Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 29 Мар 2024 00:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2011 17:09 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Здравейте драги потребители. Обръщам се отново към вас, защото имам доста голям проблем (С някой си потребител на Линкбг) опитал се е да си направи гавра, като влезе в Емеил адреса ми и ми промени паролата. Да .. паролата беше успешно променена чрез тайният въпрос (Който също не беше лесен ...)
Мисълта ми е мога ли да разбера някакъв начин за контакт и ако някой може, може ли да се свърже с мен да му дам Ип-то и да ми намери емейл, скайп или нещо подобно за връзка с "хакера" направил простотията. Ще съм ви много благодарен. Ето и информация за съответния хакер ... :

Hostname: 87.97.136.81
ISP: Eurocom Cable Management Bulgaria Ltd
Organization: Eurocom Cable Management Bulgaria Ltd
Proxy: None detected
Type: Broadband
Assignment: Static IP

Geolocation Information

Country: Bulgaria
State/Region: Dobrich
City: Dobric
Latitude: 43.5667
Longitude: 27.8333

Улица "Oтец Паисий" сочат координатите...
Или просто да се разходя до офиса, да измудря някакси информация и да отида на адрес направо ... ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2011 20:29 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2009 15:07
Мнения: 580
Години: 34

Благодарил: 167 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ще те разочаровам и да идеш в офиса им те нямат право да ти дадат информацията.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2011 20:49 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Само дето линкбг не са със статични ип-та и има да го търсиш дооооооста време :)

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2011 01:11 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Да усетех, че ако отида в офиса, няма да дадът информация, но все пак ако не се лъжа това е офис или компютърна зала, защото както пише в 1-вия ми пост според информацията връзката е Broadband. Тоест Имат сървър от който се пръска интернета ... сещам се за едно място, но не съм сигурен на бергон ли е или на линк ... и това е комютърната зала "Вуду"

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2011 01:42 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 20 Авг 2006 15:58
Мнения: 185
Години: 33

Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
VooDoo са на Линк ако не се лъжа ...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2011 11:31 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
DiFack` написа:
VooDoo са на Линк ако не се лъжа ...

Ами, Миро, трябва и до там да отида апък вече, ако не стане с добро, ще трябва да пробвам с лошо ... то ти писва на незнам кое от такива. Сумати и сметки и закупени лицензи и подобни имам на този емейл...
П.п. Христос Воскресе !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2011 23:14 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Аз също съм се опитвал да проследя абонат на ЛИНК, но без успех. В момента в който си спре компа и го пусне пак и всичко става друго. Трябва да имаш някакво ID на самата машина за да го надушваш всеки път, ама тва само във филмите е възможно. Говоря за обикновения потребител. Ся куките и другите "Другари" я имат тая възможност също.
Ако си на ЛИНК просто си смени доставчика , другата опция е да имаш качена шионска програма и тя да праща всичко за теб на този който ти я е пратил. И тва ми се струва доста по вероятно. Слагай нов Уиндоус + Касперски и виж как ше са нещата. На мен ми се е случвало да виждам как на абонат на ЛИНК-а му се изтриват драйверите дори за мрежата, тва пред очите ми стана и то след няколко преинсталации на Уиндоуса. Смениха хората доставчика и проблема изчезна. Ама файда от караници и разправии няма. Просто пий една вода, тегли им една майна и търси друг доставчик.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2011 11:58 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 02 Мар 2009 15:07
Мнения: 580
Години: 34

Благодарил: 167 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Я дай повече инфо, че ми стана интересно как така изчезвали ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2011 19:36 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Falco написа:
Аз също съм се опитвал да проследя абонат на ЛИНК, но без успех. В момента в който си спре компа и го пусне пак и всичко става друго. Трябва да имаш някакво ID на самата машина за да го надушваш всеки път, ама тва само във филмите е възможно. Говоря за обикновения потребител. Ся куките и другите "Другари" я имат тая възможност също.
Ако си на ЛИНК просто си смени доставчика , другата опция е да имаш качена шионска програма и тя да праща всичко за теб на този който ти я е пратил. И тва ми се струва доста по вероятно. Слагай нов Уиндоус + Касперски и виж как ше са нещата. На мен ми се е случвало да виждам как на абонат на ЛИНК-а му се изтриват драйверите дори за мрежата, тва пред очите ми стана и то след няколко преинсталации на Уиндоуса. Смениха хората доставчика и проблема изчезна. Ама файда от караници и разправии няма. Просто пий една вода, тегли им една майна и търси друг доставчик.

Проблема го реших малко след появата му. Малко разходки си направих но в крайна сметка се разбра и се реши. А доколкото паролата ми, беше променена чрез тайния въпрос както пише по-горе. Нищо, че беше доста трудничак...
А, доколкото антивирусните, аз съм с Microsoft Security Essentials (Инсталлнах си я чрез Кей-а на уиндоуса) и лови всички подобни кейлогери и простотийки. Сканирал съм навсякъде компютъра ми е чист просто е било въпрос на късмет да ми промени паролата ... и все пак, темата може да се доразвие и ако има подобни проблеми - пишете тук, защото мисля, че не съм само аз.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2011 20:05 
Offline
Chef
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2006 23:22
Мнения: 87
Години: 35

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И аз съм чувал за такива случаи. Тоя таен въпрос е доста коварен понякога. За това е добре тайния въпрос и отговора му да нямат нищо общо помежду си.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 06 Май 2011 19:21 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
BiG q6 написа:
Я дай повече инфо, че ми стана интересно как така изчезвали ?

Еми както си приказвам с човека по скайпа и ми са оплаква че драйвера на видеото (примерно го няма) аз влизам да видя какво става и докато съм в Device Manager-a виждам как един по един драйверите за звука и ЛАН изчезват. Следователно и мрежата му пада в канала. Вадя диска сканирам го с Касперски проблем няма. Носят го в ЛИНК так намерили "вирус" и веднага предлагат преинсталация ;) Ся как ше отстранят вирус със NOD32 ми е малко смешно чак, ама ади повярвахме им :) И пак същата работа седим си приказваме си и изведнъж човека изчезва. След това се оказва че компа му се рестартирал сам, ей тъй от нищото. Айде пак преинсталации и пак проблеми. Мина човека на БЕРГОН както си беше с проблема и в един момент НЯМА ПРОБЛЕМ. Преинсталирахме го, щото си купи нов диск. И пак няма проблем. Е тва от какво е според тебе? :D А и както казах не е единственния случай тва "явление".
После господа специалистите от ЛИНК обясняваха на вуйчо ми как тонколонките му щели да намагнитят TFT-монитора му и трябвало да ги държи по надалеко от монитора. Абе пълен смях. Накарах ги да обяснят как течния кристал го хваща магнит, ама не можаха да ми обяснят (tooth) Ся верно че като осветиш със силна светлина управляващите чипове дисплея са прецаква, ама те са защитени поне от директен достъп на силна светлина.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)



За това мнение авторът Falco е получил благодарност от BiG q6 (06 Май 2011 20:32)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 07 Май 2011 15:08 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И това го има ... Само да добавя, че линкаджиите ако нямаш нет (Имаш само локална) или някакъв проблем като им се обадиш и естествено с малко умалничене без никаква програма (като Радмин или Тиймвиеуар) имат контрол над компютъра ти ... Мой приятел беше на линк, имаше проблем с връзката отчиташе му само локална обадихме се и по телефона момчето ми каза "Изчакай само малко" и след като ме попита за адрес и такива гледам в следващия момент как контролира Пц-то :D

_________________
Изображение



За това мнение авторът kapone е получил благодарност от BiG q6 (07 Май 2011 21:12)
  Рейтинг: 9.09%
Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 08 Май 2011 09:02 
Offline
‡ I'm dEmEnTeD BoY ‡
Аватар

Регистриран на: 10 Апр 2006 18:40
Мнения: 528
Години: 33

Местоположение: «»«» По Света и У Нас ™
Благодарил: 26 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
kapone написа:
И това го има ... Само да добавя, че линкаджиите ако нямаш нет (Имаш само локална) или някакъв проблем като им се обадиш и естествено с малко умалничене без никаква програма (като Радмин или Тиймвиеуар) имат контрол над компютъра ти ... Мой приятел беше на линк, имаше проблем с връзката отчиташе му само локална обадихме се и по телефона момчето ми каза "Изчакай само малко" и след като ме попита за адрес и такива гледам в следващия момент как контролира Пц-то :D
Точно за това ще ти кажа, че грешиш :)
Всеки линкаджия, щом си сложи софтуера за лесна настройка на интернета им, който е LinkBG Plus (или сегашното му ново име BlizooPlus) му инсталира автоматично незабележим стартиращ бекграунд процес на RemoteAdmin, с който при проблем с интернета ти влизат служители без твое знание и ти "оправят проблема" (tooth) // хубавото е, че някои антивирусни го засичат и му виждат сметката на този процес :good:
Пък знае ли някой може и да следят клиентите си ей така за кеф и ако си харесат нещо да си дръпнат :-D
За това винаги на клиенти препоръчвам да им сложа настройките ама повечето са твърдоглави и искат LinkBG Plus (dontworryman)

_________________
Изображение
+applelove


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Спешна помощ.
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 06:50 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 15 Фев 2010 20:13
Мнения: 24
Години: 33

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
^dEmEn7eD_BoY^ написа:
kapone написа:
И това го има ... Само да добавя, че линкаджиите ако нямаш нет (Имаш само локална) или някакъв проблем като им се обадиш и естествено с малко умалничене без никаква програма (като Радмин или Тиймвиеуар) имат контрол над компютъра ти ... Мой приятел беше на линк, имаше проблем с връзката отчиташе му само локална обадихме се и по телефона момчето ми каза "Изчакай само малко" и след като ме попита за адрес и такива гледам в следващия момент как контролира Пц-то :D
Точно за това ще ти кажа, че грешиш :)
Всеки линкаджия, щом си сложи софтуера за лесна настройка на интернета им, който е LinkBG Plus (или сегашното му ново име BlizooPlus) му инсталира автоматично незабележим стартиращ бекграунд процес на RemoteAdmin, с който при проблем с интернета ти влизат служители без твое знание и ти "оправят проблема" (tooth) // хубавото е, че някои антивирусни го засичат и му виждат сметката на този процес :good:
Пък знае ли някой може и да следят клиентите си ей така за кеф и ако си харесат нещо да си дръпнат :-D
За това винаги на клиенти препоръчвам да им сложа настройките ама повечето са твърдоглави и искат LinkBG Plus (dontworryman)

Да... вярно и линкбг+ бях инсталирал на компютъра ... Та то така пак не е позволено ако не се лъжа... ? Към техния си софт да сложат и програма за ремоут контрол... То така наистина ако имаш важни файлове на компа могат пак да бъдат дръпнати ... Изчезвам на работа следобяд ще пиша още и ще чета.. ;) Очаквам мнения че вече стана интересно тук !

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов