Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 16 Юни 2024 06:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:04 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Help!
C:\WINDOWS\system32\414.exe *** Win32/Virut.AE
C:\WINDOWS\Temp\81381.sys *** Trojan horse BackDoor.Generic10.ARXL
C:\WIDNWOS\system32\613.exe *** Trojan horse Generic12.BMBL
Това е засечено от AVG 8 Free Edition. Последните двамца се появиха преди 4-5 дена. Всеки път като ги излекувам или преместя във Virus Vault-а се появяват пак с абсолютно същите разширения, просто "613.exe" и "81381.sys" се сменят с други цифри. Колкото до първият гад точно преди 10 минути се появи и вече вдигнах ръце и се нуждая от помощ. За троянците се ровех из google.bg намерих достатъчно инфо и как да ги премахна, но проблема е че съответната програма EWIDO и както и тяхната компания е закупена от Grisoft и в крайна сметка ме препраща да си ъпгрейдна безплатната версия към про-версия. Също имам и инсталирана програмата Xoftspy SE, която не ги открива (предполагам логично :D ). Ако е от значение туристическата ми обиколка в нета си е рутинна: n-та пъти влизам в zamunda.com, също толкова пъти в zaigravka.itstudio-bg.com, както и в някои сайтове които ми трябват за проекти.
So any ideas? (think)
Edit: Забравих само да отбележа че съм с Windows XP Service Pack 3, прясна инсталация от около 10 дена,11 макс.

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:10 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008 23:34
Мнения: 131
Години: 34

Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
pure`evil написа:
Help!
C:\WINDOWS\system32\414.exe *** Win32/Virut.AE
C:\WINDOWS\Temp\81381.sys *** Trojan horse BackDoor.Generic10.ARXL
C:\WIDNWOS\system32\613.exe *** Trojan horse Generic12.BMBL
Това е засечено от AVG 8 Free Edition. Последните двамца се появиха преди 4-5 дена. Всеки път като ги излекувам или преместя във Virus Vault-а се появяват пак с абсолютно същите разширения, просто "613.exe" и "81381.sys" се сменят с други цифри. Колкото до първият гад точно преди 10 минути се появи и вече вдигнах ръце и се нуждая от помощ. За троянците се ровех из google.bg намерих достатъчно инфо и как да ги премахна, но проблема е че съответната програма EWIDO и както и тяхната компания е закупена от Grisoft и в крайна сметка ме препраща да си ъпгрейдна безплатната версия към про-версия. Също имам и инсталирана програмата Xoftspy SE, която не ги открива (предполагам логично :D ). Ако е от значение туристическата ми обиколка в нета си е рутинна: n-та пъти влизам в zamunda.com, също толкова пъти в zaigravka.itstudio-bg.com, както и в някои сайтове които ми трябват за проекти.
So any ideas? (think)
Edit: Забравих само да отбележа че съм с Windows XP Service Pack 3, прясна инсталация от около 10 дена,11 макс.

същия проблем и при мен го има от 4 5 дни постоянно аваст ми крещи трия местя независимо ко ги права пак излизат с други имена неска цял ден чистя и аз искам помощ най вероятно бананчо ще ни помогне колега ;) чакаме помощ !!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:29 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
pure`evil написа:
Help!
C:\WINDOWS\system32\414.exe *** Win32/Virut.AE
C:\WINDOWS\Temp\81381.sys *** Trojan horse BackDoor.Generic10.ARXL
C:\WIDNWOS\system32\613.exe *** Trojan horse Generic12.BMBL
Това е засечено от AVG 8 Free Edition. Последните двамца се появиха преди 4-5 дена. Всеки път като ги излекувам или преместя във Virus Vault-а се появяват пак с абсолютно същите разширения, просто "613.exe" и "81381.sys" се сменят с други цифри. Колкото до първият гад точно преди 10 минути се появи и вече вдигнах ръце и се нуждая от помощ. За троянците се ровех из google.bg намерих достатъчно инфо и как да ги премахна, но проблема е че съответната програма EWIDO и както и тяхната компания е закупена от Grisoft и в крайна сметка ме препраща да си ъпгрейдна безплатната версия към про-версия. Също имам и инсталирана програмата Xoftspy SE, която не ги открива (предполагам логично :D ). Ако е от значение туристическата ми обиколка в нета си е рутинна: n-та пъти влизам в zamunda.com, също толкова пъти в zaigravka.itstudio-bg.com, както и в някои сайтове които ми трябват за проекти.
So any ideas? (think)
Edit: Забравих само да отбележа че съм с Windows XP Service Pack 3, прясна инсталация от около 10 дена,11 макс.

За първият пробвай с това:
http://www.scanforfree.com/09/win32-vir ... moval.html
П.С. Оп, нещо не работи сайта ...май!?

_________________
Изображение

Прост народ - слаба Държава! :bored:

Download




Последна промяна checho_58 на 16 Фев 2009 19:40, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:37 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 12 Апр 2005 13:58
Мнения: 69
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
format c: i preinstall na windows-a, i polzvaite avast nai dobrata antivirusna

_________________
Няма такава държава!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:43 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008 23:34
Мнения: 131
Години: 34

Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
abe uj sam v avast ot kade sam gi hvanal i ko iskat da gi eba

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 19:48 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:43
Мнения: 371
Години: 37

Местоположение: In my mind.
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Welcome to the 2090 ;>

_________________
"Ние обикновено не умираме по избор, а по глупост или навик"
"Докато ти не познаваш живота, как можеш да знаеш за смъртта"
99 rooms

Изображение
My anime list
Facepalm book


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 20:01 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008 23:34
Мнения: 131
Години: 34

Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
NightShade написа:
Welcome to the 2090 ;>

da i tova go pravi pri men :D stoi stoi i go hvarlq na 2090 g 1. 1 kazvaite kakvo e tva da ne ni se e slu4ilo sa6toto kato na link predi vreme deto im se smqhme (think)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 20:11 
Offline
Liverpool FC
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008 18:58
Мнения: 709
Местоположение: Liverpool
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
и аз имам проблем и мисля, че това е най-подходящата тема да ви попитам. Като пусна някое видео излиза син екран и след това компютърът се рестартира.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 20:36 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
То по-принцип никой не си пази компютъра от вируси и тн всеки се прави на хакер и тегли от замунда (в това число и аз :D ) и вероятността да изтеглиш някоя зловредна програмка е МНОГО голяма. Така че тея вируси не са от 4-5 дена :)
Просто на петък 13, повечето такива глупави вируси които имат само за цел да ти скапят софта, се активират.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 20:39 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008 23:34
Мнения: 131
Години: 34

Местоположение: добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
yoou написа:
То по-принцип никой не си пази компютъра от вируси и тн всеки се прави на хакер и тегли от замунда (в това число и аз :D ) и вероятността да изтеглиш някоя зловредна програмка е МНОГО голяма. Така че тея вируси не са от 4-5 дена :)
Просто на петък 13, повечето такива глупави вируси които имат само за цел да ти скапят софта, се активират.

dali ima ne6to vqrno v tva moite izlqzaha srqda 4etvartak nqkade petak ve4e gi ima6e :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009 21:36 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
NightShade написа:
Welcome to the 2090 ;>

А впрочем наистина не обърнах внимание че ми промени датата 2 пъти на 2090 ... Но не ми е правило проблем след второто намистане.

turbo-d написа:
format c: i preinstall na windows-a, i polzvaite avast nai dobrata antivirusna

Преди 10 дена преинсталирах уиндоуса защото имах тези гадове. Format на 2 дяла и 1 го оставих защото имах много ценна информация. Използвам това което сметна за най-добро. От години съм с AVG и съм пробвал де що има анти-вирусни и т.н., легални, нелегални, пиратски и свободни версии.

SmiLka7a написа:
и аз имам проблем и мисля, че това е най-подходящата тема да ви попитам. Като пусна някое видео излиза син екран и след това компютърът се рестартира.

Не не е. Хич даже. The hell are you doing in my kitchen. Get your own toilet to shit!

yoou написа:
То по-принцип никой не си пази компютъра от вируси и тн всеки се прави на хакер и тегли от замунда (в това число и аз :D ) и вероятността да изтеглиш някоя зловредна програмка е МНОГО голяма. Така че тея вируси не са от 4-5 дена :)
Просто на петък 13, повечето такива глупави вируси които имат само за цел да ти скапят софта, се активират.

Вероятността тук да си прав на 50% и да грешиш на 100% е голяма нали се сещаш. Тегля от замунда единствено ако съм на 100% сигурен че е чисто. Най-добрият начин да провериш дали съответният торент не е заразен с нещо е като прочетеш ВСИЧКИТЕ коментари. Повярвай, минала е много вода под моста на който съм и проверявам всичко до последно. И все пак има нещо вярно в думите ти за петък 13-ти. Но това няма нищо общо защото (днес сме 1 Януари 2070 година (rofl) ) този троянски го имах още от 1-2 февруари. Изтърпях го 2 дена преди да започне да се *** с всички браузъри както и с Runtime C++ 2007 (не можах да изтърпя че не мога да играя Unreal Tournament 2007 :D ) и преинсталирах (както и написах по-горе форматирах 2 дяла и оставих само критично важните неща). Като прибавиш още 10-12 дена към датата на преинсталацията идва розовия петък :) Така че съм съгласен с теб специално за това, но до някъде.

dimitraki написа:
abe uj sam v avast ot kade sam gi hvanal i ko iskat da gi eba

Епа и аз уж не влизам никъде и не тегля кой знае какво освен сериали ама съм ги хванал. Извода: никога не си мисли че си запазен от анти-вирусна. Влизай там и прави това което би направил без нея.

И сега някой да предложи нещо различно от quick format на 2-та харда и 3-те дяла + чиста инсталация с уиндоус и което да има смисъл разбира се :D

checho_58 написа:
За първият пробвай с това:
http://www.scanforfree.com/09/win32-vir ... moval.html
П.С. Оп, нещо не работи сайта ...май!?


Влиза в линка който си пратил, но когато кликна да изтегля програмката ми изкарва Connection Problem.

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009 01:18 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Пълен формат само на ц-то може и някой по бъгав win :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009 11:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Малко разбъркано и по всички въпроси :D
За вирусите в торентите:
Обикновено както е писано по-горе в коментарите си пише дали има нещо вирусоносително засечено в торента. Обаче ако е някоя административна програмка е задължително да се засече като вирус. Това пак го пише в коментарите. АВГ-то почти винаги изревава на умряло и спира торента на третата четвърт. После започва еквилибристика докато го накарам да свали торента цял и да не го замъкне веднага в клетката.

За virut вирусите:
В линк-а е пълно с тоя вирус. Всъщност беше. А-а-а-а, всъщност само Бог знае :)
Няколко вида са и се търсят и трепят под safe mode. Зловредна гадина, която върши различни гадости в зависимост от версията. Най-често спира интернета или го забавя толкова, че да ви писне от чакане. С коя програма се трепят, не зная казах, че са няколко вида и зависи от това. Имам няколко такива "чистачки". Поредицата е чистачката -> изтриване на "систем ресторето" -> антивирус с пълен скан -> изчистване на клетката -> пак се изтрива "систем ресторето" пуска се без интернет и се гледат пораженията. Обикновено не се отварят както трябва дяловете, няма таск мениджър и администраторски права. Оправят се пораженията и ако сте със СП3 става интересно. sfc /scannow от конзолата и после преинстал на СП3.

За сините екрани:
На тях обикновенио пише защо са излезли. Най-често е заради спрял вентилатор, отлепен радиатор, загряващ мост. И захранването, задължително поне "Фортрон" 400. Компютърът е скъпа машинка и му трябва добра и качествена "храна". Иначе кондензаторите му пускат "шкембе" /забременяват/.

Действайте! :)

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009 20:03 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:43
Мнения: 371
Години: 37

Местоположение: In my mind.
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Има пуснат патч от октомври който оправя дупката в windows-a която експлоатира този вирус (червей) , NOd32 и S&D го чистят.

А този който каза , че Аваст е най-добрата антивурсна може да се самоубеси и да изчезна безвъзвратно.

_________________
"Ние обикновено не умираме по избор, а по глупост или навик"
"Докато ти не познаваш живота, как можеш да знаеш за смъртта"
99 rooms

Изображение
My anime list
Facepalm book


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 16:24 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Добре сега вече стана супер гадно. Преинсталирах уиндоус с quick format на всички дялове със същият като старият ми уин. ОК! Ама пак навлязах в 2090г. и пак системата се наеба. (уин-а беше изтеглен от замунда Dec 2008) Намерих си възможно най-бързо Service Pack 2 и го инсталирах и пак имаше quick format. То пък без да изкарва никакви грешки се инсталира ама половината уиндоус го нямаше. Даже се чудих как въобще беше се стартирал. Айде пак преинстал и пак quick format na C: . И стигаме до момента в който съм. Слагам звукови драйвъри ама като рестарирах нямаше звук. Влизам в Device Manager и гледам възклицателни на System Device там дето е PCI Bus i под него гдето е. Ръчно му зададох да си ги намери в диска с дравърите за дъното и вече имах звук. Ама пък ми изкара въпросителни че нямам драйвъри за звук и че е намерен хардуер. Е как аджеба става като си има звук. Добре и това го преглъщам, ама след всяко стартиране на системата излиза едно съобщение от типа на "send; don't send" само че с 1 възможност close - "system.exe must close now, sorry for the inconvenience". За сега не съм видял друг проблем ама очаквам пак всичко да се срине и да влачи защото датата ми автоматично пак се промени на 2090г. Нищо и нея я смених този път от BIOS-а. Та моля някого ако има идея да казва защото вече вдигнах ръце. Шанса да съм попаднал и този път на бъгав уин е нулев защото и преди е инсталиран на други компютри, може би 20-30, а да е останал някакав вирус след quick format ми е съмнително. Open for suggestions :)

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 19:50 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Имам усещането, че си се забатачил здраво?!
И така, и така си я докарал до преинсталиране ти предлагам следното:
1.Намери си boot диск или дискета за Win98 (ако нямаш виж от тук):
http://bootdisk.com/bootdisk.htm
2.Boot-ваш с диска (дискетата) и изпълни следните команди:
format C: - после enter
след това:
fdisk /mbr - после enter (след fdisk има "празно" преди /mbr )
3.Изтегли този Win (WinXp + SP2 + SATA drivers):
http://dox.bg/files/dw?a=c04a52b986
тука има serials за него:
http://dox.bg/files/dw?a=2ed060edfe
4."Изпечи" ISO-то с NERO-то и пусни да инсталираш.


П.С. Може би в друга последователност трябваше да ти ги напиша, но надявам се да се оправиш!
Може пък Win-а, който ползваш да не е много читав?!
Този, който ти посочвам е тестван и си работи нормално!
Успех!

_________________
Изображение

Прост народ - слаба Държава! :bored:

Download




Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 21:00 
Offline
Още малко ..още

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:43
Мнения: 371
Години: 37

Местоположение: In my mind.
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 1 пъти


http://farm4.static.flickr.com/3243/2596652234_5461db2db0.jpg?v=0

_________________
"Ние обикновено не умираме по избор, а по глупост или навик"
"Докато ти не познаваш живота, как можеш да знаеш за смъртта"
99 rooms

Изображение
My anime list
Facepalm book


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 21:52 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Благодаря и на двама ви за отделеното време и помощта. Току що ми изпекоха друг диск с уиндоус SP2 мисля че с ъпдейти от това лято.Една бърза инсталация + цялостен формат на C: (не quick) Успях да си инсталирам всички драйвъри, макар и пак с малко проблеми по System Device, ама явно защото ги е нямало вградени тези шофьори в уин-а. До тук добре, успях и да си сложа фонетичната подредба на оня вманиячен инжинер :D Вече не ми се е променяла датата след 6 рестарта (party) и сега остава да си събирам програмите които преди имах, защото не знам с коя съм си докарал тези главоболия, а е явно от основните, без които не мога.
Пак казвам благодаря ви и силно се надявам да не се налага да извършвам горе изброените действия.

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 22:34 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Аз /и още 12-13 мои познати/ също имам този проблем и от дни се мъча да го реша. Пробвах с формат и нова инсталация, но не бе мн успешен опит.
Всичко бе наред до първото влизане в нета. Направих нов формат и инстал при което направих настройките на нета но умишлено не влизах, няколко часа по късно въпрекли че никой не е пипал компа вируса пак си беше налице.

Сега обаче имам само един въпрос - всичките ми познати бяха на ХР, дали обаче потребители ползващи windows 7 имат същия приблем или това е дупка само на XP-тата.

Ако някой е с 7-цата или поне с Виста нека и той даде коментар.

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2009 19:34 
Offline
The Ultimate Driving Machine-BMW
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2006 17:19
Мнения: 1761
Години: 32

Местоположение: пустинята Сахара във един оазис
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
komy82 написа:
Аз /и още 12-13 мои познати/ също имам този проблем и от дни се мъча да го реша. Пробвах с формат и нова инсталация, но не бе мн успешен опит.
Всичко бе наред до първото влизане в нета. Направих нов формат и инстал при което направих настройките на нета но умишлено не влизах, няколко часа по късно въпрекли че никой не е пипал компа вируса пак си беше налице.

Сега обаче имам само един въпрос - всичките ми познати бяха на ХР, дали обаче потребители ползващи windows 7 имат същия приблем или това е дупка само на XP-тата.

Ако някой е с 7-цата или поне с Виста нека и той даде коментар.


Аз съм със 7цата и нямам такъв проблем

_________________
WINDOWS - а е като Тамагочи.Храниш го, чистиш му, грижиш се за него, сън не те хваща и накрая пак ..... умира.

Bergon rulz all round the world!!!

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2009 20:58 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 27 Дек 2005 16:07
Мнения: 414
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И аз в това най много се съмнявам че това не е просто лепнат вирус, а проблем в определени версии на ХР-то.
Днес цял ден си блъскам главата и какво ми се случи:
Изтрих всичко от харда, форматирах го с quic формат, започнах нова инсталация и в един момент още при конфигурирането и датата се смени отоново на 2090год. Е това направо ме хвърли в размисъл как е възможно това?

Сега продължавам да свалям на др комп версии на уиндоуси, но вече ми отказа и нерото и май това ще е и с него.
Явно трябва да сложа и аз 7-цата и да видим как ще е тогава...
Ако някой друг е с по-нов уин нека и той сподели дали има този проблем, иначе НОД32 с ъпдейт от 17.02.09 засича вирус Virut,NBH но неможе да го затрие което е лошото.

_________________
Изграждане на системи за видеонаблюдение, профилактика и ремонт на компютърна техника.
http://www.mig-92.com


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2009 22:42 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2007 20:23
Мнения: 540
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 8 пъти
Дръпни този Win:
http://dox.bg/files/dw?a=497a541e71
http://dox.bg/files/dw?a=31c6e41d99
Изпечи го с NERO-то.
Boot-ни от CD-то
Формат на C: , но не 'quic формат', а full format на С: -то (NTFS)!!!
Инсталирай Win-а и мисля,че няма да има проблеми!

П.С. Днес инсталирах същия Win на лаптопа на сина ми и върви на 'пушка'!!!
Win-а е с вграден SP3, SATA drivers, IE7, WMP11, регионални настройки на български, кирилица и serial !!!!
Като boot-неш от CD-то, после full format и не пипаш нищо до края... той си знае...!!!
Успех!

_________________
Изображение

Прост народ - слаба Държава! :bored:

Download




Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2009 22:47 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Съгласен. 2 различни XP-та, с различни Service Packs и с различна дата на ъпдейт. И двата са пробвани на други машини и само на моята е така. Започвам да си мисля че тия боклуци от майкрософт нарочно са направили тази дупка в системата за да обновим с новите бози. Накрая ще пробвам с друга ОС и съм 100% сигурен че няма да имам ядове. **ал съм ти джамовете **ал съм ти всичкото боклук :oligofren:

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2009 17:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
pure`evil написа:
Съгласен. 2 различни XP-та, с различни Service Packs и с различна дата на ъпдейт. И двата са пробвани на други машини и само на моята е така. Започвам да си мисля че тия боклуци от майкрософт нарочно са направили тази дупка в системата за да обновим с новите бози. Накрая ще пробвам с друга ОС и съм 100% сигурен че няма да имам ядове. **ал съм ти джамовете **ал съм ти всичкото боклук :oligofren:

Ще взема да попрочета малко повече за тоя "вирут". Да не би тая гадина да се вре и по останалите дялове (n) и затова така да се случва. Няма вариант, нормален вариант една ОС да се инсталира на n брой компютри а на един да не иска. Пак казвам ще чета и ще мисля. Дано се намери причината за всичкото.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009 12:48 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Okay, neshto razlichno stana (kakto i se vijda po maimunicata :D ) 3 dena bez kabel za net. Nqmah problemi, slojih Winrar 3.80 (izteglen ot zamunda!), FlexType 2k, Daemon Tools 3.80.1 Lite Version (izteglen ot zamunda!) i Office 2003 BG Version. Tai kato nqma nachin flex-a i office-a da sa nositeli na virusa, spisuka se ogranichava do 2 programi: WinRar 3.80 i Daemon tools-a. Snoshti skanirah sys Spybot S&D i namerih Win32.Delf.ae v 2 sistemni registyra. Fix-nah i slojih AVG 8 Free izteglena ot saita im. Scan whole PC i VSICHKI failove s razshirenie *.exe bqha zarazeni. Tai kato pisha na shliokavica nqma da vlagam razsyjdenie, no sled kato premahnah 1100 zarazeni faila win-a beshe neizpolzvaem dori pod Safe Mode. Dnes mu dadoh Repair i vednaga sled kato svyrshih scan again s AVG i S&D. S&D pak dva rezultata i dvata gi mahna. AVG 20 zarazi vsi4ki se mahnaha, koeto e ogromen napredyk. Shte izchakam do kraq na denq da vidim kakvo shte stane i 100% shte sloja onq kirilizator na injinera che tova ne se tyrpi :D

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2009 13:15 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
pure`evil написа:

След такава зараза ми изчезнаха около 10Гб схеми и техническа документация. Останалото бяха променени и повредени инсталационни файлове с разширение .exe

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009 21:35 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 28 Май 2006 15:55
Мнения: 232
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Добре, решение има. Чиста преинсталация, не зависимо какъв формат на целият хард диск (всичките дялове) Влиза се в официалния сайт на avg сваля се безплатната версия или ако искате Pro(естествено с плащащ се лиценз). След това се влиза в официалния сайт на Spybot S&D тегли се версия 1.6.2 и се ъпдейтва до последно. Скан с двете едно след друго. Не се тегли: Daemon Tools 4.30.1 от zamunda.net и WinRar 3.80. Шансовете една от двете да са заразени с троянският кон и вирут-а е 50-50. Тоест една от двете е носител на заразата.
3 дена вече съм чист и съм си сложил всички нужни програми, изтеглени от официалните сайтове :D
Какъв е извода дами и господа :?

_________________
Мълчи и всички да те мислят за идиот,отколкото да се обадиш и всички да разберат че си такъв


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов