Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 13:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 16:56 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Имам проблем със CD-то си, знам че темата не е за тук, но в другия раздел не се намери човек, който да помогне от 2 месеца.
Та купих си аз на скоро (3 месеца вече) CD Sony CDX-GT39u няма значение. Има 2 изхода за усилватели. Като свързах усилвателя, ни ума ни дума. Имам известни умения и опит в тази сфера, но не мога да разбера какво не му е наред. В Техномаркет ми казаха че CD-то си е добре и няма никакви проблеми, да ама аз все пак си мисля че има. Или ако няма то въпроса ми е дали няма някакви допълнителни настройки. Благодаря предварително на хората, които долу горе могат да ме упътят.
П.С. Усилвах Subwoofer, намалях го, но неще и неще. Усилвателя си работи перфектно, в момента го ползвам в домашни условия.

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 17:02 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Виж отзад ЦД-то колко букси има за чинч - ако са 4бр погледни внимателно в кои две си го свързал. Също така гледай да ползваш една червена и една бяла букса. Ако не се оправяш нещо пиши лс да ти помогна, принципно работя в ТМ и ако има проблем наистина ще го решим ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 03:14 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
-==WestBam==- написа:
Имам проблем със CD-то си, знам че темата не е за тук, но в другия раздел не се намери човек, който да помогне от 2 месеца.
Та купих си аз на скоро (3 месеца вече) CD Sony CDX-GT39u няма значение. Има 2 изхода за усилватели. Като свързах усилвателя, ни ума ни дума. Имам известни умения и опит в тази сфера, но не мога да разбера какво не му е наред. В Техномаркет ми казаха че CD-то си е добре и няма никакви проблеми, да ама аз все пак си мисля че има. Или ако няма то въпроса ми е дали няма някакви допълнителни настройки. Благодаря предварително на хората, които долу горе могат да ме упътят.
П.С. Усилвах Subwoofer, намалях го, но неще и неще. Усилвателя си работи перфектно, в момента го ползвам в домашни условия.

А сигурно ли е, че от изходите за усилвател излиза някакъв сигнал? Кой и как са го проверили? Колко волта е звуковия сигнал на изхода от МР3-та и какъв трябва да е на входа на усилватела? Ей тва трябва да се провери първо. Така като гледам усиватела ти е със 0,75V/1KHz. вход. А от МР3-то трябва да излизат поне 2V/1KHz. и по скоро трябва да ти е много силен сигнала, но не и да не се чува нищо.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 15:48 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Чува се но съвсем слабо трябва да усиля доста, за да се чува като от слушалка. Като пусна CD-то, то говорителя, който е вързан към усилвателя, почва да шуми (лек брум, който е характерен за включен усилвател).

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 23:03 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
-==WestBam==- написа:
Чува се но съвсем слабо трябва да усиля доста, за да се чува като от слушалка. Като пусна CD-то, то говорителя, който е вързан към усилвателя, почва да шуми (лек брум, който е характерен за включен усилвател).

Тва по скоро е защото няма маса към усилватела от ЦД-то ти. И все пак се увери че от системата излиза истински линеен сигнал.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011 11:17 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Имам една имитация на мултицет но не показва вярно.... Имам и друга имитация но тя е за по разбиращи --> http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... 87&bih=675
Ще ми е удобно да ми кажеж на какво да го завъртя (wasntme) , Че uпътването е на Китайски...

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011 01:22 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
е тоя си е перфектен, и аз имах такъв, идеален е за случая.
Ся по темата:
1:Слагаш стрелкичката на уреда на 200ома. тва е точно под надписа OFF.
2:Мериш кабелите от ЦД-то дали масата им има 00 ома съпротивление към купето на колата. В идеалния случай няма да е 0 но ще е към 5-10 ома, тва е заради съпротивлението на ламарината и кабелите на уреда. Ако е така значи маса от уредбата имаш.
3: Вземи някакви слушалки и ги свържи към тоя изход от ЦД-то и провери дали се чува нещо (макар и слабо) ако чуваш еднакво и двата канала, значи всчко със уредбата е ОК.
4: После првери дали имаш захранване поне 12V. (Уреда го намисташ на DC-20V) на усилватела и ЦД-то, провери докато е включен напрежението дали си остава същото, защото и лоша връзка може да те заблуди че имаш ток а той да се губи когато натовариш системата.
По яките уредби като ги усилиш и напрежението ти пада поне с 2 Волта, тва да не те притеснява, нормално е. Ако имаш още въпроси питай, с кот можем ше помагаме :)

А и още нещо, провери дали минусът идващ от ЦД-то е на минус на входа, защото когато вкараш минус на входа а сигнал на маса се получава същото бръмчене. Системата не гори защото ламарината има поне 4-5 ома съпротивление и тва я спасява.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011 18:49 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Всичко е така директно със слушалки го пробвах. Захранване си има. Вързах усилвателя към канал и се чува, но немога да усиля, защото усилвателя си изключва заради напрежението.
Отново повтарям че като вържа усилвателя към изходите за усилвател на ЦД-то, има звук но прекалено слаб толкова слаб че трябва да си опреш ухото на говорителя за да го чуеш. Сд-то си има функция Sub +\- усилена е до края!

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011 00:29 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Опаа, чекай малко, сетих се. Ти каза че вземаш директно от изхода за тонколони на ЦД-то. Ако е така то значи даваш на късо изхода от ЦД-то и за това може и да не се чува. Новите усилватели реално нямат "МАСА" а и в двата кабела има +6,5V към Минус. в тоя случай трябва да се направи галваничен разделител или да се ползва трансформатор за галванично разделяне. Входовете на усилватела ти са Минус + Активен (сигнал). Следователно трябва да им се подаде точно такъв тип сигнал. Тва става от линейните изходи на ЦД-то ако имаш такива. Те по принцип са с така наречения "чинч" и са бял и жълт или бял и червен. Ама все пак трябва да го погледна на живо и да преценя точно какъв е проблема. Ако ти се разхожда до офиса на Бергон Компютри утре след 14:00 съм свободен. Ако искаш мини да видим дали няма да се справим с проблема.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011 14:11 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Виж сега имам червен и бял чинч отзаде (think) ама друго имах предвид със директното свързване. Само така се чува усилвателя... Иначе ако има възможност да намаля силата на сигнала от стъпалото към усилвателя бих го вързал и така само :)
Другия вариант не е ли да вържа чинча така- + към чинча и - към купето на колата (think)

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2011 22:03 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
Ами да и така става. Говорим за + и - на звук, не за напрежение :) Но първо мери с уредчето кое е активен и кое е маса, че да няма издънки после. Даже ако имаш някой излишен 3-4м. кабел го пусни от корпуса на ЦД-то към корпуса на Усилватела. Дори ако може го усучи около кабелите които отиват в усилватела. Така ако има някакви смущения то те ще намалеят в известна степен.
Имах един познат колега радиолюбител, та той заради радиостанцията в колата си беше свързал всяка ламарина (освен заводската заварка) с меден многожилен ДЕБЕЛ кабел. Така се намаля съпротивлението на купето и се намалят смущенията от електрониката на двигателя и борд-компютъра. Ама тва са екстри вече и са за хора с много свободно време и мерак за работа :)

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011 22:20 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2006 11:52
Мнения: 800
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Мерси, това ще го пробвам другата седмица, защото ми се налага да пътувам често и нямам време да се занимавам със старата трошка :)

_________________
Изображение

Цитат:
Американски форум: Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум: Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум: Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2011 02:34 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
ОК Ако има въпроси питай, ако не аз все някой ше даде и друг акъл :)

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2011 00:56 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 29 Сеп 2005 23:40
Мнения: 299
Местоположение: горе на баира
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
На пръв прочит имаш само 1(ЕДИН) изход 1х2V SUB-OUT обаче ако промениш настройките и го пуснеш на REAR може би и изходите ставмат 2. Твърде противоречива информация но...

_________________
Докато има будали ще има и тарикати!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011 02:05 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2005 04:35
Мнения: 640
Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
При новите стерео системи звукът от колоните пак си има + и -, но те са спрямо масата на купето. А усилвателите 100% са по същия начин. Ако се подаде от линеен изход нещата са коренно различни. Обаче има усилватели, които са направени да работят с линеен вход и усилватели които са направени да взимат сигнал директно от тонколоните. А има и хибридни усилватели, които са направени по 2-та стандарта и така е улеснен потребителя.
Въпросът е в начина по който да се свърже Стереото му със Усилвателя.

_________________
Всяко малко гущерче желае да стане голям крокодил, но не всяко умее добре да плува ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов