Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 21:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2006 22:26 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2004 13:07
Мнения: 1287
Години: 40

Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Вече казах защо искам да искам да си взема Лада примерно - за да имам пари да мога по-късно да си позволя нещо по-хубаво. А колата която бих взел сега да я дам на баща ми. Мога да си позволя голф, пежо, корса - всяка от колите които изреди. И да - признавам си че се колебая измежду доста автомобили. За съжаление нямам много представа от повечето автомобили и това е причината. А ти явно си разбирач и за това си се насочил към един модел само. Но съм сигурен че и хиляда пъти да ти напиша този пост, пак ще изтъкваш колко много съм се колебал какъв автомобил да си взема.

И още нещо - не мога да разбера защо се заяждаш толкова. Каква е тази злоба. Това е за дето много разбираш, аз хабер си нямам от автомобили ли? Или има някаква лична причина?

_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!


Interview with Dali :)
Change the way you see disability...!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2006 22:36 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Mojo-Jojo написа:
Вече казах защо искам да искам да си взема Лада примерно - за да имам пари да мога по-късно да си позволя нещо по-хубаво. А колата която бих взел сега да я дам на баща ми. Мога да си позволя голф, пежо, корса - всяка от колите които изреди. И да - признавам си че се колебая измежду доста автомобили. За съжаление нямам много представа от повечето автомобили и това е причината. А ти явно си разбирач и за това си се насочил към един модел само. Но съм сигурен че и хиляда пъти да ти напиша този пост, пак ще изтъкваш колко много съм се колебал какъв автомобил да си взема.

И още нещо - не мога да разбера защо се заяждаш толкова. Каква е тази злоба. Това е за дето много разбираш, аз хабер си нямам от автомобили ли? Или има някаква лична причина?
Просто не знаеш какво искаш според мен. Помисли си добре какво търсиш в една кола и напиши. Не съм разбирач, но се интересувам от това и имам доста приятели силно запознати по тази тема и чрез консултации съм понаучил това онова... и мисля, че бих могъл да дам мнение каквото биха ти дали в някой сервиз примерно. По това което помня искаше икономична, малка и проста за поддръжка кола. Моя съвет е Кадетт или Корса. Сигурно и това е заяждане...кде... точно за това нещо не трябва да се отнасяш така - накъдето духне вятъра. Пак казвам, помисли си добре какво търсиш в една кола и тогава сподели, защото така ще напишеш 10 теми тип "да си вземам ли голф, плюсове и минуси " или "колебая се за лада" и тн...

пп. за това в червеното: Горе-долу добра лада струва 1000-1500лв, помисли си би ли дал толкова пари за амортизирана РУСКА машина без никакви удобства, външен вид или поне най-малкото приятна возия. За тези пари Корса А можеш да вземеш която в пъти ще е по-икономична, по-пъргава, по-здрава, удобна и красива...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 00:25 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
PaKo написа:
зимата на газ забрави да караш ( помаршрута от вас до работа 3км да е...), за да караш кола на газ трябва колата да върви перфектно на бензин...

Ела да видиш, нашата дали не върви на газ зимата, то да не е Реното ти :) дори колата я оставяме на газ, независимо какво е времето, почти нямаме бензин.
Цитат:
Горе-долу добра лада струва 1000-1500лв, помисли си би ли дал толкова пари за амортизирана РУСКА машина без никакви удобства, външен вид или поне най-малкото приятна возия. За тези пари Корса А можеш да вземеш която в пъти ще е по-икономична, по-пъргава, по-здрава, удобна и красива...
Не всеки има 3000лв. като тебе за кола, това не го забравяй :) Всяка кола може да стане много добре, на Златните какви коли видях..... с какъв тунинг и то руски коли.... Пако неможеш да повярваш направо.... и после ще обвиняваш руската машина :)

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 00:33 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
YAVOR написа:
PaKo написа:
зимата на газ забрави да караш ( помаршрута от вас до работа 3км да е...), за да караш кола на газ трябва колата да върви перфектно на бензин...

Ела да видиш, нашата дали не върви на газ зимата, то да не е Реното ти :) дори колата я оставяме на газ, независимо какво е времето, почти нямаме бензин.
Цитат:
Горе-долу добра лада струва 1000-1500лв, помисли си би ли дал толкова пари за амортизирана РУСКА машина без никакви удобства, външен вид или поне най-малкото приятна возия. За тези пари Корса А можеш да вземеш която в пъти ще е по-икономична, по-пъргава, по-здрава, удобна и красива...
Не всеки има 3000лв. като тебе за кола, това не го забравяй :) Всяка кола може да стане много добре, на Златните какви коли видях..... с какъв тунинг и то руски коли.... Пако неможеш да повярваш направо.... и после ще обвиняваш руската машина :)
Ох, стига глупости. Как можеш да очакваш от кола на 30 години нещо ? Стига глупости, това, че вашата върви на газ зимата не е нищо невиждано и реното мога да го карам на газ но не е полезно, не е като на жигулата два кабела на кръст и някакво дръгливо двигателче 5-10коня с което едвам опъваш баира... Аз ти казах, с вашата кола се борите за да ВЪРВИ аз с моята се боря за съвършенство. Карай си Жигулата ама плс не давай съвети за покупка на такава кола...опа...машина... просто е глупаво да очакваш возене, лукс, здравина, икономия, екстри, вид, сигурност и тн. от подобие на кола като жигулата, ладата и москвича. Ми айде трабант да си вземе тогава... Сашо ти знаеш какво е Руската кола...на таблото две крушки няма, като пуснеш чистачките вентилатора на парното прекъсва...няма аварийни...не върви, чудиш се дали ще те закара и тн. за това мисля, че би разбрал какво говоря, не като Явор да си самовнушава, че кара кола... И какви 3000лв ? Опел Корса А струва 1000-1500лв бе ! Кадетите също..стига глупости.. Поелавам ти в най-скоро време да си вземеш Астра, че да видиш и ти какво е кола, че взе да се самозабравяш с тая жигула и звучиш смешно отстрани, вярвай, много хора са те споменавали с надсмешка за това, че говориш такива неща за жигулата и я тачиш все едно е перфектната кола.. Тя ако беше нещо всички щяхме жигулки да караме...а аз нямаше да пипна реното...защо ми е то, защо са ми ел стъкла, защо ми е парно, защо ми е блок за управление, защо са ми ~100 коня, защо ми е красива кола, защо ми е кола която да вози меко и удобно, защо, защо, защо... ??Стига сме отклонявали темата! Сашо, вземай корса и си свиркай! Аз ти казвам, това е колата за теб!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 00:38 
Offline
Намерил си мястото
Аватар

Регистриран на: 03 Дек 2004 23:26
Мнения: 578
Години: 37

Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
Mojo-Jojo написа:
Вече казах защо искам да искам да си взема Лада примерно - за да имам пари да мога по-късно да си позволя нещо по-хубаво. А колата която бих взел сега да я дам на баща ми. Мога да си позволя голф, пежо, корса - всяка от колите които изреди. И да - признавам си че се колебая измежду доста автомобили. За съжаление нямам много представа от повечето автомобили и това е причината. А ти явно си разбирач и за това си се насочил към един модел само. Но съм сигурен че и хиляда пъти да ти напиша този пост, пак ще изтъкваш колко много съм се колебал какъв автомобил да си взема.

И още нещо - не мога да разбера защо се заяждаш толкова. Каква е тази злоба. Това е за дето много разбираш, аз хабер си нямам от автомобили ли? Или има някаква лична причина?


лада а ясно колко разбираш от коли ама в темата пишеш искам кола де да знам ладата ако е кола както и да успех ще има да се наказваш много с руския боклук но твой проблем ако слушаш Явор,че руските коли били добри значи то по тая логика всички трябва да карат тия боклуци я са замисли ако са добри дали ще искат да ги бракуват е успех дано попаднеш на хубава Лада :ok: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Последна промяна hiteck на 25 Май 2006 00:44, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 00:40 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Mojo-Jojo написа:
Смятам да си взимам кола. Но искам да е нещо евтино като цена и поддръжка. Лада може би. Но пък харчи много. И най-добрият вариянт е да е с газово. Та, имам няколко въпроса.
Какво да гледам когато си купувам гола с АГУ?
Къде слагат най-добрите АГУ?
Колко ще ми излезе с инсталацията?
А и ако може да дадете някой съвет как се кара автомобил с газово.
За да върви добре кола на газ е задължително да върви добре на бензин първо. След това може да пробваш дали пали на газ и как върви/ускорява на газ. За слагане на газово най-добре във Варна според мен, в Добрич не съм чувал за добър сервиз с разбиращи газаджий. Зависи каква бутилка и изпарител ще вземеш. Ако бутилката е втора ръка отиди на диагностика на газово устройство за да ти я надуят да проверят дали държи налягане, изпарителя също да проверят как са му мембраните. Кола с газово е малко относително. Зависи дали е карбуратор/инжекцион. При карбураторите можеш да палиш на газ и да тръгнеш веднага след паленето без проблеми...при инжекционите не е точно така. Трябва да се кара няколко км на бензин ( да кажем 2-3 ) за да загрее изпарителя и тогава да цъкаш на газ. До колкото знам е лошо за инжекциона да такова време, че колата не е изстинала напълно без проблем палиш на газ. Ако е по-модерна газовата ти уредба ( т.е. съвременна ) ще се прехвърля от бензин на газ сама след достигане на определени обороти. Това е много полезно, примерно спрехвърля на газ и караш...след това като си спрял и колата е все още позагряла палиш и веднага форсираш за да прехвърли на газ и си ти...така няма да ти се налага да цъкаш ключето всеки път, което може да ти спести много проблеми.Друго за газовото при коли с "компютър" както му викаме или по-точно блок за управление, та..при наличието на газова компютъра трупа грешки за различни неща, защото някои неща се нагаждат според горивото и компютъра се бърка... За това на коли с блок за управление е желателно на седмица-две да се откача минусовата клема на акумулатора за да се изтрият грешките от компютъра ( НЕ НА ВСИЧКИ КОЛИ СТАВА ТОВА С ОТКАЧАНЕТО НА МИНУСА!!). Като гледам си се насочил към Лада, там важи това в червеното :)



пп. СТИГА СЪС СПОРА "ЗА/ПРОТИВ РУСКИТЕ КОЛИ", ВСЕКИ ГИ ЗНАЕ ЩО ЗА СТОКА СА ВСЕКИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ СИ ЗА ДА МИСЛИ, ИМА ИНТЕРНЕТ ЗА ДА ПОПРОЧЕТЕ АКО НЕ РАЗБИРА И ТН. АЗ ДАВАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, АКО НЯКОЙ ИМА НЕЩО ПРОТИВ И НЕ Е СЪГЛАСЕН ДА НАПИШЕ ТОЙ КАКВО ПРЕДЛАГА А НАКРАЯ MOJO-JOJO ДА СИ РЕШИ КАКВО ИСКА И ЗА КОЕ ЩЕ СИ ДАДЕ ПАРИТЕ - НЕГОВИ СА СИ И ИМА ПРАВОТО ДА ГИ ДАДЕ ЗА КАКВОТО ПОЖЕЛАЕ. КРАЙ! ОТ ТУК НАТАТЪК ПОСТОВЕТЕ ЩЕ ГИ ТРИЯ КАКТО ПРЕДХОДНИТЕ НЯКОЛКО, НЕ ИСКАМ ДА СЕ СЕРЕ ПО ТЕМИТЕ!!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 08:43 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Наборе, ако ще взимаш руска кола, по - добре да е Лада те са по нови автомобили, а пък има и счупени Опели за по 1000лв. Преди 2 седмици гледах една Лада в Добрич, беше комби, много запазена, ако не се лъжа беше 87год. с кожен салон, лети джанти, фолио сложел на задните стъкла, центр. а бе на външен вид беше много добре и искаше 1500лв. А пък и за нашите пътища е много добре руска машина, Опел или Волво.

ПС: Защо като кажем руска кола започваш да си мислиш, че постоянно трябва да я оправя??? Всяка кола може да се развали по всяко време, дори и твоята, това не е гаранция, че като кара западна кола няма да се разваля.

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 10:27 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 29 Ное 2005 01:17
Мнения: 95
Местоположение: в кашона до кофата
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Абе Пако защо слушаш майстори какво ще ти казват Опел може да имат здраво окачване ама ламарините са им ............. или Фолксвагените ама после сменяш болтове като луд :)За нашите пътища нема перфектни коли и Мерцедес да е се чупи :)Аз карам Рено като теб и съм страшно доволен :)Даже мислех да ти хвърля една оферта да идем с теб на едно събиране на феновете на Рено във Варна :)Или в некой друг град :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 10:31 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 22 Апр 2005 21:21
Мнения: 82
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
PaKo написа:
Mojo-Jojo написа:
Смятам да си взимам кола. Но искам да е нещо евтино като цена и поддръжка. Лада може би. Но пък харчи много. И най-добрият вариянт е да е с газово. Та, имам няколко въпроса.
Какво да гледам когато си купувам гола с АГУ?
Къде слагат най-добрите АГУ?
Колко ще ми излезе с инсталацията?
А и ако може да дадете някой съвет как се кара автомобил с газово.
За да върви добре кола на газ е задължително да върви добре на бензин първо. След това може да пробваш дали пали на газ и как върви/ускорява на газ. За слагане на газово най-добре във Варна според мен, в Добрич не съм чувал за добър сервиз с разбиращи газаджий. Зависи каква бутилка и изпарител ще вземеш. Ако бутилката е втора ръка отиди на диагностика на газово устройство за да ти я надуят да проверят дали държи налягане, изпарителя също да проверят как са му мембраните. Кола с газово е малко относително. Зависи дали е карбуратор/инжекцион. При карбураторите можеш да палиш на газ и да тръгнеш веднага след паленето без проблеми...при инжекционите не е точно така. Трябва да се кара няколко км на бензин ( да кажем 2-3 ) за да загрее изпарителя и тогава да цъкаш на газ. До колкото знам е лошо за инжекциона да такова време, че колата не е изстинала напълно без проблем палиш на газ. Ако е по-модерна газовата ти уредба ( т.е. съвременна ) ще се прехвърля от бензин на газ сама след достигане на определени обороти. Това е много полезно, примерно спрехвърля на газ и караш...след това като си спрял и колата е все още позагряла палиш и веднага форсираш за да прехвърли на газ и си ти...така няма да ти се налага да цъкаш ключето всеки път, което може да ти спести много проблеми.Друго за газовото при коли с "компютър" както му викаме или по-точно блок за управление, та..при наличието на газова компютъра трупа грешки за различни неща, защото някои неща се нагаждат според горивото и компютъра се бърка... За това на коли с блок за управление е желателно на седмица-две да се откача минусовата клема на акумулатора за да се изтрият грешките от компютъра ( НЕ НА ВСИЧКИ КОЛИ СТАВА ТОВА С ОТКАЧАНЕТО НА МИНУСА!!). Като гледам си се насочил към Лада, там важи това в червеното :)



пп. СТИГА СЪС СПОРА "ЗА/ПРОТИВ РУСКИТЕ КОЛИ", ВСЕКИ ГИ ЗНАЕ ЩО ЗА СТОКА СА ВСЕКИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ СИ ЗА ДА МИСЛИ, ИМА ИНТЕРНЕТ ЗА ДА ПОПРОЧЕТЕ АКО НЕ РАЗБИРА И ТН. АЗ ДАВАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, АКО НЯКОЙ ИМА НЕЩО ПРОТИВ И НЕ Е СЪГЛАСЕН ДА НАПИШЕ ТОЙ КАКВО ПРЕДЛАГА А НАКРАЯ MOJO-JOJO ДА СИ РЕШИ КАКВО ИСКА И ЗА КОЕ ЩЕ СИ ДАДЕ ПАРИТЕ - НЕГОВИ СА СИ И ИМА ПРАВОТО ДА ГИ ДАДЕ ЗА КАКВОТО ПОЖЕЛАЕ. КРАЙ! ОТ ТУК НАТАТЪК ПОСТОВЕТЕ ЩЕ ГИ ТРИЯ КАКТО ПРЕДХОДНИТЕ НЯКОЛКО, НЕ ИСКАМ ДА СЕ СЕРЕ ПО ТЕМИТЕ!!!

В с.Стефан Караджа и на ул. осми март 19 има газаджий който разбират много повече от болшинството газаджий във Варна(другите нз как ще ги откриете между другото).Пък и това за карането 2-3 км на бензин не е вярно.Лятото само дига уборотите на бенз и докато вкл втора тя минава на газ с автоматичен превключвател пък зимата най-много след 1 мин да мине на газ.Пък ако е читава колата може и направо на газ да пали лятото.И трябва да се купуват така наречените от тебе съвременни изпарители на Ловато и БРЦ в никакъв случай някви кучи марки 2ра ръка


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 11:03 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
YAVOR написа:
Наборе, ако ще взимаш руска кола, по - добре да е Лада те са по нови автомобили, а пък има и счупени Опели за по 1000лв. Преди 2 седмици гледах една Лада в Добрич, беше комби, много запазена, ако не се лъжа беше 87год. с кожен салон, лети джанти, фолио сложел на задните стъкла, центр. а бе на външен вид беше много добре и искаше 1500лв. А пък и за нашите пътища е много добре руска машина, Опел или Волво.

ПС: Защо като кажем руска кола започваш да си мислиш, че постоянно трябва да я оправя??? Всяка кола може да се развали по всяко време, дори и твоята, това не е гаранция, че като кара западна кола няма да се разваля.
Е хубаво, искаш да ми кажеш, че кола която са я мачкали 20 години САМО В БЪЛГАРИЯ по нашите пътища е по-здрава от кола внос и карана едно 10 години от живота и в друга държава с по-хубави пътища и тн. Само за това мога да ти кажа, че една вносна кола е 2 пъти по-добра от руските таралюги. Един приятел от гр. Белослав - Варненско има Лада 7-ца, тая кола е супер здрава, така е. Само, че да не я виждаш и да не се возиш, та дори и покрай теб да не минава...сякаш с брадвата я дялали тея руснаци - много грозни коли правят, та дори и онея Лади 110 ли какви бяха дето са с крадени физиономий от японски коли. Айде стига...който познавам с Руска кола иска да я маха ( освен някой пенсионер дето ще си умре с ладата или жигулката ) всеки иска западно да кара, това, че ти искаш руска кола - карай си...малко са ентусиастите като теб. Не можа да разбереш, че всяка вносна кола ( с изключения разни шкоди, полски фиатчета и тн ) е два класа над руските коли, просто са друг клас. По-просто не мога да ти го обясня, ако искаш разбирай. Спирам вече да споря, то е ясно кой крив, кой прав.


SVETLIO-PESA
Честно да ти кажа, аз бях си наумил точно на следващата среща да ходя. Националната ще е доста далечко и няма да имам възможност но поне на тая във Варна ми се иска да отида, пък и няма да ми трябват много пари. Иначе и аз да си призная, колкото и да плюя френските коли съм много доволен от моята. Нисък разход като за 1050кг купе, вътре широка, много ама много мека и приятна возия ( не като лодка :Р ), двигател - пушка, за вървене няма да говорим, но като за 90 кончета си бяга доста харабийско :) . За сега само консумативи съм сменял и съм я понакичил с някои нещица които ми харесват :)
Сега за опелите което написа...верно гният но ако ти оправи ръждата майстор който наистина разбира от занаята няма да я пипнеш 5-6-7-8 години. А ти колко мислиш, че ще караш примерно корса от 90-те ? Според мен най-много 3-4 години...за това според мен е добър избор. За фолксвагените не мога да изкажа мнение, само Пасат съм карал ( учебния ) и честно казано ми харесва много, но не е за мен кола...дребничък съм и вътре се чувствам като в голяма риза :) иначе който има пасат е доста доволен...явно има защо...


ivip хм..не знаех, че имало тук добри газаджий - вече ще знам. Иначе за другото може да си прав, аз по принцип правя така както описах и нямам проблеми...ще пробвам и така както каза...но по принцип мисля, че е добре за двигателя поне докато се качи маслото да работи на бензин. Там една минутка няма да изгори литри бензин...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 11:08 
Offline
Дебнещ

Регистриран на: 22 Апр 2005 21:21
Мнения: 82
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Ми аз не съм ги видял тея газчий да не могат да не оправят нещо.Ако кажат че трябва да сменя изпарител или нещо друго за много пари значи найстона е така :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2006 11:14 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
ivip написа:
Ми аз не съм ги видял тея газчий да не могат да не оправят нещо.Ако кажат че трябва да сменя изпарител или нещо друго за много пари значи найстона е така :)
Аз може да ида за настройка като си сменя възд. филтър, че нещо гърми на газ ( като паля на бензин и с форсиране като превключва )...много рядко се случва но е факт. Това е и една от причините да паля на бензин и в движение да превключвам на газ...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 16:22 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 03 Юли 2004 08:09
Мнения: 47
Местоположение: TEHNOSPHERE
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Не си земай опел преди 95г, особенно някав kadet на 20 години... Имаше един лаф даже:
"Опел са измислили ръждата"

_________________
The POWER of the SOURCE


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 16:31 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 22 Юли 2004 11:22
Мнения: 1022
Местоположение: ДОБРИЧ-У НАС, И НА БАКАРДИ
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Има и друг лаф- ,,Всички коли за хубави докато са нови, след 10 години заприличват на опел" :)

А има и друг лаф който съм чул лично от немци- ,,Купи си Опел за да ходиш с автобус" :clap:
Ако питаш немец каква кола не би си купил- 90 % ще кажат Опел-това е факт

_________________
DEYANBOY


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 16:42 
Offline
Pow Wow

Регистриран на: 25 Авг 2005 15:48
Мнения: 229
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
вземай една лада и карай най добре като си я вземеш нова или на 3-4 години ама да знаеш как е карана...

на ладата само проблеми водната помпа прави по често иначе си е самолет :)

_________________
<<Лададжия>>


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 17:07 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Аз карам OPEL и не съжалявам.На 10г. е и е явно бавноразвиваща се -щото още си няма ръжда. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Май 2006 17:16 
Offline
Pow Wow

Регистриран на: 25 Авг 2005 15:48
Мнения: 229
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
аз тоест родителите ми сега към сряда ще карат някаква астра от германия 96г ама още незнам нищо за цвят двигател и такива подробности

добра стока ли е астрата попринцип освен проблема с корозията

_________________
<<Лададжия>>


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2006 15:19 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
DEViANCE написа:
аз тоест родителите ми сега към сряда ще карат някаква астра от германия 96г ама още незнам нищо за цвят двигател и такива подробности

добра стока ли е астрата попринцип освен проблема с корозията
Разбира се, Астрата си е Кадетт със сменено име :) Тея ламарини... голяма работа, ама какво окачване имат опелите.... :scared:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2006 20:24 
Offline
Заинтересован

Регистриран на: 12 Сеп 2005 22:26
Мнения: 207
Местоположение: Добрич каунти
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
каквото и да говорите за нашите пътища само каруците държат даже и те се трошат понякога затова оставете човека да си реи не вярвам да е толкова на Вие с колите и на мене ми се смяха като си зех темпрата ама сега реват колегите единия форд имал много готин 2 пъти скоростна кутия сменя другия опел имал 2 пъти годишно вежди сменя а аз за 2год. смених само 2 къси накрайника на кормилната уредба и това е а да си кайа и аз мнението от личен опит долу горе голям най добрата кола спрямо цена екстри возия и ефтин ремонт е ФИАТ например моят е с всички екстри без клима и кожа и аербег няма от тез трите съжалявам само за бега ама кво да се прави иначе нощно време вътре е като самолет пълен дигитал а бе луда работа а и вървежа му вървеж


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2006 21:57 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 22 Юли 2004 11:22
Мнения: 1022
Местоположение: ДОБРИЧ-У НАС, И НА БАКАРДИ
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
borislav82 написа:
каквото и да говорите за нашите пътища само каруците държат даже и те се трошат понякога затова оставете човека да си реи не вярвам да е толкова на Вие с колите и на мене ми се смяха като си зех темпрата ама сега реват колегите единия форд имал много готин 2 пъти скоростна кутия сменя другия опел имал 2 пъти годишно вежди сменя а аз за 2год. смених само 2 къси накрайника на кормилната уредба и това е а да си кайа и аз мнението от личен опит долу горе голям най добрата кола спрямо цена екстри возия и ефтин ремонт е ФИАТ например моят е с всички екстри без клима и кожа и аербег няма от тез трите съжалявам само за бега ама кво да се прави иначе нощно време вътре е като самолет пълен дигитал а бе луда работа а и вървежа му вървеж


:ok:

_________________
DEYANBOY


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2006 11:54 
Offline
Pow Wow

Регистриран на: 25 Авг 2005 15:48
Мнения: 229
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
ами 96 година е тая астра уж от 94 на горе по малко гниели ама пак гният

_________________
<<Лададжия>>


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2006 12:08 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 04 Окт 2005 19:13
Мнения: 1523
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
tuschko написа:
Не си земай опел преди 95г, особенно някав kadet на 20 години... Имаше един лаф даже:
"Опел са измислили ръждата"

Бащата кара Опел верно изби ражда ама отиди и сложеха нещо кат смула и опраеха раотата и от 5 години не е избивала дава 30-40 лева мисля и му опраеха раждата а и тез коли дето ги носят по автосалоните ги носят супер начупени и раждясали а след 2 3 часа като отидиш китосани лъснати гланца одарен но иначе са живи гробници


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2006 12:24 
Offline
България над всичко
Аватар

Регистриран на: 02 Фев 2004 00:06
Мнения: 5890
Години: 40

Местоположение: ДОБРИЧ
Благодарил: 44 пъти
Получил благодарност: 43 пъти
Че тя и вашата кола може да е гробница, просто всичко е скрито временно, да не е толкова грозно :)

_________________
България на българите!!!
България над всичко!!!

http://ataka.dobrich.com/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002078753239
Мили деца, пишете на кирилица! Пазете азбуката на светите братята Кирил и Методий. Тази азбука ни е запазила като българи през вековете. Тя е наше голямо богатство! Гордейте се, че я имаме!
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2006 12:49 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 28 Окт 2004 19:41
Мнения: 1007
Местоположение: What'sUp Be Nigga
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
ba6ta mi xodq nekade 6-7 p1ti do germaniq za kola i samo 2 p1ti kupi astra i dvete bqxa mn dobri za 150 leva i si4ko se oprava
awe vsi4ko si be6e qko zapazena no samo vejdite i praga malko be6e izgnil

_________________
Me Pr0,U n00b Ok?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2006 17:40 
Offline
Не мога да се спра

Регистриран на: 04 Окт 2005 19:13
Мнения: 1523
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
YAVOR написа:
Че тя и вашата кола може да е гробница, просто всичко е скрито временно, да не е толкова грозно :)

Всички който ги носят с тирове са такива не споря след 3 часа отиди да ги видиш изчукани китосани лъснати няма и следа


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2006 22:25 
Offline
Pow Wow

Регистриран на: 25 Авг 2005 15:48
Мнения: 229
Местоположение: Добрич
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
кажете хубава ли е тая кола уж моделите след 94г по не гниели ще си вземаме такава кола и се чудя дали да я вземаме или не колата е 96г 1.4MI 2airbag бяла само това знам за сега до седмица трябва да дойде с автовоз от германия...

_________________
<<Лададжия>>


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 09:33 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 02 Май 2004 15:31
Мнения: 481
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
аз имам Corsa-96г с двигател 1.4МI и съм доволен
няма изгнило все още и е пъргава(за малкото си купе)
не зная обаче дали това е същия агрегат ,който се монтира в Astra а тя е с по-тежко купе


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 09:37 
Offline
Не мога да се спра
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2005 14:10
Мнения: 1207
Години: 34

Местоположение: ____________________________
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
DEViANCE написа:
кажете хубава ли е тая кола уж моделите след 94г по не гниели ще си вземаме такава кола и се чудя дали да я вземаме или не колата е 96г 1.4MI 2airbag бяла само това знам за сега до седмица трябва да дойде с автовоз от германия...


Какво ще я правите тази 1.4MI на баирите ще слизате да бутате ли?Вземете нещо по мощничко.И все пак колко лв ще ви излезе?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 18:41 
Offline
Mègane Coach

Регистриран на: 16 Яну 2005 21:36
Мнения: 2327
Години: 36

Местоположение: Добрич
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Ако под MI се има предвид MPI ( много точков инжекцион ) няма да бутат, но ако е "i" или по-точно SPI ще е наистина тромавичка. Астрата по памет е около 1000кг, аз със 1.7 мотор който е 90 коня на Реното ( което тежи също колкото астра ) ми се струва маломощен понякога ( особенно на газ )... Другото за Астрите, подцинкованата ламарина е след 96 година, тази 94 ще си гние ( ако не е пазена )... Трябваше да кажеш за какви пари става въпрос, ако е към 3000лв си заслужава..айде най-много 3500 иначе си е гадна инвестиция...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006 18:50 
Offline
Луд умора няма
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2005 17:31
Мнения: 890
Местоположение: Добротица
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 2 пъти
що изобщо питаш нали знаеш че винаги ще има хора който да ти кажат че не струва и такива че е супер щом си решил земаш и това е.Щом толкова се кара в България значи е добра ,щото и форд са евтини но почти не се кара нали.И ситга с тия ламарини бе хора да смениш вежди
и прагове излиза около 300лв,баси проблема правиш ги един път и това е


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 613 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов