Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 21:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 03:13 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Сега сваляш http://www.linuxmint.com/edition.php?id=115 примерно.
Правиш 10GB ext4 дял и ако си на лаптоп с малко рам слагаш един swap 1,5 по-голям от РАМ-та ти(принципно той се използва за хибернация), може да го пропуснеш.
И чакаш 10-15-20мин. да ти се инсталира Linux-a и си доволен потребител на Linux.

_________________
PC:CPU:Athlon64 X2 4600+F3@3.0Ghz|MB:GA-MA770-DS3|Cooler:Thermalright Ultra-120A|Memory:2x1GB@860mhz|HDD:250GB Hitachi|VGA:Sapphire HD3850 512mb|PSU:Fortron 450W


Да черпим от живота мечти, да даваме на мeчтите живот.(Мария Склодовска-Кюри)
Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 07:45 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
ако ще слагаш линукс ти препоръчвам http://www.sabayon.org/ много по бърз и стабилен от убунту боклуците
друго което също ми прави добро впечатление е http://www.mageia.org/en/ и http://www.rosalab.com/ всичко ти е под ръка, перфектни за начинаещи ;)
а ако искаш нещо по- леко от xp и което да върви добре е http://www.damnsmalllinux.org/ преди около седмица го инсталирах на компютър с 128 мб рам 16мб видео и 800мз процесор вървеше добре но за начинаещи е млко по сложно :/ http://www.puppylinux.com/ също е добър вариант, но в крайна сметка windows2000 е по лек и даже едно xp силно окастрено с nLine ще върви много по- добре и ще ти върши по- добра работа ;) браузване интернет ......


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 09:14 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Що за глупости говориш колега?! Gentoo и Rethat based distro-та за начинаещ... Та тия bullshits само могат да мечтаят за съпорт като на ubuntu и тн...

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 12:44 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
cooliovato написа:
Що за глупости говориш колега?! Gentoo и Rethat based distro-та за начинаещ... Та тия bullshits само могат да мечтаят за съпорт като на ubuntu и тн...

Напълно прав! За sabayon съм съгласен че може да го пробва но за другите два не съм съгласен. Първо няма как да избереш линукс с GNOME 3 или KDE 4 и да искаш бързина на стар компютър .Колкото и да са леки и те са в крак с съвремените технологий и искат да са конкурнтни - по леки са от windows. Най добре е да ползваш Ubuntu има много добра подръжка и използва Unity за среда ,която е красива и лека ,ако ти е силено PC може да я разнообразиш и да добавиш визуални глезотий. Друг линукс е Mint с графична среда MATE която има еднакви изискавания на документи но реално работи по леко ,но затова е малко по упростен визуално и реално е в сянката на Убунту върви след него но затова е стабилен. Ако и тези линукси мъчат компютъра ти просто си изтегли Ubuntu 8.04 LTS или Ubuntu 10.04 LTS.Колкото е по стара версията толкова повече ще се измориш с настройките по принцип след update трябва да се оправи всичко без твоя намеса но да не се убъркаш да го upgrade.
Не ти препоръчвам линукси с XFCE освен ако не си малко на ТИ с английския. Напиши характеристиките на компютъра и ще ти кажа какво и как да сложиш.

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 22:22 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2005 17:52
Мнения: 970
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
cooliovato написа:
Що за глупости говориш колега?! Gentoo и Rethat based distro-та за начинаещ... Та тия bullshits само могат да мечтаят за съпорт като на ubuntu и тн...
тея от мандрива не знам какво правят но при тях kde-най добре върви, няма да се мота или да крашне за разлика от кубунтуто
същото долу горе се отнася и за sabayon, драйвери настройки за всекидневна употреба от начинаещ ( скайп браузър плеъри ) е също толкова лесно както и при убунтовците, пък да не говорим за стабилността ....
ето да речем пича си инсталира убунту и скайп нали ... и почват чудения защо аджеба скайпа не се появява в тайбара, или постояно искачащите съобщения за срив в нещо си ...
ебал съм ти ppa-тата, тея дистрота които съм споменал си имат всички необходими пакети от които ще има нужда човечеца, лесно се настройва, особено магеата и роса :) и важното е че работят безпроблемно :)
е все пак въпрос на вкус, всеки може да ползва каквото си поиска, нека пробва и което му допадне най много :)
според мен кара си с windows-a това че си с някакъв си линукс не те прави по важен, работи с това което можеш и ти върши работа ;)

Офтопик:
cooliovato мноят пингвин е по- хубав :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Linux съвет
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012 22:31 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 11 Апр 2004 01:39
Мнения: 116
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Хубавото на линукс е че единпат го слагаш и ако внимаваш това му е ............ Ако избере свободния софтуер после ще му е много лесно аз забравих какво е това crack patch или сериен номер всичко в един каталог събрано и само разглеждаш и теглиш всичко е на български значи не е сложно просто ние българите се отказваме лесно мразим новото и непознатото,
Mageia не съм я ползвал но само добри отзиви много хора е впечетлила.

_________________
Who is NEXT ???


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов