Бергон интернет и телевизия

Официален форум
Дата и час: 28 Апр 2024 03:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Правила на форума





Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Май 2008 02:59 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Саньол остава в Байерн

11.05.2008 14:16
Въпреки слуховете за напускане на френския защитник на Байерн Мюнхен Вили Саньол след края на сезона футболистът остава в отбора.

Интерес към него имаше от страна на грандове като Милан и Ювентус, но Саньол остава в отбора, за да поработи с новия треньор Юрген Клинсман.

"Вили си поговори с Юрген и иска да използва шанса си да остане в отбора, съобщи спортният директор на Байерн Карл-Хайнц Румениге. "Той обаче ще трябва да работи здраво и Клинсман веднага ясно му даде да разбере това", добави бившата легенда на клуба.


_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 02:13 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Байерн - Херта Берлин 4:1

Последният футболист отбелязал гол на великия Оливер Кан в официален мач - ВАЛЕРИ ДОМОВЧИЙСКИ. Браво на момчето :) :)


И сбогом Оли :byez: :byez: :byez: :byez: :byez: :byez:

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 21:44 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Тони: Головете и любовта, са най-великото нещо

Немският не е никак лесен език. Особено за един италианец като Лука Тони. Днес в края на първата си година в Байерн, нападателя даде първото си интервю на немски пред списание "Шпорт Билд". И въпреки това Тони имаше трудности. Немският е може би единственият език, на който гол не е гол, а "тор".

Тони вкара цели 36 "тора" този сезон. Той изведе баварците до титлата на Германия и до Купата на страната. Всички фенки в Мюнхен са луди по италианеца. Той обаче обича само една - годеницата Марта Чекето. Заглавието на интервюто е "Торе е Аморе" (Голове и любов).

"Да правиш любов и да вкарваш голове са двете неща, които носят най-големи емоции. Те са най-великите дарове, които Господ ни е дал", заявява Тони.

Естествено всички се питат дали догодина Лука ще вкара още повече голове. Само 4 попадения го разделят от рекорда на Герд Мюлер, който вкара 40 попадения в един сезон за Байерн. "По този въпрос трябва да говорите с Рибери и останалите от отбора. Защото гола е продукт на целия отбор, а не само на реализатора. Но винаги е възможно да се справиш по-добре".

Всички очакват догодина Байерн да се справи добре и в Шампионската лига. Баварците не участваха в турнира този сезон, но очакванията са да се завърнат триумфално. "За да бъдем способни да победим всички ни трябват 16-17 футболисти на много високо ниво. Очаквам новият треньор Клинсман да определи къде точно да търсим подсилване", разкри Тони.

Една от трансферните цели на Байерн е сънародника на нападателя Дженаро Гатузо. Халфът на Милан е много вероятно да напусне росонерите това лято. "Гатузо? Има много италиански футболисти, които могат да ни помогнат да израстнем тактически".

След като се превърна в лидер на Байерн и отказването на Оливер Кан остава открит въпроса дали Тони ще получи капитанската лента. "Има други, които са в отбора отдавна. Но ако ме помолят, няма да откажа", призна Тони.

Нападателят разкрива, че се чувства отлично в Мюнхен. Най-големият му приятел е Франк Рибери. "Тук се чувствам перфектно. Германците са точни, прецизни и ефикасни. Донякъде искам и аз да съм като тях. С Рибери се разбираме отлично. Не очаквах че ще си паснем толкова добре на терена и извън него. Знаех че е добър футболист, но не очаквах толкова добре да се спогаждаме".

Естествено като говори за любов, Тони не пропусна да разкрие намеренията си към годеницата Марта Чекето. Манекенката стоически издържа на постоянните набези към Тони от страна на германките. "Случвало се е Марта да ми каже - виж, онова момиче как те гледа постоянно. Отиди и се снимай с нея. Освен това и доста мъже се заглеждат по Марта...."

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 21:46 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Филип Лам остава в Байерн

Германският национал Филип Лам сложи точка на всички спекулации, че иска да напусне Байерн (Мюнхен), след като удължи договора си с клуба до 2012 година.

"Проведохме няколко разговора с ръководството и Юрген Клинсман, на които почувствах оптимизъм и това ме убеди да остана", споделя Лам.

До скоро 24-годишният бранител тръбеше наляво и надясно, че иска да заиграе в Англия или Испания, като отборите на Барселона и Манчестър Юнайтед бяха най-сериозните кандидати за неговия подпис.

Лам, който бе повикан от селекционера на Бундестима Йоахим Льов за предстоящто Евро 2008 в Австрия и Швейцария, можеше да си тръгне от Байерн за много ниска трансферна сума, тъй като досегашният му контракт изтичаше през лятото на 2009 година.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 21:47 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Бундеслигата принадлежи на Байерн - официално

Байерн Мюхнен официално вече е новият шампион на Германия, след като днес "баварците категорично се наложиха с 4:1 над Херта.

Вердер Бремен пък ще е вторият немски тим, който ще стартира участието си в Шампионската лига директно от групите, докато Шалке 04 ще трябва да мине през предварителните кръгове.

И двата тима записаха победи в последния кръг от Бундеслигата днес. Вердер победи минимално Байер Леверкузен с 1:0, а Шалке взе сигурен успех с 2:0 като гост над Нюрнберг.

Загубата на "аспирините" обаче ги срина с една позиция в класирането и така те останаха на една точка от зоната даваща право на участие в турнира за Купата на УЕФА.

За сметка на Байер, Щутгарт ще е третият тим, който ще представя Германия в турнира. Другите два са очаквано Хамбургер и Волфсбург, като първите тотално размазаха средняка Карлсруе със 7:0, докато бившият тим на Мартин Петров се справи като гост с Борусия Дортмунд с 4:2.

Благой Георгиев и неговия Дуисбург потеглиха категорично към Бундеслига 2, след като днес загубиха от Айнтрахт с 2:4. Те ще бъдат последвани и от Нюрнберг и Ханза.

За сметка на тях, от догодина в първия ешалон на Германия ще се подвизават Борусия Мюнхенгладбах и Кьолн. Хофенхайм, Майнц 05 и Фрайбург спорят за третото място в Бундеслигата.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 21:49 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Домовчийски разочарова Кан в последния мач от кариерата му


Валери Домовчийски вкара първия си гол в последния мач за сезона на неговия тим Херта и в последния мач на легендарния вратар на Байерн Мюнхен Оливер Кан, който от утре окача футболните обувки на стената.

Нападателят на Левски, който играе в Херта под наем влезе като резерва в 71-та минута на мястото на Марко Пантелич и в 84-та вкара почетния гол за гостите.

Българинът не се бе разписвал откакто премина в столичния немски отбор, но ето че го направи в един знаменателен от много гледни точки мач.

Байерн категорично се наложи над Херта с 4:1, като головете за домакините вкараха Лука Тони и Франк Рибери.

Така официално "баварците" са новите шампиони на Германия.

Двубоят бе идеален завършек на престоя на Отмар Хитцфелд, който напуска Байерн за да ръководи националния отбор на Швейцария.

Мачът бе последен и за още едно знаменателно лице и това бе реферът Маркус Мерк. Опитният арбитър спира с кариерата си на зеления килим, след като зад гърба си има над 330 мача от Бунеслигата и 50 международни срещи.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2008 21:50 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Един гол не стигна на Тони да изравни Герд Мюлер


Машината за голове Лука Тони наниза хеттрик в последния мач за сезона. Италианецът помогна на Байерн за победата 4:1 над Херта. Той завърши дебютния си сезон с 39 попадения във всички турнири. Само един гол не стигна на Тони да изравни легендата на Байерн и Германия Герд Мюлер.

Мюлер вкара 40 гола през сезон 1971/72. Постижение, което не е повтаряно от никой в немския футбол. Тони бе съвсем близо до този успех. Италианецът завърши сезона като голмайстор на бундеслигата с 24 гола от 31 мача. Той вкара още 10 в турнира за Купата на УЕФА, където баварците отпаднаах на полуфинал. Тони заби и 5 гола за Купата на Германия, спечелена от Байерн.

Срещу Херта Тони реализира вторият си хеттрик този сезон. Той вкара три пъти и срещу Хановер за победата 3:0 през февруари.

Тони спечели голмайсторския приз за втори път в кариерата си. Той стана реализатор №1 на Серия А през сезон 2005/06 с екипа на Фиорентина. Тогава реализира 31 гола в 37 мача в калчото. Същият сезон Тони получи и Златната обувка за реализатор №1 в Европа.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Май 2008 01:56 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Байерн брои 20 млн. евро за Себастиан Фрей

Ръководството на Байерн (Мюнхен) е готово да плати 20 млн. евро на колегите си от Фиорентина, за да привлече вратаря на "виолетовите" Себастиан Фрей, съобщи всекидневникът "Ла Стампа".

Френският национал направи отличен сезон с тима от Флоренция, като има голяма заслуга за класирането в Шампионската лига и полуфинала за купата на УЕФА.

Баварците пък търсят качествен заместник на оттеглилия се ветеран Оливер Кан. Стражът на Байерн изигра последния си мач в неделя срещу Херта, след което сложи край на кариерата си.

Според френския "Екип" оферти за Фрей има и от Арсенал и Барселона, но германците били единствените, които излезли с конкретно предложение.

Шефовете на Байерн и Фиорентина пък работят отлично помежду си след трансфера на голмайстора Лука Тони в Мюнхен миналото лято.

Очаква се в близките дни да има по-голяма яснота около бъдещето на Фрей, който бе привлечен във Флоренция от Парма преди три години.


:clap: :clap: :clap: :clap:

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Май 2008 01:58 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Гатузо подписа с Байерн Мюнхен

Италианският национал и играч на гранда Милан Дженаро Гатузо е подписал договор с германския колос Байерн Мюнхен до 2012 година. Новината бе разпространена от телевизия "Италия 1", която е собственост на боса на Милан Силвио Берлускони.

Според други италиански медии пък Гатузо ще получава в Байерн годишна заплата от 6 милиона евро. По този начин приятелят на Лука Тони от тима на Скуадра Адзура ще взима с един милион евро повече на година, отколкото получаваше досега в Милан.

Трансферната сума, която баварците плащат на "росонерите" за дефанзивния халф, който имаше договор с Милан до 2011 година, е между 15 и 20 милиона евро. Освен тези пари в сделката е включен и френският национал Вили Саньол, който от следващия сезон ще играе на "Джузепе Меаца".

Самият Гатузо все още не е дал никакво изявление относно напускането на Милан, след като игра в продължение на девет години за "росонерите". Напускането на Гатузо е свързано и с привличането на френския халф Матийо Фламини от Арсенал.


:dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Май 2008 15:15 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Изображение

Байерн с най-много приходи от телевизионни излъчвания в Германия

Германският шампион Байерн (Мюнхен) е номер 1 в Бундеслигата и по спечелени приходи от телевизионно излъчване.

Според одиторската компания Ernst & Young, баварците са си заработили 29,11 милиона евро от телевизионни излъчвания.

Втори се нарежда Вердер (Бремен), спечелил 27,42 милиона евро, а трети е Шалке'04 с 25,73 милиона евро.

Хановер'96, където играе българският национал Чавдар Янков, заема 9-о място в тази класация по приходи с 20,03 милиона евро.

Енерги (Котбус), където се подвизават Димитър Рангелов и Станислав Ангелов, е на 16-о място, след като тимът е заработил 14,53 милиона евро.

След тях дори е Дуисбург, където игра Благой Георгиев с приходи в размер на 13,79 милиона евро.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2008 04:20 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Избраха Рибери за №1 в Бундеслигата


Крилото на Байерн Мюнхен Франк Рибери бе обявен за най-добър играч през сезона в Бундеслигата в традиционната анкета на списание “Кикер”. В допитването участваха 268 футболисти от елитните тимове, като французинът получи 57,8% от гласовете.

Така той убедително завърши на първо място, като след него остана съотборникът му и голмайстор на първенството Лука Тони, който получи 24,8%. Трети е Диего от Вердер.

Рибери пристигна при баварците миналото лято от Марсилия, но много бързо изплати дадените 25 милиоана евро, след като изигра невероятен сезон и се превърна в лидер на отбора. Тони също бе с основен принос за дубъла на тима, вкарвайки много голове.

За най-добър треньор бе обявен наставникът на Байерн Отмар Хицфелд, който напуска отбора. Втори остана Боян Прашникар, който успя да спаси Енерги от изпадане, а трети бе Феликс Магат от Волфсбург.

При вратарите за №1 бе определен Рене Адлер от Байер Леверкузен. След него останаха Роберт Енке от Хановер и ветерана Оливер Кан, който прекрати кариерата си.


Изображение

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2008 04:22 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Байерн бие 3:0 индийци в контрола

Изображение

Вратарят "Титан" Оливер Кан изигра своя последен мач с екипа на Байерн (Мюнхен). Германският шампион победи с 3:0 най-популярния отбор в Индия Мохун Баган в контролна среща, която се игра пред 120 000 зрители на стадион "Солт Лейк" Калкута.

Кан напусна терена в 55-та минута и бе бурно аплодиран от феновете. Домакините пък го наградиха с много награди, сред които скутер, плакети и други предмети.

"Искам да благодаря за този страхотен момент в моята кариера. Това е много специален момент за мен. Благодаря за тази страхотна вечер", каза Кан на феновете на стадиона.

Бенефисът на Кан ще бъде на 2-ри септември като в него ще се срещнат отборите на Байерн (Мюнхен) и националният тим на Германия.

Оливер Кан, който ще навърши 39 години на 15-ти юни, има 557 мача в Бундеслигата за Карлсруе и Байерн. Той изостава само на Карл-Хайнц Кьорбел (602) и Манфред Калц (581), които имат повече мачове в германското първенство.

Кан има и 86 мача за националния отбор на Германия. На финала на Мондиал 2002 той получи два гола във вратата си при победата на Бразилия с 2:0 над Германия. Феноменалният вратар спаси три дузпи на финала срещу Валенсия през 2001-ва година, когато Байерн спечели Шампионската лига.

Оливер Кан има 16 трофея по време на кариерата си в Байерн.

Байерн пристигна в Калкута в понеделник. Това е последна спирка на тима от 10-дневното им турне в Азия.

Мюнхен победи Мохун Баган с два гола на Ян Шлаудраф в 18-та и 51-та минута и един на Зе Роберто в 37-та от пряк свободен удар.

В края на мача червени картони получиха Бранко Кардосо от домакините и Брено от гостите.

В отбора на Байерн липсваха доста футболисти, които имат ангажименти със своите национални отбори преди Евро 2008.

Срещата бе и последна за старши треньора на "баварците" Отмар Хитцфелд, който ще поеме националния отбор на Швейцария след европейските финали през юни.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2008 04:23 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Ливърпул с оферта за Рибери



Мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес е готов да предложи оферта от 20 млн. паунда за полузащитника на Байерн (Мюнхен) Франк Рибери, твърди английската преса.

Френският национал, който се очаква да играе водеща роля в отбора на "петлите" на Евро 2008 следващия месец, си спечели статута на суперзвезда с играта си за баварския клуб, в който премина миналото лято.

25-годишният Рибери вече е определян от специалистите като едно от най-добрите крила в света и е сравняван с Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

Бенитес вече анонсира, че през лятото ще се опита да привлече класен атакуващ играч, който да си партнира с Фернандо Торес.

В списъка на Рафа са още Макси Родригес и Алберт Риера

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2008 17:27 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Изображение


Марио Гомес подписал предварителен договор с Байерн


Германският национал и голмайстор на Щутгарт Марио Гомес има подписан предварителен договор с шампиона Байерн (Мюнхен), съобщава мюнхенският вестник "tz".

Според информацията на изданието, окончателният трансфер на 22-годишния нападател от Щутгарт в Байерн ще стане факт след края на Евро 2008 в Австрия и Швейцария.

До последно самият Гомес твърдеше, че ако бъде трансфериран, то иска да е в клуб извън Бундеслигата, но подобни игрички в Германия вече са познати.

При преминаването на Мирослав Клозе от Вердер в Байерн голмайсторът на Бундестима от Мондиал 2006 също твърдеше, че иска да премине в чуждестранен клуб.

По официални данни обаче Марио Гомес все още има договор с Щутгарт до 2012 година и поне до края на Евро 2008 няма да бъде представян като ново попълнение на Байерн.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2008 17:28 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Рибери: Щастлив съм в Байерн

Френската звезда Франк Рибери заяви, че не планира да напусне германския Байерн, както твърди пресата в Англия.

Медиите на Острова масово го пращат в лондонския Челси, на което той отговаря:

"Когато дойдох в Байерн през миналото лято подписах 4-годишен договор, за който има добър шанс да изпълня докрай. Щастлив съм в Байерн. Друго няма какво да кажа".

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2008 03:15 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Байерн привлече Ханс-Йорг Бут

Изображение


След няколкомесечно търсене на опитен резервен вратар, който да бъде резерва на младия талант Михаел Рензинг, ръководството на Байерн се договори с бившия национал Ханс-Йорг Бут, който се съгласи да премине на „Алианц Арена”.

34-годишният вратар, който пази на финала на Шампионската лига между Реал (Мадрид) и Байер (Леверкузен) записа 324 мача в Бундеслигата с отборите на Хамбургер и Байер (Леверкузен), както и 26 гола, всичките от дузпа.

През миналият сезон записалият 4 мача за националния отбор на Германия вратар потърси предизвикателство в чужбина, след като стана ясно, че тимът от Леверкузен ще залага на младия талант Рене Адлер.

Така Бут се озова в португалския Бенфика, но престоят му в Лисабон може да се определи като разочароващ – Бенфика завърши едва на четвърто място, а Бут записа всичко на всичко един-единствен мач като титуляр.

След като стана ясно, че баварците се интересуват от Бут, той се обърна с въпрос към ръководството на Бенфика относно бъдещето му и двете страни се споразумяха да анулират договора на играча, който трябваше да изтече на 30 юни 2009 г.

Така Бут стана свободен агент и в сряда сложи подписа си върху 2-годишен договор с Байерн, който ще го задържи на „Алианц Арена” най-малко до 30 юни 2010 г.

„Много сме доволни от този трансфер, международният опит на Ханс-Йорг Бут отговаря напълно на нашите изисквания. Искаме той да подпомогне развитието на младия Михаел Рензинг и Ханс-Йорг гледа с очакване към тази си задача в Байерн”, каза директорът на баварците Карл-Хайнц Румениге.

Ханс-Йорг Бут има записани 46 мача е европейските клубни турнири, 37 от тях в Шампионската лига и 12 в турнира за купата на УЕФА. Бут е второто ново попълнение за баварците за новия сезон, след като последва национала Тим Боровски, като и двамата играчи идват със свободен трансфер.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2008 14:48 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Франк Рибери ще легне под ножа

Изображение

Контузията на Франк Рибери се оказа доста тежка и той ще трябва да бъде опериран. Това стана ясно след направените изследвания на футболиста, който получи травма в мача срещу Италия.

Тогава при сблъсък с Джанлука Дзамброта, той бе изнесен на носилка, като увреди левия си глезен и коляното. Селекционерът Раймон Доменек по-късно разкри, че положението му е сериозно, а според германска телевизия дори кракът му е бил счупен.

Това обаче се оказа, че не е вярно, но въпреки това играчът ще легне под ножа в Мюнхен, тъй като има скъсана връзка. След това възстановяването му ще продължи поне 7 седмици, което показва, че може би няма да бъде готов за началото на сезона в Бундеслигата.

“Много съжаляваме, че Франк се контузи. В същото време обаче сме доволни, че най-лошите прогнози не се оказаха верни” заяви президентът на Байерн Карл-Хайнц Румениге. Рибери изигра отличен първи сезон в Германия и бе обявен за най-добър играч на първенството.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2008 02:22 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Оперираха успешно Рибери в Мюнхен

Звездата на Франция Франк Рибери претърпя успешна операция на левия глезен, съобщават от клуба му Байерн (Мюнхен).

25-годишният полузащитник изпадна в агония в началото на срещата с италианците във вторник и бе изнесен с медицинската кола от терена, но опасенията, че има счупване на подбедрена кост, се разсeяха окончателно вчера, след като той бе прегледан от лекаря на Байерн Мюнхен Хан-Вилхелм Мюлер-Волфарт, който пристигна в Базел вчера.

Рибери е разтегнал връзки в долната част на крака, което се води разтежение на глезена. Операцията, на която Рибери се подложи в Мюнхен, премина успешно без никакви усложнения, съобщават още от "баварския" клуб.

Футболистът ще трябва да остане за няколко дни в болница, за да бъде под лекарско наблюдение, а след това ще бъде пуснат в отпуск. Френският халф ще бъде извън терените от 7 до 8 седмици, след което отново ще поднови тренировки с Байерн.

Той ще бъде напълно готов за първия мач на "баварците" от новия сезон в Бундеслигата на 15 август.

Вицепрезидентът на "баварците" и председател на Управителния съвет Карл - Хайнц Руменига заяви за официалният сайт на тима: "Ние съжаляваме за контузията на Франк, но все пак сме доволни, че диагнозата за тежка травма не се сбъдна".

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2008 02:25 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Изображение

Клинсман: развълнуван съм от новото предизвикателство


30 юни е денят, в който новият треньор на Байерн Юрген Клинсман ще проведе първата си тренировка с отбора. С изключение на играчите, които вземат участие на Евро 2008, всички останали футболисти, които нямат ангажименти към националните си отбори, трябва да се явят за официалното начало на предсезонната подготова на отбора.

В момента Юрген Клинсман следи отблизо представянето на своите нови подопечни на протичащото Европейско първенство в Австрия и Швейцария. Новият треньор на баварците сесъгласи да даде кратко интервю пред официалния сайт на Байерн, в което говори за впечатленията си от европейското първенство и представянето на десетима играчи на Байерн.

fcb.de: Г-н Клинсман, следите ли европейското първенство?
Юрген Клинсман: ”Досега съм гледал всички мачове по телевизията. За мен това е най-ефективният метод, тъй като мога да гледам мачовете и да ги анализирам на спокойствие. Не би било удачно за мен да наблюдавам срещите на живо, като бивш селекционер на Германия, хората биха искали да говорят доста с мен.”

fcb.de: Какви са впечатленията ви, след като наблюдавахте всички отбори в техния първи мач?
Юрген Клинсман: ”Има всичко, което човек очаква да види на такъв форум. Добри и слаби мачове, победи и загуби за фаворите. Страхотно представяне от отбори като Холандия, Испания и Портигалия, разочароващи Франция и Италия. Въпреки всичко, колкото и да звучи изтъркано, все още е рано да се дават оценки. След първите срещи на последното световно първенство трудно някой можеше да си представи, че Италия ще бъде крайният победител. Интересно е, че досега всеки отбор, който е повел в резултата се е поздравил с победата. Това казва много за това колко важно е в съвременния футбол да търсиш откриване нарезултата с желание и динамизъм, а не просто да чакаш добър резултат.”

fcb.de: Каква е вашата оценка за представянето на Германия?
Юрген Клинсман: ”Позволете ми първо да похваля Йоаким Льов, треньорското ръководство и играчите. Всички те вършат първокласно работата си. Нагласата им е невероятно позитивна и това се отрази подобаващо в играта на отбора. Доставя ми истинско удоволствие да ги наблюдавам.”

fcb.de: Може ли Германия да се поздрави с титлата?
Юрген Клинсман: ”Надявам се. Във всеки такъв турнир обаче има две фази – групова и елиминационна. Винаги ти е нужна известна доза късмет за тези два съвсем различни етапа.”

fcb.de: Поддържате ли връзка с играчите на Байерн?
Юрген Клинсман: ”Да, разбира се. Горд съм, че изпратихме десет играчи на европейското и сме един от отборите, които имат най-много национали на финалите. Впечатлен съм от представянето на германския ни контингент. Филип Лам беше много стабилен, Марсел Янсен показа даде импулс на атаките на отбора, въпреки че имаше много тежка задача в защита. Бастиан Швайнщайгер също се представи на ниво, Мирослав Клозе свърши изключително много работа за отбора и показа невероятната си класа в изграждането на атаките и финалния пас. А какво да кажем за Лукас Подолски? От сърце му пожелах този успех. Сигурен съм, че и Тим Боровски ще играе важна роля на първенството.”

fcb.de: А останалите баварски футболисти?
Юрген Клинсман: ”Те нямаха късмет. Представянето на Италия може да се характеризира с много слаба игра в защита и във фаза подготовка на атаките. Мисля, че Франция беше прекалено ограничена в тактически план и това не позволи на Франк Рибери и Вили Саньол да покажат повече. Хамит Алтинтоп се представи много добре след доста дълго време извън терените и то срещу много силен противник, в лицето на Португалия.”

fcb.de: А какво е положението с южноамериканския контингент?
Юрген Клинсман: ”Бях в Сан Диего за приятелската среща между Аржентина и Мексико и се видях с Мартин Демикелис и Хосе Ернесто Соса. Поговорих си няколко часа с треньора на Аржентина Алфио Басиле.”

fcb.de: Накрая, как върви подготовката за новия сезон с Байерн?
Юрген Клинсман: ”Още от януари работим много усилено и ентусиазирано. Изключително развълнуван съм от това предизвикателство, сигурен съм, че и феновете на баварците гледат с нетърпение към това.”

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2008 01:53 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Изображение


Сигурно няма да играя в Байерн, призна Марио Гомес


Нападателят на Щутгарт и германския национален отбор Марио Гомес призна, че най-вероятно трансферът му в Байерн (Мюнхен) няма да се осъществи.

Таранът бе желан от шампионите, но според самия него от ръководството на "швабите" са поискали твърде висока сума за него от колегите си от Мюнхен, което е на път да откаже "баварците" от трансфера.

Гомес директно обвини председателя на Управителния съвет на Щутгарт Дитер Хундт, който разкритикува нападателя заради слабото му представяне с фланелката на Бундестима по време на европейското първенство.

"Най-вероятно няма да играя в Байерн. Когато г-н Хундт ми е поставил трицифрена цена в милиони, е много трудно да си намеря отбор. Относно изказванията на г-н Хундт, не мога да кажа, че съм зарадван. Това ме раздразни, съвсем ясно е", призна Гомес пред "Кикер".

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 23:11 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Швайни сменя Роналдо в Ман Юнайтед


Манчестър Юнайтед вече се оглежда за заместник на Кристиано Роналдо, който може би е решил да отиде в Реал Мадрид. Вестник “Пийпъл” съобщава, че цел №1 на английския шампион за играч на поста на португалеца е германският национал Бастиан Швайнщайгер.

Русият футболист се представя силно на Евро 2008 и самият той не крие желанието си да играе в Англия. Той е само на 24 години, но вече притежава голям опит и мениджърът сър Алекс Фъргюсън го счита за много добър вариант, в случай, че Роналдо напусне.

Шотландецът е готов да предложи на Байерн Мюнхен 16 милиона евро за Швайни, въпреки че баварците със сигурност ще опитат да измъкнат още пари, особено ако все пак са склонни да се разделят с него.

Според негови близки от Юнайтед вече е имало запитване за Бастиан, който има още година от договора си с Байерн и въпреки че новият треньор Юрген Клинсман иска да го задържи, самия той смята, че е дошло време да опита нещо различно.

В момента крилото получава по 35 000 паунда на седмица, но ако премине в Манчестър Юнайтед заплатата му ще бъде удвоена и това сериозно го изкушава. “Английското първенство е едно от най-силните и за него чувам само хубави неща от Михаел (Балак) и Йенс. Винаги съм искал да играя там, но ще видим дали това ще стане още тази година” заяви футболистът.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 23:12 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Започна ерата "Клинсман"

Изображение

"Започна ерата "Клинсман" - с такова заглавие авторитетното германско издание "Кикер" описа първата тренировка, която проведе новият треньор на шампиона Байерн (Мюнхен).

Бившият германски селекционер проведе заниманието, въпреки че разполага с едва десетина футболисти, които не взеха участие на приключилото в неделя европейско първенство по футбол.

"Ще наблягаме на интензивните тренировки на и извън терена, както и на развиването на играчите като хора. Треньорският щаб е силно развълнуван, което го няма и в Барселона и Реал (Мадрид)", заяви Клинсман.

Юрген Клинсман замени на поста Отмар Хицфелд, който пое националите на Швейцария. Легендарният германски нападател изведе Бундестима до трето място на световното първенство през 2006 година.

"Обмислихме сериозно тази стъпка. Нуждаем се от човек, който иска да направи промени. Юрген е правилният човек за това. Дори и аз не знам какво точно има намерение да прави той", заяви президентът на баварците Карл-Хайнц Румениге.

Помощници на Клинсман, който игра за Байерн (Мюнхен) в периода 1995-1997, са Мартин Васкес, Кристиан Нерлингер и Филип Лаукс.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008 02:23 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Клинсман: Искам да доминираме

Новият треньор на Байерн (Мюнхен) Юрген Клинсман обяви, че желанието му е отборът да доминира в Бундеслигата през новия сезон и да диктува правилата в германския футбол.

"Моята работа е да обединя силните страни на всички футболисти, за да можем да създадем силна сплав, която да доведе до триумф. Време е всички да разберат философията на Байерн, която е винаги да побеждаваме", коментира бившият национален селекционер пред официалния сайт на баварците.

Световният шампион от 1990 година призна, че вярва в качествата на футболистите в отбора, но не спира да търси нови варианти за играчи, които да вдигнат още повече класата на тима.

"Ако съперникът ни се опитва да ни отнема топката, трябва да я отнемем обратно. Трябва да притискаме противниците по време на всяка една среща и да налагаме нашия си стил на игра", допълни Клинси.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2008 04:37 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Подолски няма да напуска Байерн

Изображение

Германският национал Лукас Подолски няма намерение да напуска баварския гранд Байерн (Мюнхен), съобщава ДПА.

Нападателят заяви, че се чувства щастлив в клуба сложи край на спекулациите за евентуално напускане.

"Поговорих си добре с новия треньор Юрген Клинсман. Сега съм изцяло концентриран върху идващия сезон", заяви 23-годишният Подолски.

Нападателят беше свързван с трансфер в бившия си клуб Кьолн, след като през миналия сезон не получи много шансове за изява като титуляр.

"Искам да остана, да играя и да спечеля титлата", заяви играчът.

Той е готов да се бори за място в стартовия състав с Мирослав Клозе и Лука Тони.

На завършилото миналият месец европейско първенство Подолски вкара три гола и бе най-добрият футболист на Германия, докато Лука Тони не успя да се разпише нито веднъж.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2008 04:40 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Франк Рибери отново в Мюнхен

Изображение


Просто всичко си пасваше. Играчите на Байерн тренираха в новите си екипи, около 15 000 фенове бяха дошли на откритата тренировка на "Алианц Арена" и слънцето също се показваше от време на време. Но с това не всичко бе изчерпано, защото за празненството на деня имаше една особена изненада за привържениците на Байерн: във вторник Франк Рибери се завърна като последен играч в рекордьора по титли.

"Много съм радостен да бъда отново в Мюнхен", каза френският изкусен дрибльор, който след операцията на глезена си все още ходеше с патерици по тревата и беше бурно почетен от феновете на Байерн. В сряда Рибери отива на преглед. След това ще се реши, какво ще стане в следващите седмици с 25-годишния футболист.

Завръщане през септември

Самият той също очаква да се завърне едва "през септември", точно за старта на Шампионската лига с новия екип на Байерн. И въпреки че французинът още се придвижваше с патерици, вече беше пълен с енергия. На въпроса, дали се осмелява да лъже противниците си и с гипс, той отговори само: "Ако получа същата подкрепа на феновете, както точно сега, тогава няма да е проблем."

Според Рибери предстоящият сезон трябва да бъде с подобен успех, както изминалия, през който бе спечелен дубъл. "Надявам се, че настроениетов отбора от началото до края ще бъде отново толкова добро, както през последната година. Ако това ни се отдаде, съм сигурен, че отново ще можем да отпразнуваме големи успехи", продължи Рибери.

Сърдечен прием

Но не само зрителите се радваха на завръщането на бързия французин, а колегите му, както и целият треньорски щаб прекъсна за кратко тренировката и подготвиха на Рибери сърдечен прием. След това обаче на програмата на играчите на Байерн отново застана предизвикаваща изпотяване работа, които пред 15 000-те на "Алианц Арена" проведоха последната тренировка преди неофициалния мач за Суперкупата в сряда вечер срещу Борусия Дортмунд.

Във весела игричка девет срещу девет с един свободен играч (Тим Боровски), в която всеки тим носеше един от двата нови екипа, не ставаше въпрос само за обикновени работи, а и за шедьври за публиката. Да се надяваме едно малко предвкусване за новия сезон.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2008 03:26 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Ван Бомел остава капитан на Байерн

Изображение


Холандецът Марк ван Бомел ще остане капитан на германския шампион Байерн (Мюнхен) поне до началото на новия сезон в Бундеслигата.

"Марк остава капитан на отбора ни в мачаовете от подготвителния период за новия сезон, тъй като той е започнал тренировки чак от 30 юни", обосновава своето решение новият наставник на "баварците" Юрген Клинсман.

Бившият селекционер на Бундестима следва стриктно плана си за развитие на баварците и ще обяви оконачателното си решение кой ще бъде капитан на "баварците" през следващия сезон след напускането на Оливер Кан едва преди първия мач от Бундеслигата срещу Хамбургер на 15 август.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2008 23:47 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Пак оперират Рибери

Изображение


Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Франк Рибери пак ще трябва да бъде опериран, съобщиха световните агенции.

Френският национал получи контузия по време на дербито с Италия в група "С" на европейското първенство, след което стана ясно, че е разтегнал връзки на глезена.

Халфът бе опериран в Мюнхен още през юни, като се очакваше, че ще се възстанови за 7-8 седмици.

Сега обаче се налага бившият играч на Олимпик (Марсилия) отново да легне под ножа, за да се махне щифт, сложен при първата интервенция.

Според лекарския щаб на Байерн, Рибери ще е готов за игра в средата на септември.

Новината не е никак хубава за треньора на баварците Юрген Клинсман, който не може да разчита и на Мирослав Клозе, Тим Боровски и Ханс Йорг Бут, които също са с травми.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2008 01:43 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Ще успее ли Байерн да се върне там, където му е мястото - сред четирите най-добри отбора в Европа?


Ще успее ли Байерн да се върне там, където му е мястото - сред четирите най-добри отбора в Европа? Това е въпросът, който феновете на баварците си задават преди завръщането на любимия им отбор в Шампионската лига след едногодишно отсъствие и под ръководството на новия треньор Юрген Клинсман.
Вече седем години баварският колос не успява да прескочи фазата на 1/4 финалите в най-комерсиалния евротурнир. За последна това стана през сезон 2000/2001 г., когато Оливер Кан и компания се поздравиха с краен успех в турнира, надвивайки на финала Валенсия след дузпи. Оттогава насам тимът успя да стигне три пъти до четвъртфиналите, но там беше отстранен съответно от Реал, Челси и Милан. Най-близко до продължаването напред "червените" бяха срещу Реал, но загубиха втория мач с 0:2 през 2002 г., след като мадридчани наистина ги надиграха.
Факт е и, че отборите, срещу които Байерн се изправи в тези четвъртфинали бяха може би едни от най-силните в съответните издания на Шампионската лига. За справка Реал спечели ШЛ през 2002, Челси стигна полуфинал през 2005, Милан стана шампион през 2007 г. В два от случаите баварският гранд е прекланял глава пред бъдещите шампиони. Разбира се това, че отборите, с които мюнхенци са играли, са били едни от най-добрите, в никакъв случай не може да бъде оправдание. Байерн не е отбор, разчитащ на късмета и нееднократно е доказвал това. Нека само си спомним срещу кои отбори тимът игра във фазата на директните елиминации при последната си победа в най-комерсиалния евротурнир - на 1/4 финала с Ман Юнайтед, на 1/2 финала с Реал и на финала с Валенсия. Срещу два от четирите полуфиналиста в изданието през 2000 г.
Сега с нов треньор, Юрген Клинсман и след едногодишна пауза баварците се завръщат по-гладни за успехи и добри игри от всякога. Не, че полуфиналът за Купата на УЕФА през пролетта беше слабо постижение, но начина, по който мюнхенци го направиха, бе много болезнен - 0:4 от Зенит. Затова възпитаниците на Клинсман искат да покажат потенциала си, да напомнят за духа, който показваха Ефе, Кан, Елбер и сие, да покажат атакуващ и атрактивен футбол (игра с едно докосване) и естествено не биха имали нищо против да триумфират през месец май в китната италианска столица Рим на "Олимпико".
Ясно е иначе, че Байерн не е топфаворит за спечелването на ШЛ през задаващия се сезон. Мнозина определят Челси като такъв. Има резон в това, защото все пак "сините" достигнаха до финал през последната година и бяха на косъм от спечелването на купата. Но можем спокойно да кажем, че Байерн много рядко е бил топфаворит за спечелването на ШЛ. Какво от това обаче? Не винаги топфаворитът е най-качественият отбор в състезанието.
Че иначе е сред фаворитите, сред фаворитите ще е. Така или иначе Байерн никога не бива да бъде отписван. Неведнъж баварците са показвали, че са най-силни, когато са опряни до стената. Докъде ще стигне точно отборът, в момента трудно можем да кажем. Няма и голям смисъл. Но е ясно, че при наличния потенциал, с който Клинсман разполага, при върхова форма в най-важните моменти и при нужната доза късмет, можем да станем свидетели на това, за което жадуваме вече седем години - Байерн отново да е на върха в Европа.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008 04:16 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Ван Бомел стана първият чужденец капитан на Байерн


Изображение


Марк ван Бомел ще бъде новият капитан на Байерн. Това обяви треньорът на баварците Юрген Клинсман. Халфът ще наследи вратаря Оливер Кан, който се оттегли от футбола след миналия сезон. Ван Бомел ще стане първият чужденец, който ще носи лентата в историята на Байерн.

"Марк е точния човек за тази роля. Видях как той води отбора от началото на подготовката. Той има огромна репутация и респект от останалите играчи", заяви Клинсман.

Другите варианти за капитан на Байерн бяха Мирослав Клозе и Филип Лам. Докато защитника бе донякъде разочарован, Клозе прие много добре новината. "Това е правилният избор. Той е изключителен професионалист и роден лидер", заяви нападателят.

"Защо Ван Бомел? Той говори няколко езика и може да комуникира с всеки от отбора съвсем лесно", допълни Клинсман.

Никога в историята си Байерн не е имал чужденец за капитан. Холандецът е изключително щастлив, че на него се падна тази чест. "Горд съм, че съм капитан на такъв голям клуб и то като първия чужденец. Това ме кара да искам да се представя още по-добре", заяви той.

Ван Бомел ще дебютира като официален капитан на тима в неделя. Тогава Байерн гостува на Рот Вайс Ерфурт в мач за Купата на Германия. В тима от Ерфурт помощниктреньор е българина Илия Груев.

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008 10:14 
Offline
Born To Be Wild
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2006 22:40
Мнения: 3242
Години: 35

Местоположение: The Nearest Churchyard
Благодарил: 11 пъти
Получил благодарност: 37 пъти
Третодивизионен отбор мъчи Байерн Мюнхен за купата

Изображение


Байерн Мюнхен започна защитата на титлата си в турнира за Купата на Германия с трудна победа с 4:3 като гост на третодивизионният Рот Вайс Ерфурт. Помощник треньор на Рот Вайс е бившият играч на Нефтохими, Левски и Дуисбуг Илия Груев.

Треньорът на баварците Юрген Клинсман имаше сериозни кадрови проблеми заради контузите на Лука Тони, Франк Рибери, Мартин Демикелис, Вили Саньол, както и на новобранците Тим Боровски и Ханс Йорг Бут. Брено и Хосе Ернесто Соса пък са на Олимпиадата в Пекин.

Въпреки това бившият селекционер на Бундестима успя да изненада всички с включването на Тони Кроос на мястото на Бастиан Швайнщайгер.

И тийнейджърът оправда доверието на наставника си още в началото на мача, като изведе добре Филип Лам по крилото и германският национал успя да заобиколи вратаря и да открие резултата.

Домакините обаче не се притесниха от гола и за малко да изравнят в 12 минута, когато удар на Канисаро удари гредата. В 22 минута обаче италианецът нямаше как да сгреши след подаване на Тиаго Рочембак и изравни.

Още в следващата атака обаче Алтънтоп проби до аутлинията и поднесе на Лукас Подолски, който от упор направи резултата 2:1. Домакините напразно претендираха за нарушение в атака на Мирослав Клозе.

На полувремето в игра за домакините влезе Буняку и резервата се оказа главно действащо лице и още в 47 минута изравни резултата.

В 57 минута обаче вратарят на домакините не успя да улови топката след удар с глава на Зе Роберто и Мирослав Клозе бе на място за да направи добавка.

Швейцарецът Буняку обаче изравни резултата за трети път тази вечер, като засече центриране на Канисаро.

Така се стигна до 80-та минута, когато след изстрел на Лел топката не бе уловена от вратаря и Кроос направи добавка с удар от 20 метра за победното 4:3


Байерн: Рензинг, Лел, Лусио, Ван Буйтен, Лам, Алтънтоп (46 Швайнщайгер), Ван Бомел, Кроос, Зе Роберто (86 Отл), Клозе, Подолски

_________________
Бях побеждаван и пречупван,
падах на колене, когато надеждата се изгубеше.
Дойде времето да променя себе си...

В този ден вече виждам ясно, всичко се събужда за живот,
мъчително място и съкрушена мечта, ще оставя всичко зад гърба си

Никога няма да копнея за това, което е можело да бъде,
Съжалението няма да похаби живота ми отново...
Няма да поглеждам назад, ще се боря, за да остана...



Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
POWERED_BY
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов