Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 09:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 19:48 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 08 Фев 2006 19:35
Мнения: 41
Местоположение: dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
има ли значение какъв е процесора за да видя рамта ми колко мегахерца е казаха ми че е 400 а компа показва че е 333 кажете ако някой знае

добавена в съдържанието


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 22:24 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 05 Фев 2004 18:38
Мнения: 899
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Има значение на колко мегахерца шина работи процесора ти - това е различно от колко мегахерца работи самия процесор.
Мегахерците на процесора показват с каква скорост обработва данните. Мегахерците на шината, с които той работи, показват с каква скорост той получава и предава данните към останалите компоненти на компютъра ти.

Например аз имам Duron 1800 MHz, който работи на 266 MHz шина. Дънната ми платка поддържа 400 MHz, паметта ми е 400 MHz, но процесора работи на 266 и затова шината работи на 266 и паметта ми работи на 266, въпреки че може да работи на много повече. Повечето дъна поддържат опцията паметта да работи на една скорост, а шината да работи на друга. Аз имам възможност да настроя паметта ми да работи на 400, а шината да си остане на 266 (133 реални). Защо не го правя така ? Трябва да знаеш, че най-добра производителност се постига, когато шината на процесора и паметта работят на еднаква скорост, за да се постигне сихрон между работата им. За системи базирани на Intel процесори (Pentium, Celeron) различието между скоростта на шината и скоростта на паметта не дава голямо отражение, но при AMD системите ( Athlon, Athlon64, Sempron, Duron) настройването на подобно различие не само не подобрява производителността, но дори може да я намали.

Ето защо по подразбиране паметта и шината на процесора работят с еднаква скорост, което както казах е особено важно за AMD системите. Затова се получава така и при теб - процесорът ти работи на 333 MHz шина и паметта ти автоматично е пусната на 333 MHz, въпреки че максималната й скорост е 400MHz. Най-вероятно дъното ти поддържа да увеличиш скоростта на паметта, но аз не ти го препоръчвам. От личен опит знам, че при мен подобна настройка намали прозиводителността ( а имай предвид, че аз съм по-зле и от теб - моята памет има максимална скорост 400, а върви на 266), но ако не ми вярваш може да прочетеш в Интернет, където има доста материали по въпроса или да пробваш сам и да тестваш производителността на паметта с подходящи програми ( в Everest например има подобен вграден тест).

Така че не се притеснявай - паметта ти е 400, но работи на 333 заради скоростта на шината на процесора и съответно програмите за информация за системата показват скоростта, с която тя работи в момента - т.е. при теб 333, а не максималната.

_________________
No Guts - No Glory
No Pain - No Gain


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов