Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 13:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 26 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006 14:40 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
KomY82: В темите са взели участие много юзери, но тук поствам само отговорите които са спомогнали за разрешаване на проблема, както и тези които дават добро разяснение по предложение, макар и то да не е удачно за разрешаване на този проблем.
Сигурно ще има и сърдити, ама това е положението - само най-добрите отговори ще се публикуват тук.
Благодаря за разбирането!


СЪДЪРЖАНИЕ :
1. Имам 2 процесора и немога да ги подкарам. Какво да правя?
2. Проблеми с видеото на игри ми държи 59Hz
3. Като сканирам снимка ми я изкарва няколко ГБ. Какво да правя
4. Драйвери за Linux на Vmware
5. Проблем с клавиатурата
6. Проблем с отчитането на трафика
7. "web cam" не ми я намира като нов хардуер
8. Смяна на MAC адрес
9. Промяна на формата на филм - от AVI в MPEG
10. Проблем при вкл на PC-to
11. IE не ми зарежда сайта, а с Mozilla става.Какво да правя?
12. TV-OUT
13. Проблем с картинките
14. Проблем с разпознаването на RAM /MHz/
15. Как мога да си изтрия firewalla
16. Проблем с mail-a
17. Как да разцепя ХДД-то на две части и да запази информацията
18. Проблем с фонетиката и клипове
19. Програма за певеждане от EN на БГ
20. Как мога да си махна звука при "Welcome"
21. Конвертиране на дялове без допълнителен софтуер
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.


Последна промяна komy82 на 04 Юни 2006 20:39, променена общо 10 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006 14:50 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
1. Имам 2 процесора и немога да ги подкарам. Какво да правя?

ZerO`Mc написа:
Взех днеска 2 процесора Дюрон единия на 1300 другия на 950 ... или поне така ми казаха пробвах няколко пъти и не можах да ги поодкарам На Мойто Дъно Asus a7v600 и на още едно Asrock k7NF2
Има ли възможност Процесореите да са наред а дъната да не ги приемат ?
П.П. DHD1300AMT1B
AHSDA 0219MPMW
92081820224

Тва е всичко което пише на процесорите (и на двата)
След малко ше опитам да ги пусна с тва вадене на батерията на биос-а

Asus a7v600 тва ми е дъното и в сайта никаде не пише че поддържа Duron ...


Tristar написа:
С ваденето на батерията нищо няма да направиш на дъното - просто БИОС-а се пуска на стойности по подразбиране и го караш наново да засече процесора (това би трябвало и автоматично да стане без вадене на батерията, но на практика понякога не се получава). Това е важно, защото ако предния процесор е бил с друго напражение и друга честота на шината и БИОС-а кара със старите стойности новия процесор може да не тръгне.

Във фирма трудно ще им кажеш "направете го веднага, не ми се чака" освен ако нямаш някой познат в нея. Все пак хората трябва да намерят подходящ компютър и да сменят процесорите, а това изисква време, пък едва ли това е единствената им задача за дена- сигурно имат и други поръчки. Другия вариант е да отидеш при приятел, който не го е страх да тества и има подходящия компютър (т.е. с подходящото дъно).


platinum написа:
Ако можеш да пребъркаш биоса и да укажеш честотата на шината. За Дурон950 мисля е 100МХц. Другият вариант е ако дъното ти е от по-старите и има джъмпери да го подкараш на ръчни настройки. Най-добре виж какво пише на процесорите и ще разбереш кой на каква честота и напрежение работи. Ако не знаеш как се чете маркировката иди на www.amd.com и се поразрови малко.
http://www.amd.com/us-en/assets/content ... /20734.pdf


ZerO`Mc написа:
Вече поне съм сигурен че дъното поддържа а процесорите не са в ред ... можете да триете темата


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006 15:12 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
2. Проблеми с видеото на игри ми държи 59Hz

Angel написа:
Значи когато съм на десктоп-а ми държи на 100херца ,в4ера си инсталнах доом3 пускам го и 59хц,досега играх на quake 3 пак на 59хц направо ми се (цензура) на очите дайте ми някакъв съвет
Видеото ми е 6800xt pci-e
П.П. забравих да го напиша монитора е LG Flatron 795ftPlus


Zlatin88 написа:
XP- to е бъгнато нещо още като са го правили не са взели тези Хз много на сърце и повечето игри тръгват на 60Хз
слагаш си програмкава RefreshLock настройваш я на каква резолюция да се рефрешва и всичко е OK


Има я в интернет а най-вероятно и в ФТП-то


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006 15:34 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
3. Като сканирам снимка ми я изкарва няколко ГБ. Какво да правя

Badganaka написа:
Един френд си взе скенер Benq 5000 и сега като сканира изображенията са му прекалено големи.На 100dpi = 1,40MB, a на 19200dpi = 47,нещо GB!!!!Програмата за сканиране е MiraScan 6.
Oт какво може да е проблема?И как да се оправи?


Tristar написа:
По-големите резолюции наистина дават по-големи размери на файла, но 47 ГБ е нещо, меко казано, странно:

1. Какво е това 19200dpi - от обикновените скенери най-много съм виждал 4800 dpi - приятелят ти да няма някаква професионална техника ? Или ако не, това е чисто софтуерен трик. Моят максимум хардуерно също е 4800 dpi, но софтуера позволява 19200 наистина - това си е софтуерен трик.

Като имам предвид, че на 200 dpi една снимка 4/6 сантиметра излиза 1000/ 1500 пиксела и това е около 12МБ на 24-битов цвят в bmp формат (пиша го по спомен, може реално малко по-различни да са стойностите, но долу-горе толкова) , не се учудвам , че на 19200 ако e bmp формата да излезе толкова, особено ако физическия рамер на сканираната страница е голям или не инструктираш скенера да сканирасамо снимката или страницата, а не цялата площ на стъклото. Така че мисля нямате никакъв проблем, просто това 19200 да се ползва е глупаво. 200, максимум 600 dpi си дава напълно добро качество.


2. Защо не използва някоя по-известна програма, ACDSee например е много удобна.

аз ползвам Unlead Photo Expres - добра е и има доста възможности


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006 23:44 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
4. Драйвери за Linux на Vmware
komy82 написа:
инсталирах си Лунукс на Виртуална машина
Въпросът ми обаче е как да си инсталирам дрв за видео, саунд и прочие тъй като те доколкото съм чел са различни от стандартните
Някой знае ли от къде бих могъл да си намеря и как да ги инсталирам
Питам конкретно като съм с Vmware


Tristar написа:
Аз бях пробвал и имах същите проблеми. Да те предупредя - не разбирам много нито от Linux , нито от VMWare.

Но все пак това, което имам да кажа може да ти е от полза. Като си инсталирах Linux (беше Mandriva, RedHat така и не искаше да тръгва) излезе предупреждение, че трябва да инсталирам VMWare Tools - те идват с програмата и са различни за Linux и Windows опреационните системи (става въпрос когато са guest, за host при мен става въпрос за Windows - целта беше да се обучавам и упражнявам на Linux без да заделям дял и без да се налага рестарт).

Без това VMWare Tools операционната система-гост не тръгва на повече от 640х480. На сайта има изчерпателни обяснения за това какви точно са стъпките и командите, за да се инсталират VMWare Tools под Линукс като гост операционна система. Само че трябва да разбираш английски и поне малко да ти е ясно боравенето с Линукс.

Иначе не виждам за какво си търсиш ATI или NVIDIA драйвери за Linux, когато под формата на операционна система - гост Linux вижда само VMWare Video Adapter. Поне при мен беше така, когато гледах екрана докато се зареждаше Линукса и после вътре в него като гледах какъв хардуер е засякъл. Не вярвам да има възможност операционната система-гост да може да комуникира директно с видео хардуера - виж само как изглежда: Linux предава команда на видео драйверите за Линукс, които се засичат от VMWare и се предават на видео драйверите за Windows и оттам на хардуера. Малко вероятно, поне според мен.
Така че се концентрирай върху намирането на начин да си сложиш тези VMWare Tools. Именно те позволяват по-пълноценното използване на видео хардуера от гост-ОС-а и във всеки случай ще ти позволят да ползваш резолюции по-големи от 640х480, а предполагам и други възможности на видеото, дори положението да не е като конвенционално инсталиране на Линукс (ако въобше това е постижимо - два ОС-а да командват видеото едновременно).


Tristar написа:
Eто защо трябва да се инсталират тези VMWare Tools. По-долу съм пейстнал информация за това как става инсталацията:

Don't Forget VMware Tools
It is very important that you install VMware Tools in the guest operating system.


With the VMware Tools SVGA driver installed, Workstation supports significantly faster graphics performance.

The VMware Tools package provides support required for shared folders and for drag and drop operations.

Other tools in the package support synchronization of time in the guest operating system with time on the host, automatic grabbing and releasing of the mouse cursor, copying and pasting between guest and host, and improved mouse performance in some guest operating systems.

The installers for VMware Tools for Windows, Linux, FreeBSD, and NetWare guest operating systems are built into VMware Workstation as ISO image files. (An ISO image file looks like a CD-ROM to your guest operating system and even appears as a CD-ROM in Windows Explorer. You do not use an actual CD-ROM to install VMware Tools, nor do you need to download the CD-ROM image or burn a physical CD-ROM of this image file.)

When you choose VM > Install VMware Tools from the VMware Workstation menu, VMware Workstation temporarily connects the virtual machine's first virtual CD-ROM drive to the ISO image file that contains the VMware Tools installer for your guest operating system and you are ready to begin the installation process.




Всъщност това е информацията за инсталиране:


VMware Tools for Linux Guests
On a Linux guest, you can install VMware Tools within X or from the command line

Installing VMware Tools within X
Installing VMware Tools from the Command Line with the Tar Installer
Installing VMware Tools from the Command Line with the RPM Installer



Installing VMware Tools within X
You can install VMware Tools within X using the .tar installer in a terminal window. See Installing VMware Tools from the Command Line with the Tar Installer.

To install VMware Tools from X with the RPM installer:

1. Choose VM > Install VMware Tools.

The guest operating system mounts the VMware Tools installation virtual CD.

2. Double-click the VMware Tools CD icon on the desktop.

Note: In some Linux distributions, the VMware Tools CD icon may fail to appear when you install VMware Tools within an X windows session on a guest. In this case, you should continue installing VMware Tools as described in Installing VMware Tools from the Command Line with the Tar Installer, beginning with step 3.

3. Double-click the RPM installer in the root of the CD-ROM.

4. Enter the root password.

5. Click Continue.

The installer prepares the packages.

6. Click Continue when the installer presents a dialog box saying Completed System Preparation.

A dialog appears for Updating system, with a progress bar. When the installer is done, VMware Tools are installed. There is no confirmation or finish button.

7. In an X terminal, as root (su -), configure VMware Tools.

vmware-config-tools.pl

Respond to the questions the installer displays on the screen. Press Enter to accept the default value.

Note: Be sure to respond yes when the installer offers to run the configuration program.

8. Launch the VMware Tools background application:

vmware-toolbox &

Note: Some guest operating systems require a reboot for full functionality.

Installing VMware Tools from the Command Line with the Tar Installer


The first steps are performed on the host, within Workstation menus:

1. Power on the virtual machine.

2. After the guest operating system has started, prepare your virtual machine to install VMware Tools.

Choose VM > Install VMware Tools.

The remaining steps take place inside the virtual machine.

3. As root (su -), mount the VMware Tools virtual CD-ROM image, change to a working directory (for example, /tmp), uncompress the installer, then unmount the CD-ROM image.

Note: Some Linux distributions automatically mount CD-ROMs. If your distribution uses automounting, do not use the mount and umount commands below. You still must untar the VMware Tools installer to /tmp.

Some Linux distributions use different device names or organize the /dev directory differently. If your CD-ROM drive is not /dev/cdrom or if the mount point for a CD-ROM is not /mnt/cdrom, you must modify the following commands to reflect the conventions used by your distribution.

mount /dev/cdrom /mnt/cdrom

cd /tmp

Note: If you have a previous installation, delete the previous vmware-distrib directory before installing. The default location of this directory is
/tmp/vmware-tools-distrib.

4. Untar the VMware Tools tar file:

tar zxpf /mnt/cdrom/VMwareTools-5.0.0-<xxxx>.tar.gz

umount /dev/cdrom

Where <xxxx> is the build/revision number of the VMware Workstation release.

Note: If you attempt to install a tar installation over an rpm installation — or the reverse — the installer detects the previous installation and must convert the installer database format before continuing.

5. Run the VMware Tools tar installer:

cd vmware-tools-distrib

./vmware-install.pl

Respond to the configuration questions on the screen. Press Enter to accept the default value.

6. Log off of the root account.

exit

7. Start X and your graphical environment.

8. In an X terminal, launch the VMware Tools background application.

vmware-toolbox &

Note: You may run VMware Tools as root or as a normal user. To shrink virtual disks, you must run VMware Tools as root (su -).

Installing VMware Tools from the Command Line with the RPM Installer



The first steps are performed on the host, within Workstation menus:

1. Power on the virtual machine.

2. After the guest operating system has started, prepare your virtual machine to install VMware Tools.

Choose VM > Install VMware Tools.

The remaining steps take place inside the virtual machine.

3. As root (su -), mount the VMware Tools virtual CD-ROM image, change to a working directory (for example, /tmp), uncompress the installer, then unmount the CD-ROM image.

Note: Some Linux distributions automatically mount CD-ROMs. If your distribution uses automounting, do not use the mount and umount commands below. You still must untar the VMware Tools installer to /tmp.

Some Linux distributions use different device names or organize the /dev directory differently. If your CD-ROM drive is not /dev/cdrom or if the mount point for a CD-ROM is not /mnt/cdrom, you must modify the following commands to reflect the conventions used by your distribution.

mount /dev/cdrom /mnt/cdrom

cd /tmp

Note: If you have a previous installation, delete the previous vmware-distrib directory before installing. The default location of this directory is
/tmp/vmware-tools-distrib.

4. At the command prompt, enter:

rpm -Uhv /mnt/cdrom/VMwareTools-5.0.0-<xxxx>.i386.rpm

umount /dev/cdrom

Where <xxxx> is the build/revision number of the VMware Workstation release.

Note: If you attempt to install an rpm installation over a tar installation — or the reverse — the installer detects the previous installation and must convert the installer database format before continuing.

5. Configure VMware Tools:

vmware-config-tools.pl

Respond to the questions the installer displays on the screen. Press Enter to accept the default value.

6. Log off of the root account.

exit

7. Start X and your graphical environment.

8. In an X terminal, launch the VMware Tools background application.

vmware-toolbox &

Note: You may run VMware Tools as root or as a normal user. To shrink virtual disks, you must run VMware Tools as root (su -).

Starting VMware Tools Automatically
You may find it helpful to configure your guest operating system so VMware Tools starts when you start your X server. The steps for doing so vary depending on your Linux distribution and your desktop environment. Check your operating system documentation for the appropriate steps to take.

For example, in a Red Hat Linux 7.1 guest using GNOME, follow these steps.

1. Open the Startup Programs panel in the GNOME Control Center.

Main Menu (click the foot icon in the lower left corner of the screen) > Programs > Settings > Session > Startup Programs

2. Click Add.

3. In the Startup Command field, enter vmware-toolbox.

4. Click OK, click OK again, then close the GNOME Control Center.

The next time you start X, VMware Tools starts automatically.

Uninstalling VMware Tools
To remove VMware Tools from your Linux guest operating system, log on as root (su -) and enter the following command:

From a tar install
vmware-uninstall-tools.pl


From an RPM install
rpm -e VMwareTools


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2006 17:22 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
5. Проблем с клавиатурата

m1t3&GLADIATORA написа:
значи взех си от онези клавиатури с многото бутони обаче F-овете (от F2 до F12)не ми бачкат също така и иу-то!какво да правя и мога ли да ги наместя по някакъв начин :(


Tristar написа:
Кажи модела на клавиатурата !

Ако е клавиатура с много бутони на A4Tech - те имат един бутон "Office". Ако той не е натиснат, F-клавишите не работят. Натисни го и пробвай пак.

Пиши дали така се е оправил проблема !
П.П. На A4Tech е някъде по средата над F- kлавишите и даже си има специална лампичка заедно с другите три (Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock), за да се вижда по-ясно дали е включен или не.


m1t3&GLADIATORA написа:
намерих копчето и всичко се оправи мерси много Tristar :clap:


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2006 11:58 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
6. Проблем с отчитането на трафика
themadman написа:
Не мога да си проверя трафика
пиша си всичко (username i pass) и цакам долу ама не ми показва трафика (като не ми изписва "грешна парола или име")


ivo написа:
тел. 601214


Проблема отново не е във вашия телевизор :)


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2006 16:06 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
7. "web cam" не ми я намира като нов хардуер
Gateway написа:
Имам такава камера и не ми я отчита като нов хардуер. Някой може ли да помогне?


hd7 написа:
Преди дни и на мен ми подариха такава! Малко скапана ама я пооправих! От оригиралните драйвери на диска нищо не става - направо го хвърли, опасни са за здравето на компа! Дръпнах си последните от сайта на BTC (пусни да търсиш в google - btc web camera, файлът е около 2Мб) - сега не мога да повярвам, че е същата камера! Виж си какъв е точно модела и дръпни драйверите - моята е PC380! Преди да я вържеш обаче трябва да инсталиряш програмката, след това enjoy! аре!


Gateway написа:
Да точно такава е и мойта ама аз си я бях оправил преди това и сега не намерих голяма разлика ама спор няма: драйвера е по добрър. Преди синия светодиод на камерката постоянно светеше а чак сега разбрах че трябва само когато се използва. Ако можеш направи screenshot на настроиките ти и да пробвам с тях. А за софтуера за тая камера направо е ужасен. Знаеш ли нещо по-добро. Трябва ми също и за звукозапис. С коя програма мога да използвам камерата за връзка с някой юзер? Айде някой ако може да помага :crazy:


hd7 написа:
аз я ползвам в icq, а за клипчета си ползвам тая програмка дето се инсталира с драйверите. малко трябва да се ровичкаш докато я настроиш, но после е добре. за друга незнам, пак и не я ползвам толкова много, че да се ровя. пробвай с windows-кия movie maker, но при мен картината там е обърната и не съм се занимавал.


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:07 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
8. Смяна на MAC адрес

komy82 написа:
Незнам дали точно тук и е мястото на темата или в Софтуер, но реших че като немога да си подкарам нета - това е проблем
:)

Става дума за следното :
Как мога да си сменя мак адреса на мрежовата карта /вградена е / като няма такава възможност от биоса.
Ще си модвам моята и се налага да ползвам временно вградената
а не искам да се обаждам в бергон да ми сменят сега и после пак да ми връщат стария мак.
Има ли вариант през Win XP или чрез допълнителна програма.



platinum написа:
Като си знаеш мак адреса отиваш в прапъртиз на картата и от сетингс на вида ланка в network addres отмяташ ръчно и си пишеш каквото искаш без интервали. MAC адреса е един под дос /хардуерно записан в ланката/ а във вин се присвоява в зависимост от драйвера на картата при инсталиране на системата.



BrainStorm написа:
Kaто дадеш Local Area connection -> Properties щракни на бутона Configure отдясно на полето, в което пише името на лан картата, която ползваш за връзка към мрежата.
В прозореца, който ти излиза щракаш на втория таб отляво надясно - там има един списък с Link Speed/Duplex Mode, Network Address и Receive Buffer Size. Това трябва да е.


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:22 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
9. Промяна на формата на филм - от AVI в MPEG

Z_V_Q_R_A написа:
Как мога да си променя формата на един филм както е avi. да стане на mped

пост 2:
izteglih si programata x-3gp-video-Converter i trqbva da addna filma i go napravih no pak bs player-a mo pokazva 4e e v format (XVID) :cry:

Обединени от КомУ_82
П.С. Има си редактиране на поста /edit/
Използвай го!


IVOSTIIL написа:
за какво ти е да променяш формата, ако пуснеш един филм от 700МБ да му сменяш формата пиши го 3-4 часа да прави конверт, по добре си намери кодеци и плеар да ти чете тоя формат дето искш.

и 3gp конвертора е да правиш 3gp във avi, а не avi в mpeg! :O


platinum написа:
AVI2MPEG


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:32 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
10. Проблем при вкл на PC-то

b0uHuq написа:
значи имам проблемче винаги когато си включа Пц-то ми се показва ТОВА:

http://freeftp.bergon.net/rack6/users/C ... gre6ka.bmp


someone написа:
Понякога прочитането на грешката ти показва какво да правиш по-нататък. Да не казвам винаги.
Просто дай на "Restore my active desktop" а след това си махни вградената в Windows XP функция "Active Desktop". Нея ще намериш като влезеш в Windows Help и се потършуваш малко повече.


Последна промяна komy82 на 27 Апр 2006 19:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:37 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
11. IE не ми зарежда сайта, а с Mozilla става.Какво да правя?
kifliok написа:
От известно време IE не ми отваря http://search.free-zone.cc/.Изписва ми само "Не мога да се свържа с базата данни" http://freeftp.bergon.net/rack3/users/e ... roblem.jpg Пробвах с Mozilla отваря страницата нормално, обаче по нататък не ми върши работа.В explorera ли ми е проблема, мога ли да го оправя без да го preinstall-вам.И как вобще става preinstall на IE 6.0.29 ?Пробвах да го заместя с някаква 6-тица от бергонските обаче моята версия е по нова и не ще.Със 7мицата на IE също не успях.
P.S.абе с 2 думи ако нямате друго решение кажете как да затрия стария explorer че да сложа нов?

опа май съм сбъркал форума


joni-b написа:
kifliok : пробвай при фирефокс да изтриеш кукии-тата на интернет експлорера като дадеп десен бутон на иконата му на пропъртиез и виш доло кадето има една цифричка 20 която направи на 0 и дай клеар .. ко беше там и ще се оправи проблема ти. Успех!


platinum написа:
За да си деинсталираш IE трябва да го виждаш в списъка с инсталирани програми. Иначе е почти невъзможно да се махне. За да успееш може би ти трябва инсталация на IE директно от Майкрософт.
Ще рече ако имаш нещо от рода на MSDN на оригинален носител да пуснеш инсталацията от там. За това което си намерил из сървъра на Бергон не ми се говори. Имаше два пача дето си бяха добре заразени. Дано вече да са излекувани. Ако не стане ти обещавам утре 16.02.06 да кача инсталационен IE6 заедно с администраторския кит.

П.П. Качих в папката си инсталационен ИЕ6
Щракайте на бутончето сайт (http://freeftp.bergon.net/rack4/users/platinum/)


kifliok написа:
Проблема се оправи.Бих казал от самосебе си(ако изключим неколкократния System Restore който май беше ненужен)


Извод: проблема не беше във вашия телевизор :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2006 19:59 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
12. TV-OUT
Nemam_Nick написа:
купих си кабел и като пусна нещо на телевизора не се вижда ясно а трепти(както като се снима с камера някой монитор нали знаете как трепти картината ) все едно е на 50 HZ :scared: ...може ли да се оправи някак си? с някоя програма?


platinum написа:
За да няма загуби в сигнала е добре кабела да е до 3 метра.


Nemam_Nick написа:
иес картината се исчисти няма трептения ... цялата работа била от кабелната.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 18:10 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
13. Проблем с картинките
Ste написа:
Не мога да видя нито една снимка или каквато и да е картинка, качена в този форум. Това вероятно се дължи на факта, че живея в чужбина. Защо нямам никакви проблеми с форума на добрич.ком, а тук виждам само текста. Не работят линковете!


ivo написа:
Всички картинки са качени в нашето freeftp, което се вижда само от абонатите на бергон.
Форума на Добрич ком има качени модове, за рожден ден, за качване на картинки, за кирилица и тем подобни още. На този не са му слагани такива екстри. Преди 2-3 месеца, говорих с шефа, да се хвана да ги сложа тези модове, но уж щеше да става, но нищо не стана, защото той не се обади повече какво ще правим и аз спрях да настоявам. А една такава придобивка за този форум, ще ни е от полза, защото има доста хора, които влизат като теб от чужбина тук и те имат същия проблем.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 18:54 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
14. Проблем с разпознаването на RAM /MHz/
TEODOR80 написа:
има ли значение какъв е процесора за да видя рамта ми колко мегахерца е казаха ми че е 400 а компа показва че е 333 кажете ако някой знае


BrainStorm написа:
Има значение на колко мегахерца шина работи процесора ти - това е различно от колко мегахерца работи самия процесор.
Мегахерците на процесора показват с каква скорост обработва данните. Мегахерците на шината, с които той работи, показват с каква скорост той получава и предава данните към останалите компоненти на компютъра ти.

Например аз имам Duron 1800 MHz, който работи на 266 MHz шина. Дънната ми платка поддържа 400 MHz, паметта ми е 400 MHz, но процесора работи на 266 и затова шината работи на 266 и паметта ми работи на 266, въпреки че може да работи на много повече. Повечето дъна поддържат опцията паметта да работи на една скорост, а шината да работи на друга. Аз имам възможност да настроя паметта ми да работи на 400, а шината да си остане на 266 (133 реални). Защо не го правя така ? Трябва да знаеш, че най-добра производителност се постига, когато шината на процесора и паметта работят на еднаква скорост, за да се постигне сихрон между работата им. За системи базирани на Intel процесори (Pentium, Celeron) различието между скоростта на шината и скоростта на паметта не дава голямо отражение, но при AMD системите ( Athlon, Athlon64, Sempron, Duron) настройването на подобно различие не само не подобрява производителността, но дори може да я намали.

Ето защо по подразбиране паметта и шината на процесора работят с еднаква скорост, което както казах е особено важно за AMD системите. Затова се получава така и при теб - процесорът ти работи на 333 MHz шина и паметта ти автоматично е пусната на 333 MHz, въпреки че максималната й скорост е 400MHz. Най-вероятно дъното ти поддържа да увеличиш скоростта на паметта, но аз не ти го препоръчвам. От личен опит знам, че при мен подобна настройка намали прозиводителността ( а имай предвид, че аз съм по-зле и от теб - моята памет има максимална скорост 400, а върви на 266), но ако не ми вярваш може да прочетеш в Интернет, където има доста материали по въпроса или да пробваш сам и да тестваш производителността на паметта с подходящи програми ( в Everest например има подобен вграден тест).

Така че не се притеснявай - паметта ти е 400, но работи на 333 заради скоростта на шината на процесора и съответно програмите за информация за системата показват скоростта, с която тя работи в момента - т.е. при теб 333, а не максималната.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 19:02 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
15. Как мога да си изтрия firewalla
Aqax написа:
Как мога да си изтрия firewalla на хп-то си с service pack 2 сьм а той има вграден и са питах дали не може да са изтрие щото ми прая проблем с нета нещо.... ?


IvooooM написа:
Защо ще го триеш,спри го просто!


BrainStorm написа:
Да го спреш е все едно. Иначе той е вграден и не може да се изтрие - не е обособен като отделна програмаи не може да се махне като другите компоненти с премахването на опцията hide в sysoc.inf файла (забравил съм му точно името, маи не беше точно това). Предполагам (въпреки че не съм пробвал) може да се премахне с nLite, но това става по време на инсталацията.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 19:14 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
16. Проблем с mail-a

someone написа:
Имам следния много много странен проблем.
Oсени ме гениалната идея да ползвам mail client и като такъв реших да ползвам Outlook Express защото не ми се търсеше подходящ за целта продукт. Настроех го и всичко тръгна както си му е реда. Обаче какво стана?
По стар навих си отворих пощата по традиционния начин - през браузер и дойде момента на "шок и ужас" - "Входящи" ги нямаше! Писма от 2001 година заминаха!
Странно е обаче следното - в Outlook Express ги чете писмата (може би кеш някакъв?) а в браузера (IE и FF) пише, че съм нямал писма

Help


joni-b написа:
хелп няма, като си го настройвал , или пък си забравил да настроиш тва за тегленето на писмата , тоест Аутлука незнам аз ползвам на линукс-а кмайл който върши същата функция и който прави абсолютно същото и с моите писма :) всичко е в кмайла а го няма в уеб майла :) няма връщане брадче , просто има настройка която позволява да тегли писмата или да не ги тегли :) при теб е явно да тегли


platinum написа:
Както каза jony-b ще трябва да си настроиш майл клиента да чете писмата от съответните места без да ги тегли на твоя компютър. Не съм много сигурен дали нямаше възможност да се телят писмата като остават и копия на сървъра. Сега остава ако все пак имаш писмата от 2001 година да си ги изпратиш обратно на пощата. Звучи смешно ама не е. :ok:


blabla написа:
Причината Неделчо, е че не си сложил отметка да остави копие от писмата на сървъра. И точно Аутлук не ползвай. Препоръчвам ти Thunderbird - брата на Firefox:)
А и освен това може да си експортираш писмата от мейл-клиента и да си ги запишеш на CD - just in case, защото с тея free пощи.....


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 20:00 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
17. Как да разцепя ХДД-то на две части и да запази информацията
leovo написа:

Диск С (има още: D и E) на компютера на приятеля ми е много голям - 30 Гигабайта! Има ли начин да го разбия на 2 дяла (да кажем: 5 и 25) и да се запази информацията на други локални диски (D и E)?
Благодаря!


Marcos написа:
програмата се казва Patrition Magic 8


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 20:03 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
18. Проблем с фонетиката и клипове
egoist81 написа:
1-во немога да намеря шрифта ВР и ако няма как да сложа
2.като пусна клип или филм аудиото върви а видеото забавя или зацепва
3.като званна по скаипа дава-критична грешка и прекасва разговора неможе да се ползва изобщо скаипа

компа е :intel celeron processor-366mhz-128ram
кое оказва влияние на тези неща и какво мога да направя :cry: :cry: :cry:


jenih_a написа:
Flex Type(За BP) и Малко кодеци трябва да си сложиш(За картината) и ще си пушка а за skype проблема не е в теб...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 20:05 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
19. Програма за певеждане от EN на БГ

danito написа:
коя беше другата програма за превеждане на цял текст осжен Бултра???


komy82 написа:
webtrance
trancelo
и прочие


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 20:09 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
20. Как мога да си махна звука при "Welcome"

Marcos написа:
Как мога да си махна звука при "Welcome" Скреен-а и съответно при изключването на PC-то :ok:


DEViANCE написа:
control panel>Sounds and Audio Devices>Sounds и там ще разбереш...


От тук може да си слагате и или махате всякакви системни звуци на вашия windows /в случая XP/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 20:36 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
21. Конвертиране на дялове без допълнителен софтуер

jenih_a написа:
Виж за какво става дума ->
Гасиш всички приложения - да остане включен само Windows
От Command prompt
convert X: /FS:NTFS
X e буквата на устройството, което конвертираш. Ако конвертираш D - пишеш: convert D: /FS:NTFS . Не се налага рестарт.
При стартиране на командата ще ти поиска пак да напишеш буквата на устройството, което конвертираш.

Ако конвертираш C - пишеш: convert C: /FS:NTFS
"C" принципно е системния диск и при стартиране на командата ти казва, че ще го направи след като рестартираш.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2006 14:49 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
22. Отваряне на PDF файливе

stanimir написа:
Здравеите , Имам един проблем ако можете помогнете. веднъж дадох на един .PDF фаил open with ... Note pad и сега не мога да го отворя тоя фаил, отваря ми го като текстови фаил и само ероглифи . С коя програма трябва да се отваря. Тегля го на ново от Нета и пак така ? Който може да помага !!! :byez:


BrainStorm написа:
Сега направи същото и от Open With му дай да го отваря с Adobe Reader или FoxIt PDF Reader (каквото имаш инсталирано на компютъра). Не забравяй да сложиш отметка на опцията винаги да ти отваря pdf файловете с тази програма.

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2006 15:06 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
23. Проблем с клавиши на клавиатурата

m1t3 написа:
Значи една приятелка има следния проблем :
Няколко копчета от клавиатурата не бачкат и не са едно до друго
Не е спирал тока
не е инсталирала програми игри или други
антивирусната не е засичала нищо (нортан и авг)
на е блъскала , дърпала или изтървала клавиатурата
драйвера е наред

от какво може да е това ?

П.П.
не работят
z x c b ? d s a q w e r u i o p 2 1 3 `

ПП : Ако е разляла нещо лошо ли е щото каза ,че било възможно


Sunbaby написа:
А ако само числата в дясната част не работят възможно ли е клавиатурата да си е наред а нещо по операционата система да не е ?


BrainStorm написа:
Обикновено когато само числата отдясно не работят не е включен бутона NumLock или когато клавиатурата идва със собствен софтуер за управление - е забранено използването на бутоните на numpad-a като числа.


platinum написа:
Ако я е поливала с вода най-добре е да я разглоби някой, който знае как и да я изсуши на нощна лампа промерно.

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2006 15:11 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
24. Изчезна ми част от информацията в компа

lil`SnitcheR написа:
Еми значи имам 1 проблем пуснах си компютъра и след като уиндоуса се стартира ми излезе някаква малко прозорче в което пишеше нещо аз някакви си настройки но аз съм тъп и не прочетох точно какво пише след това като ми зареди уиндоуса картинката на десктопа беше др тоест такава каквато като си преинсталираш уина после всички линкове в експлорера ги нямаше всички ми картинки и музика на десктопа изчезнаха всичко в my picture i my music го няма а пък ми тяратват спешно ако някой знае как да ги възстанова моля д каже МНОГО МОЛЯ


batista написа:
start->all programs->accessories->system tools->system restore

там си избираш дата и даваш ОК :) :)


p160 написа:
старт-->всички програми-->принадлежности-->системни инструменти-->възстановяване на системата


platinum написа:
в контролния панел потребители включваш логон скрийна и като рестартираш ще имаш няколко потребителя пишеш си паролата срещу името с което досега си влизал и готово.

А за систем ресторе-то работи само когато има контролна стартова точка със стабилни параметри. иначе няма как да се върне нещо назад при положение, че няма начало.


komy82 написа:
Get Data Back
възстановява всичко, независимо коко отдавна е изтрито.

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2006 15:16 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
25. Подредба на писмата в аbv.bg



Maystora написа:
Някой знае ли как да си напрая новите съобщения в абв-то да ми излизат най-отгоре ,щото ся са ми по азбучен ред и като получа ново суобщение трябва да го търся из всичките страници ?


Sweety написа:
лесен начин да ти покаже само тези писма,които не си прочел:щракваш на Покажи:всички писма и ти излиза един списък-щракваш върху непрочетените и си ти! ;)


Bate Miro написа:
В графата "По-дата" най-отгоре има две стрелки са сортиране. Цъкаш на първата дето е надолу и готово...

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 26 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов