Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 23:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

А??
Бензин 63%  63%  [ 80 ]
Нафта 37%  37%  [ 47 ]
Общо гласове : 127
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011 13:07 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
махаите ги тез боклуци от няколко месеца сме на метан просто съм в рая караш и почти не плащаш сравнение със бензина и дизела все едно карам самолет


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 00:54 
Offline
Зарибен

Регистриран на: 14 Фев 2005 23:16
Мнения: 436
Местоположение: Dobrich-Varna
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Smirnoff-d4 написа:
махаите ги тез боклуци от няколко месеца сме на метан просто съм в рая караш и почти не плащаш сравнение със бензина и дизела все едно карам самолет


И к`во викаш, като сложихте метана и колата се отпуши, сега върви като разпрана (rofl)

Аз съм доволен че карам голяма, удобна и сравнително сигурна нафтова кола, която ми харчи 6 л /100км, не отстъпваща по динамика на повечето бензинови автомобили. А и както някой каза, си е мързелска работа, изляза ли извън града, вкарвам на 5та скорост и от 60 до 200+ км/час нямам проблеми, набира си едно и също (tooth)

_________________
Ши бачкаш ли, ши учиш ли?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 00:59 
Offline
Луд умора няма

Регистриран на: 14 Фев 2008 22:32
Мнения: 709
Благодарил: 7 пъти
Получил благодарност: 38 пъти
DIfff ако караш редовно колкото мен ще ме разбереш защо съм на метан значи за 3 месеца 10 хиляди колиметра само градско съм навъртял


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 01:10 
Offline
Администратор
Администратор
Аватар

Регистриран на: 03 Май 2009 16:18
Мнения: 1352
Години: 35

Благодарил: 19 пъти
Получил благодарност: 58 пъти
Smirnoff-d4 написа:
DIfff ако караш редовно колкото мен ще ме разбереш защо съм на метан значи за 3 месеца 10 хиляди колиметра само градско съм навъртял


Къде толкова навърташ 112км на ден в Добрич?

_________________
Докато има будали, ще има и тарикати!
Искаш ли да получиш умен отговор,питай умно.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 01:18 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 27 Фев 2008 01:03
Мнения: 45
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Smirnoff-d4 написа:
махаите ги тез боклуци от няколко месеца сме на метан просто съм в рая караш и почти не плащаш сравнение със бензина и дизела все едно карам самолет

karam ot dosta godini karal sam i benzinovi i benzin+gaz dizelovi metanovi- umira6ti na lek naklon po patq (rofl) po dobro ot BENZINA nqma vseki bqga na dizelov avtomobil za6to ? nisak razhod 150 konq 6 na sto gradsko 8 pri benzina sa6tite kone razhoda 6te e 13 14/100km no nali se se6tate 4e dizela e po skap ot benzina i skapa podrajka i pri po niski i po visoki temperaturi disela uvqhva sa6to, i dne6niq dizelov motor ima turbo koeto sled 250000km iska da si hodi koito struva sa6to mnogo pari nqma zna4enie na kakva kola e. Za tova e BENZINECA a toq det pori benzinovite koli s dizela negovata ako e 2.0 150 konq primerno da q opane s 2.0 150 benzin da vidim kak e.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 01:26 
Offline
Наблюдател

Регистриран на: 27 Фев 2008 01:03
Мнения: 45
Години: 34

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
boby написа:
dqdo mrazzzzzzzzz написа:
PsiHozA написа:
дизела е по надежден,издържа повече по икономичен е пък ако си го потдържаш няма да трака ;)

И как,като се поддържа,няма да трака,нафтата трака АБСОЛЮТНО винаги!!!!!!!!!

искаш ли да чуеш нашия дизел , ама ако не трака к'во правиме ?

diesela si 4uka brat kvoto isk6 pravi si 4uka nisko oborotna kola si e pomisli malko vribraciite sa6to sa pove4e ot benzinoviq motor karam astra benzin bmw325td e kvo da kaja tapata nafta zamrazva benzina si varvi kato ku4e. i be6e navremeto dizelovata kola da se kara be6e evtino i zdravo ne ostana evtina nafta nito zdravi dieseli zabeleji diesel 2.0 150 konq kvo stava ? znae6 li ? pukat glavi krivqt i plyu6tqt turbuta sled 250000 km kato se ima na predvid 4e 6 cilindroviq dizel e po podreden


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 13:34 
Offline
Зарибен
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2004 03:46
Мнения: 485
Местоположение: Добрич
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Петюю, вземи почни да пишеш на български, че е голямо мъчение докато се прочете нещо, не та ли сърби някъде нещо, а по темата, много филми си гледал.

_________________
Кучетата лаят - Голфът си върви!

http://www.vbox7.com/play:5aec15aa


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2011 14:09 
Offline
Объркал се

Регистриран на: 25 Мар 2010 16:55
Мнения: 24
Благодарил: 1 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
petu89 написа:
Smirnoff-d4 написа:
махаите ги тез боклуци от няколко месеца сме на метан просто съм в рая караш и почти не плащаш сравнение със бензина и дизела все едно карам самолет

karam ot dosta godini karal sam i benzinovi i benzin+gaz dizelovi metanovi- umira6ti na lek naklon po patq (rofl) po dobro ot BENZINA nqma vseki bqga na dizelov avtomobil za6to ? nisak razhod 150 konq 6 na sto gradsko 8 pri benzina sa6tite kone razhoda 6te e 13 14/100km no nali se se6tate 4e dizela e po skap ot benzina i skapa podrajka i pri po niski i po visoki temperaturi disela uvqhva sa6to, i dne6niq dizelov motor ima turbo koeto sled 250000km iska da si hodi koito struva sa6to mnogo pari nqma zna4enie na kakva kola e. Za tova e BENZINECA a toq det pori benzinovite koli s dizela negovata ako e 2.0 150 konq primerno da q opane s 2.0 150 benzin da vidim kak e.


Интересно ми е как караш от доста години като си на 21 ? :^) :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 00:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 25 Фев 2011 10:13
Мнения: 3
Години: 32

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
бензин +1 за сравнение дизел 135кс всичко на бензин над 90коня го бие разход 11-12 извънградско при нормално каране градско ме е срам да кажа за това че дизела бил по шумен и вибрациите били по големи не съм съгласен но зимата на студено първите 5 минути е голяма мизерия трака пуши хлопа тресе след това нищо не остава работи по тихо от бензин няма грам пушек и не се усещат никакви вибрации от двигателя и все пак бензина е по добре защото при цената на горивата и разликата на двата мотора те са доло горе на един кантар ама утре нафтата като стане 3лв и тогава дизелаците ще го ядът напукан.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 00:41 
Offline
Търсач

Регистриран на: 07 Мар 2007 16:33
Мнения: 58
Години: 31

Местоположение: dobrich
Благодарил: 13 пъти
Получил благодарност: 3 пъти
Нафтата може да стане 3 лева ама навта на черно винаги има а бензин няма.Имахме волво 460 1.9тди и вървеше много повече от доста бензинови коли с големи двигатели колата беше на 280000 километра и това с турбините не е вярно не се развалят незнам кои измисли тая простотия и ако ще навън да е -20 като имаш свещи колата пали от раз дизела си е дизел.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 02:00 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 05 Сеп 2009 18:55
Мнения: 123
Години: 47

Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 9 пъти
Въпросът е !

Кое е по-добро ?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B5%D0%BB


по-екологичен е дизела
по-мощен
по-дълъг живот има
по-икономичен
по-прост като механика

последните неколко години на льо ман печелят само дизели на ауди или пежо........но са дизели
икономичноста и голямата мощ не само като коне и въртящ момент (мощност в ниските убороти) е най- големия плюс на дизела

Който е фен пак на които и разновидности на газта като пропан бутан или метан маи мисли само за разходи от точка А до точка Б.........А че това са сухи горива които увеличават триенето и намаляват мошноста нема значение според тях защото най важното е икономията........ Също че голяма част от багажника требва да се заеме от ботилки пак няма значение особенно за метана ........ за такива хора важното е само икономичноста без да има значение другите фактори ...... Също така и окачването особенно при метана .... тежките ботилки особенно ако не са монтирани кадето требва скапват по бързо окачването......

Така че става дума само за Бензин и Дизел ......

ПО - ДОБРОТО Е ДИЗЕЛА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 02:01 
Offline
Наблюдател
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2009 15:43
Мнения: 30
Местоположение: Dobrich
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 0 пъти
Всичко без бомби в багажника !!! :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 04:24 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2007 20:45
Мнения: 59
Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Боян написа:
Не съм виждал тук такава тема,а пък си мисля,че ще е интересна.
Кажете кое предпочитате.Лично аз предпочитам бензин,защото не трака,а това ме нервира много,по-пъргав е бензиновия ДВГ ;)


Искаш да ми кажеш че Common Rail моторите тракат така ли ? (wasntme)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 05:45 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2007 20:45
Мнения: 59
Благодарил: 3 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
Много е относително това сравнение "Бензин или Дизел" зависи от толкова много неща че спорът просто е излишен....Много зависи от това кой какви предпочитания има, и какво мнение си е изградил за дизела или за бензина...Зависи много от това каква е колата зависи също какъв клас е колата и като цяло зависи от толкова много неща,всеки си има някакво мнение и целта е да го изкаже а не да се създава спор както вече стана :D ....Тука всеки си е наумил нещо и си държи на своето и си е прав за себе си, ето на мен лично никак не ми допадаше дизела поради куп причини и имах много лошо мнение и изобщо не исках да чувам за дизелова кола...Никога не бях карал дизел но стана така че се влюбих в една кола преди 4 години и бях твърдо решен да я купя беше любов от пръв поглед, просто колата страшно много ми хареса като визия и комфорт и изобщо като цяло и се прежалих че е дизел......Двигателя и беше Комън Рейл от първо поколение с директно впръскване на горивото и така като я покарах известно време не можех да повярвам и бях силно потресен след като видях какви възможности има колата с въпросния двигател :) Първите ми впечатления в колата бяха уникалното ускорение направо ме залепяше на седялката(двигателя е 2.4 JTD със 5 цилиндъра, 140 коня и 330 нютон метра въртящ момент на 1700 кг. купе)следва доста ниския разход на гориво и безшумната работа на двигателя,и още куп други неща и изобщо с две думи бях силно впечатлен....От тогава думата дизел придоби друг смисъл за мен,и си казах къде ми е бил акъла и защо не съм се осетил по рано :D Дизелите всеки ден се осъвършенстват и стават по добри и по добри като постоянно се работи по подобряването на технологията и така биват по предпочитани от хората в днешно време...Главната идеята е опазване на околната среда което се постига при дизела с по ниския процент вредни емисии и ниския разход на гориво...Искам да кажа на тези който не са карали комън рейл да не изказват каквито и да било апсурдни мнения като не знаят за какво иде реч...Не казвам че бензиновите двигатели са по лоши и нямам за цел да ги оплювам или да обиждам някой конкретно просто имах голямо желание да изкажа и аз моето мнение и ако има нещо извинявайте... :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 22:41 
Offline
Търсач
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005 13:24
Мнения: 61
Местоположение: Scotland,Dundee
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
patr мнного ясно,че ще караш на метан нали си мишка!!!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 22:45 
Offline
Още малко ..още
Аватар

Регистриран на: 15 Дек 2006 11:38
Мнения: 365
Години: 35

Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
DeCkard написа:
patr мнного ясно,че ще караш на метан нали си мишка!!!!

(tooth) (tooth) (tooth) (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов