Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 12:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Рутване
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2013 16:56 
Offline
Търсач

Регистриран на: 11 Окт 2010 18:13
Мнения: 63
Години: 42

Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Имам въпрос: Къде в Добрич се рутват таблети? Понеже от скоро се сблъсквам с Андроид, а таблета който си закупих няма GSM функция. Прочетох малко из форумите и се оказа, че след рутване, тази опция е възможна /за нашият регион е забранена/. Та, ако някой знае къде и кой в Добрич, може да ми помогне, ще съм му благодарен...
Таблета е Lenowo Idea Tab A2107A


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 15:16 
Offline
Търсач

Регистриран на: 11 Окт 2010 18:13
Мнения: 63
Години: 42

Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Никой ли не е запознат????


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 17:27 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2009 12:38
Мнения: 140
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
То не трябва ли и таблета да си има ГСМ модул ? Без модула не виждам как би станало това. ( не съм запознат с таблета, ако си има такъв, извинявам се ).


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 17:51 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2004 20:28
Мнения: 2021
Години: 41

Местоположение: Добрич
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 28 пъти
напълно си прав трябва да има GSM модул

_________________
Въпрос на вкус, казало кучето и се близнало под опашката.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 18:04 
Offline
Търсач

Регистриран на: 11 Окт 2010 18:13
Мнения: 63
Години: 42

Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Aca написа:
напълно си прав трябва да има GSM модул



Има :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 19:03 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
svetlin81 написа:
Имам въпрос: Къде в Добрич се рутват таблети? Понеже от скоро се сблъсквам с Андроид, а таблета който си закупих няма GSM функция. Прочетох малко из форумите и се оказа, че след рутване, тази опция е възможна /за нашият регион е забранена/. Та, ако някой знае къде и кой в Добрич, може да ми помогне, ще съм му благодарен...
Таблета е Lenowo Idea Tab A2107A



И как разбра че има гсм модул ... ама много ми е интересно ...... аз като гледам тоя модел .... нито слушалка има нито микрофон ... като ipod-touch ... има функции на iphone но без гсм модул ..... След акто няма гсм (функция) модул как искаш да го отключиш като липсва .....
Тоя въпрос ми прилича като еидн дето беше задал в един форум ...... имам 32 инча плазма мога ли да гледам на него тв без антена .. кабелна .. сателитна и други ......... Няма как пич нестава....обикновенно евтените табети затова са и евтени ........

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 20:24 
Offline
Търсач

Регистриран на: 11 Окт 2010 18:13
Мнения: 63
Години: 42

Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Pchelar написа:
svetlin81 написа:
Имам въпрос: Къде в Добрич се рутват таблети? Понеже от скоро се сблъсквам с Андроид, а таблета който си закупих няма GSM функция. Прочетох малко из форумите и се оказа, че след рутване, тази опция е възможна /за нашият регион е забранена/. Та, ако някой знае къде и кой в Добрич, може да ми помогне, ще съм му благодарен...
Таблета е Lenowo Idea Tab A2107A



И как разбра че има гсм модул ... ама много ми е интересно ...... аз като гледам тоя модел .... нито слушалка има нито микрофон ... като ipod-touch ... има функции на iphone но без гсм модул ..... След акто няма гсм (функция) модул как искаш да го отключиш като липсва .....
Тоя въпрос ми прилича като еидн дето беше задал в един форум ...... имам 32 инча плазма мога ли да гледам на него тв без антена .. кабелна .. сателитна и други ......... Няма как пич нестава....обикновенно евтените табети затова са и евтени ........




Разбрах като четох:-) :-) :-)
Имал ограничен лиценз за нашият регион....
като не си прочел, не коментирай. Потребители със същият модел, след ритване си ползват GSM функцията, но Петкова други градове. Търся тук в добрич,да разбира, а не да убие таблета.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013 22:54 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2009 12:38
Мнения: 140
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
А възможно ли е този "даден потребител", който си прочел, че го е направил да си е сложил ГСМ Модул ? Без модула незнам дори на кое ше си сложиш сим картата? Ако нещо греша поправи ме. Няма ли вариант да попиташ как е станало ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013 00:24 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
svetlin81 написа:
Pchelar написа:
svetlin81 написа:
Имам въпрос: Къде в Добрич се рутват таблети? Понеже от скоро се сблъсквам с Андроид, а таблета който си закупих няма GSM функция. Прочетох малко из форумите и се оказа, че след рутване, тази опция е възможна /за нашият регион е забранена/. Та, ако някой знае къде и кой в Добрич, може да ми помогне, ще съм му благодарен...
Таблета е Lenowo Idea Tab A2107A



И как разбра че има гсм модул ... ама много ми е интересно ...... аз като гледам тоя модел .... нито слушалка има нито микрофон ... като ipod-touch ... има функции на iphone но без гсм модул ..... След акто няма гсм (функция) модул как искаш да го отключиш като липсва .....
Тоя въпрос ми прилича като еидн дето беше задал в един форум ...... имам 32 инча плазма мога ли да гледам на него тв без антена .. кабелна .. сателитна и други ......... Няма как пич нестава....обикновенно евтените табети затова са и евтени ........




Разбрах като четох:-) :-) :-)
Имал ограничен лиценз за нашият регион....
като не си прочел, не коментирай. Потребители със същият модел, след ритване си ползват GSM функцията, но Петкова други градове. Търся тук в добрич,да разбира, а не да убие таблета.



Чел недочел .. няма случална .. няма гсм модул ... чипа го няма ........ какво искаш да откжчваш като го няма самия чип не подържа 2г.. има 3г интернет само ...... щом си много чел си го направи сам ...... тука в добрич няма кой да ти направи каквото и да е ...... не са чували за JIG..JTAG ...... камо ли друго ....... научи какво е рут и флаш ...... има ги описани всички неща ...... щом си чел толкова си го направи сам ......... хората ти казват нещо ти не

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013 11:23 
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2007 18:07
Мнения: 10
Години: 114

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Пчеларчо,ти си може би едно от най-глупавите момченца от форума на Бергон.Граматиката ти е под всякаква критика.Нямаш представа от препинателни знаци.Освен това многоточие,друго не използваш.Многоточието е от три точки,не повече и не се използва за приключване на всяко изречение.Там се поставя точка.Всяко ново изречение почва с главна буква.Научи се и кога се поставя запетая,удивителен,въпросителен!
Пиша ти това,защото много често се изказваш неподготвен,а за JIG..JTAG recovery,едва ли си го правил.

http://ardes.bg/tablet-pc/Lenovo+IdeaTab+A2107+3G-47211


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2013 13:27 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 31 Мар 2012 13:54
Мнения: 131
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти
yankotb написа:
Пчеларчо,ти си може би едно от най-глупавите момченца от форума на Бергон.Граматиката ти е под всякаква критика.Нямаш представа от препинателни знаци.Освен това многоточие,друго не използваш.Многоточието е от три точки,не повече и не се използва за приключване на всяко изречение.Там се поставя точка.Всяко ново изречение почва с главна буква.Научи се и кога се поставя запетая,удивителен,въпросителен!
Пиша ти това,защото много често се изказваш неподготвен,а за JIG..JTAG recovery,едва ли си го правил.

http://ardes.bg/tablet-pc/Lenovo+IdeaTab+A2107+3G-47211



всъщност модела има гсм модул подържа всички 2г и 3г стандарти .... малко бавен като цяло но става ..... и в БГ който си го е закупил няма оплаквания от него поне не намерих нищо .. май май не знаеш от къде какво да направиш и как да си наместиш УИДЖЕТ-ите .... ако го рутнеш му пада гаранцията ....или ако го флашнеш със къстом ром ...... ако искаш някой да ти помогне в нещо не плюй в купата от която ядеш ........съдбата понякога е кучка не бъди кучка ......

http://www.gsmarena.com/lenovo_ideatab_a2107-5247.php

модела ти а2107 ли е защото си написал а2107а ? може а2107а да няма модул незнам оже да има разлика ..... показваш ми линк на а2107 защото

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2013 20:45 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Pchelar при рут по- принцип не би трябвало да ти опада гаранцията, само при отключен BL тогава ... ;)
svetlin81 иначе по- темата може да погледнеш тук и да се пробваш сам http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1982334 :) ако нещо не успяваш, може да спазарим нещо по- въпроса на ЛС :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2013 10:04 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
http://www.oneclickroot.com/ може би?

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Рутване
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2013 11:02 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Май 2006 22:07
Мнения: 101
Години: 38

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
to6eto написа:
Pchelar при рут по- принцип не би трябвало да ти опада гаранцията, само при отключен BL тогава ... ;)
svetlin81 иначе по- темата може да погледнеш тук и да се пробваш сам http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1982334 :) ако нещо не успяваш, може да спазарим нещо по- въпроса на ЛС :)


Гаранцията винаги отпада при руут, но винаги може да се ънрутне и няма как да разберат че е бил рутван
За рутването: http://www.youtube.com/watch?v=tM3Sdwf2i4M
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2044496

_________________
"-Ти можеш!"
Дж. Стайнбек (На изток от рая)
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов