Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 09:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2006 23:13 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Тази вечер дадох да ми сканира С то и D то за грешки и лоши сектори и познайте какво стана. Сканира C то, после започна D то. Стигна на 62 процента и половин час светеше диска без да мръдне от там.
После съответно рестартирах и след като се появи прозореца отново да го сканира ми изписа следното "The type of the file system is RAW".
След което ми написа, на английски разбира се, че този вид файлова система, не може да бъде сканирана.
Под дос от С то стартирах PartitionMagic и след дълго светене на диска разпозна С и D, но на D пишеше че има грешка. При опит да го сканирам за грешки ми изписва, че има някаква грешка и до там.
Под Windows ми показва, че D е с големина 0 байта, а то по принцип беше 26GB.
Какво да прявя. Не ми се пробва да форматирам. Имах много важно инфо, доста труд и т.н, които не бях смъкнал на CD.
Имали някаква програма, за да оправя този FAT без загуба на информация или няма.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2006 23:31 
Offline
Оня Луд
Оня Луд
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2005 08:00
Мнения: 351
Години: 43

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
Незнам дали ще ти помогне

http://www.download.bg/index.php?cls=pr ... t&id=23878


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2006 23:33 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Сега ще пробвам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 15:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Много лошо, дано се разпознае нещо защото щом ПМеджик не разпознава дяла наистина има сериозен проблем. Скоро да си инсталирал нещо непроверено и заразено?

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 17:32 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Просто диска тръгна вече към магазина.
Днес със fdisk под дос му направих нов партишън, когато му дадох формат го форматира половин ден. Накрая ми даде лоши сектори.
Инсталирах Windows въпреки това и пробвах да форматирам свободния му дял.
Сред половин час мъка - излезе син екран с някаква грешка. От тогава биоса ми разпознава диска като 41GB вместо 30.
С една дума оправия няма. Вече и биоса не го разпознава.
Нов трябва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 18:11 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
егари отвратителната работа това сигурно е някакъв скапан вирус еи има тапанари да мислят тея скапани вируси сега щото имаш излишни 80 90$ та да ги дадеш

а да не говорим за информацията записана на него

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 18:13 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Aca написа:
егари отвратителната работа това сигурно е някакъв скапан вирус еи има тапанари да мислят тея скапани вируси сега щото имаш излишни 80 90$ та да ги дадеш
не мисля че това са тъпи хора !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 18:16 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
toto написа:
Aca написа:
егари отвратителната работа това сигурно е някакъв скапан вирус еи има тапанари да мислят тея скапани вируси сега щото имаш излишни 80 90$ та да ги дадеш
не мисля че това са тъпи хора !


то ти имаш правото да мислиш кавото си искаш но за мен са тъпи защото не си използват акъла за нещо полезно а за такива работи верно че призводителите на харлеар имат фаида от тези неща но аз съм на отсрещия бряг както и повечето от нас така че за мен са тъпи

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 18:21 
Offline
Infected Mushroom

Регистриран на: 28 Дек 2005 01:28
Мнения: 1021
Години: 35

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
ivo написа:
Просто диска тръгна вече към магазина.
Днес със fdisk под дос му направих нов партишън, когато му дадох формат го форматира половин ден. Накрая ми даде лоши сектори.
Инсталирах Windows въпреки това и пробвах да форматирам свободния му дял.
Сред половин час мъка - излезе син екран с някаква грешка. От тогава биоса ми разпознава диска като 41GB вместо 30.
С една дума оправия няма. Вече и биоса не го разпознава.
Нов трябва.

sorry че не се е оправил,само би ли ми казал колко време не си го форматирал(всички сектори) питам информативно :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 19:37 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Aca написа:
toto написа:
Aca написа:
егари отвратителната работа това сигурно е някакъв скапан вирус еи има тапанари да мислят тея скапани вируси сега щото имаш излишни 80 90$ та да ги дадеш
не мисля че това са тъпи хора !


то ти имаш правото да мислиш кавото си искаш но за мен са тъпи защото не си използват акъла за нещо полезно а за такива работи верно че призводителите на харлеар имат фаида от тези неща но аз съм на отсрещия бряг както и повечето от нас така че за мен са тъпи


Аз пък въобще не мисля, че е вирус, а си е хардуерен проблем! Суровата реалност е, че такива неща си се случват, независимо дали е някой нов диск или някой ползван 5 години - да не мислите, че хард-дисковете са перфектни. Даже те, заедно с оптичните устройства, са най-податливи на дефекти, защото сред целия компютърен хардуер (изключвам периферните устройства като принтери, скенери и др.) съдържат най-много механика и коректната им работа зависи от супер акуратната и точна работа на тази механика. Все пак един чип като веднъж е доказал, че си работи добре какво има да му се разваля - могат да го развалят само сили извън него - да не бъде охлаждан добре или да му се подаде напражение, при което не е предвиден да работи.

Плюс това Ivo не пада от небето, че един вирус да го накара да си мисли, че харда му е развален. Дори вирус да му е заразил операционната система да не мислите, че не е буутнал от LiveCD или например диск с помощни програми като Hiren's Boot CD или пък не е пробвал да ползва специализирания за неговата марка диск софтуер за low level format. Ако не знаете от около 7-8 години насам същински Low-level format не може да се прави с нищо друго освен с програма на производителя на диска, Windows или някоя програма като създават файловата система или форматират диска не извършват такова форматиране на ниско, хардуерно ниво, а само на логическо ниво. Пък дали ще затрият всички файлове байт по байт или само препратките към тях в "съдържаниято" на диска(Master File Table-a при NTFS и аналозите при други файлови системи) е разликата между пълен format и quick format - но това са все операции на логическо ниво върху структурата на диска.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 19:53 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
е може и това да е проблема но едва ли щом има софлеар за лол формат дали неможе да се направи и такъв вирус а то си и има така че аз никаде в моето мнение не съм конкретизирал проблема на иво просто си помислих че може да е вирус и си изказах възмощението от тези вируси нищо повече

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 21:19 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 37

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Както обикновенно Tristar даде пълно обясения на въпроса, но нека и аз вкарам малко теория:
Сами по себе си оптичните устройств се разделят грубо на две части:
механика - това са чиповете и платката по тях и оптичните носители - самите дискове.
Съществуват и два типа софтуер за разпознаване, които разчитат на различни признаци при откриване на така наречените лоши сектори.
Алгоритмите са следните:
1) За лош сектор се смята повече от единица време за прочитането на един клъстер (примерно). Тогава той се маркира като "лош сектор" за което ще обясня малко по-долу.
2) Неразчитане на определен клъстер n на брой пъти. Това не винаги е равносилно на по-горната точка.

Сега и как става регистрирането на "лош сектор". Когато програмата намери такъв сектор го записва в MBR (Master Boot Record) + определена единица информция преди и след него. Така при работа с файлове (основните са копиране и изтриване) те се записват точно до маркираните "лоши" клъстери пропускат се и продължават след тях. При low level format (едно време го имах на тогавашния i386 в BIOS-а :) ) става побайтово форматиране - тоест пътечката се сканира и изтрива. Това е най-сигурния, но и най-разрушителен за информацията метод.

След като обаче форматирането отнема толкова много време според мен е механиката на хард диска , а не плочите. Така, че Иво ако има вътре наистина важна и ценна информация потърси механиката за твоя диск, която обаче трябва на е АБСОЛЮТНО същата като твоя и потърси някой, който твърди, че може да направи такава сложна манипулация.
Пожелавам успех на Иво в това сложно начинание.

А за Аса - приятелю недей говори глупости - нищо против теб нямам, но недей писа безмислени постове - до сега беше създаден ТОЧНО 1 вирус, който смятаха повечето за разрушителен, а той просто ебаваше BIOS-а и с един префлаш всичко си тръгваше наново. До сега не е писан вирус на по-ниско ниво от Асемблер, защото просто од него са точно две нива - шестанедеттичнте инструкции и двуичния код.

Не претеднирам, че данните , които съм дал тук са верни и не целя да убиря или подроня авторитета на някого, но казвам нещата такива, каквито аз ги знам.

И със здраве :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 21:26 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Така или иначе вече сложих нов диск. Поне е 80GB. Segate. Дано върви. Хората му дават 2 години гаранция, но въобще не се заблуждавам, че това е гарантирано.
Стария ще видя какво ще го правя. Ако се оправи някак оправи. Ако не здраве да е. Ще остане спомен. Язък за инфото на него. Някой неща ги бях правил доста безсънни нощи и когато почти всичко бе готово - закона на мърфи. Пълен блокаж.
Благодаря на всички, които се отзоваха.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2006 22:46 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Зная, че си наясно за какво става дума ама моля те напиши при какви условия на работа ти се е случил тоя проблем, колко време си ползвал диска, колко пъти е минавал през режим low level format и всичко за каквото се сетиш. Просто на мен ми е интересно ако искаш наречи го трупане на опит с гадости. Ако не ти се споделя инфото за всички дето нямат нужда да знаят като мене пиши ми го на ЛС.
Жалко за труда ти все пак и на мен ми се е случвала такава ситуация с цял диск и инфо дето не си спомням колко много и полезно беше вече

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2006 03:22 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Чесно да си кажа. Този диск е работил от края на 2002 година до сега без проблем. Веднъж при една ситуация се наложи да прелети по-малко от метър все едно си го подхвърлил на твърда настилка, но това беше в края на миналата година. От тогава до сега проблеми не ми е правил. Формат на D дяла е ял точно 2 пъти. Веднъж като са го цепили и веднъж от мен. Формат на C дяла е ял незнам колко пъти вече. При всяка инсталация на Windows. Нисък формат не му е правен никога до сега. Редовно си грееше до 50 градуса, докато в началото на лятото не му сложих един вентилатор на 5 см. от него.
Преди един месец ми направи подобен проблем с дяла от линукса, но се оправи, след няколко формата.
Вчера си махнах дяла на линукса и неговия дял го присъединих към D то. Реших да му направя тест за грешки и лоши сектори с помоща на Windows. Зададох му да ги фиксира автоматично и там ми беше грешката. Сканирането започва след като се рестартира - това всеки го знае. Сканира С - нищо, сканира D и на 62 процента зацикли и стоя там около половин час, след което рестартирах. Windows тръгна, щото е на С то, но за D то ми пишеше, че е с партишън Unknown.
Пустах EasyRcoveri да сканира за файлове този дял и го оставих. Когато станах сутринта компа се бе рестартирал, вероятно след появата на син екран и вече нямаше партишъни. Нито С, нито D.
С Fdisk направих нови партишъни, но с триста зора. Когато форматирах С то го форматира половин час, а то бе само 4 GB. Накрая имаше 2,5MB лоши сектори. Нищо работа нали. Сложих нов Windows и през него се провах да форматирам D то. след половин час буксуване даде син екран, както написах вече и край. След рестарта пак нямаше партишъни и вече по никакъв начин не ставаше да се пипа по него. Накрая разбрах, че и биоса вече не го разпознава като 30GB, а като 41GB. Тогава се отказах въобще да се занимавам с него. Явно е издал багажа. Бях пуснал PCLinux LIve CD докато бях в града за 1 час. Връщам се диска свети като сбъркан и пари, че не се бута и то не от към чиповете, а от към корпуса. Тогава си казах "Е бог да те прости". Имам почти всичко на CD та, но точно това върху, което работих 3 месеца му имам само първото изпълнение. Абе ще се преживее някак. Трябваше още преди месец, като ми направи проблем, да го бракувам, но ми досвидя.
Този новия за сега работи много добре. Все пак 90 лева се изръсих за него. Но както казах вече за парите не ме е яд. Яд ме е за инфото.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2006 04:29 
Offline
VIP
VIP

Регистриран на: 02 Сеп 2005 04:28
Мнения: 876
Години: 37

Местоположение: Добрич/Варна
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Информацията е по-важна от парите - нали знаеш. Информацията е най-важната сила, която определя пазара, света като цяло . . .
Ако искаш сподели върху какво работеше - може да ти помогнем - все пак 4 глави мислят по-мъдро от две :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2006 08:31 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
someone написа:
Както обикновенно Tristar даде пълно обясения на въпроса, но нека и аз вкарам малко теория:
Сами по себе си оптичните устройств се разделят грубо на две части:
механика - това са чиповете и платката по тях и оптичните носители - самите дискове.
Съществуват и два типа софтуер за разпознаване, които разчитат на различни признаци при откриване на така наречените лоши сектори.
Алгоритмите са следните:
1) За лош сектор се смята повече от единица време за прочитането на един клъстер (примерно). Тогава той се маркира като "лош сектор" за което ще обясня малко по-долу.
2) Неразчитане на определен клъстер n на брой пъти. Това не винаги е равносилно на по-горната точка.

Сега и как става регистрирането на "лош сектор". Когато програмата намери такъв сектор го записва в MBR (Master Boot Record) + определена единица информция преди и след него. Така при работа с файлове (основните са копиране и изтриване) те се записват точно до маркираните "лоши" клъстери пропускат се и продължават след тях. При low level format (едно време го имах на тогавашния i386 в BIOS-а :) ) става побайтово форматиране - тоест пътечката се сканира и изтрива. Това е най-сигурния, но и най-разрушителен за информацията метод.

След като обаче форматирането отнема толкова много време според мен е механиката на хард диска , а не плочите. Така, че Иво ако има вътре наистина важна и ценна информация потърси механиката за твоя диск, която обаче трябва на е АБСОЛЮТНО същата като твоя и потърси някой, който твърди, че може да направи такава сложна манипулация.
Пожелавам успех на Иво в това сложно начинание.

А за Аса - приятелю недей говори глупости - нищо против теб нямам, но недей писа безмислени постове - до сега беше създаден ТОЧНО 1 вирус, който смятаха повечето за разрушителен, а той просто ебаваше BIOS-а и с един префлаш всичко си тръгваше наново. До сега не е писан вирус на по-ниско ниво от Асемблер, защото просто од него са точно две нива - шестанедеттичнте инструкции и двуичния код.

Не претеднирам, че данните , които съм дал тук са верни и не целя да убиря или подроня авторитета на някого, но казвам нещата такива, каквито аз ги знам.

И със здраве :)


ее мерси за инфото аз несъм и претендирал че съм писал верни неща просто сподлех в случая моето заблуждение но мисля че човек винаги мойе да се заблуди особенно ако не е толкова наясно с нещата като мен :)

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2006 12:18 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 05 Фев 2004 05:02
Мнения: 1063
Години: 49

Местоположение: Велико Търново
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Абе ще се оправя някак. Работех върху голям сайт за оферти. Имам това онова. Добре е че имам линковете откъдето съм дърпал.
По гадно ще е да направя отново подходящ сървър, щото стария го конфигурирах и събирах от различни сървъри, за да може да се инсталира Joomba на него с кирилицата иначе в DB имаше само въпросителни.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2006 17:59 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
А бе знам, че след като се е случила белята акъли много могат да се дават и е малко дразнещо ... ама като инвестира човек толкова труд и време е хубаво да инвестира и малко пари и време в едно DVD-RW и правене на редовни backups.

И аз съм губил данни (макар и сигурно не толкова много като ivo) и знам колко е неприятно.
Сега на ivo единствено най-чистосърдечно да му пожелаем успех в ликвидирането на информационните щети от повредата на диска !

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2006 09:36 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
ДА НЕ СЕ ТРИЕ ТЕМАТА МОЛЯ!
ЗАКЛЮЧЕНА

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов