Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 16 Юни 2024 21:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 14:22 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Извинявам се, че пускам нова тема. Правя го за да получа смислен отговор. После я трийте цялата.
Трябва ми програма сигурна и работеща за ремонт или забраняване на процесите свързани с svchost.exe. Намерих няколко но разбираемо е искат пари. Нападнал ме е троянец дето ми забранява това-онова и видимо забавя машината. Лошото е, че е служебния компютър а на него има много и важна информация.
Ако може някой да отговори на питането ми то така ще направи възможно и решението на доста от проблемите предизвикващи преинсталации на системата.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 14:50 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Пател съм си доста от вируси и от троянци.

Предлагам ти да си инсталираш различни антивирусни програми AVG е доста добра от към троянци(важно е да е ъпгреидната, то за всички важи това), NOD32 не е лоша, пробвай с F-prot на времето и тя беше добра имам я за уиндоус сравнително нова версия, с Ad-Aware SE Professional понеже троянците са вид червей, виж с онлайн антивирусна ето ти едно линкче http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm може да ти се стори малко странно но тия онлайн антивирусните "програми" вършат доста добра работа.
Общо взето пробвай с повечко антивирусни, играчка е но решението е само това ако изключим преинсталация което неразумно в твоя случай.

едит:По принцип няма антивирусна програма която да може да открие всички вируси, затова е хубаво на всеки месец да се сменя антивирусната програма.Междодругото мисля, че това беше го казал и Nakata.

едит2:Пробвай с Process Explorer ето ти линк от каде да го изтеглиш http://www.softpedia.com/get/System/Sys ... orer.shtml спира процесите но моето мнение намери троянеца и го унощожи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 18:15 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
С AVG съм и се ъпдейтва всеки ден. Имам и файъруол. Освен процес експлорера използвам цялата гама инструменти на Sysinternals.
Process Explorer дава само информация за процесите но дори с дебъг кита на Майкрософт за работа с библиотеките свързани със всеки процес не е възможно да се рови много. Попаднах на няколко програми едната от които ми изнамери 556 проблема след сканирането но понеже требе да се плаща ремонтира само един проблем.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 19:01 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Незнам, ако е троянец или нещо от този род се някоя антивирусна програма трябва да го открие.

Имаше една програма system mashinic ли нещо подобно тя също поправяше проблеми из регистрите и тъи подобни...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 20:10 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
МИСЛЯ, ЧЕ МОГА ДА ПОМОГНА ДОНЯКЪДЕ.
Относно антивирусните програми - наистина е подходящо да се сменят често. В един период го правех, но сега не ми се занимава и използвам друг метод, който също е добър. Използвам AVG Free, защото е безплатна за домашна употреба. За да се подсигуря, периодично използвам скенери за вируси:
1) Dr. Web Cure It - много добър безплатен скенер. Руски е. Използва се единствено за сканиране. Писал съм за него вече. Тъй като не се инсталира е подходящ за откриване и премахване на вируси. Сканирайте под Safe Mode.
http://www.freedrweb.com/
2) F-Prot за DOS - безплатна за домашна употреба. www.f-prot.com
3)Trojan Hunter - Това вече е професионална и специализирана програма за откриване на троянци и затова превъзхожда много антивирусни програми.
http://www.misec.net/
-------------------------------------------------------------------------------
Препоръчвам в случая да се направи сканиране с Dr.Web под Safe Mode и после ако няма резултат да се инсталира Trojan Hunter. Все пак инсталирането на заразена машина не се препоръчва, но в случая нямаш избор. Би трябвало да открият троянеца.
----------------------------------------------------
Пробва ли с Autoruns да опиташ да намериш съмнителен процес, който се стартира с ОС?
------------------------------------------------------
Тъй като каза, че ползваш програми на Sysinternals искам да те питам дали нямаш програмата им за достъп до NTFS дялове под ДОС? Откакто Майкрософт ги купиха, не я предоставят вече. Досега не съм намерил работеща такава програма.
---------------------------------------------------------
по принцип е добре да използвате не много популярна антивирусна програма, която обаче е много качествена. Често използваните антивирусни програми са обект на повече атаки подобно на Windows.
------------------------------
За svchost.exe не мога да помогна. System Mechanic Pro съдържа Касперски. Имам едно копие на Winternals Administrators Pack, но ме е страх да го пробвам, защото не знам дали не е модифициран от някой престъпник. Ако искаш мога да ти я пратя. Имаше добри отзиви за нея в Демоноида, но все пак е рисковано.
==============================================


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007 22:14 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 23 Сеп 2005 18:53
Мнения: 69
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
http://www.nanoscan.com/

_________________
Няма страшно! Нищо няма да се оправи! Кораба потъва равномерно, брега е далече, дъното - дълбоко. Вода ще има за всички.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 09:22 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 23 Ное 2004 16:16
Мнения: 1136
Години: 56

Местоположение: Добрич - България
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Ще кача всичко, което съм свалял от sysinternals и ще пиша ЛС. Мисля, че имам това което трябва.


Наистина гледал съм всички процеси под всички видове режими, но това е нещо което се маха и после самовъзстановява с друго име. Съобщението при старт на файъруола е нещо като:
не мога да пусна svchost.exe:exe.exe
а най-честото нещо дето се стартира и възстановява е startdrv.exe. Сега започвам с чистенето, да видим какво ще стане.

_________________
Изображение
Изображение

Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 15:28 
Offline
Почетен потребител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2004 20:21
Мнения: 2224
Години: 33

Местоположение: В кенефа с лаптопа, докато ми умалеят краката.
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 6 пъти
Късмет и пиши в темата какво е станало.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2007 23:54 
Offline
Скучаещ

Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:37
Мнения: 159
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Пропуснах да спомена, че е добре да се дефрагментира хард диска. Освен, че се ускорява сканирането, по този начин не може даден вирус да се скрие между две части на даден файл и да се представи за част от него. Като са подредени частите е по-добре.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2007 11:55 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 23 Май 2007 23:19
Мнения: 250
Години: 30

Местоположение: В къщи на КОМПА
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Nakata написа:
МИСЛЯ, ЧЕ МОГА ДА ПОМОГНА ДОНЯКЪДЕ.
Относно антивирусните програми - наистина е подходящо да се сменят често. В един период го правех, но сега не ми се занимава и използвам друг метод, който също е добър. Използвам AVG Free, защото е безплатна за домашна употреба. За да се подсигуря, периодично използвам скенери за вируси:
1) Dr. Web Cure It - много добър безплатен скенер. Руски е. Използва се единствено за сканиране. Писал съм за него вече. Тъй като не се инсталира е подходящ за откриване и премахване на вируси. Сканирайте под Safe Mode.
http://www.freedrweb.com/
2) F-Prot за DOS - безплатна за домашна употреба. www.f-prot.com
3)Trojan Hunter - Това вече е професионална и специализирана програма за откриване на троянци и затова превъзхожда много антивирусни програми.
http://www.misec.net/
-------------------------------------------------------------------------------
Препоръчвам в случая да се направи сканиране с Dr.Web под Safe Mode и после ако няма резултат да се инсталира Trojan Hunter. Все пак инсталирането на заразена машина не се препоръчва, но в случая нямаш избор. Би трябвало да открият троянеца.
----------------------------------------------------
Пробва ли с Autoruns да опиташ да намериш съмнителен процес, който се стартира с ОС?
------------------------------------------------------
Тъй като каза, че ползваш програми на Sysinternals искам да те питам дали нямаш програмата им за достъп до NTFS дялове под ДОС? Откакто Майкрософт ги купиха, не я предоставят вече. Досега не съм намерил работеща такава програма.
---------------------------------------------------------
по принцип е добре да използвате не много популярна антивирусна програма, която обаче е много качествена. Често използваните антивирусни програми са обект на повече атаки подобно на Windows.
------------------------------
За svchost.exe не мога да помогна. System Mechanic Pro съдържа Касперски. Имам едно копие на Winternals Administrators Pack, но ме е страх да го пробвам, защото не знам дали не е модифициран от някой престъпник. Ако искаш мога да ти я пратя. Имаше добри отзиви за нея в Демоноида, но все пак е рисковано.
==============================================
А може ли КЕИ-а за TROJAN HUNTER-a pls ;)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов