Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Мар 2024 15:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: PROBLEM s virus i exploler
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011 16:44 
Offline
Professional Hacker

Регистриран на: 19 Май 2011 15:03
Мнения: 35
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
Здравейте
наскоро преди 20 дена някаде хванах вируса парите...
ицтрих го напално но загобите бяха огромни
бях спрял антивирусната за час
през това време имахме и госте и цял час вируса е бъкал в диск С
по едно време гледам на компа ми излиза едно прозорче което казва да сложа оригиналния диск на уин хп
аз се стреснах кво става ся видех нета питах един човек който е добар по компутрите каза че компа ми заминал ама преди това ги махнах вирусите от файловете
каза ми че компа ми е за преинсталиране
вастанових си компа с няколко дена назад и си го пуснах нормално ...
ся незнам но 100% давам че вируса ми е заразил ехплолера и незнам изтрит ли е
ся сам в сафе мод немам друг начин с който си вклуча компа щдод вклучвам и ми казва
Персонализирани настройки
windows/windows/windows.exe s ei tova ne6to podobno na tova pi6e... moje li nekoi mi pomogne si opravq tapiq komp 4e 700 virusa mahna ot sistemni fialove i driveri ...
i mi zabiva ikoni vsi4ko zabiva kato go vklu4a ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: PROBLEM s virus i exploler
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011 18:41 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Май 2004 14:31
Мнения: 145
Години: 39

Местоположение: Babyland
Благодарил: 0 пъти
Получил благодарност: 1 пъти
И аз го имах този проблем преди на служебния компютър на последната ми работа. От този бацил трудно можеш да се отървеш. Освен, че ти заразява всичко що е системно, също така и ти бъзика и интернет експлорера, който като го стартираш ти изписва, че ти е заразен с parite beta и ти прави куп други номера и постоянно писка за оригиналния диск, защото се опитва да ти замени експлорера.
Ето какво направих тогава:
Има един инструмент интегриран в уиндоус, който съдържа дефинициите за тови вирус, както и за много други. Казва се Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool накратко MRT.exe и се намира в папка system32. Можеш да си го стартираш като напишеш командата mrt в Start menu/ RUN. Чакай колкото е нужно за пълното сканиране и след като приключи задължително си преинсталирай компютъра (в случай че не се оправи при приключването), за да възстановиш загубите от евентуално затрити данни (хубаво е това да се направи в сейф мод).
Друго: Щом си в сейф мод режим и не можеш да си стартираш системата нормално, значи вируса ти е добавил автостартиранка.. иначе казано напиши командата msconfig в run и после цъкаш на startup и си махаш всички съмнителни отметки, за които смяташ, че не си разрешил да се стартират.
Ако не помогне премести си всичко що е документи, музика, филми и снимки на друг дял без програмите, защото те са заразени и ще трябва наново да си ги теглиш и инсталираш. Това се прави с цел пълно форматиране на основния дял и преинсталация. Няма гаранция, че ще се изчисти напълно, защото в повечето случаи заразява всички дялове и единственото отърване е тотално форматиране на целия хард диск така, че да не остане нищо свързано с каквато и да е информация.
пс: пиши като се справиш със ситуацията

_________________
Тамагочи-МАМАгочи :)
-Мамоооо!
-Кажи.
-Имам си зъбченца. (tooth)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: PROBLEM s virus i exploler
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011 22:51 
Offline
Professional Hacker

Регистриран на: 19 Май 2011 15:03
Мнения: 35
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
taka kogato e v safe mod virusa moje li da se razpostranqva ? 6toto dnes cqlden ot kakto e pusnata temata sam v safe mod i ne sam go spiral 6toto ne moga go startiram normalno zna4i startiram i mi kazva personalizirani nastroiki ...
i posle si tragva normalno no kato zaredi vsi4ko programi takiva ne6ta i kompa samiq exploler bugva toest zabiva napalno i trea da restartiram kompa... samo na safe mod ne stava tka...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: PROBLEM s virus i exploler
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011 01:50 
Offline
Скучаещ
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2009 20:08
Мнения: 120
Благодарил: 2 пъти
Получил благодарност: 10 пъти
Зпиши си един Хирън на диск, в него има антивирусни програми. Вирусът може да се разпространява във всички дялове, не е гаранция, че след преинсталация ще си решиш проблема, тоест вирусът ако се разпространява из външните директории на дяловете то ще го има на всяка една памет която си закачил на компа ( флашка, карта, трелефон) и след преинсталацията ако влезеш в някой дял на харда или отвориш флашката си то Ц-то пак ще е заразено и се връщаш в иходна позиция.

Това е един от възможните варианти. Всичко може да се оправи и без форматиране целия хард стига да направиш това което трябва в дадена ситуация, проблема може и да се реши и за 5 мин, може и аз повече. Ако си решил сам да се мъчиш ти пожелавам приятна игра. Ако нямаш някой познат то по добре си плати 20 лева и да ти го направят като хорта (като първо им обясниш какъв е проблема) :good:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: PROBLEM s virus i exploler
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011 14:08 
Offline
Professional Hacker

Регистриран на: 19 Май 2011 15:03
Мнения: 35
Благодарил: 6 пъти
Получил благодарност: 4 пъти
oh znam no ne mi se preinstalirva... trea mestq pak vsi4ko v d to ili e to ... i neznam sq imat li nekoi failove virusi i ako gi premestq tei 6a mi zarazqt igri vsi4ko... i posle sled preinstala ... :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов