Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 18:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 16:51 
Offline

Регистриран на: 14 Фев 2008 17:26
Мнения: 10
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Здравейте.моля за съвет!ще купувам автомобил и съм се спряла на два-рено лагуна или ситроен ксара и двете за по 2200лв.лагуната е дизел,а ксарата е бензин.ще шофирам из града.коя е по-икономична,коя по-добре вози....и така...имам опел корса и не съм карала друго.нямам никаква идея коя да взема,а утре трябва да дам отговор!!!и двете са комби...ако някой има какво да ме посъветва,ще съм много благодарна.

_________________
Никога няма втори шанс за първо впечатление!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 18:20 
Offline
Объркал се
Аватар

Регистриран на: 30 Юли 2004 00:37
Мнения: 19
Години: 42

Местоположение: SomeWhere In This World...
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Първо дай статистики на реното и ситроена
Второ рено е много трошлива кола за нашите пътища ще има да даваш пари за предна и задна ходова част докато ти се завие свят
ако и двете коли са на кантар определено аз бих избрал ситроена

_________________
Изображение
I.am.still.Alive.Give.Me.some.Miligrams. Adrenaline.Give.Me.More.More.More..


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 20:06 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 22 Яну 2011 19:11
Мнения: 23
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
И двете са скъпи за поддръжка, особено ходовата им част. За реното торсиона е слабо място, а ситроена със сферите на хидравличното окачване. Чувал съм, че френски дизел е много добре, но пък дизелов автомобил има по-скъпа поддръжка, по-капризен е към гориво и обслужване. На бензина винаги може да се бодне едно АГУ и си пееш, ама донякъде, щото ако не е инжекцион, ситроена има да киха и да смърка, докато го накараш да върви с обикновена газова уредба. Кола и жена( в твоя случай мъж) са на късмет. Моя съвет е бензиновата кола, а тя е ситроена в случая.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 22:13 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 25 Дек 2007 20:23
Мнения: 37
Години: 53

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ninka_81 написа:
Здравейте.моля за съвет!ще купувам автомобил и съм се спряла на два-рено лагуна или ситроен ксара и двете за по 2200лв.лагуната е дизел,а ксарата е бензин.ще шофирам из града.коя е по-икономична,коя по-добре вози....и така...имам опел корса и не съм карала друго.нямам никаква идея коя да взема,а утре трябва да дам отговор!!!и двете са комби...ако някой има какво да ме посъветва,ще съм много благодарна.


Искаш икономична кола,за какво ти е френска барака след като имаш Опел Корса.
И аз съм с Корса 1.4 и съм доволен,това е икономичната кола и си вози добре.
Ти си знаеш,все пак си помисли.

_________________
The Best
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 23:12 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 18 Фев 2008 17:21
Мнения: 932
Години: 33

Местоположение: тук, там, някъде или просто навсякъде
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Някой от вас изобщо знае ли как се поддържа Рено?! Карам Лагуна комби в момента, карал съм и още 3 модела на рено... Трошат се точно толкова, колкото и другите ;) Хубавият френски дизел е на Пежо. А относно това дали да е Рено или Ситроен - зависи от колите. За тези пари е по-добре Реното.. Стига да вземеш читав екземпляр. Аз лично продавам моето комби, което 1,8 с газ :)

_________________
БЪЛГАРИО, ЗА ТЕБЕ ТЕ УМРЯХА, ЕДНА БЕ ТИ ДОСТОЙНА ЗАРАД ТЯХ, И ТЕ ЗА ТЕБ ДОСТОЙНИ, МАЙКО, БЯХА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 23:21 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
:D :D :D Ей много разбирачи бе... Много ги знаете.. :D
Реното е на торсион ама няма лагер на торсиона и ако сте на ясно с принципа на този вид окачване ще се сетите ,че при него няма да имате проблеми...
Второ окачването никак не е слабо ,аз карах Лагуна комби 97 -а и по окачването съм сменил само два тампона на макферсона защото така взех колата...
Но ако мотора на Рено е 2.2 д той не е никак добро решение ,харчи доста около 10/100 в града и е скъп за поддръжка..

За Ситроена нямам много наблюдения освен ,че ми е ужасно грозен и прехвалената му возия така и не я видях ...
Ако Ксантиа-та която си набелязал е с един от старите двигатели 1.8 и 2.0 8 клапана забрави за хубава работа на мотора.. Работят като ярмомелки ,горят доста и нямат стабилни тихи обороти...
Ако е с 16 клапана за тях главно добри неща съм чувал..

Моя съвет е да се насочиш към бензинова Лагуна ,най добре с 1.8 моно инжекция ,лесно и евтино се прави на газ ,мотора е доста здрав и е евтин за обслужване...
Но си отваряй очите за ръжда по купето защото Лагуна 1 фаза 1 си гният ... най добре е фаза 2 която е от 1998-2001 но тя е по скъпа и го няма моно мотора...

До човека с Корсата , виж си средната колонката на купето дали не се е спукала.. :D :D щото тия Корси се разпадат в движение.. :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012 23:24 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 14 Май 2006 22:07
Мнения: 101
Години: 38

Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
за реното не знам, за ситроена мога да кажа че колата в основната си част е на практика Пежо 306
сега колко са чупливи предниците са легенди, не му е толкова сложно окачването отпред на Ситроена а и не е много скъпо подмяната му. Внимавай отзад особенно с комбино омекват им пружините и лягат по ниско, не ми се е налагало още сменя не знам колко идва но това им е болест при всички, ситроен ксара няма хидравлика отзад като при ксантия, така че нямаш грижа с нея.
За бензиновите двигатели нищо не знам най добре попрегледай форума на ситроен за конкретния двигател, хората са отзивчиви и си помагат, ще добиеш представа за плюсове и миноси. Карам Пежо 306 и Ситроен Ксара и двете дизели много съм доволен от колите най скъпото което ми се е налагало да сменям (да чукна на дърво) са съединители друго не са дали

П.С. Съвета ми е дизелова (1.9 чист дизел) ксара/ пежо 306 харчат малко горят всичко, сменяш си маслото и консумативите на време и нямаш грижа

_________________
"-Ти можеш!"
Дж. Стайнбек (На изток от рая)
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012 00:38 
Offline
Заинтересован
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 10:20
Мнения: 207
Години: 36

Местоположение: Неизвестно!!!
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Pavel_rx8 написа:
ситроен ксара няма хидравлика отзад като при ксантия,

Аз Ксантия прочетох да са...
Значи Ситроена е по добрия вариант от двете горепосочени коли...
Отзад е на торсион обаче и има лагер ,гледай да не е разчекната.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012 09:54 
Offline

Регистриран на: 04 Яну 2011 12:04
Мнения: 7
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
здравейти,първо изкам да кажа че и двете градско ще ти харчат доста ,, големи коли са все пак,ситроена е със по-скъпа подръжка икакто каза колегата проблем със сверите,имал съм 4-рена и единсвеното което мога да те посъветвам и която да избереш преди да я купиш минаваш през майстор да ти измери компресията във цилиндрите задължително от личен опит ти го казвам ,чао


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012 14:18 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 18 Фев 2008 17:21
Мнения: 932
Години: 33

Местоположение: тук, там, някъде или просто навсякъде
Благодарил: 18 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Нека сподели колежката какъв е резултата днес. Коя кола избра?

_________________
БЪЛГАРИО, ЗА ТЕБЕ ТЕ УМРЯХА, ЕДНА БЕ ТИ ДОСТОЙНА ЗАРАД ТЯХ, И ТЕ ЗА ТЕБ ДОСТОЙНИ, МАЙКО, БЯХА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2012 20:49 
Offline

Регистриран на: 14 Фев 2008 17:26
Мнения: 10
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Благодаря на всички за мненията!Много съм признателна.Купих ситроена:)има малко ремонтчета,но няма как-не е от магазна:)))))много ми харесва и не съжалявам.взех я ефтино и ще сложа още някой лев отгоре...и така.Благодаря още веднъж:)

_________________
Никога няма втори шанс за първо впечатление!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов