Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 27 Апр 2024 11:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2010 22:16 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2007 21:38
Мнения: 128
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Правя тази тема за хората който искат да се възползват от тези устройства (Vodafone Mobile Connect) и са на Linux.

Ето какво ми се случи на мен.
На скоро ходих на гости на едно момиче и забелязах, че лаптопа й е на Linux и използва този вид връзка с интернет и услугите на М-тел. Тя ми обясни, че й е коствало доска усилия, за да си намери драйвери за това устроиство. След като се пребрах в къщи се зачудих... Колко пък трудно може да е??? (Искам само да кажа, че аз съм на Linux, но не използвам интернет от М-тел.). След което потърсих малко информация в интернет и ето на какво попаднах: http://www.pcw.bg/main/index.php?option ... &Itemid=26
Тук господин Георги Панев подробно е обяснил какво му се е случило и как се е справил с този проблем. Освен това много добре е показъл как точно стават тези неща (интернет с Vodafone Mobile Connect устрйство на Linux). След което се зачудих... След като М-тел предлагат такива услуги, не е ли логично да предоставят софтуер за тези устройства и всичко да е толкова лесно като на Windows. Разбира се, аз се поразрових из страницата на М-тел и намерих едно меню, което се казва: "въпроси и отговори". Там намерих следното:

Въпрос: "Под какви операционни системи мога да използвам вашите интернет услуги?"
Отговор: "Може да ползвате интернет услугите с всяка операционна система, която поддържа комуникационния протокол TCP/IP. Такива са Windows, Linux, MacOS. В някои случаи може да се наложи операционната ви система да поддържа и PPPoE протокол. За допълнителна информация може да се обадите на безплатния телефона за поддръжка 080020011."

Въпрос: "Мога ли да ползвам VMCC с Linux?"
Отговор: "Да, за повече информация се обадете на *88 или ни пишете от тук"

Аз разбира се цъкнах на това "тук" и написах следното:

въпрос: Защо за тези устройства (Vodafone Mobile Connect) няма софтуер за Linux.Как абонатите с тази операционна система, да използват този вид устройства?
Отговор: "Здравейте, Благодарим Ви, че писахте! Не предлагаме услугата за Linux. Можете да потърсите информация тук: http://www.business.vodafone.com/util/SearchCMS.do Ако имате допълнителни въпроси, моля, не се колебайте да пишете отново или да ни потърсите на 088/1010. Васил Славов Дигитални Услуги и Интернет Мобилтел ЕАД(2010-12-01)"

Ето тук вече е очевидно, че Мобилтел си противоречът! Хем казват, че може да се използва с Linux, хем че не предлагат услугата за Linux. Писах им отново, за да ги попитам каква в крайна сметка е истината и защо си противоречът, но отговор не получих. След това реших да се обадя за да получа подробна информация, но тук са ми дали 3 телефона:
"За допълнителна информация може да се обадите на безплатния телефона за поддръжка 080020011.";
"Да, за повече информация се обадете на *88"
Ако имате допълнителни въпроси, моля, не се колебайте да пишете отново или да ни потърсите на 088/1010. Васил Славов Дигитални Услуги и Интернет Мобилтел ЕАД"

Реших да се обадя на последния, защото все пак се опитвам да кореспондирам с господин Васил Славов и освен това си е оставил служебния телефон -
088/1010. Вдигна ми обаче друг господин и ми каза да се обадя след десет минути, понеже в момента господин Славов е зает и че след 10 минути ще мога да разговарям с него. След десет минути се обадих и ето как протече разговора:
http://vbox7.com/play:4dd1aa01 Извинявам се за лошото качество на записа.
В крайна сметка според мен ако искате да използвате този вид устройства под Linux се оправяйте сами. То долу горе това искаше да каже господина с когото говорих(не му разбрах името). Лошото е, че пишат, че става да се използва на Linux и за повече информация да се обадим. И след като си го купим и се обадим ни казват, че ако сме достатъчно добри линукс потребители трябва да можем да се оправим сами.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2010 16:04 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 30 Юни 2006 10:20
Мнения: 283
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Така е, в живота не всичко е съвместимо със всичко..


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2011 21:14 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2004 19:45
Мнения: 536
Години: 34

Местоположение: http://0.0.0.0/
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
С Gnome-ския Network Manager и инсталирано PPPoE си върви без проблем.
За KDE, не знам как стоят нещат, предполагам и KNetworkManager-а си го
поддържа.Моето устройство е ZTE K3571-Z (HDSPA).
Иначе по отношение на QoS-a на Мтел нямам думи....Особено с тея проблеми.
които те имат в момента.Аз примерно, имам неполучена сметка за Август и през
последните месеци, не знам колко са ми сметките и т.н. ...

_________________
Типично българската простотия е несъразмерима с времето и пространството...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2011 23:11 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2007 21:38
Мнения: 128
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Не казвам, че не става. Става и си работи без проблем. Проблема идва от там, че те казват, че става и не е проблем. После казват, че не става. После казват, че не предлагат услугата за Линукс и ми дават сайта на водафон. А ако отидеш в нормален офис на Мтел, където се продават такива устроиства, ще ти кажат, че не стават за Линукс.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2011 13:01 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 04 Мар 2005 12:58
Мнения: 411
Местоположение: na patq
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
e ti si go kaza ... ako si dostata4no dobar s linuxa 6te se opravi6 :D az sa6to sam mislil po tozi vapros poneje imam edna kolejka koqto izpolzva sa6toto ustroistvo no na vivacom i se 4udih dali ne moje s Wine da se podkara ili virtualbox po nqkakav na4in ... vsa6nost dali moje s wine ?

_________________
gram da va tresni 4e da va stresni


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов