Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 22:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012 09:39 
Offline

Регистриран на: 07 Яну 2010 01:32
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Здравейте искам да попитам тези от вас на които вече им е пусната оптика и са на тарифния план (25лв./50Мб/с) коч е максималната скорост с която са сваляли примерно от Замунда или Арена.
Мен на скоро ми пуснаха оптиката но с повече от 11Мб/с не съм свалял преди и чесно казано няма голяма разлика не повече от 1мб, 1,5мб та искам да знам и при останалите ли е така или да ги извикам да дойдат да си видят връзката.
И да знам че зависи много колко сийдари има и дали са локални или не но все пак.
И да отговоря на другия въпрос компютъра ми е с Intel core5 2400 ram 2x2gb 1333Mh a дъното e na Asrock.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012 09:50 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2009 18:55
Мнения: 123
Години: 47

Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Qshko написа:
Здравейте искам да попитам тези от вас на които вече им е пусната оптика и са на тарифния план (25лв./50Мб/с) коч е максималната скорост с която са сваляли примерно от Замунда или Арена.
Мен на скоро ми пуснаха оптиката но с повече от 11Мб/с не съм свалял преди и чесно казано няма голяма разлика не повече от 1мб, 1,5мб та искам да знам и при останалите ли е така или да ги извикам да дойдат да си видят връзката.
И да знам че зависи много колко сийдари има и дали са локални или не но все пак.
И да отговоря на другия въпрос компютъра ми е с Intel core5 2400 ram 2x2gb 1333Mh a дъното e na Asrock.



Мтакааа
едното е мегабита (mbps/sec) а другото което ти исписва торент клиента е мегабайта (mb/sec). Разликата е 8 пъти таман . Плащяш за 50мегабита делиш ги на 8 и получаваш мегабайтите . а относно замунда ... арена ... и други тракери .... там няма как да си видиш реалната скорост защото зависи колко сйдара ще има демек от колко ще теглиш и най вече дали те няма да са си ограничили уплоуд скороста демек отдадената им скорост ........
друго локалния и интернет трафика има безумна разлика трето ..... разлика от сиидари в БГ и извън БГ има разлиока ......
а относно компа коре 5 е добре само дето е и5 (i5)
а и при 50мегабира кой знай колко разлика няма м/у оптика и фтп или утп кабелите има ама нее безумна както много си мислят все пак има шейп на 50 мегабита дали мрежата ще е 100 мегабита или 6 гигабита при 50 мегабита шейп кой знае каква разлика няма .....


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012 10:32 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2009 18:55
Мнения: 123
Години: 47

Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Геновски написа:
И аз я чакам оптиката цяла вечност балик бл 40 до нас блоковете имат ние нямаме още така ли не са стигнали до блока да вярно блока е голям ще има бая работа но все пак ланката не се търпи вече вечерните часове искам да знам каква е технологията на оптиката ОПТИКА ДО СГРАДАТА ИЛИ ОПТИКА В ЖИЛИЩЕТО



а оптична лан карта имаш ли ?
и на каква тарифа си .... 30 мегабита ?
очакваш да скочи на 100 мегабита ли а да плащаш за 30 ?
оптика до входа от там се слага 1гигабит медиа конвертор и с фтп или утп до твоя комп.
така че пак ще си на ФТП - УТП (Обикновен кабел)
и ако имащ рутер каква оптика искаш до рутера ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012 11:01 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2009 18:55
Мнения: 123
Години: 47

Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Геновски написа:
Пич не ме инт с колко ще тегля от замунда банана аз тегля от външни торент сайтове с покани важно ми е с оптиката там да ми е стабилна скоростта наши сайтове въобще не ползвам за дърпане , така както разбрах няма нужда да сменям лан картата с нова заради оптиката да с рутер съм на 20 лв и ми казаха че оптиката може да влезе в рутера но незнам колко е вярно това до нас блоковете имат всички входове оптика едвали някои от тез имат оптична карта но все пак си имат влакна в довомете си това е важното



много хубаво са ти казали който ти е казал да слови оптичен кабел в rj45
Най лено поне виж на картинка какви са входовете на оптиката и на обикновенните кабели като нямаш такав вход де ще влезне
както казах вече може до вас само ако имаш оптична лан карта а те са кам 30$ купи си и ще имаш оптика на компа а на лаптопа са доста по скапи
требва ти такъв рутер с вход за оптика и пак няма да ти е стабилна мрежата заради рутера
все пак оптиката не е в самия комп а интернета до компа идва везжичен там зависи скороста от рутера колко мегабита е
ще видиш сам разликата в скороста ако сложиш кабела директно в компа и ако е на рутера ще има разлика ....
тебе може да не те интересува замунда арена но по нагоре питаха имаш си интернет използвай си го както искаш и за каквото искаш само не си мисли за чудеса

от всички тракерски сайтове без да има значение каде се намират има значение колко сйдара има и дали са си ограничили ъплоуда или не ако са ограничили ъп-а или скороста им на тях е скапана ... ти с колко очакваш да теглиш 4-6 гигабита ли ?

Много хубаво оптиката стига да имате фибро оптична лан карта и оптиката да е до вас ...... да не е 100 мегабита че има и такива .... или 1 гб .... иначе дори и до вас да е оптиката се слага медиа конвертор и до самия комп или рутер отива обикновен фтп или утп кабел ......


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012 11:15 
Offline

Регистриран на: 07 Яну 2010 01:32
Мнения: 3
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Така разлика има и оптиката ти е до вас и да с медия конвертор и от там с предходник до компа.
И да до сега мислех че е в байтове скоростта не бях го видял добре така съм съгласен.
И нямаше нужда да ме коригираш за процесора смятам че всеки ще ме разбере :D
Просто исках да сравня как и при останалите с оптиката, смея да кажа че се усеща разлика, сега дали с всеки ще е така не знам и затова тук може да се съпоставят нещата да се види къде кой с колко тегли защото с малки изключения всички ние сме абонати на Замунда или Арена :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2012 12:50 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 04 Ное 2010 22:27
Мнения: 34
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 5 пъти
А такива скорости, като по-долу в подписа ми скоро време могат ли да се очакват в Добрич!?А технологията LAN вече не е ли поостаряла с тези макс 100мбита/сек.В световен мащаб вече се говори за "Гбита/сек"

_________________
http://speedtest.net/result/2417244921.png


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов