иначе от към сигнал нямам проблеми в която и стая да съм ми е перфектен сигнала.На какво може да се дължи този проблем ... Лаптопа го преинсталирах ония ден от което следва че не е от уина проблема. Пробвах да сменя каналите на Wireless-а от настройките на рутера но същата работа. Рутера ми е сравнително нов на 1-2 месеца и е 300Mbit с 3 антени не вярвам проблема да е в него а по-скоро в някоя настройка.Давам няколко скрийншота на настройките на уаърлеса --> http://imageshack.us/g/560/85110953.jpg/

Много моля ако някой е имал същия проблем или знае на какво може да се дължи да помогне че вече почна супер много да ме дразни... Благодаря предварително!
Поздрави!

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 12:42 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Dr@cula написа:
Здравейте! Имам следния проблем с този рутер: Връзката през Wi-Fi е много лоша много бавно зареждат интернет страниците направо е мъка... И това през лаптопа иначе на компютъра си е перфектна връзката.Компютъра е свързан чрез кабел.Проблема ми е само през Wireless-а. Пробвах да се закача към друга мрежа(на комшията) и макар че силата на сигнала беше средна зареждаше мноого по-бързо отколкото моята дори когато съм на 2 метра от рутера и сигнала е перфектен. Иначе от към сигнал нямам проблеми в която и стая да съм ми е перфектен сигнала.На какво може да се дължи този проблем ... Лаптопа го преинсталирах ония ден от което следва че не е от уина проблема. Пробвах да сменя каналите на Wireless-а от настройките на рутера но същата работа. Рутера ми е сравнително нов на 1-2 месеца и е 300Mbit с 3 антени не вярвам проблема да е в него а по-скоро в някоя настройка.Давам няколко скрийншота на настройките на уаърлеса --> http://imageshack.us/g/560/85110953.jpg/

Много моля ако някой е имал същия проблем или знае на какво може да се дължи да помогне че вече почна супер много да ме дразни... Благодаря предварително!
Поздрави!


Да не би нещо компютъра ти да има вируси и да флооди рутера? Пробвай да спреш пц-то, рестартирай рутера и виж как е скоростта. Друго друго... сигурен ли си, че лаптопа ти поддържа N стандарт? И за да изключиш напълно вероятността да е от твоя лаптоп, извикай някои познат, да дойде с лаптоп и да се свърже и направете тест.

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 12:56 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Няма как да има вируси преинсталирах го онзи ден. N стандарта го подържа. Лаптопа е Dell Inspiron N5110.Ще извикам някой познат с лаптоп днес но съмнява ме че и при него ще е така защото с нета на комшията нямах проблеми всичко зарежда перфектно хем сигнала беше среден и пак перфект зареждаше.С рестарт на рутера и лаптопа съм пробвал не 1 път и проблема си е налице отново...

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 13:07 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Dr@cula написа:
Няма как да има вируси преинсталирах го онзи ден. N стандарта го подържа. Лаптопа е Dell Inspiron N5110.Ще извикам някой познат с лаптоп днес но съмнява ме че и при него ще е така защото с нета на комшията нямах проблеми всичко зарежда перфектно хем сигнала беше среден и пак перфект зареждаше.С рестарт на рутера и лаптопа съм пробвал не 1 път и проблема си е налице отново...


Еми ако е в гаранция го даваи на сервиза и да се мъчат там :)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012 13:26 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 31

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
Засега уж го оправих понеже Wireless картата на лаптопа ми е Intel и от контрол панела влязах в Intel My Wi-Fi Tehnology (настройките на картата) и там има една настройка --> http://imageshack.us/photo/my-images/688/intely.png/ беше Disabled дадох го на Enable и то взе че се оправи. Явно специално за моя рутер има значение това нещо дали е разрешено или забранено понеже от на комшията макар и на Disabled пак работеше нормално а при мен се оправи на Enabled като го оставих. Благодаря все пак за помощта. Поздрави!

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов